Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

Na kraju dana ukoliko bi to takmicenje bilo nezavisno, fasisticki je bilo koga kaznjavati i braniti mu da igra.
UEFA moze da ga ne prizna, nacionalne asocijacije da se ponasaju tako da nema ni promila  adaptiranja rasporeda  i slicno.

Ali ko si ti da nekom zabrani da igra neko sporedno prvenstvo.
Koj kurac...

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Ukratko ovo su klubovi koji su za (ili su bili) za super ligu, da ne bude zabune:

 

Quote

Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Inter Milan, AC Milan and Juventus.

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dl91 said:

Nema gadnije stvari od toga, fokusiranje na 5,6 imena. Fudbal je daleko veca stvar na globalnom nivou od kosarke, ogroman je broj klubova u Evropi sa velikom bazom navijaca, klubova sa ogromnom tradicijom da bi ga nakon svega sveo na "naftaske" klubove. Verujem da te navijace "malih" klubova ce bas mnogo da zanima sto ce ligu izmedju sebe igrati Cit,y, Psz, Chelzi, Real, Barsa i jos par timova. Meni, kao navijacu Crvene zvezde, kakva god da je Zvezda u tom trenutku, je daleko lepse da gledam utakmicu protiv Radnika nego utakmicu izmedju bogatasa, verujem da isto tako razmisllja iskreni navijac bilo kog tima. Pa neka je njegov tim u 3. ligi. Fudbal je ponavljam, daleko vise od toga da se svede na 5,6 imena. 

Ovako se ponašaju ljudi koji prema fudbalu strast uopšte nisu razvili i fudbal kao sport ih uopšte ne zanima. Već gledaju samo svoj tim jer su samo za njega vezani. Nisu se uopšte povezali sa sportom kao nešto što celokupno treba da ti bude atraktivivno, interesantno, već ih samo zanima rezultat svog tima. Meni je takvo praćenje sporta oduvek bilo odvratno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Don Juan said:

Ne znam na koga ciljaš, ali PSG se javno izjasnio protiv zatvorene lige, tako da nemojte da sudite napamet.

Glavni je Juventus, uz par klubova iz Španije i Enfleske.

Bajern je takođe protiv.

 

 

Da, sad tek videh na tviteru, moja greska. Jeste Anjeli, ali i tih sest klubova iz Engleske, dok se recimo Bajern nije jos izjasnio. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mr clutch said:

Ovako se ponašaju ljudi koji prema fudbalu strast uopšte nisu razvili i fudbal kao sport ih uopšte ne zanima. Već gledaju samo svoj tim jer su samo za njega vezani. Nisu se uopšte povezali sa sportom kao nešto što celokupno treba da ti bude atraktivivno, interesantno, već ih samo zanima rezultat svog tima. Meni je takvo praćenje sporta oduvek bilo odvratno. 

Pa ti druze gledaj Lejkersa i Boston ili Psz i Siti. Naravno da mi je uspeh mog tima vazan, kao sto je svakom iskrenom coveku i bilo kom navijaci uspeh njegovog tima vazan, zato je to i sport, a ne da u slobodno vreme gledam nesto sto me ne zanima. Ti idi gde vetar duva i gde ti crtaju, toliko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato je fudbal to sto i jeste, gde je nekad svako selo, radnika klasa imala svoj tim, svoj ponos. Nesto sto mu pruza satisfakciju, a ti mi @mr clutch naprica o nekoj strasti prema fudbalu. Da, strast je da gledas 10ak timova svake godine, to je po tebi strast prema sportu, da na stotine drugih timova obesmislis, to je po tebi sport. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dl91 said:

Zato je fudbal to sto i jeste, gde je nekad svako selo, radnika klasa imala svoj tim, svoj ponos. Nesto sto mu pruza satisfakciju, a ti mi @mr clutch naprica o nekoj strasti prema fudbalu. Da, strast je da gledas 10ak timova svake godine, to je po tebi strast prema sportu, da na stotine drugih timova obesmislis, to je po tebi sport. 

Dobro de, nemoj da unosiš toliko emocija, najmanje će ovo da pogodi klubove sa Balkana, uključujući i Zvezdu. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Ne. Za sada ne.

I da ne izadju,lige gube smisao,izvodjenje nekih levih sastava,gubitak para od tv prava,sponzorstava,opadanje kvaliteta u igrackom smislu.

 

Bice sranje,i kladze gube lovu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Ali kako će drugačije? 

Sada me pitaš previše 😁. Ideja je da 15 klubova ima stalno učešće, a da ostatak se popunjava kroz kvalifikacije. Mislim da ovo takmičenje treba da zameni Ligu Šampiona, a nacionalni šamoionati će nastaviti, ali ne znam u kom formatu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pitanje je trenutka kad ce Bayern biti za jer su Uli i Rummenige odavno u ovoj prici zajedno sa Perezom. 

Nope, to su vec nemačke nacionalističke rabote. Schalke ce pre  da pusti svog igraca za dz u Bayern, a nece da ga proda leto pre toga nekom klubu van Nemacke.

Tako i Bayern nece da radi nesto sto nije u interesu nemackog fudbala. Moraju da imaju barem tu odgovornost kad im je vec omogucena monopol masinerija. Njima odgovara da nemacka liga bude dobra, jer su vrh tog lanca, i tako prave tim da budu najjaci u Evropi.

 

Mogu ljudi da pricaju sta hoce. Ukoliko neko zeli da ucestvuje u nekom takmicenju i da se udruzi sa nekim, odakle pravo drugima da se to brani. Neka se ta liga tretira po zvanicnom znacaju kao i svi oni INTERNACIONALNI KUPOVA u pripremama, kad igraju egzbicioni mini ligaski turnir, pa tu budu najjaci klubovi.

UEFA i FA mogu da ne uvazavaju to takmicenje i povodom rasporeda, kvalifikovanja itd, ali da ti nekom pretis oduzimanjem para i sl, glupost...

 

Sto ne znaci da sam mnogo za tu ligu. Nisam siguran da bi voleo da gledam to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo pratim ovu pricu i meni je u celoj ovoj stvari veoma licemeran stav drzava (eno citam sta je Makron izjavio). 

 

A cute na Evroligu u kosarci, verovatno se pumpaju i neke drzavne pare da bi Francuska imala vise timova (ili se barem nekako logisticki/lobijski pomaze), a sa druge strane smeta im sada to isto u fudbalu. 

Bas licemerno. 

 

Sportski klubovi kao sto mogu da igraju turnire, prijateljske utakmice, tako mogu da igraju i koje hoce takmicenje. Pa ko hoce i moze, neka igra tu Superligu. Neka igra domacu ligu i to, a UEFA-i neka se "zahvali" na ponudi da igra njihova takmicenja - takvih slucajeva ima kada ekipa izbori plasman za Evropu a nema finansija da je igra (ili interesa). Sto tako ne bi mogli i veliki klubovi da se "zahvale"? 

 

A ako bas hoce, neka izadju iz domacih liga ali onda igraci mogu izgubiti licence za nastup za reprezentaciju. Mislim da to za sada nikome i ne pada na pamet. Furace domacu i Superligu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Ako bi savezi i klubovi zabranili da ovima sto igraju tu Superligu  da igraju domaca prvenstva, bilo bi problema i sa navijacima.

Nemoguce mi je da zamislim da engleski navijaci ce mirno prihvatiti da Mancester ili Liverpul vise nece biti sampioni Engleske i da nece igrati domacu ligu.

Da,ali na sta ce liciti ta prvenstva koju su prakticno bez takmicarskog znacaja osim za opstanak,posto ce se ovi iz superlige fokusirati na to takmicenje,gde ce izvoditi neke leve sastave u ligi,sampion postaje poprilicno beznacajno ostvarenje,zamisljam Engleske navijace kojima je premijer liga obesmisljena,bice zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...