Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

I meni je malo glupo ta promjena formata u barazu nakon sto se igralo na jedan nacin ovamo al je to nesto na sta su ljudi vise oguglali kad su u pitanju nelogicnosti.

Postojanje filijala u nekom takmicarskom okruzenju narusava integritet tog istog takmicenja, mada su se i gore stvari desavale istom pa se to preguralo, tako da ocekujem da ce to biti slucaj i sa SC. Sto se generalno filijala tice, njih ne bi bilo da su ljudi koji vode neke manje klubove na ovim prostorima iole pismeni sto se tice kosarkaskog biznisa vec se to uglavnom svodi na to da nekog ko zeli da ulaze u kosarku sto kreativnije zajebu kroz razne dilove i mutljavine koji uglavnom funkcionise po principu "mozes ti da das nama pare, al se pitas oko donosenja odluka vrlo malo ili nimalo". Zato imamo ovo kukanje s vremena na vrijeme za "ugasenim kosarkaskim centrima" koji zive od neke milostinje grada umjesto da se pogledaju u ogledalo prije toga da nije mozda to dijelom i njihova krivica. Money makes the world go 'round pa uglavnom ti sponzori ili sami sebi naprave klub ili ga organizuju u formi filijale nekog veceg kluba koji bi imao interes od istog. Nece niko da ulaze pare ako cilj nije takmicenje za nesto ili da ima mogucnost da donosi odluke u cilju promocije i rasta tog kluba, pogotovo u neprofitabilnom sportu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Del Piero said:

Ne razumem ovo da u barazu prednost domaceg terena ima ekipa iz prve lige. Daj im neka igraju na razliku, ovo bas i nije posteno.

 

Ma kakva razlika, dovoljno je sto smo na neposten nacin dobili jednog ucesnika prve lige, bar ovo drugo mesto da bude reseno na ispravan nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Del Piero said:

Ne razumem ovo da u barazu prednost domaceg terena ima ekipa iz prve lige. Daj im neka igraju na razliku, ovo bas i nije posteno.

 

Sa sportskog aspekta klub iz nizeg ranga se bori da udje u visi rang u smislu da mu je data šansa da napreduje. Moglo je da se desi i da ne dobije tu sansu i zato mora da dokaze da je sposoban da udje u visi rang tako sto ce da pobedi u gostima.

Meni bi bas bilo nelogično da  prednost domaceg terena ima tim iz nizeg ranga jer je teze doci do pobede klubu iz viseg ranga nego ovom iz nižeg.

 

Isto tako mi je format na 2 pobede mnogo bolji od kos razlike gde je veca mogucnost slučajnosti.

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Obi-Wan said:

Živo me zanima kako je Budućnost uspela da zaobiđe koronu cele sezone? Koliko sam pratio ostale ekipe su pre ili kasnije imale veliki broj pozitivnih.

Imalo je par igraca.

Mislim da im je mec ili 2 bilo odlozeno.

Nakon toga su izgubili od Splita.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Losmi17 said:

Imalo je par igraca.

Mislim da im je mec ili 2 bilo odlozeno.

Nakon toga su izgubili od Splita.

Zanemarljivo u odnosu na većinu ekipa koje su imale periode sa jedva par igrača u treningu.

 

I druga vazna stvar - kapa dole za fizio ekipu Budućnosti, sezona bez povreda igraca (ne računajući Zugica)

Link to comment
Share on other sites

Apropo Cobsa, kako reče Gargamel ubedljivo najboljeg beka u Aba ligi, moje mišljenje je da njemu zapravo leži vrsta kosarke koja se igra ovde, kompetetivna, tvrda, kontaktna. Igrač koji je dosta izbalansiran po pitanju karakteristika, nema sad jednu ili dve jake strane, ali ni vanserijskih vrlina. Po meni npr neki floor general ali recimo za EC/Aba nivo. Na EL nivou mislim da nema sta da ponudi i da bi tu samo statirao bez znacajnijeg učinka.

Link to comment
Share on other sites

Cobbs me podseca na Zack Wrighta po stilu igre, a obojica su igrali u Olimpiji.
Bas ne liče, ako vec oćes sa nekim bivsim igračem COL da ga uporedis, dosta su sličniji Will Cherry i Wright. Cobbs je nekako drugačiji tip igrača i karaktera od ove dvojice.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MrTwister said:

Bas ne liče, ako vec oćes sa nekim bivsim igračem COL da ga uporedis, dosta su sličniji Will Cherry i Wright. Cobbs je nekako drugačiji tip igrača i karaktera od ove dvojice.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

Bem li ga meni su bas po karakteru slicni. Obojica su umeli da reše situaciju kad su potrebni poeni.

Cobbs je kvalitetniji igrac nema sumnje.

 

Chery je indijanac za obojicu i nikad mi se nije dopadao njegov stil igre.

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2021 at 9:31 PM, MrTwister said:

I meni je malo glupo ta promjena formata u barazu nakon sto se igralo na jedan nacin ovamo al je to nesto na sta su ljudi vise oguglali kad su u pitanju nelogicnosti.

Postojanje filijala u nekom takmicarskom okruzenju narusava integritet tog istog takmicenja, mada su se i gore stvari desavale istom pa se to preguralo, tako da ocekujem da ce to biti slucaj i sa SC. Sto se generalno filijala tice, njih ne bi bilo da su ljudi koji vode neke manje klubove na ovim prostorima iole pismeni sto se tice kosarkaskog biznisa vec se to uglavnom svodi na to da nekog ko zeli da ulaze u kosarku sto kreativnije zajebu kroz razne dilove i mutljavine koji uglavnom funkcionise po principu "mozes ti da das nama pare, al se pitas oko donosenja odluka vrlo malo ili nimalo". Zato imamo ovo kukanje s vremena na vrijeme za "ugasenim kosarkaskim centrima" koji zive od neke milostinje grada umjesto da se pogledaju u ogledalo prije toga da nije mozda to dijelom i njihova krivica. Money makes the world go 'round pa uglavnom ti sponzori ili sami sebi naprave klub ili ga organizuju u formi filijale nekog veceg kluba koji bi imao interes od istog. Nece niko da ulaze pare ako cilj nije takmicenje za nesto ili da ima mogucnost da donosi odluke u cilju promocije i rasta tog kluba, pogotovo u neprofitabilnom sportu.

 

 

Resenje je u skracivanju lige na 10 ekipa, sa 18 kola i PO od 1/4 finala uz ispadanje poslednje ekipe i baraza za pretposlednju ekipu.

 

Nikako postojanje filjala ne moze biti dobro za takmicenje - ono postoji zato sto svaki klub zeli da pobedi u svakom mecu, ali je naravno pitanje da li je to i moguce i u kojoj meri. Zato imamo Crvenu zvezdu, buducnost, Cedevitu, Mornar, Partizan kao najjace ekipe, pa onda Igokeu, Zadar, Cibonu, Borac, Krku kao slabije i svaka od ovih ekipa se bori za sto bolju poziciju i moze da dobije svakoga ako im je dan i ako protivnik odigra losije.

 

Sta ja imam od SC kad se zna da oni ni u ludilu nece zavrsiti ispred Buducnosti ili zasmetati Buducnosti u borbi za PO. Imali smo pre dve sezone situaciju da je FMP mogao u PO i to mozda i umesto Crvene zvezde, ali naravno da se to nije desilo - jer sta ce Covicu FMP u PO? Da ne pricam da je neposteno da se neki klub sklanja drugom, a protiv njegovih konkurenata igra najjace moguce.

On 5/5/2021 at 6:47 PM, Liska Manjina said:

Ja to ne prizeljkujem, samo ističem notrnu stvar.

 

Isitices za notornu stvar da ce se Igokea skloniti Crvenoj zvezdi, a onda na live temi napises:

 

Quote

I dalje sam kod stava da ovu seriju ne mozemo izgubiti. Ali i dalje stoji činjenicu da Dodikovci imaju jači lobi od nas, to je dobar indikator šta nas čeka u finalu.

 

Pa kako imaju jaci lobi ako si napisao da:

 

Quote
Quote

Ne posotji ni promil šanse da Igokea izađe kao pobednik iz serije protiv Zvezde. Nemaju oni resurse da uđu u klinč sa Zvezdom, a verujem da im nije ni preterano u interesu da se bodu sa rogatim. Bolje je osigurati fin sponzorski ugovor, nego gurati se tamo "gde ti nije mesto".

 

 

Evo, sad moramo da igramo 3. mec, a Buducnost za to vreme odmara, bas nece "da se bodu sa rogatim". Naravno da si ovo napisao jer verujes da ovako treba da bude (da Igokea treba da se sklanja Crvenoj zvezdi) jer niti imas pokrica u vezi ranijih sezona niti si bio sa Dodikom pa da znas sta oni hoce, sa sta nece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...