Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Posto za prozore nece igrati verovatno igraci iz EL

U KLS (jedan igra i Abu2) obratiti paznju na 

Dusan Beslac (205cm,1998) iz Vojvodine 

Ilija Milijasevic(188cm,2004) iz Dinamika,moze biti svetski igrac podseca na igre Milosa Vujanica pre povrede

Djordje Pazin(199cm,2001)

i Novak Music(188cm,1998)igra fenomenalno u Poljskoj,dao je 22poena za poluvreme u poslednjoj utakmici...

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Novak Music je nekadasnji Miskov pulen (valjda mu je jos agent) koji nije bas zadivio do sada. Ulazi u 6. godinu profi kosarke a samo je menjao klubove u kojima je bio na pozajmici (jer u Megi je bio prakticno samo na klupi). Highlight mu je 3 utakmice za Igokea-u u ABA ligi a ona je prilicno dobro odigrao sezonu u ABA2 za Podgoricu. Sada igra za Arka-u, tim sa dna tabele poljske lige kao jedan od retkih stranaca - tamo je jos i nikad-kosarkas-Miskovic i 1 amer i 1 svedjanin.  

 

Mislim da na tom spisku nema materijala za "prozore". Ilija je tek ove godine napunio 18, a ostala trojica max im je neki ABA2 level. 

 

Skupice Kari nesto iz ABA lige, verujem da ce i KKCZ i KKP dati barem po nekog igraca. Tipa Avramovic/Dangubic/Smailagic i Dobric/Davidovac/Lazic/Kalinic/Mitrovic/Kuzmic (neka idu po 2 pa je opet to trecina tima). Ako gledamo tu poljsku ligu tamo su Apic i Nenadic koji igraju veoma dobro u dobrom timu. Jovan Novak i Dusan Ristic su "slobodni" za prozore jer igraju samo ACB ligu. Rebic u Nemackoj takodje mislim da je slobodan. Slobodni ce biti i Radanov, Djordjevic, Ilic iz Igokea-e jer oni igraju FIBA LS. Ima tu jos nasih u FIBA LS. I jos Borac, FMP i Mega, bice tu dosta posla za Karija. 

 

 

Quote

Čak 32 evropske selekcije podeljene su u osam grupa, a kvalifikacije će se igrati kroz šest prozora tokom 15 meseci i daće 12 učesnika Svetskog prvenstva. Svaki prozor će trajati po devet dana. Posle prve runde – prva tri prozora – po tri najbolje ekipe iz svih grupa nastaviće takmičenje u nove četiri grupe od po šest timova, s tim što se u nastavak prenose bodovi iz prve runde. Slede tri nova prozora, a po tri najbolje ekipe iz nove četiri grupe izboriće plasman na Svetsko prvenstvo 2023. Ekipama su prilikom žreba dodeljeni i takmičarski brojevi.

Utakmice prvog prozora na programu su od 20. do 30. novembra 2021, drugi prozor je od 21. februara do 1. marta 2022, a treći prozor od 27. juna do 5. jula 2022.

U drugoj fazi kvalifikacija, posle prva tri prozora, tri tima iz naše A grupe formiraju novu grupu sa ekipama iz B grupe u kojoj su Belorusija, Velika Britanija, Grčka i Turska. Prvi prozor drugog kruga kvalifikacija je od 22. do 30. avgusta 2022, drugi prozor od 7. do 15. novembra 2022, a treći prozor od 20. do 28. februara 2023.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

Novak Music je nekadasnji Miskov pulen (valjda mu je jos agent) koji nije bas zadivio do sada. Ulazi u 6. godinu profi kosarke a samo je menjao klubove u kojima je bio na pozajmici (jer u Megi je bio prakticno samo na klupi). Highlight mu je 3 utakmice za Igokea-u u ABA ligi a ona je prilicno dobro odigrao sezonu u ABA2 za Podgoricu. Sada igra za Arka-u, tim sa dna tabele poljske lige kao jedan od retkih stranaca - tamo je jos i nikad-kosarkas-Miskovic i 1 amer i 1 svedjanin.  

 

Mislim da na tom spisku nema materijala za "prozore". Ilija je tek ove godine napunio 18, a ostala trojica max im je neki ABA2 level. 

+1, samo Ilija je i dalje 17 godina (rodjen je 2004-e). 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

SVETISLAV PEŠIĆ HITNO MORAO U BOLNICU: Otkazane akcije reprezentacije, selektor primljen u Klinički centar!

 

Selektor reprezentacije se ne oseća dobro, ali je njegovo stanje stabilno.

 

Novi selektor reprezentacije Srbije objavio je svoj prvi spisak potencijalnih reprezentativaca, zakazao dva treninga, ali oni nažalost neće biti održani. 

Svetislav Pešić se ne oseća dobro i on je morao da otkaže treninge zakazane za 18. i 19. oktobar zbog zdravstvenih problema, potvrdio je Košarkaški savez Srbije.

 

Prof. dr Dragan Radovanović je detaljnije objasnio šta tačno muči selektora.

"Zdravstveno stanje selektora Pešića je stabilno, ali ima akutno zapaljenje grla koje zahteva da se što pre podvrgne bolničkom tretmanu. Zbog toga će već danas biti primljen u Klinički centar Srbije", poručio je prof. Radovanović.

 

 

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Celava sujeta confirmed...verovatno i upliv SNS-a.

 

Quote

Šta je razlog zbog kog nisi bio na spisku?

"Nisam 'neotišao', ja nisam bio pozvan. To je pitanje za Saleta Đorđevića. Nisam nikada dobio... U stvari, dobio sam neki banalan, glupav razlog koji ni meni nije bio jasan. Ne znam stvarno, ne znam šta da ti kažem, ne znam razlog", kazao je Kalinić i potom pojasnio šta znači "banalni, glupavi" razlog.

"Ne sećam se tačno formulacije, zato neću da citiram, ne sećam se tačno, ali znam da ništa konkretno nisam dobio tipa 'radio si loše ovo' ili 'želim drugog čoveka na tvojoj poziciji' ili 'ovo mi se sviđa, ovo mi se ne sviđa'. Sve je bilo nešto izokola, ništa mi nije bilo jasno posle tog razgovora", dodao je srpski košarkaš koji nije bio deo generacije od koje se očekivalo svetsko zlato, a na kraju je osvojeno "tek" peto mesto.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1545131/Nikola-Kalinic-o-tome-zasto-ga-je-Sale-Djordjevic-precrtao-sa-spiska.html

 

 

Da vidimo Sujetin zivi zid kako opravdava ovo...kokice spremne.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Celava sujeta confirmed...verovatno i upliv SNS-a.

 

  Quote

Šta je razlog zbog kog nisi bio na spisku?

"Nisam 'neotišao', ja nisam bio pozvan. To je pitanje za Saleta Đorđevića. Nisam nikada dobio... U stvari, dobio sam neki banalan, glupav razlog koji ni meni nije bio jasan. Ne znam stvarno, ne znam šta da ti kažem, ne znam razlog", kazao je Kalinić i potom pojasnio šta znači "banalni, glupavi" razlog.

"Ne sećam se tačno formulacije, zato neću da citiram, ne sećam se tačno, ali znam da ništa konkretno nisam dobio tipa 'radio si loše ovo' ili 'želim drugog čoveka na tvojoj poziciji' ili 'ovo mi se sviđa, ovo mi se ne sviđa'. Sve je bilo nešto izokola, ništa mi nije bilo jasno posle tog razgovora", dodao je srpski košarkaš koji nije bio deo generacije od koje se očekivalo svetsko zlato, a na kraju je osvojeno "tek" peto mesto.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1545131/Nikola-Kalinic-o-tome-zasto-ga-je-Sale-Djordjevic-precrtao-sa-spiska.html

 

 

Da vidimo Sujetin zivi zid kako opravdava ovo...kokice spremne.

Ja nisam video da iko spori da je Đorđević napravio grešku nepozivanjem Kalinića na svetsko prvenstvo, šta god da je razlog (koji i dalje ne znamo).

 

Ono od čega ljudi ovde "brane" Saleta su tvrdnje da je on kriv za Jokićev performans na prvenstvu i odnos prema reprezentaciji, što apsolutno nije istina.

 

Napravio je Sale još grešaka pred i na tom prvenstvu, npr. što je prerano otpisao neke igrače (pogotovo bekove) i pored činjenice da Teo 90% neće moći da igra, što je poveo previše centara i gurao ih na četvorku, što nije najurio Jokića već sa prvog okupljanja kada je video u kakvom je fizičkom stanju itd.

Edited by Stiletto87
Hoću da quotujem Sprivela, ali mi baš i ne ide
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

pa šta da opravdavam(o) kada kalinić isto ništa nije rekao.

 

Pa bas je to i kljucno, sto ni on ne zna sta je razlog, dakle nista kosarkaski mu nije spocitano, niti moze bilo sta da bude jer je najbolji srpski SF vec par godina. Sumnjam bas da bi mu se reklo - e neces biti sad u repstaciji zbog kosova i toga sto si drko. Nego bas tako, sve izokola i onda samo jedan dan ga nema na spisku i to je to, posle toga se prica zavrsava svakako. 

Link to comment
Share on other sites

@Markoss, ako ćemo da se igramo detektiva i sistemom dedukcije dolaziti do zaključaka, vredi pomenuti da je kalinić (opet bez objašnjenja) rekao da je imao nekakve nesporazume sa đorđevićem i u vreme kada je prelazio iz radničkog u zvezdu; takođe, nije imao objašnjenje za dobro poznato smanjenje minutaže na olimpijadi u riju, za koju su ovde neki ljudi, navodno upoznati u situaciju, pisali da je nastala opet iz nekin nekošarkaških razloga.

 

to je sve bilo pre drkanja i kosova. na kraju kalinić pominje kako je eto, sada zreliji i ne gaji više te neke bubice kao u mladosti. 

 

tako da eto, kome je do detektivskog posla neka se bavi, ja bih komentarisao levo & desno da je rekao nešto konkretno na temu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa da, dve odvojene stvari su 1) očigledna greška što Kalina nije pozvan i 2) šta je bilo među njima. Kako da ocenjujemo ovo drugo kad je Kalina izokola rekao da mu je Đorđević rekao nešto izokola. Još samo fali da se Sale javi sa izjavom tipa sve sam mu direktno i u potpunosti objasnio i neko od igrača sa znam šta se dešavalo ali neću da pričam pa da žurka bude kompletna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, oubrevo. said:

@Markoss, ako ćemo da se igramo detektiva i sistemom dedukcije dolaziti do zaključaka, vredi pomenuti da je kalinić (opet bez objašnjenja) rekao da je imao nekakve nesporazume sa đorđevićem i u vreme kada je prelazio iz radničkog u zvezdu; takođe, nije imao objašnjenje za dobro poznato smanjenje minutaže na olimpijadi u riju, za koju su ovde neki ljudi, navodno upoznati u situaciju, pisali da je nastala opet iz nekin nekošarkaških razloga.

 

to je sve bilo pre drkanja i kosova. na kraju kalinić pominje kako je eto, sada zreliji i ne gaji više te neke bubice kao u mladosti. 

 

tako da eto, kome je do detektivskog posla neka se bavi, ja bih komentarisao levo & desno da je rekao nešto konkretno na temu.

 

Sad se setih toga da se Kalinicu zameralo sto puno gestikulira na terenu i komunicira sa arbitrima, al to je iz vremena kad je bio u Zvezdi i kad je imao onu serijicu protiv Partizana. Mislim da je Djordjevic bas posle toga imao neki intervju na taj fazon i da mi je to bilo totalno wtf da se zamera Kalinicu, a da se ne zamera Macvanu, sad si me podsetio, inace sam skroz istisnuo to iz memorije. Pisalo se o tome i na forumu starom, bar na desetak stranica. 

 

Moguce da imaju neki beef, ne ulazim u to, ali onda je mogao da mu kaze - ne trebas mi, ne poklapamo se energetski, hocu igrace nad kojima imam 100 posto kontrolu, ne slazemo se jebiga, igraces kod sledeceg selektora i poy. Ovako da ni igrac ne zna sta i kako je truleks, pogotovo jer je i Nedovic svojevremeno izjavio da je iz novina saznao da nije na spisku. Sve su to stvari koje su, po mom misljenju, i dovela do onih losih prvenstava, jer ocigledno da je retko ko tu bio iskren, hemija (mrzim tu rec) se poljuljala, igraci s pola snage i jos manje volje dosli, plus lose trenerove odluke u samim vodjenjima utakmice i eto ga. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nije to moglo da dovede do loših prvenstava (množina), kad je na takmičenju pre OI tim uzeo neočekivano srebro. Nije bilo nekog konstantnog pada koji je kulminirao na OI nego smo se tu slavno raspali.

 

S tim da jeste istina da je Sale imao neki manjak energije i neslavnu komunikaciju pre OI.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Pa nije to moglo da dovede do loših prvenstava (množina), kad je na takmičenju pre OI tim uzeo neočekivano srebro. Nije bilo nekog konstantnog pada koji je kulminirao na OI nego smo se tu slavno raspali.

 

S tim da jeste istina da je Sale imao neki manjak energije i neslavnu komunikaciju pre OI.

Ово ми је заиста енигма. Као да је дигао руке од свега, пустио аутопилот, па шта буде. Такав однос мислим да никад није имао.

 

Баш си лепо уметнуо и СНС, Спривелу, скроз има логике умешати и ставити на терет ћелавој сујети.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

Čekajte...idemo redom unazad. Šta bi sa onim Vasinim: ,,...čuće se ? ''...jel' to raspertlano ?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 

 

vasu bolje odmah da pitaju da li će oprostiti grehe aktuelnom selektoru. posle nek' se bavi tim trećim okom iz prošlosti

Link to comment
Share on other sites

e kad napišeš idemo dalje, totalno budem u fazonu k'o olivera marković u majstori majstori, kada kaže za radmilovića, ličnost, uvek me poklopi.

 

niko nikada u vaseljeni nije tvrdio niti pretpostavljao da je košarkaški, odnosno igrački razlog za takvu odluku. idemo dalje?

a i gde da idemo dalje, đorđević je pretprošli selektor a kalinari nije rekao šta je bio problem ni 2019e, ni 2016e, niti ranije.

 

možemo da izvrtimo taj neki krug za sprivela, ako treba

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oubrevo. said:

e kad napišeš idemo dalje, totalno budem u fazonu k'o olivera marković u majstori majstori, kada kaže za radmilovića, ličnost, uvek me poklopi.

 

niko nikada u vaseljeni nije tvrdio niti pretpostavljao da je košarkaški, odnosno igrački razlog za takvu odluku. idemo dalje?

a i gde da idemo dalje, đorđević je pretprošli selektor a kalinari nije rekao šta je bio problem ni 2019e, ni 2016e, niti ranije.

 

možemo da izvrtimo taj neki krug za sprivela, ako treba

 

Bio sam vrlo jasan i precizan u postu. Mozemo dalje.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sprivel said:

Celava sujeta confirmed...verovatno i upliv SNS-a.

 

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1545131/Nikola-Kalinic-o-tome-zasto-ga-je-Sale-Djordjevic-precrtao-sa-spiska.html

 

 

Da vidimo Sujetin zivi zid kako opravdava ovo...kokice spremne.

 

Steta sto Kalinic nije objasnio razlog koji mu je predocen pa da svi mi formiramo nase misljenje da li je on stvarno toliko banalan i glup ili je bilo nekog rezona. Ovako nista nije rekao pa sve ostaje na nivou spekulacije kao i do sada. Pominjanje SNS lici na debelo trolovanje tako da - nemojte trolovati. 

 

Moje misljenje je da mu je zameren otkaz na prethodnom takmicenju (mislim da je to bilo EP). Izlazio je iz duze povrede, pred pocetak priprema je rekao da je ona skoro pa skroz zalecena i da se uskoro pridruzuje igracima na full treningu. Konsekventno su neki drugi igraci otpali sa spiska, on je propustio nekoliko pripremnih meceva dok ne bude skroz fit, ali se onda neocekivano prenemogao i otkazao. E sad, ko zna sta je tu bilo, koji je pravi razlog otkaza, a ako mu se u stvari samo nije igralo, mozda mu je to neki igrac zamerio, a mozda i Sale itself. 

 

Kuloarska prica koju sam ja cuo je da je Teo posle pauze u NBA dosao na pripreme toliko nepripremljen i van forme da su morali da mu izmisle povredu stopala kao opravdanje zasto mora da otkaze. Naravno ovo ne shvatam toliko ozbiljno jer je kao sto rekoh - kuloarska prica. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wingwalker said:

Čekajte...idemo redom unazad. Šta bi sa onim Vasinim: ,,...čuće se ? ''...jel' to raspertlano ?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 

 

Zvanicno objasnjenje za 'cuce se' je povreda necega (valjda misica) koja nije objasnjena Kokoskovu pa nije znao koji tip povrede je u pitanju. Malo neobicno da igrac umesto odgovora da je izasao zbog povrede kaze 'cuce se', a da trener ne zna da li je u pitanju povreda noge, ruke, prsta ili kohonesa. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, oubrevo. said:

,đorđević je pretprošli selektor a kalinari nije rekao šta je bio problem ni 2019e, ni 2016e, niti ranije.

 

oko ovoga je iznosio nesto ranije:

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a939551/Nikola-kalinic-o-odnosu-sa-Sasom-Djordjevicem.html

 

 

"A šta je selektor video loše? Kaže nedopustivu priču sa sudijama, u kojoj je prednjačio Nikola Kalinić. Đorđević mu je zbog toga “očitao lekciju”.

“Pozvao sam Kalinića i rekao mu da od početka sezone gestikulira što je neprihvatljivo za jednog reprezentativca. Rekao sam mu: 'Hajde da izbegnemo takve stvari. Ima ko će da se raspravlja sa sudijama, kada zatreba'. Nema šta ko da priča sa sudijama. Igraj, bre, dečko. Daj tri trojke zaredom i završi posao! Ti se zoveš igrač, ja sam trener i moj posao je da tražim tajm-aut na vreme, da postavim filozofiju igre u odbrani ili napadu. Nikog neću da maltretiram, ali pravila lepog ponašanja moraju svi da znaju. I to je osnova za dalje”, jasan i glasan bio je Đorđević.

Kao i uvek..."

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...