Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 hours ago, Laki21 said:

Jesu, Đorđević ima koronu.

 

Ja dobio info od jednog trenera da su šestorica iz FMP-a pozitivni. Marvin je već spomenuo Šešliju, evo sad i Đorđević..pretpostavljam da će se čuti i za ostale...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ace Rimmer said:

Izvinte, kako da kopiram ta imena na popisu u excel da ne ide sve u jedan red nego da svako ime ide u jedan red?

 

Prvo ih podelis na kolone (Data > Text to columns pa na pop-up prozoru kazes da hoces Delimited pa izaberes na sledecem ekranu Comma)... 

 

Onda uradis transpoziciju (selektujes sve te celije po kolonama, ctrl+c, pa onda paste-ujes u koloni ispod ali desnim dugmetom klikni pa 4. ikonica ti je paste sa transponovanjem)

 

 

"Give a Man a Fish, and You Feed Him for a Day. Teach a Man To Fish, and You Feed Him for a Lifetime"

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Quote

To finale izgubili smo zahvaljujući selektoru Dušanu Ivkoviću koji je na +12 pokazivao ruskom kolegi Gomeljskom da je zlato naše, no potom nas je Sabonis razneo. S obzirom na to da sam imao iskustvo igranja protiv Sabonisa, kazao sam Ivkoviću da ćemo izgubiti ako me ne uvede u igru, no nije to učinio. Inače, čudim se kako sam uopšte išao u Seul jer sam na pripremama na Rogli pokrenuo debatu koja se zaoštrila. Bili su tada s nama onde i bokseri, a ja sam rekao da se jedini među njima zna ponašati Damir Škaro, i to zato što je iz Zagreba, na šta su Beograđani i ostali reagovali. Kada sam pak rekao da će za sledeće Olimpijske igre svaka republika SFRJ imati svoju valutu, sručilo se drvlje i kamenje po meni", ispričao je Arapović u intervjuu za hrvatski "Večernji list".

Godinu dana kasnije se igrao šampionat Evrope u Zagrebu, a Arapović nije igrao zbog ispada u jednom beogradskom hotelu.

"Kad smo se vraćali s priprema iz Bora, noću smo stigii u jedan beogradski hotel, u kojem smo na recepciji dobili upitnik na ćirilici koji smo trebali ispuniti, a ja sam tražio da mi ga daju na latinici ili na engleskom. Stojko me povukao za ruku da ćutim, no iz inata nisam poslušao ni njega ni Dražena. Recepcionar me pitao za ime oca, ja sam mu rekao Jovo, a zove se Pavo. Zatim me pitao ime majke, rekao sam mu Jovanka, a mama mi je zapravo Ana. Nakon pet minuta bio je sastanak u mojoj sobi i Ivković me je poslao kući u Zagreb. Nazvao sam tada prijatelja, fudbalera Čavu Dimitrijevića koji me odvezao na aerodrom i tako sam završio reprezentativnu karijeru u bivšoj SFRJ".

Posle sportske, započeo je političku karijeru zbog čega je ponovo izazvao reakciju Ivkovića.

"Ivković je jednom prilikom u reprezentaciji kazao: “Što će nam, bre, taj ustaša”.

Očigledno su saznali da sam se i politički aktivirao. Bio sam na osnivačkoj skupštini HDZ-a u baraci na Jarunu", ispričao je Arapović.

 

 

Ali recenica "izgubicemo ako me ne uvedes da sacuvam Sabonisa" izgovorena od strane nikog drugog do Franje Arapovica je vrhunska :lol_2:

Edited by Del Piero
  • Like 5
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

.. inače, čitao sam 2003e (sećam se jer sam bio u vojsci), intervju sa gomeljskim u sjajnom kosarkaskom magazinu koji je tada kratko izlazio a kojem ne znam ime : tu je gomeljski posvetio solidan broj redova beefu sa sfrj trenerima & upravo toj priči koju arapovic pominje, a koja traje 10++ tekmi, kako ga duda psuje, gestikulira grdno, viče mu "matora drtino", pa onda on njemu vraća sve redom kada sssr pređe u vođstvo i tako

 

ali sećam se da kaže gomeljski "nisam mogao da prihvatim da gubim od likova koji spoje teget pantalone i braon /oker kabriolet cipele"  😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Del Piero said:

 

Ali recenica "izgubicemo ako me ne uvedes da sacuvam Sabonisa" izgovorena od strane nikog drugog do Franje Arapovica je vrhunska :lol_2:

U to vreme bio glavna atrakcija, valjali smo se od smeha ... em balvan, em glup ko q...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2020 at 11:28 PM, zoe Bg said:

"Basket", vrh bio i kvalitet papira, dobri posteri, moralo da se stedi od uzine :classic_biggrin:

Zoini memoari:
"I dok su druge devojcice kupovale "Bravo" i skupljale postere Van Halena i slicice Nebojse Bakocevica,ja sam cekala cetvrtak da izadje novi "Basket".." :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Crni Bombarder said:

Zoini memoari:
"I dok su druge devojcice kupovale "Bravo" i skupljale postere Van Halena i slicice Nebojse Bakocevica,ja sam cekala cetvrtak da izadje novi "Basket".." :classic_biggrin:

Huper, Bravo, OK!, Tempo i Basket... Sveee :girl:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja bih voleo da prokomentariše prvu i drugu petorku NBA lige?

Da li mooooožda, ako nastave ovako da se razvijaju i rade, Luka i Nikola ipak nekako zavrede da budu u timu sa Sašom&Sašom? Makar neki garbage time...znam da nisu oni Bogdan, ali avaj malo na drugarstvo i saosećajnost...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...