Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

A podseticu vas gde smo bili 2002. kod Karija - Divac igrao na 4 a Kotur na 5 😄

 

Salu na stranu, nije Kari ispao iz pracenja moderne kosarke, a u isto vreme ume da prilagodi taktiku onome sto ima u ekipi, tako da mislim da jeste odlicno resenje za ovaj prelazni period.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

, ali glave mu je došao taj poraz u jednom jedinom meču protiv Baskonije u bubbleu, a i Barsa je svakako htela Šarasa pošto-poto (mada se ni on nije proslavio u EL prošle sezone). 

 

koliko se sećam, pisalo se da nije bio na istim talasnim dužinama sa nekim bitnijim igračima, verovatno mirotom ili tako nekim teškašima. 

sad, da li je to bio izgovor ili ne, tek, kao što kažeš, jurili su šarasa, što je u svakom smislu bolji izbor od matorog pešića.

 

takođe, turnirski sistem - repke je druga vrsta životinje u odnosu na klupska takmičenja. mnogi vrhunski treneri se često ne snalaze u tom formatu a kari ako ništa drugo, tu ima najjači CV

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Novi početak, stari problemi. U pretrpanom košarkaškom kalendaru takmičenja najveći problem mnogim svetskim reprezentacijama, pa i Srbiji, poslednjih godina pravili su otkazi igrača iz NBA lige. U našem konkretnom slučaju, odluka Nikole Jokića da propusti kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre izazvala je žestoke komentare. Jedan od retkih koji je i u tim trenucima branio Denverovog centra bio je Svetislav Pešić, novi selektor Srbije.

Pitanje je samo da li će takav biti ako Jokić i njemu otkaže? Pešić za sada ne razmišlja o tome, već na pitanje planira li da Jokića poseti u Koloradu šaljivo odgovara.

“Dobio sam od Saveza dobar auto, ali mogu da ga koristim samo na prostoru Srbije i regiona”, zasmejao je harizmatični Kari prisutne novinare.

Nastavio u ozbiljnijem tonu…

“Planiram da posetim svakog, ne samo Jokića, već sve igrače. Miloša Teodosića kao kapitena, pa sve ostale moguće Kandidate, sve ću da posetim i pričam s njima. Treba da vidimo šta možemo da uradimo za ove kvalifikacije u novembru, tu ćemo morati kratkoročno da delujemo, da se spremimo. Kada to prođe imaćemo više vremena da razmišljamo dalje”.

A o tim “opravdanjima” za Jokića…

“Rekao sam svoje mišljenje o Jokiću, ali su me neki kritikovali i pričali da sam se udvarao Jokiću. I jesam mu se udvarao i tako ću sa svima. Da im pričam kako je dobro da bude tu, za reprezentaciju i za njega. Neću biti samo trener, već i mentor, posećivaću ih, gledati na utakmicama, gledati da imamo redovnu komunikaciju. Da pomognem Jokiću, ali i svima da budu bolji. Pokušaćemo da napravimo uzajamnu empatiju, da stvorimo određeni odnos”.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/29/2021 at 12:25 PM, McLeod said:

 

Karijeva sujeta dokazano je u proslosti donosila rezultate, Salova je produkt njegovih klac momenata u igrackoj karijeri, u trenerskom umecu konstantno nepotvrdjena.

 

Sujeta ne moze da donese rezultat. 

 

Svaki covek je sujetan, neko manje neko vise, kod vrhunskih sportista gotovo svi, ali retko ko to zeli da prizna. 

 

Ono sto donosi rezultat, a o cemu verujem da si pisao je samopouzdanje i autoritet a ne sujeta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo deluje kao dosta ozbiljniji pristup od  Igorovog. Covek da u tim godinama bude toliko prisutan i sveobuhvatan je za svaku pohvalu. 

 

On je 'veci mangup od mangupa' - dobro receno za ono sto nasoj reprezentaciji treba. Kao i ono da nije isto trenirati reprezentaciju Nemacke i Srbije. Igor ocigledno nema TO, sto naravno ne znaci da je los trener. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, KfJ said:

Najjaci deo je kad kaze:

Igracima Olimpijada treba da bude glavni cilj

 

priča o olimpijskom ciklusu, koji počinje sa završetkom jedne olimpijade a završava se početkom druge;

to si valjda čuo od x svih reprezentativnih trenera bilo kada, njihovi ciklusi nisu jedno takmičenje jednom godišnje.

 

kada ovako istrgneš iz konteksta, pomislio bi neko neupućen da ga ne interesuje ništa do 2024.

a zapravo je kulturno par puta pomenuo i na konferenciji za štampu i u intervjuu da ga trenutno isključivo zanima prvi i drugi prozor kvalifikacija.

 

treba uzeti u obzir neke osnove, pre nego što se podsmevamo i/ili kritikujemo.

Edited by oubrevo.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Svetislav Pešić novoimenovani selektor Srbije zasukao je rukave. Sinoć je bio prisutan na utakmici ABA lige u Železniku između FMP-a i bh. predstavnika Igokee.

Nekadašnji igrač a kasnije trener Bosne je naglasio da će pratiti što više utakmica, kao i da će biti u kontaktu sa igračima koji su kandidati za reprezentativni dres. Pešić je u utakmicu je pratio u društvu direktora reprezentacije Dragana Tarlaća.

 

Piroćanac već rabotira.

Link to comment
Share on other sites

Quote

.. Što ja kažem, okean se smanjio, Amerika je tu. Ranije je okean bio mnogo širi. Uvek smo učili od njih, ali u Evropi, pa i Srbiji, ranije je cilj bila reprezentacija, a NBA bila misaona imenica, nismo znali ni da postoji. Sad bi svi želeli u NBA. Čak i oni koji nikada neće da igraju u NBA, voleli bi da imaju trenera koji ima komunikaciju kao u NBA, da se trenira kao u NBA, da sve bude kao tamo, pa kad već nisam tamo da imam osećaj kao da jesam. Toliki je taj uticaj. Ako može čarter, jedan trening dnevno, tri fizioterapeuta, odmah noge u led, sam u sobi“.

 

 

Spoiler

D3F492F2-3068-4BF6-A76D-C971A9661A1F.png

 

  • Like 6
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...