Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Pravila za strance treba žestoko pooštrii. Ovo se pretvara u ozbiljan idiotizam i nema razloga da se to dozvoli. Već imamo klubaška takmičenja  gde iz godine u godinu dominiraju isti, najbogatiji klubovi, pa ne vidim razlog zašto reprezentativna košarka ne bi ostala poslednji bastion čistog nadmetanja talenta.

 

Ovako, samo je pitanje kada će se pojavi neki Katar (prime iz rukometa) i nastupiti sa 10 Amera.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Pravila za strance treba žestoko pooštrii. Ovo se pretvara u ozbiljan idiotizam i nema razloga da se to dozvoli. Već imamo klubaška takmičenja  gde iz godine u godinu dominiraju isti, najbogatiji klubovi, pa ne vidim razlog zašto reprezentativna košarka ne bi ostala poslednji bastion čistog nadmetanja talenta.

 

Ovako, samo je pitanje kada će se pojavi neki Katar (prime iz rukometa) i nastupiti sa 10 Amera.

 

Katar je inače i imao projekat naturalizacije igrača, ne znam da li realizovan do kraja. Dali su državljanstvo osmorici igrača iz BiH i trojici iz Senegala dok su još bilo mlađi od 16 godina, ako se ne varam priča je bila da kada napune 21 godinu dobiće od FIBA dozvolu da nastupaju za Katar.

 

Pisalo se o tome na starom forumu...

https://forum.b92.net/topic/72303-kosarkaske-aktuelnosti/?p=4767619

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Ne treba ukidati nacionalne timove, vec treba da se dozvoli svakom ko ima pasos, drzavljanstvo moze da igra za nacionalni tim bez obzira da li su mu "koreni" ( jadno zvuci) iz Srbije, Turske, USA,...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 

 

zar to nisu onda klubovi koji vec postoje? neke zemlje - klubovi mogu da plate 10 igraca ili 2 opasna a neke ne mogu

mislim, to takmicenje je vec u toku jos od posle II svetskog rata

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu klubovi, reprezentacije su. 

Mi smo mala drzava, stanovnistvo je matoro, sve manje i manje je talentovanih igraca, ( zaglupljivanje stanovnistva ), tako da nam uskoro ( ne sutra, vec za nekih 10-15god) pad , kao uostalom i u svim nacionalnim sportovima.

Ne kazem ja da treba placati strane igrace da igraju za nacionalni tim.

Link to comment
Share on other sites

Zašto naturalizovati bilo koga u bilo kom sportu... Ako ti odabrani imaju kvalitet da budu 50.na svetu, neka budu 50.... Ne mogu ni svi osvojiti medalju, niti čak biti u prvih 10... U se i u svoje kljuse 😊... Neko ima talenta i znanja da bude prvi, neko 21 i to je to...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto naturalizovati bilo koga u bilo kom sportu... Ako ti odabrani imaju kvalitet da budu 50.na svetu, neka budu 50.... Ne mogu ni svi osvojiti medalju, niti čak biti u prvih 10... U se i u svoje kljuse [emoji4]... Neko ima talenta i znanja da bude prvi, neko 21 i to je to...
Da li ces imati isto misljenje kad budemo 50.?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2020 at 5:43 PM, mare80 said:

Meni je u redu da se naturalizuje jedan igrac,kao i do sada...

Sve preko je preterivanje...

Meni jedan naturalizovan ima smisla koliko i 5 istih,  tacnije nema, ali dobro je dok se jos uvek crta povlaci kod jednog. Samo je pitanje kad ce je pomeriti i kad ce sve ovo prerasti u potpuni haos.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

Da li ces imati isto misljenje kad budemo 50.?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 

Da... Jer ovo ne mislim samo za našu reprezentaciju u košarci već i za onu u, npr., bejzbolu, softbolu, karlingu i badmintonu....itd itd itd

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Da... Jer ovo ne mislim samo za našu reprezentaciju u košarci već i za onu u, npr., bejzbolu, softbolu, karlingu i badmintonu....itd itd itd

 

taj naturalizovani igrac je u startu / teoriji / kako god valjda zamisljen kao igrac koji ce doprineti da se u xy drzavi popularizuje kosarka.

kao sto rekoh, ja licno nemam nista protiv sto druge zemlje pazare po stranca, njihova stvar - a pogotovo mi je okej ako u toj xy drzavi nastane hajp oko nekog sporta zato sto je dosao neki vazan igrac, pa svi to gledaju, probaju da igraju itede

 

e sad, u trenutku kada su spanci pazarili ibaku i mirotu jer su proveli odredjen broj godina u spaniji, cela ta ideja se "preselila" na drugu temu

 

tako je kako je 

ali slazem se sa @Del Piero pitanje je samo trenutka kada ce to da se otme kontroli 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Del Piero said:

Meni jedan naturalizovan ima smisla koliko i 5 istih,  tacnije nema, ali dobro je dok se jos uvek crta povlaci kod jednog. Samo je pitanje kad ce je pomeriti i kad ce sve ovo prerasti u potpuni haos.

 

Haos nastaje jer se i taj igrac istovremeno i smatra i ne smatra strancem.

 

Za Gruziju su igrali Michael Dixon, Ricky Hickman, sad igra Thaddus McFadden. Da li Dixon i Hickman mogu da igraju za Gruziju? FIBA ce da kaze, pa mogu, tacnije moze jedan od njih, ali ne moze McFadden. Sto je suludo, jer se postavlja pitanje, zbog cega bi igranje Dixona uslovljavalo igranje McFaddena? Oni su ili legitimni drzavljani Gruzije kao i Sengelia, Pachulia, Sanikidze i drugi ili nisu. Ako medju njima nema razlike, logicno resenje je da svi oni mogu da nastupaju za reprezentaciju Gruzije. Ako FIBA vidi razliku, niko od "razlicitih" ne bi trebalo da dobije odobrenje da moze da nastupa za reprezentaciju.

 

Ili svako moze da ima 12 igraca koji su tek nedavno dobili pasos te zemlje ili niko ne moze da ima nijednog. Jedan najobicniji truli kompromis napravljen od strane FIBA koji nema nimalo smisla i pretvara reprezentativna takmicenja u ruglo (naravno, ne samo ta odluka).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...