Jump to content

Juventus FC


Alek The Great

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Kako je ovo dobro ispalo na kraju. Allegri svesno zrtvovao prvo poluvreme, u drugom smo igrali koliko smo mogli i na kraju sjajan gol Lokatelija. Vanja bi skinuo i ono, ali je bio stvarno precizan sut.

 

Ekipa sada izgleda puno skladnije i to se vidi i po reakciji igraca sa klupe. Nadam se da ce bar Dybala biti spreman za Romu, sledi nam paklen raspored posle pauze.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kakav meč, čekao sam pobedu Juventusa za 28 000, retki momenti da pratim i navijam za Juve 😂

Mada bio sam siguran i nisam branio tiket, mnogo tanku klupu ima Murinjo, raspali su se posle 70. minuta, ali 15-ak minuta pritiska u drugom poluvremenu, Juventus mi je delovao kao Kaljari. Na kraju rutinska pobeda, Bernandeski me je oduševio. Kjelini zver, kako je samo par puta zatvorio pozadi, ali Bonući mnogo greši, ne znam šta mu je, daje poprečne lopte, loše startuje, slaba utakmica zaista. 

Perfektne izmene Alegrija, kako je ubacio Artura i Kuluševskog Juve se oslobodio pritiska i konačno je mogao da zaigra pas igru i mirno sačuva prednost. 

Srećno u nastavku sezone, nikada uzbudljivija Serija A. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tuzno je koliko malo fudbala ima u ovom Juventusu. Ako pricamo o vrhunskim ekipama.

 

Vezni red loptu ne moze da iznese. Bentancur i Mckenie su toliko nekreativni i alibi igraci da je to tesko opisati. Jednostavno mediokriteti. Lokateli bar ume da razmislja i nudi se da uzme loptu, iako je i on daleko od ozbiljnog igraca trenutno.

 

Na sve to napred imas Bernardeskija koji nema nijedan kvalitet osim sto trci i pokriva nazad, a sa drugog krila imas Kulusevskog koji je jedan od najslabijih igraca koje sam video. Momka nose po terenu, u svakom kontaktu on pada, noge mu idu u vis, jednostavno totalna nemoc.

 

I onda udje Dybala i sa dva kontakta napravi ono sto niko nije za sat vremena igre. Najobicnije kretanje izmedju linija i pas iz prve. Izgleda kao Messi u prajmu pored ovih genijalaca.

 

Ocekivanja treba sniziti. Top4 i LS naredne sezone, to je po meri ovoj ekipi. U LS mogu samo da me iznenade, a Allegri bi trebalo da bude neka garancija da ne ispadamo od nekih Liona i Porta.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Sramota, vraceni na fabricka podesavanja. Ne moze svaka utakmica da se igra na to da das prvi gol i branis se do kraja. Treba ponekad i napasti, a mi sansu ne mozemo da stvorimo. Sredina terena jeste uzasna, ali nije ovo bas ovoliko los tim da ovako igra prema napred. Dosta toga ne valja i nece se to tako brzo srediti.

 

Jos jedna tuzna stvar je poseta. Agnelli je izgleda zategao neke cene karata da dolazimo do toga da su poluprazne tribine. Kao da igramo na Dele Alpiju. Unistice ga alavost.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ne bismo primili gol jos tri utakmice od ovog Sariballa, sansu nisu imali. Jedna vazna i prilicno rutinska pobeda, ali i dalje mi je utisak da igramo premalo fudbala. Tesko je ostvariti neki dobar rezultat u ligi sa ovakvom igrom, pre cemo uraditi nesto u LS, mada ima previse rupa u ekipi za neki ozbiljniji LS rezultat.

Ali to nam je sto nam je. Bar dok se ne resimo ovih nekoliko igraca koji primaju ogromne pare a ne igraju nista. Ramsey uredno igra svaku utakmicu za Vels, a kad se vrati u Juventus odjednom ima neke povrede. Pocecu da navijam za Newcastle ako ga uzmu zajedno sa Rabiotom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovom klubu je potreban ozbiljan remont. Nikad gori fudbal nismo igrali. Sramota je kakvi sve igraci igraju u Juventusu, veznjaci koji ne umeju da posalju pas duzi od 10 metara, krila koja nemaju dva uspesna driblinga po sezoni. Strasno je sta je uprava uspela da uradi u prethodnih nekoliko godina i da od dominantnog kluba u Italiji i jednog od najboljih u Evropi spadnemo na otprilike 6. klub u Italiji, i to ne po tabeli nego po realnom stanju. Mi nemamo sigurnu pobebu ni protiv koga, jednostavno je toliko jadna ova ekipa. Licno mi nikad teze nije bilo da gledam Juventus, i to ne zbog rezultata vec mi je jednostavno muka koliko neki igraci ne umeju a standardni su u 11 i koliko kao ekipa ne znamo da igramo fudbal. 

Izbegavacu utakmice u narednom periodu, ne vredi nervirati se ovoliko zbog Rabiota, Bentancura, Bernardeskog, Sandra i ostalih mediokriteta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ocekivano Chiesa torn ACL. Jedna losa vest povlaci i drugu, a to je da ce Kulusevski sad verovatno ostati.

 

Tesko je objasniti kako smo dobili Romu. Za neku ekipu kojoj fali da klikne ovo od sinoc bi mozda preokrenulo sezonu, ali nama ne fali hemija nego kvalitet pa ne mislim da ce pobeda doneti nesto posebno, osim vazne bodove u trci za LS.

 

Uglavnom da se nadamo da ce Napoli da se raspadne kao sto to neretko cini i da mozemo da se doguramo do tog 4. mesta. Samo da se mi ne raspadnemo vise od njih.

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih 11 utakmica ovo je sesta pobeda rezultatom 2:0. Pomislio bi neko to je onaj stari Juve pod Allegriem, rutinskih 2:0 sa pola snage, ali daleko od toga. Igra i dalje ne postoji, ali pomirio sam se sa tim. Najjaci trenutak meca je kad Bentancur dobija loptu na sredini terena i umesto da povuce napred on bez gledanja samo vrati unazad i svi navijaci mu sinhronizovano psuju sve po spisku, a Cuadrado siri ruke u neverici. Tesko je igrati fudbal sa takvim likovima.

 

Dakle u poslednjih 11 utakmica ucinak 8-2-1, ali pobede uglavnom protiv najslabijih ekipa, uz Lazio, Fiorentinu (gol u nadoknadi) i ono cudo protiv Rome. Cim dodje neka jaca ekipa tu smo daleko od nekih favorita, a i protiv ostalih se mucimo (bilo bi 9-1-1 da smo dobili Veneciju).

 

Sledeca 4 meca u ligi su Milan, Verona, Atalanta i Torino, pa da vidimo gde smo. Valjda bude i neko osvezenje u veznom redu, a Arthuru daleko lepa kuca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prelazni rok za sada veoma tih. Veliko ce biti "pojacanje" samo otarasiti se Morate, Artura i Kulusevskog. Koliko vidim Viola zeli Kulusevskog sto mi hocemo da iskoristimo i da dodamo za Vlahovica - pominje se neka cifra od 35m. Artura zeli Arsenal na pozajmicu, ali mi zelimo samo transfer. Takodje je i Ramsey na izlaznim vratima. Sto se tice dolazaka pominju se puno imena: Icardi, Depay, Zakaria, Maxi Gomez, Bruno Guimaraes, Azmoun, Scamacca, Gravenberch itd. Najvece pojacanje bi bilo produzenje Dybale, iako mnogi mediji pisu da sigurno odlazi ja mislim da ce mu dati koliko bude trazio.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2022 at 9:23 PM, Alek The Great said:

Koliko vidim Viola zeli Kulusevskog sto mi hocemo da iskoristimo i da dodamo za Vlahovica - pominje se neka cifra od 35m. 

Igrača kojeg želi cijela Europa će Fiorentina dat Juventusu za 35M i Dejana Kuluševskog? 

 

Link to comment
Share on other sites

Nece Fiorentina Kulusevskog, imaju ljudi oci. Ali po mnogim izvorima Vlahovic zeli samo u Juve i u ovom trenutku postoji solidna sansa da dodje i u januaru. Ali Juve mora da proda nekog da bi skupio pare, pominje se da je Bentancur blizu Aston Vile za 20 miliona. Ramsey je izgleda odbio i Crystal Palace, kakav je to parazit.

Link to comment
Share on other sites

Jedna standardna nasa utakmica ove sezone. Odbrana vrlo sigurna, napad jalov, bez suta u okvir gola. 

 

Allegri je i postavio igru da ide na 0:0, dupli blok na Leaa. De Siljo je bio ubedljivo najgori danas, da nije imao pomoc bilo bi svasta. Moram da kazem da Rugani igra perfektno u poslednje vreme, nisam verovao da je to moguce. Bentancur je odigrao jednu od najboljih partija, oduzeo je milion lopti i odradio svoj posao. Videcemo da li mu je ovo poslednja utakmica kod nas. Morata je skandalozan, ja bih rekao da se njemu vise ovde i ne igra, a sa ovakvim partijama bi u neka srecnija vremena bio zakucan za klupu, ali ovde nema ko umesto njega. Inace cist penal nije sviran na njemu.

 

-7 u odnosu na Napoli i Milan, verovatno -4 u odnosu na Atalantu. Odradili smo u prva 4 kola drugog dela sezone tri vrlo jake utakmice, a za dva kola ide i Atalanta. Nema sta, ove ostale utakmice moraju da se dobijaju, nema vise da se gubi od Sasuola i Verone i nereseno protiv Venezije. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...