Jump to content

Kutak za (anti?)nacionaliste


zoran59

Recommended Posts

5 hours ago, ters said:

Ne znam ko rece da je Pohlepan jer hoce i OI ....

Boris Beker rece.... al opet da li je za tebe bad guy i na stadionu? Za mene nije, za mene je publika u mnogo situacija bad guy jer je nekulturna i ne ume da se ponasa, dok eto ti vise potpadas pod tu mejnstrim reputaciju. 

 

Nego sa njim moze da se vrati na temu. Novak Djokovic je odlican primer. Da li je on po vasem shvatanju nacionalista za koje se prica sve i svasta i baca drvlje i kamenje? 

 

http://B92: Novak iz aviona: Srbija do Tokija FOTO http://www.b92.net/sport/tokyo2020/tenis/vesti.php?nav_id=1893266

 

Ja ovo Srbija do Tokija shvatam kao zajebanciju. Ali opet, izjasnjava se kao Srbin, nosi krst i krsti se, ide kod Patrijarha, bio je i kod Vulina, kurcevit je i psuje, istice zadovoljstvo igranjem za Srbiju, peva himnu, sujeveran je jer ima rituale kojima se zahvaljuje univerzumu kada pobedi, ne odrice se problematicnog caleta... 

 

Medjutim u celom regionu ga vole, drag je gost i u Hrvatskoj, Bosni, CG, niko ga ne dozivljava kao cetnik, izjavljivao je nakon greske spikera da je Hrvat da je sve to isto, otvorenog je uma za nove stvari koje nisu vezane za sam tenis, zna puno stranih jezika itd... 

 

Po klasicnoj definiciji nacionaliste koju ste dali te 2 stvari je tesko pomiriti sto znaci da ili toj definiciji nesto fali, ili je definitivno nacionalista samo ima dobar PR za region. 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Ne sporimo se oko te reputacije nego da li se ti slazes da reputacija koju Novak ima odgovara istini, onako kako je ti vidis? 

 

Za Cecu se nismo slozili. 

BTW, nema Đoković nikakvu reputaciju kao bad guy, nego kao žalostan lik koji ne shvata da je sad šampion sveta, i da možda ne bi bilo loše da se izdigne iznad tabloidnih gluposti i plemenstva, pa da se i ponaša kao  šampion sveta.

 

Znaš ko se ponaša kao šampion sveta? Bili Ajliš. Ista im je priča. Oboje su u principu nerdovi, oboje su "homeschooling", oboje su kao veoma mladi postigli uspeh u onome što rade, jedino što je Bili Ajliš kad su je paparaci snimili na onoj slici obučenu kao dripac, u papucama, svu nikakvu, odbrusila komentatorima "sve je to sto vidite prirodno, a kome se ne sviđa, supickumaterinu".

 

Ovaj se trudi da se uvuce toj fukari, i to prvenstveno fukari iz njegove etnicke grupe. I uzgred "slučajno" stalno u negativnom kontekstu koristi termin "zapad" sto je  sinonim za evropsku civilizaciju. Je li to ponašanje šampiona sveta?

 

I sad dolazimo do ove teme. Verovatno je stvar u nasleđu. Kakav je uzor onaj Đokovićev otac koji se oko ovih dešavanja u Crnoj Gori u sedmoj deceniji, verovatno, penje na prozor, dere se nacionalističke gluposti, i još je pa ponosan na ovaj potpuno abnormalan i neprimeren performans? To je sve komplet ponašanje pripadnika plemenske zajednice. I primata. Alal vera! To je uspeh!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Znaš ko se ponaša kao šampion sveta? Bili Ajliš. Ista im je priča. 

 

Sad cu rizikovati da ispadnem glup ali ne znam ko je to. Kako se pise pa da izguglam? 

 

A ako imas onakvog caleta i ti uspes da se do onog nivoa iskorigujes, a da ga ipak ne rascerecis u medijima, to je ipak zavidan nivo zrelosti i truda. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mmajstor said:

 

Ok njima je bitno da 'ne pravimo haos po okruzenju' hip hip hurrey Vucicu sto si dobar Evropi, ali zasto je onda Evropa nama bitna ako joj je stalo samo do okruzenja a ne do nas koji zivimo u njoj... 

Pa vi onda zakačite milion balona svuda po srbijici pa odletite negde kao deka iz Up, šta sad.

Link to comment
Share on other sites

U stvari sta pa fali ideji sa balonima? Onaj je bio u pravu, to je nacionalistima u stvari i cilj zar ne? Ono, nacionalista je obrnuti Robinzon. On ne masta o spasenju sa ostrva da bi se reintegrisao u civilizaciju. Ne, on mašta o još većem izolovanju njegovog ostrva od civilizacije, da bi onda na miru mogao da se bavi svojim zaumnim... cime se vec bavi. Pa dobro, i to je nekakva opcija. Samo napred. No pasaran!

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Za sopstvenu odgovornost valjda postoji neki konsenzus ovde pa zato ne spominjem, spominjem samo onaj najsnazniji faktor koji mi se cini da fali u jednacini. 
 
 
Ne, ne, prijatelju, nešto si ti to obrnuo... Najsnažniji faktor je upravo ta sopstvena odgovornost. "Zli zapad" je tu samo jagoda na vrhu torte.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Billie_Eilish

 

A evo je slika:

 

spacer.png

 

Ima ona pesmu Bad guy :lol_2:

 

Pa ovaj devocurak ne znam dal je lepsa, lepse peva, il je mozda pametnija ili harizmaticnija. Prosto zraci, i to samo sa 20 godina. Stvarno je neverovatna. 

 

I tebi nas Nole sa orlovskim pogledom i koscatom vilicom, onakvim calcom, pedigrea i love bez, iz neke vukojebine, ima istu pricu kao i ona? 🙂

Pa on je krv morao da propisa radeci dan i noc i to i na tenisu i van tenisa da bi postao ovo sto jeste, dok je ona samo trebalo da uzme mikrofon i da iskoristi ono sto joj je dato uz laksu prodju majke i oca glumaca i muzicara , a dato joj je - sve. 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Eddard said:
1 hour ago, mmajstor said:
 
Za sopstvenu odgovornost valjda postoji neki konsenzus ovde pa zato ne spominjem, spominjem samo onaj najsnazniji faktor koji mi se cini da fali u jednacini. 
 
 

Ne, ne, prijatelju, nešto si ti to obrnuo... Najsnažniji faktor je upravo ta sopstvena odgovornost. "Zli zapad" je tu samo jagoda na vrhu torte.

 

Sto to ne bi moglo da bude stvar diskusije, ok mozda ne na ovoj temi. Ali ako bi bar za trenutak pretpostavio da to nije samo mantra nego istina da je plan da budemo u sto vise manjih a slabih drzavica da bi mogla da se lakse uspostavi kontrola, kakvu odgovornu akciju bi ocekivao u toj situaciji? 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mmajstor said:

 

Pa ovaj devocurak ne znam dal je lepsa, lepse peva, il je mozda pametnija ili harizmaticnija. Prosto zraci, i to samo sa 20 godina. Stvarno je neverovatna. 

 

I tebi nas Nole sa orlovskim pogledom i koscatom vilicom, onakvim calcom, pedigrea i love bez, iz neke vukojebine, ima istu pricu kao i ona? 🙂

Pa on je krv morao da propisa radeci dan i noc i to i na tenisu i van tenisa da bi postao ovo sto jeste, dok je ona samo trebalo da uzme mikrofon i da iskoristi ono sto joj je dato uz laksu prodju majke i oca glumaca i muzicara , a dato joj je - sve. 

Dobro, ako ne valja njen šampionski odnos prema fukari i lokalpatriotizmu, može li onda neki drugi šampion? Evo npr Prince. Jednom kad su ga pitali "živite u Miniapolisu?" odgovorio "živim u svom srcu". Da li je ovaj šampionski stav bolji?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

Boris Beker rece.... al opet da li je za tebe bad guy i na stadionu? Za mene nije, za mene je publika u mnogo situacija bad guy jer je nekulturna i ne ume da se ponasa, dok eto ti vise potpadas pod tu mejnstrim reputaciju. 

 

 

Hajde budi fer i u postu na koji si odgovorio citiranim dijelom iznad postavi quote ispravno da ne izgleda da je "pohlepan je" moja tvrdnja...

 

Za mene jeste bad guy na stadionu - i to je dio njegove licnosti i nacin na koji on dobija energiju, kao i mnogi drugi sportisti i meni to ne smeta, ali mi nije jasno zasto ocekuje da ga svi vole i postuju... 

 

Drugo, pogodio si  u centar sa ovime da je dobrodosao svuda na Balkanu - to je matrica ponasanja koja je svim  Balkancima razumljiva i na zalost prihvatljiva, i gdje su svi manje ili vise anticivilizacijski respolozeni i svi zele "zapadu" pokazati zube...  

 

Balkan je cudo, tu ce "otac" srpskog nacionalizma Dobrica Cosic potpisivati peticiju za ustasu Paragu, cetnicki vojvoda Seselj ce pokretati peticije za islamskog findamentalistu Izetbegovica... Ali ni jedan od pomenute cetvorke nacionalista nece prstom mrdnuti ili naci barem neutralnu rijec za Antu Markovica...  

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

 

Pa ovaj devocurak ne znam dal je lepsa, lepse peva, il je mozda pametnija ili harizmaticnija. Prosto zraci, i to samo sa 20 godina. Stvarno je neverovatna. 

 

I tebi nas Nole sa orlovskim pogledom i koscatom vilicom, onakvim calcom, pedigrea i love bez, iz neke vukojebine, ima istu pricu kao i ona? 🙂

Pa on je krv morao da propisa radeci dan i noc i to i na tenisu i van tenisa da bi postao ovo sto jeste, dok je ona samo trebalo da uzme mikrofon i da iskoristi ono sto joj je dato uz laksu prodju majke i oca glumaca i muzicara , a dato joj je - sve. 

 

 

"Djevojcurak" je dosao na vrh svjetskih top listi u veoma kompetitvnoj industriji u kojoj je potreban ogroman rad i odricanje - bez pomoci muza "americkog heroja" koji mazi tigrove i donosi nakit iz Sirije... Cemu nipodastavanje talenta i uspjeha? 

Link to comment
Share on other sites

@mmajstor znao sam da ćemo završiti na Noletu. Zbog čega je on naš, a ne svoj? To što mu je gps rođenja približan mojem ga ne čini mojim i našim. Vidiš da smo završili sa timom i ekipom koju volimo, a ne sa identitetom.
Samo sam ovo napomenuo, bez želje da ponavljamo temu o Noletu. Vidi kako stvari sa gps-om stoje, klinci me u školi pitaju da li je taj Đoković iz moje zemlje i ja kažem da, a oni kažu da je mnogo dobar. Međutim nikada mi niko nije rekao da sam ja bolji zbog toga što je on dobar. Doduše klinci mi kažu da im se dopada moj auto, ali ni to me čini boljim srbom. :)
Kužiš, to su sve neke stvari koje nemaju efekta na boljitak ničijeg života.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Balkan je cudo, tu ce "otac" srpskog nacionalizma Dobrica Cosic potpisivati peticiju za ustasu Paragu, cetnicki vojvoda Seselj ce pokretati peticije za islamskog findamentalistu Izetbegovica... Ali ni jedan od pomenute cetvorke nacionalista nece prstom mrdnuti ili naci barem neutralnu rijec za Antu Markovica...  

Ne znam da li je i Cosic trazio pustanje Parage ali su potpisnici peticije bili ugledni clanovi udruzenja knjizevnika, ako se ne varam Isakovic je bio jedan od njih. Vladimir Seks je bio deo tima koji je branio Seselja i trazio njegovo pustanje iz zatvora.

E sada cuvena izjava Djokovica kako su Hrvati i Srbi isto, koja je argument kojim se pobija svo njegovo srbovanje. Pa za njega i i jeste isto, jer mu je majka Hrvatica. Bas me interesuje da li bi tako reagovao da ga je voditelj predstavio kao Kosovara ili Albanca.:lol_2:

Verovatno bi rekao to je sve isto.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Drugo, pogodio si  u centar sa ovime da je dobrodosao svuda na Balkanu - to je matrica ponasanja koja je svim  Balkancima razumljiva i na zalost prihvatljiva, i gdje su svi manje ili vise anticivilizacijski respolozeni i svi zele "zapadu" pokazati zube...  

 

Pa jel to znaci da nije nacionalista....ili je neka nova sorta balkanskog nacionaliste? Djoka Novakovic, heroj zaostalih Balkanjerosa u anticivilizacijskom pohodu na gospodstvo.

 

 

 

Potvrda za izreceno na 5:27

 

49 minutes ago, ters said:

"Djevojcurak" je dosao na vrh svjetskih top listi u veoma kompetitvnoj industriji u kojoj je potreban ogroman rad i odricanje - bez pomoci muza "americkog heroja" koji mazi tigrove i donosi nakit iz Sirije... Cemu nipodastavanje talenta i uspjeha? 

 

Kakvo crno nipodastavanje....udelio sam joj najveci moguci kompliment. Samo joj je put dotle ispao daleko laksi od primitivca Djoke Novakovica.

 

13 minutes ago, mrd said:

@mmajstor znao sam da ćemo završiti na Noletu. Zbog čega je on naš, a ne svoj? To što mu je gps rođenja približan mojem ga ne čini mojim i našim. Vidiš da smo završili sa timom i ekipom koju volimo, a ne sa identitetom.
Samo sam ovo napomenuo, bez želje da ponavljamo temu o Noletu. Vidi kako stvari sa gps-om stoje, klinci me u školi pitaju da li je taj Đoković iz moje zemlje i ja kažem da, a oni kažu da je mnogo dobar. Međutim nikada mi niko nije rekao da sam ja bolji zbog toga što je on dobar. Doduše klinci mi kažu da im se dopada moj auto, ali ni to me čini boljim srbom. 🙂
Kužiš, to su sve neke stvari koje nemaju efekta na boljitak ničijeg života.

 

Cim si znao da cemo zavrsiti na Noletu to znaci da ipak negde rezonujemo.

I nije poenta u tome da je bilo ko od nas bolji zbog toga sto je on dobar. Ajd po stoti put - Poenta je u inspiraciji kada neko ko sa nama deli zajednicku stvarnost (tj delio) ostvari uspeh, jer nam to uliva dodatnu snagu i energiju da se pokrenemo.

 

A cekaj ni ti ne zivis u Srbiji kao ni Puzigaca? Pa ispade da ovde nismo bas svi iz Srbije kao sto je neko pretpostavio, bas naprotiv..... 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJORDJE said:

Bas me interesuje da li bi tako reagovao da ga je voditelj predstavio kao Kosovara ili Albanca.:lol_2:

Verovatno bi rekao to je sve isto.:classic_biggrin:

 

Ne bi. To vec nije isto jer govorimo potpuno razlicitim jezicima.

Link to comment
Share on other sites

 
Cim si znao da cemo zavrsiti na Noletu to znaci da ipak negde rezonujemo.
I nije poenta u tome da je bilo ko od nas bolji zbog toga sto je on dobar. Ajd po stoti put - Poenta je u inspiraciji kada neko ko sa nama deli zajednicku stvarnost (tj delio) ostvari uspeh, jer nam to uliva dodatnu snagu i energiju da se pokrenemo.
 
A cekaj ni ti ne zivis u Srbiji kao ni Puzigaca? Pa ispade da ovde nismo bas svi iz Srbije kao sto je neko pretpostavio, bas naprotiv..... 
Vidiš tu grešiš da sam ti više iz Srbije nego mnogi koji zive u Srbiji.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ters said:

 

"Djevojcurak" je dosao na vrh svjetskih top listi u veoma kompetitvnoj industriji u kojoj je potreban ogroman rad i odricanje - bez pomoci muza "americkog heroja" koji mazi tigrove i donosi nakit iz Sirije... Cemu nipodastavanje talenta i uspjeha? 

 

Nemoj da preterujemo. Vrh u individualnom sportu kakav je tenis i vrh na bilbordu muzicke industrije, definitivno neuporedivo po pitanju licnih odricanja, a bome i rada. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mmajstor said:

 

 

 

 

I nije poenta u tome da je bilo ko od nas bolji zbog toga sto je on dobar. Ajd po stoti put - Poenta jeicku stvarnost (tj delio) u inspiraciji kada neko ko sa nama deli zajedn ostvari uspeh, jer nam to uliva dodatnu snagu i energiju da se pokrenemo.

 

A cekaj ni ti ne zivis u Srbiji kao ni Puzigaca? Pa ispade da ovde nismo bas svi iz Srbije kao sto je neko pretpostavio, bas naprotiv..... 

E, vala baš bi mi on poslužio za inspiraciju, dodao snagu i energiju...

...da je tako kao što navodiš, pa onda bi Srbija za ovih godina Novakove vladavine bila zemlja za primer, nadahnuta uspesima svog šampiona - postala bi idol sveta u svim oblastima, svi pokrenuti, puni energije, stvaraju...

Edited by ControlFreak
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mmajstor said:

 

Poenta je u inspiraciji kada neko ko sa nama deli zajednicku stvarnost (tj delio) ostvari uspeh, jer nam to uliva dodatnu snagu i energiju da se pokrenemo.

 

A cekaj ni ti ne zivis u Srbiji kao ni Puzigaca? Pa ispade da ovde nismo bas svi iz Srbije kao sto je neko pretpostavio, bas naprotiv..... 

 

Mislim da je poenta u frustraciji, ne u inspiraciji. Ono sto ne moze da se postigne na licnim osnovama se postize kroz uspehe nekog drugog. 

Evo, Novak vec deceniju na vrhu liste, sta bi sa inspiracijom, da li se nesto promenilo na bolje u Srbiji, ljudi postali bolji, pametniji, vredniji...?

 

Nisu. 

 

 

A sto on srbuje bespotrebno mi nikada nece biti jasno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Vidiš tu grešiš da sam ti više iz Srbije nego mnogi koji zive u Srbiji.

 

Rece da te deca pitaju da li je on iz tvoje zemlje pa mi je logicno bilo da zivis u drugoj zemlji.

 

1 minute ago, DJORDJE said:

Kao Kosovar bi mogao da prodje jer je srpski zvanican jezik na Kosovu, a to mu je i dedovina.

 

Ne bi mogao, Kosovarima se nazivaju Albanci sa Kosova dok Srbi sa Kosova sa obicno nazivaju Kosovcima. Deda mu je iz Crne Gore valjda a otac rodjen na Kosovu....mozda gresim. Ma idealan balkanski nacionalista, od svega po malo a najvise od onog najgoreg i najprimitivnijeg.

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mmajstor said:

 

I nije poenta u tome da je bilo ko od nas bolji zbog toga sto je on dobar. Ajd po stoti put - Poenta je u inspiraciji kada neko ko sa nama deli zajednicku stvarnost (tj delio) ostvari uspeh, jer nam to uliva dodatnu snagu i energiju da se pokrenemo.

Svasta, zasto bi mi on bio inspiracija, tri prsta i grljenje drveca? Sto mi ne bi Federer bio inspiracija?

 

26 minutes ago, mmajstor said:

A cekaj ni ti ne zivis u Srbiji kao ni Puzigaca? Pa ispade da ovde nismo bas svi iz Srbije kao sto je neko pretpostavio, bas naprotiv..... 

:classic_smile: To sam ti ja rekla, to da smo dosta nas iz SR ne znaci i da trenutno zivimo u SR. Pa prva ja ne zivim tamo....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ControlFreak said:

E, vala baš bi mi on poslužio za inspiraciju, dodao snagu i energiju...

...da je tako kao što navodiš, pa onda bi Srbija za ovih godina Novakove vladavine bila zemlja za primer, nadahnuta uspesima svog šampiona - postala bi idol sveta u svim oblastima, svi pokrenuti, puni energije, stvaraju...

 

Just now, Baby said:

Mislim da je poenta u frustraciji, ne u inspiraciji. Ono sto ne moze da se postigne na licnim osnovama se postize kroz uspehe nekog drugog. 

Evo, Novak vec deceniju na vrhu liste, sta bi sa inspiracijom, da li se nesto promenilo na bolje u Srbiji, ljudi postali bolji, pametniji, vredniji...?

Nisu. 

 

Pa ljudovi, zasto vi govorite u ime drugih ljudi? Ok, vas to ne inspirise i vi to ne razumete - pa da li je to dokaz da neke druge ljude ne inspirise? Nije, ljudi su razliciti....zato i sluze ove diskusije, da cujete drugacija misljenja, drugacije sentimente i da bolje razumete razlicitosti medju nama. To treba da obogacuje a ne da merite patku i da se stavljate iznad nekih drugih koji su razliciti. 

Efekat Novakove inspiracije cete najdirektnije videti kroz nekih 10ak godina kada se pojave neki novi klinci koji ubijaju u tenisu, koji su inspirisani Novakom sada krenuli da se bave bas tim sportom. A inspiracije u drugim domenima nisu tako vidljive. Potrebno je jedno 100 Novaka pa da se to oseti na globalnom nivou.

4 minutes ago, Angelia said:

Svasta, zasto bi mi on bio inspiracija, tri prsta i grljenje drveca? Sto mi ne bi Federer bio inspiracija?

 

:classic_smile: To sam ti ja rekla, to da smo dosta nas iz SR ne znaci i da trenutno zivimo u SR. Pa prva ja ne zivim tamo....

 

Nek ti bude inspiracija ko god ti zelis i osecas.....ja sam vam sto puta objasnio zasto je kod Srba to najvise Novak, a verovatno je i kod Svajcaraca to najvise Federer a kod Spanaca Nadal. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...