Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Kalina je ipak primarijus prikenjavanja sto smo videli i veceras. On jeste pametan decko, ali ima problem sa tim soljenjem pameti...i sudijama, i u ranijem periodu na tnjiteru. Za ovo drugo je valjda sazreo pa vise to ne radi, a za ovo prvo ima jos da radi na sebi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

To sto je ispricao za Kalinica je smehotres, jer je tad u ekipi imao Macvana koji je doktorirao na temu prikevanjavanja sudijama za svaku sitnicu, a bio nam je mnogo manje vazan igrac za repstaciju od Kaline vazda. 

Macvan i nije toliki problem, jer je barem u pitanju igrac, koji je nekada imao solidan dorpinos u rezultatima.
Ali zato sta reci za jednog Bircevica, kojeg je vodio na 4 prvenstva ili koliko vec da bude cirlidersica, a koji je gori od obojice. Taj se buni cak i kad odalami ocigledno igraca da zaustavi kontru.
Tu apsolutno nema opravdanja. Nakon one epizode u Radnickom, kad se istresao upravo na Kalinu, ja ga ne bih pozvao ni u nizerazredni klub koji vodim, a ne u reprezentaciju koja ima najvise domete.

Neverovatno kakve sve ljudi izgovore pokusvaju da naprave kada je Sale u pitanju, pa cak jos uvek neki brane odluku da se buduci emvipi NBA lige pomeri sa svoje prirodne pozicije, i to najverovatnije samo da bi se naslo mesto za Raduljicu.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sombor Shuffle said:

...

buduci emvipi NBA lige pomeri sa svoje prirodne pozicije, i to najverovatnije samo da bi se naslo mesto za Raduljicu.

 

Zar vam nije vise dosadilo sa tim jednim te istim provokacijama? 

 

Kad vec hoces - U kojoj tacno utakmici je pomeren sa svoje prirodne pozicije (koju je neprirodno igrao toliko godina)??

 

btw. to sto je tadasnji igrac bio buduci mvp nama (reprezentaciji) znaci isto koliko i stajsko djubrivo u stali njegove ergele ako se uzme doprinos koji je pruzio na toj ocigledno neprirodnoj ulozi igraca reprezentacije. 

 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Srbija odnedavno ima novog selektora. Došao je Svetislav Pešić koji je na početku tvoje karijere imao veliki uticaj. Da li ste razgovarali o tvom povratku u reprezentaciju, kada se za to stvore uslovi?

“Čuli smo se pre desetak dana. Bio je pozitivan razgovor, ali me je zvao više da me pita kako sam, jer smo se sreli tokom leta i ispričao sam mu manje-više za svoje probleme i zašto nisam igrao za reprezentaciju. Dotakli smo se i sledećeg okupljanja reprezentacije, ali nije realno da ću igrati jer igramo utakmicu na isti dan. Nisam u poziciji da biram utakmice koje ću da igram. Čuli smo se, popričali, razmenili smo neka iskustva i ideje“.

Tvoj povratak u reprezentaciju se dugo čeka...

“On ima želju da me vrati u reprezentaciju i ja imam želju da igram za Srbiju. Ako me zdravlje posluži, neće biti nikakvih problema da opet zadužim dres nacionalnog tima“.

Kako ti vidiš angažman Svetislava Pešića? Možda će grubo zvučati prema prethodnicima, ali takav spoj autoriteta, iskustva i znanja nismo imali još od Dude Ivkovića...

“Selektor Pešić je veliki autoritet i to je jako bitno. Ima iskustva rada sa reprezentacijom, ima rezultate koji dovoljno govore za sebe. On je dosta napredovao, modernizovao se, radio je u velikoj ekipi kao što je Barselona, promenio svoje viđenje

košarke. Biće nam od velike pomoći. Vidim da se mnogo pokrenuo oko celog servisa koji je od pomoći reprezentaciji, od medicinskog dela, organizacije, sve ostalo... Pozitivna stvar za sve nas, ali vreme će pokazati“.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/nemanja-nedovic-kalinic-je-klasa-ali-ne-moze-sam-da-dobije-pao-luka-mozda-i-najbitniji-igrac-zvezde/403054

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Мушка „А“ репрезентација Србије ће у новембру започети квалификације за одлазак на Светско првенство 2023. године. „Орлови“ ће се за одлазак на завршни турнир који се одржава у три државе (Јапан, Индонезија и Филипини) борити у групи А, где су им ривали Летонија, Белгија и Словачка.

Први изазов за репрезентацију Србије биће дуел са Летонијом, који се игра 25. новембра у београдској дворани „Александар Николић“. Три дана касније, „Орлови“ ће у Монсу играти против Белгије.

Селектор репрезентације Србије Светислав Пешић је одредио списак од 24 кандидата за национални тим. Листа кандидата је прослеђена ФИБА, а коначан списак репрезентативаца који ће бранити боје Србије у дуелима са Летонијом и Белгијом ће бити објављен накнадно.

На списку кандидата налазе се следећи играчи:

Василије Мицић – Анадолу Ефес

Филип Петрушев – Анадолу Ефес

Огњен Јарамаз – Бајерн Минхен

Јован Новак – Фуенлабрада

Душан Ристић – Фуенлабрада

Милош Теодосић – Виртус Болоња

Никола Ребић – Мителдојчер

Немања Недовић – Панатинаикос

Вања Маринковић – Басконија

Драган Апић – Зелена гора

Далибор Илић – Игокеа

Алекса Раданов – Игокеа

Балша Копривица – Партизан НИС

Алекса Аврамовић – Партизан НИС

Урош Трифуновић – Партизан НИС

Немања Дангубић – Партизан НИС

Раде Загорац – Партизан НИС

Ален Смаилагић – Партизан НИС

Алекса Ускоковић – Црвена звезда мтс

Огњен Добрић – Црвена звезда мтс

Дејан Давидовац – Црвена звезда мтс

Никола Јовић – Мега Моцарт

Никола Ђуришић – Мега Моцарт

Марко Јагодић Куриџа – Будућност Воли

https://kss.rs/селектор-пешић-одредио-списак-24-кандид/

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta bi sa spiskom,videceno u narednom periodu.Kao zovemo el igrace ali ne zovemo,kao mladi igraci ali ustvari ne.

Vasa mvp pozvan ali zato nedostupni Lucic iz Bajerna gde je Pesicev sin glavni baja,Guduric kod Saleta...ne znam koje su ovo kombinacije.

Mladi neki tu ali zato nema Vukcevica,Nakica a ima Kuridze.

 

Pesic ce polupati protivnike u ovom sastavu,pokazace koliko Srbija ima dobrih igraca,da Ristic s razlogom daje 25 Realu i da bi u mnogim repkama bio glavni,da i od Dangubica moze biti igrac za jednu specijalnost...da ne pricam o ovim sto sira javnost ocekuje dobre igre.

 

Samo se nadam da je sve ovo proslo u dogovoru,da ne saznaju nepozvani preko novina,da je zvao Luku,Kuzmica,Andjusica pa da su im zabranili.Bolje tako nego da nisu ni pozvani,da je jebeni Koprivica,Rebic pre njih.

Ali kazem nema mi smisla za Lucica,Gudurica pa i Andjusica(Mitrovic valjda ne bi kocio toliko), ima ko da intervenise a nema bas ko da im zabrani...

Mnogo cudno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Dokle ce Zagorca da lazu ljudi da je kosarkas...

 

kad precrtaš sva krila koja igraju euroligu, ostaju zagorac i dangubić.

ja se iskreno nadam da je teodosić na spisku uz neku usmenu potvrdu da će doći, jer postoji clear and present danger da nam par plejmejkera budu rebić i uskoković

 

rade kapetan je tu najmanja briga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

A pa ovo mi je novost - nisam znao da EK ima pauzu, mislio sam da je ima samo FIBA CL. 

 

Onda i ne cudi ovako sirok spisak igraca iz Partizana i "novajlija" iz Buducnosti. 

 

I prosle sezone je bila pauza u EK kad su bili FIBA "prozori" ali posto u EL ima "milion" utakmica za odigrati onda tu ne mogu zbog kalendara da ubace i te nedelje pauze za FIBA "prozore".

Link to comment
Share on other sites

Kontam i ja da je ovo oko KKCZ poziva u dogovoru sa klubom, sanse nema da npr tu Luka ne bi bio, ako je vec Kalinic nepodoban. Verujem bar da izmedju Karija i Covica posto su na prst u dupe postoji komunikacija. Opet, Dobric je crucial za KKCZ, pa je vrv tu isto neki ustupak. 

 

Sto se tice toga sto su na spisku nekI EL igraci, verujem da je to pokusaj pritiska na klubove, ali naravno da nece uroditi plodom, jbg, to nam je sto nam je. Dje je Borisa, jel on povredjen? Svakako cemo izgleda da idemo u maniru Teo plus 11 klinaca. Ali moze da se sastavi playable ekipa, uz dobrog trenera koja bi mogla da nas odvede tamo gde treba. 

 

Teodosic, Avramovic, Rebic
Dobric, Jovic, Trifunovic
Radanov, Dangubic, Davidovac
Ilic, Kuridza
Smailagic, Ristic, Apic

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...