Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

8 minutes ago, pepe sancez said:

Ne razumijem. Hoce li pokusati ponovo?

Ma zezam se, nem pojma.

Sa Safetom sam imao jednom slican dijalog - ja se sprdam vecinu vremena, ali mi je glupo da kad pisem ostavljam smajlije, zato sto mi to izgleda kao da u govoru svaki cas vicem salim se ili fora.

Uglavnom, ako ne vidis u postu disklejmer [OZBILJNO], uglavnom nije. 🙃

Link to comment
Share on other sites

Sta je bilo sa idejom, tj predlogom Mede, da Arsenije, i ako se dobro secam uini, budu neki vrhovni admini, Poseidon&Zeus, bez ikakvih svakodnevnih obaveza?
Tj, da budu neki garant nekog kucnog reda, da kad budu neka sranja, da se oni savetuju.
Ispadose i zen-majstori i Zevs i Posejdon.

A ja serem Mcl-u da se slihta ljudima :classic_unsure:

Ali, ono, kome se ne svidja kakve vrednosti brani Arsenije, ko ga pa jebe...


Sad vidim da su za to Barakuda i Eddard resenje. Ok.
Izvinjavam se na uznemiravanju.

Edited by BattleBorn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da se razumemo u vezi PDF Vox. 

Pravila igre su jasna i sudije su položile svečanu zakletvu da će ih primenjivati. Sva loša krv sa bivšeg PDF Politika je osušena na B92 i moderatorska koncepcija novog forumskog dijaloga razrađena - gde se nećemo deliti u tabore i častiti etiketiranjem i exkomunikacijom, već uvažavati različita mišljenja i argumente a oštro reagovati na omaložavanje sagovornika. 

Ovo je prilika da zaživi nova forumska kultura rasterećena svih onih balasta prošlosti. Podvučena je jedna crvena linija i stvoreni su uslovi za novi početak. Na svima nama je da je iskoristimo i vratimo se originalnom cilju one oaze slobodne misli koja se pretvorila u to što se pretvorila. Dakle, triptih Istina - Odgovornost - Pomirenje i naravno dobra zabava i druženje.

Do čitanja! 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, The Walking Dravot said:

Glavni problem nikad nije bio Kinik i njegovi kopiketovi, vec to sto je Kiniku bilo dozvoljeno da to postane.

 

Ni jedno ni drugo nije bio problem. Ta moderacija nije radila to sto je radila da bi zastitila Kinika, kojem nikakva zastita i ne treba jer zna i sam sasvim dobro da se brani (uostalom, bio je banovan nekoliko puta), vec zato sto se prilagodila i sazivela sa dominantnim pseudopolitickim svetonazorom vecine tamosnjih forumasa, koji ce sada svi da se presele i ovde. Deo nove moderacije ce se boriti protiv toga kako zna i ume, za Barracudu mogu i da pretpostavim s velikom dozom poverenja koje imam u njegov zdrav razum, ali to je bitka koja je izgubljena unapred. Sve se moze moderisati osim apsolutnog odsustva sluha za bilo kakvo drugacije misljenje, a to svakako nece moci moderator koji je pre dva dana na starom forumu napisao da (parafraziram) sa nekim stavovima nema raspravljanja. Ljudi takve stvari govore u najboljoj nameri, aludirajuci na razne rasisticke, sovinisticke ili profasisticke stavove, ali zaboravljaju da vecina njih ne bi prepoznala takve stavove ni da ih sutnu u guzicu. A kad nema prepoznavanja onda ima arbitriranja i tada moderacija pocne da se osipa u kvalitetu i principijelnosti. 

Paradoksalno ali kvalitet topika vox populi je bio moguc iskljucivo zbog toga sto je topik bio, verovatno po nekom internom dogovoru moderacije, ogranicen na sportski deo foruma. To nije zbog lose moderacije na politici, nije ni na sportu bila mnogo bolja, vec zbog toga sto je bio odeljen od starosedelacke ekipe forumasa nulte tolerancije za bilo kakvo misljenje osim svoje. Neko iskustvo mi govori da nikad nije dobra ideja menjati nesto sto funkcionise ali postujem optimisticki stav da je tu atmosferu moguce prosiriti na ceo forum. Na kraju, zasto ne probati?

Sto se mene tice, preskocicu to projektovano prijatno iskustvo i bataliti pisanje na politicke i drustvene teme dok/ako ne bude ponovo proradio sportsko-politicki bioskop. Da ne bude nekih nesporazuma, to je iskljucivo moja stvar i moja odluka, ne preporucujem je, ne savetujem i ne predlazem drugima, niti lobiram za vox populi topik.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako.

Jos mi onaj kaze,pa sta,bice on odlican moderator!?

Bas ce on,koji je sa ostatkom ekipe,stalkovao,trolovao,vredjao,omalovazavao druge sagovornike cije misljenje je bilo razlicito od njihovog i napravio zajedno sa ostalima svoj licni imaginarijum sad naprasno odjednom da postane tolerantan i fin.Kako da ne.

Necu pisati uopste na forumu,osim na NFL i NBA fantazijima.

Edited by Bobby Axelrod
Link to comment
Share on other sites

 

Ispovedaonica? :classic_laugh:

Jel ovo nastavak rada sport kluba ili 92-ke? :classic_unsure:

Ne hebite ale, nego preimenujte nazive topika.

Kad se odradi TT podrska ovi ubogi nazivi pojedinih tema ce ostati jedina "mrlja" na kosarkaskom pdf ukoliko se ne koriguju nazivi tema.

Regina glava i nekako ali ispovedaonica ...

Sto uini rece - sta je sledece ... Spomenar?  :classic_biggrin:

 

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Vox bi morao da ostane dola na košarci. Tu su o politici i drugim aktuelnim stvarima raspravljali ljudi koji ovoj zemlji žele dobro, ljudi koji žele da se ovaj pakao jednom već promeni. Na gornjoj politici su drvili uglavnom oni koji brižljivo gaje onaj poslednji komadić praziluka i sa distance se nadaju da će ovde ne biti isto, nego biti još i gore. To je ekipa kojoj bi tako dobro došao još jedan Sloba, da se ponovo okrene ceo krug svih sranja. Time bi ponosno dokazali da su u pravu. Sve je ovo upakovano u neki jeftini humor i cinizam. Odvratno do maksimuma. Ne znam ko će biti boss na politici, ali po svemu sudeći bolje je ne zalaziti tamo.

Inače, sve pohvale za novi forum. Za tako kratko vreme ovako nešto osmisliti i realizovati... Svaka čast!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aj jos jednom, ako kritikujete, bar bi morali da znate sta kritikujete. Barakuda i Edard su moderatori za sad, bice jos dodataka kad dodju admini, a Arsenije ce biti admin takodje, vrhovni starac u vecu staraca. Znaci hajde da vidimo sta ce da se desi, pa ako ne bude dobro najlakse je otvoriti vox opet i mirna backa. Za sad se gore niko ne zali sto je ovako i onako, samo ovde problemi a 99% je isto kao pre. Niste mogli ni da sednete i dogovorite se oko imena i otvaraca topika pa i tu nastaju problemi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Delim isto misljenje sa NMX-om i da treba malo sacekati i videti kako ce se stvari odvijati pa tek onda doneti odluku sta ce biti sa Voxom. Ljudi koji dovode do polarizacije treba svakako eliminisati iz politickih rasprava. Situacija ce u narednom periodu da se iskristalise. Stvari gledamo previse jednostrano i ne stavljamo se u njihovu poziciju, jer neki od njih isto tako posmatraju na ovu situaciju sto dolazi do ''mesanja''. Imas u startu dve strane koje nisu zadovoljne novim resenjem, a i ta druga strana nece da ima vetar u ledja od strane moderacije. Da li se neko zapitao kako oni posmatraju na to sto je novi tim modova izabran i sto nece njima da bude blagonaklonjen?

Ne treba nam ovakva podela. Ko ne zeli da se prilagodi na novonastalu situaciju, nema sta da trazi u tom pdfu. Registrovalo se dosta ljudi, ali treba odraditi selekciju i otkloniti kancere zbog zdrave diskusije u buducnosti. Tesko da cemo u ovakvom sastavu da opstanemo. Ako Hamilton i jos neki nastave da sire razdor gore, treba ih banovati trajno. Za pocetak da prvo mi spustimo loptu, jer na ovaj nacin dajemo povod drugoj strani da oplete po nama.

Dobar deo njih se preselio, ali ne svi. Pitanje je koliko ce neki od njih ostati kada vide kako funkcionisu stvari na novom forumu. Kultura dijaloga ce da bude na mnogo visem nivou, a i morace da paze kako se ponasaju i kakve postove ostavljaju.

Treba nam za pocetak strpljenje. Dosta stvari treba da se filteruje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ta'veren said:

Da li se neko zapitao kako oni posmatraju na to sto je novi tim modova izabran i sto nece njima da bude blagonaklonjen?

Nikom nece da bude naklonjen.

Takodje, ako se uvazi Andurilova preporuka, modovi ce se ciklicno menjati, tako da ne dolazi do vezivanja modova za forumase i i do cinjenja ustupaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otvaranje teme Vox populi na košarci je najlakša stvar na svetu. I najbezbednija. I najbezbolnija. I nešto što bi ljudima koji vode forum značajno olakšalo posao, u to sam siguran.

Ali, da li je to i najbolje rešenje? E vidiš, u to nisam siguran.

Moj lični utisak: Vox populi bi se, na Sportu, vremenom potpuno učaurio i zatvorio, a posledično i stagnirao. Pretvorio u jedan snažan mainstream. Bio bi bezbedniji po njegove učesnike i izazivao manje nervoze i sukoba. I još jednom: da li bi vremenom postajao bolji?

O tome koliko grupa ljudi koja je pokrenula sve ovo ceni temu Vox populi na b92, valjda dovoljno govori to što je na novom forumu čitav pdf koji se bavi tom tematikom dobio ime po njoj. Pa i forum je dobio ime po njoj.

Novi forum je prilika da se pokuša da se izvorne vrednosti foruma b92 vrate i ožive. Pokušaj da se dobre strane "gornjih spratova" i Vox populija starog foruma spoje i napravi nešto bolje. I to je prilika koju ne želimo da propustimo. Dakle, ne želimo da propustimo priliku da pokušamo. Za mene, to je nešto za šta se vredi boriti. Da li ćemo uspeti? Ne znam, šanse su male, kvota je velika. Opet, koje su šanse bile da se za nekoliko dana podigne i profunkcioniše jedan ovakav forum, i da prvog dana okupi 500 članova? Ja bih rekao, još manje. I zato ćemo pokušati, ja nemam nikakvu dilemu da vredi pokušati.

Ljude bih pre svega zamolio za strpljenje i dobru volju. Ekipa koja je sve ovo napravila zaslužuje makar toliko. U čitav proces sam uglavnom bio uključen kao posmatrač i verujte mi da sam impresioniran sposobnošću i efikasnošću ljudi koji su ovo pokrenuli. I, uopšte ne preterujem, ljudi su danonoćno radili proteklih nekoliko dana. Za to niko ne traži medalju niti status narodnog heroja, ali poverenje i gestovi dobre volje od strane forumaša bi baš značili. I zato bih zamolio ljude da pokušaju da o politici pišu na Politici, a o sportu na Sportu. I takođe bih zamolio da ne bude posle prvih oštrijih reči i varnica nešto tipa 'ma daj, gledaj šta je napisao, ja sa ovima da se raspravljam, nema šanse!'. Dajte šansu ovoj našoj zamisli, ja ću prvi da priznam da sam pogrešio i da vam se izvinim zbog maltretiranja.

 

  • Like 25
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...