Jump to content

Kutak za (anti?)nacionaliste


zoran59

Recommended Posts

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Evo i ja se izvinjavam jer nisam jos procitala sve postove, ali verujem da se ovde radi o Djokovicu koji se uzdize u nebesa?

 

Djokovic se najvecim delom obozava zbog toga sto ni on ne da Kosovo,

a ne zbog nekih vrhunskih sportskih rezultata...moze on da bude svetski as ali ako nije usput i nacionalista - pa nesto nisam sigurna da bi se uzdizao u nebesa, vec bi bio napljuvavan kao izdajica i slicno...

 

Ne znam kako neko moze doci do ovakvog zakljucka? Da li je bilo ko anketirao navijace Novaka Djokovica da kazu najvazniji razlog zasto navijaju za njega, pa je 75% reklo Kosovo?

 

Pa upravo na ovoj strani teme se polemise o Nikoli Jokicu koji uopste nikada nije pominjao Kosovo, ali se dize u nebesa u Srbiji samo zato sto je Srbin.

 

Meni je normalnije da neko navija za Djokovica nego za Jokica jer je tenis individualni, a kosarka timski sport. Nikada mi nece biti blizak taj NBA mentalitet navijanja za odredjene igrace - navijam za igraca jer doprinosi uspehu tima, ako to ne radi jer je otisao iz tima ili ne igra ili lose igra, koga briga za karijeru tog igraca ili njegov licni zivot?

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

 

Da li je bilo ko anketirao navijace Novaka Djokovica da kazu najvazniji razlog zasto navijaju za njega, pa je 75% reklo Kosovo?

 

 

...sta ima veze sta bi navijaci odgovorili, ako je sigurno da djokovic onda nije poslao poruku,  patriotsku poruku oko kosova, ili da je rekao da ga bas briga za kosovo ili bilo sta drugo sto je srbiji vazan faktor za procenu srpstva  - moje misljenje je da bi samo retki u srb bili ponosni na njegove sportske uspehe...

u srbiji se ne navija za `izdajnike` i antinacionaliste to je sigurno.

 

 

Edited by Mama_mia
_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Negacija tvrdnje da Djokovic "ne da Kosovo" nije da on kaze da je "Kosovo nezavisno".

 

Negacija te tvrdnje je da se Djokovic uopste ne oglasava pozitivno o KosovoUSrbiji. Eno, pomenuti Jokic nije ni recju pomenuo Kosovo, pa je opet obozavan ovde.

 

A to da neki sportista izjavi nesto takvo - kakav bi tretman imao u USA sportista koji bi rekao da je USA cinila mnoge zlocine sirom sveta? Kakav bi tretman imao sportista u Turskoj koji bi pomenuo da se nad Jermenima dogodio genocid? U Jermeniji koji bi pomenuo da je NK deo Azerbejdzana? Sta bi Nadalu rekli kad bi izjavio da je Katalonija nezavisna drzava? Da ne nabrajam dalje.

 

Ne znam sta je cilj tog izdvajanja slucaja Srbije, kad je jasno da bi skoro svugde taj sportista bio prilicno omrazen i da je to slucaj svuda u svetu?

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

svasta,  ja odmah shvatila ko je ko...

 

 

 

Pa ajde onda pripomogni nama slepima... ko je Puzigaca, kad je sve NAS (ne znam ni na koga je ovde tacno mislio) strpao u neku primitivnu gomilu a sebe u isto vreme uzdigao, sto je inace praksa svih radikalnijih ideologija ukljucujuci i ekstremniji nacionalizam. 

 

Quote

sto se tice protesta protiv milosevica, ni meni nije jasno sta su vecinski nacionalisti zeleli od njega?

 

Koji vecinski nacionalisti? DOS nije bila nacionalisticka koalicija. Sta vise dobili su od ekstremnih nacionalista nadimak Dosmanlije da bi se naglasio njihov 'izdajnicki' karakter. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Koji vecinski nacionalisti? DOS nije bila nacionalisticka koalicija. Sta vise dobili su od ekstremnih nacionalista nadimak Dosmanlije da bi se naglasio njihov 'izdajnicki' karakter. 

 

 

Ovo za DOS, pročitaj i priseti se šta je bio njihov demokratski program. [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Podmetanje pa podmetanje, kao da ja 2/3 svog zivota nisam provela u toj SR. Izmedju ostalog ja nisam nigde rekla da je Monika pljuvana, to je sad tvoja projekcija. 

Nikako da se dotaknes onog troprstasenja....

Trazi ti neke druge razloge zasto je Djokovic toliko voljen medju Srbima, ali to ce biti prosto zmurenje pred cinjenicom da se radi o nacionalizmu. A sto se njegove reputacije tice....javi mi sledeci put kad cujes usklik "Nole srbine" 😁

 

Nije pljuvana, nego je ukus njenih pobeda bio gorak zato sto je ona Madjarica a ne Srpkinja? Izvini, ja vecu bezvezariju cuo nisam.

Pre svega ona je nastupala za Jugoslaviju a ne Srbiju, a Jugoslaviju smo mi neki dozivljavali kao svoju drzavu sto je jelte za tebe ok, al zato kada na isti nacin dozivljavamo Srbiju e onda smo neki zli nacionalisti? 

 

Quote

Nikako da se dotaknes onog troprstasenja....

 

Kog troprstasenja... kod Novaka? Pa sta ti sada smeta necije religijsko uverenje i njegovo praktikovanje? Prilicno dramatican broj generalizacija na ovom topiku, a tolerancije ni mrvica. Sve sam desnicar do desnicara. 

5 minutes ago, mrd said:

Ovo za DOS, pročitaj i priseti se šta je bio njihov demokratski program. emoji14.png

 

Lakse je da me ti podsetis. Ono sto ja znam jeste da je to bila siroka koalicija koja je svoje programske razlike ostavila sa strane, sa zajednickim ciljem rusenja autokratskog lidera i autokratske vlasti.

Ali po nekima ovde i oni su zli srpski nacionalisti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mmajstor said:

 

Kog troprstasenja... kod Novaka? Pa sta ti sada smeta necije religijsko uverenje i njegovo praktikovanje? Prilicno dramatican broj generalizacija na ovom topiku, a tolerancije ni mrvica. Sve sam desnicar do desnicara. 

 

:lol_2: A to je sad religijsko uverenje?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mmajstor said:

 

Kog troprstasenja... kod Novaka? Pa sta ti sada smeta necije religijsko uverenje i njegovo praktikovanje? Prilicno dramatican broj generalizacija na ovom topiku, a tolerancije ni mrvica. Sve sam desnicar do desnicara. 

Nemoj tako, nađe se i nas komunjara jugonostalgičara...Onaj soj koji je kod komšija u HR najomrznutiji, a ovde smo istovremno krivi za antisrpstvo, Tako nam zapalo 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Nemoj tako, nađe se i nas komunjara jugonostalgičara...Onaj soj koji je kod komšija u HR najomrznutiji, a ovde smo istovremno krivi za antisrpstvo, Tako nam zapalo 🙂

 

Pa i ja sam jugonostalgicar, ali vidis da su ovde i to u stvari prikriveni velikosrbi jer je Jugoslavija i SHS bila velikosrpski projekat? 

Moras da mrzis i prezires bilo kakvu identifikaciju sa nacijom ili drzavom, jer ako to uradis, cak i da se tu ne zaustavis ti si primitivan i glup. Jedino ako si sa zapada onda si gospodin, jer tamo nacionalizam valjda ne postoji. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I šta, nije ovako bilo kao na ovoj naslovnoj strani? Nisu tad 95% "glasača" glasali za razne nacionalisticke opcije i podržavali ovo sa slike? Nije i sad isto, kad se gleda sa strane? Jedino sad na konju nije sloba sloboda, i svakako nije vucić, nego neki neimenovani lik koji simbolizuje te zaumne plemenske nacionalisticke ideje i dranja (možda može eto Đoković, samo dole umesto Slovenca i Albanca da bude ceo zli "zapadni svet", a narocito zlocinacka Amerika, a tehnologija moze da ostane kao neprijatelj) :

 

spacer.png

 

Pa dobro, ali da li se bar zna dokle nacionalisti imaju nameru da drndaju priče o stvarima od pre x decenija, tipa krive im zle lažne sankcije koje su sami navukli, pa da se malo bave sadašnjim vremenom?

 

Šta je potrebno da se prekine taj idiotluk? Da li bi bilo dovoljno da ta teritorija postane onakva kakva po zasluzi treba da bude, a to bi bilo nešto kao na primer Uganda, a ne kao što je sad, što ima da zahvali mestu gde se nalazi, pa se ogrebe o civilizaciju, nezasluzeno. Ili bi i dalje tu trupkali nozicama i bacali se na pod u tantrumima i u nadi da će tako dobiti bonu, a ne ako prestanu već jednom sa time, pa se uozbilje i počnu da se ponašaju normalno pa je sami zasluže? I kakav je to uopšte zaum, neće oni da se integrisu u okruženje, koje je očigledno bolje :krstipd4: Da je to nekakav prirodni ekosistem, takvi bi odavno bili pojedeni.

 

Meni bi to bilo OK, ne da budu pojedeni, nego da tu bude na nivou Ugande i slicnih, jer svi ovi automobili, zgrade koje se prave i sve ostalo sto bar malo tu teritoriju povezuje sa 21 vekom, kad bi se gledalo prema zaslugama, nista od toga ne bi trebalo tu da postoji.

11 minutes ago, mmajstor said:

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mmajstor said:

 

Nego sta je... Sto se ljudi krste sa 3 prsta i postoji li neka razlika u odnosu na to kada se prekrste sa dva? 

Ovde vec izigravas klovna, kao da se ne zna sta ta tri prsta znace. Nego cekaj, sta ono rece, da je Đoković odrastao u malo bolje stojećoj porodici, mada ne vidim kako je to bio gologuzan koji delje klot pasulj svaki dan, ali hajde, ni on ne bi kosmetičario i srbovao, i stoleo bi ga bojko za "mi" nego bi bio "ja", da li je to pretpostavka?

 

A da li bi onda bio isto tako omiljen, da ga te stvari uopste ne zanimaju, npr da i on kaze kao Dzordz Majkl svojevremeno o Grcima, ono kao "ma ostavite me na miru sa tim temama, ja sa Srbima ne osecam nikakvu povezanost, osim sto sam dlakav, i sve me to sa tim kolektivizmima bilo koje vrste uopste ne interesuje" ?

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

@Milenko Puzigaca znaci sankcije prema obicnom narodu koji je ionako bio pod autokratskom cizmom su za tebe vrhunac humanizma. Pretpostavljam i milosrdni andjeo...ali i ne bas toliko jer kao sto si napisao - jeftino smo prosli. Valjda bi ti bilo po meri da je medju nama bilo jos ubijenih, osiromasenih i isfrustriranih. Sa tom ekstremisticnom generalizacijom gde mnozini (VI) dodeljujes takve kvalifikacije, od svih nacionalista na temi ti si ostavio najubedljiviji utisak... nego nikako da odgovoris ono sto si upitan, lako je kritikovati i pljuvati tudje. Kad bi pricao o nacionalizmu u svojoj kuci, kao i mi u svojoj (tj svako u svojoj) onda bi diskusija bila mnogo svrsishodnija od konstantnog upiranja prstom u 'neke druge'. 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Budha said:

Jokic je obozavan jer je pokazao sta je kosarka i znanje nadobudnim Amerikanjcima.

 

Prakticki isti motiv kao i kod glorificiranja Djokovica.

 

Da li se Nurkic kod vas podjednako glorifikuje kada zabije preko 20 koseva?

 

Resenje - ukinuti sport, nema vise sporta i navijanja. Ali opet ces imati problem jer ce i dalje postojati nacionalne drzave a cim se ljudi po tome dele imaces neka druga glorifikovanja svog tora.

Znaci sve nacionalne drzave ukinuti i pretvoriti ih nenacionalne. Samo pre toga trebas ubediti te Britance da ce im i Nemac birati premijera. Za naivne Srbe cete lako, oni su se vec dva puta zaletali u takve avanture i lako ce i sledeci put. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

Da li se Nurkic kod vas podjednako glorifikuje kada zabije preko 20 koseva?

 

Resenje - ukinuti sport, nema vise sporta i navijanja. Ali opet ces imati problem jer ce i dalje postojati nacionalne drzave a cim se ljudi po tome dele imaces neka druga glorifikovanja svog tora.

Znaci sve nacionalne drzave ukinuti i pretvoriti ih nenacionalne. Samo pre toga trebas ubediti te Britance da ce im i Nemac birati premijera. Za naivne Srbe cete lako, oni su se vec dva puta zaletali u takve avanture i lako ce i sledeci put. 

Koliko sam vidio na bosanskim portalima, Nurkic se glorifikuje kada cestita bajram, postavi sliku dzamije (pa i one Paveliceve) i slicno, a izlozen je napadima kada da pomoc bolnici u Zagrebu (vidi komentare sa klix-a nize)... I nema to bas mnogo veze sa brojem poena koje postigne. Balkan ne prestaje na Drini - ide sve do Triglava, i to upravo sa najnizim porivima pripadnosti krdu.

 

Evo ti komentara sa klix-a onih koji "glorifikuju" Nurkica jer daje 20 poena jer se sa njima vozio istim tramvajem  nakon sto je donirao 40,000 eura bolnici za djecje bolesti u Zagrebu:

 

  • "Sto se mene tice crkni od korone ne zanima me uopste.. ustasama dajes a ovde djeca umiru u bosni.. fuj djubre jedno prokleto"
  • "Nurka a stacemo sa bosnom nasom? E jesi i papak.yebo te konj da te yebo.pa zar ustasama da pomazes?! Stoko..izdo si bosanski rod..."
  • "Može bit da nešta zida u đubrovniku pa da malo pogura građevinsku dozvolu al sve i da ne zida, ima valda neka ustanova u Bosni da je treba 'pogurati'"
  • "Jak na jeziku za BiH.i to mu je sve."
  • "I u BiH ima bolesne djece..."
  • "Glupa dodvoravanja. Toliko je prece da si to u svoju Bosnu ulozio. Prvo sredi sve u svojoj basti pa onda dalje....glupo"
  • "Ti doniraj, a Sabor RH takve kao ti i nas sa tobom tretira i promovise kao opasnost po Evropu"
  • "Haha koja panjino, pa panjino jedna oklen si?? Hoces zavrsiti ko saracevic? Vidi Allah sve."
  • "Za reprezentaciju mu malo mrsko igrati, donacije šalje u Hrvatsku, ali zato sluša Dinu Merlina."
  • "Nije izgleda njemu glava u redu od tih povreda. Kakve lik ima veze sa Zagrebom."

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mmajstor said:

 

Da li se Nurkic kod vas podjednako glorifikuje kada zabije preko 20 koseva?

 

Resenje - ukinuti sport, nema vise sporta i navijanja. Ali opet ces imati problem jer ce i dalje postojati nacionalne drzave a cim se ljudi po tome dele imaces neka druga glorifikovanja svog tora.

Znaci sve nacionalne drzave ukinuti i pretvoriti ih nenacionalne. Samo pre toga trebas ubediti te Britance da ce im i Nemac birati premijera. Za naivne Srbe cete lako, oni su se vec dva puta zaletali u takve avanture i lako ce i sledeci put. 

Ne vidim kakve veze ja imam sa Nurkićem. ://

 

Pogrešno si shvatio, ja ti ne nudim nikakvo rješenje, samo iznosim opservacije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Nego sta je... Sto se ljudi krste sa 3 prsta i postoji li neka razlika u odnosu na to kada se prekrste sa dva? 

Nisu ga najbolje naucili kako se krsti, ne radi se to sa podignuta tri prsta....pre ce biti da je slao neku drugu poruku. Proveri ti to bolje, ovako ateista da te nauci. 🤣

Sad vec prelazis u komediju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Nisu ga najbolje naucili kako se krsti, ne radi se to sa podignuta tri prsta....pre ce biti da je slao neku drugu poruku. Proveri ti to bolje, ovako ateista da te nauci. 🤣

Sad vec prelazis u komediju.

 

Samo ne znam situaciju o kojoj govoris. Jel mislis samo na podignuta 3 prsta... zbunilo me sto si pominjala da se krsti. 

Link to comment
Share on other sites

Taj običan narod je u procentu od 95% na ideje koje je propagirao "autokratski rezim" (zbog cega su ga i podrzavali) masovno dozivljavao multiple orgazme sto jos radi, a nikakav milosrdni anđeo ne postoji, niti je ikada postojao. Akcija se zvala u USA operation noble anvil, a NATO naziv je bio operation allied force. Buncanja rts nisu relevantna ni za sta, kao ni buncanja tipa "mi ovako zovemo tu operaciju". Ako to radite, slobodno, ali u svojim kruzocima, ama ostali svet nema pojma o cemu pricate. Prilagodite se okruzenju kao sto je normalno, nazivajte stvari odgovarajucim terminima itd, pa cemo videti za ta pitanja sto ne znam ni koja su.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Taj običan narod je u procentu od 95% na ideje koje je propagirao "autokratski rezim" (zbog cega su ga i podrzavali) masovno dozivljavao multiple orgazme sto jos radi, a nikakav milosrdni anđeo ne postoji, niti je ikada postojao. Akcija se zvala u USA operation noble anvil, a NATO naziv je bio operation allied force. Buncanja rts nisu relevantna ni za sta, kao ni buncanja tipa "mi ovako zovemo tu operaciju". Ako to radite, slobodno, ali u svojim kruzocima, ama ostali svet nema pojma o cemu pricate. Prilagodite se okruzenju kao sto je normalno, nazivajte stvari odgovarajucim terminima itd, pa cemo videti za ta pitanja sto ne znam ni koja su.

Kako je to u redu da bombe padaju po nečijim glavama, a nije u redu po bilo čijim drugim glavama...? Relativizacija level pro... 

Edited by Azazelkg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bavim se ja time da li je u redu ili nije. Uopste me ta tema ne zanima. Onako je kako je. Da je moglo drugacije, bilo bi drugacije.

 

Uostalom, sve je to moglo da bude izbegnuto da su tih 95% umesto nacionalizma i slobe slobode izabrali isto ono sto su svi u bivsim komunistickim zemljama jedva docekali, a to je da krenu napred u reforme socijalistickog samoupravljanja i jednopartijskog sistema u kapitalisticku ekonomiju i liberalnu demokratiju kao drustveno uredenje, prikljuce se NATO jos početkom ili najkasnije sredinom devedesetih (i da se tome raduju) i ubrzo udu u EU, kad i ovi ostali.

 

Oni su kao onaj iz Trejnspotinga na pocetku filma izabrali nesto drugo. Kao i njemu, sta ce im ureden normalan zivot kad imaju opijat nacionalizma. I onda su kao svaki zavisnik, sa tom iglom u ruci zavrsili, jer sa tog puta nazad nema, i nema matorih zavisnika, a tako i treba da bude. Šta si posejao to ćeš požnjeti, reko Lu Rid u pesmi koja je bila u filmu.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, u redu je to, nego evo ovo kad je već pomenuto. Ma zašto i posle 22 godine bar taj idiotluk sa "milosrdnim anđelom" nije razotkriven kao obicna budalastina? Jel zbog toga sto "otimaju kosovo" pa nisu imali kad da se informisu? Mislim na napaćeni narod, a razni su više puta pokušavali da to isprave. Kako nekome takve budalaštine ne paraju uši? I kako to da uvek imaju vremena za "informacije" o nacionalistickom zlu, tipa "otimaju svetinje" samo kad treba nesto normalno da čuju, e, tad su vrlo zauzeti. I čemu takve budalaštine uopšte služe osim da se to tu nikad ne uljudi, promeni i civilizuje?

 

I što bi rekao Džordž Konstanca za one koji parkiraju tako da blokiraju nekoga pa ne može da izađe "da sam politicar za ovo bih trazio smrtnu kaznu", tako isto, zasto kad god neko od javnih licnosti kao razni dr mri i slični pocnu da kenjaju o ratovanju (a iz te sorte svi do jednoga zive od toga sto sisaju državnu sisu, znači napaćeni narod ih plaća da poboljšavaju društvo, a oni bi za uzvrat da ga uvlače u te priče sa bombama, oruzjima, razaranjima, i gubitkom ljudskih života) ,  zašto se spontano ne okupi nekoliko hiljada revoltiranih građana da traže uvođenje ako ne smrtne, onda dugogodisnje zatvorske kazne za dela ratnog huškanja, i da se dr mri koji to rade momentalno iscakaju nogom u straznjicu sa drzavne kase, da idu da jedu iz kontejnera, gde im i jeste mesto? Zauzeti su gledanjem rialiti soua pa nemaju kad, jel to? Ili se možda slažu sa dr mrima? Šta je od ta dva?

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mmajstor said:

 

Samo ne znam situaciju o kojoj govoris. Jel mislis samo na podignuta 3 prsta... zbunilo me sto si pominjala da se krsti. 

Ja nisam nigde pomenula krstenje. Lepo sam rekla troprstasenje - njegova religija me uopste ne interesuje to je privatna stvar, iako, sta radi na terenu mi nije jasno. Ali to sam samo ja. Sta mislis da je signalirao sa ta tri prsta? Posto je on odrastao medju nama, zna on sta to znaci....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...