Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

47 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Posto se ponovo raspravlja o Borisi, evo i ja da napisem po koju. Kada se uzme njegov talenat i fizicke predispozicije on je medju 5 mladih igraca u Evropi, ali ta glava. Da ima glavu kao Uskokovic bio bi u 15 pikova NBA, a ne bi ga zaobisli u sirokom luku.

Kod Radonjica je bio mlad, ali bi posle Reala nastavio da igra da je bio bolji na treningu. Ok, mislilo se mlad je popravice se.

Dosao je Tomic(Alimpijevica necu da racunam) i rekao je da mu je on projekat(ko ne bi, da vidi takav talenat). Davao mu je minute i ja sam se ponadao da je uspeo, ali dolazi sledeca sezona i dovodi se jos jedna 4ka i zadrzava Faje. Da li mislite da je to slucajno.

Kod Sakote, koji je hteo da mu da sansu(ovo znam iz razgovora sa njim), par puta se uspava i zakasni na trening, od toga jedanput u Turskoj kada je planiran da se pokusa sa njim da odigra veci deo utakmice i ovaj popizdi i ne stavi ga u tim.

Dolazi Obradovic i ista prica.

 

Ko kaze da zalaganje na treningu nije bitno, taj nikada nista nije trenirao. Pogotovu ako si mlad igrac, ti moras da grizes, da pokazes da si dva puta bolji od starijih. Tako je uvek bilo i bice. Kakve veze ima Ajverson, pa i on je nekada morao da se dokaze, pa kada se to desilo, mogao je da bude los na treningu, ali na utakmici je morao da daje 100 posto inace ne bi igrao. Inace Ajverson, kao i svi veliki igraci se ubijaju na treningu, jer drugacije ne ide. Kobe je svako jutro od 5h imao individualne trening, Dzordan, Lebron sada Jokic.

 

Borisu moze mozda da razmrda samo neki gonic robova. Neko ko ce da uhvati za vrat kad nesto pogresi, ko ce da mu i lupi samar(to je u moje vreme bilo normalno, sada ne verujem). Mozda je dobro da ga posaljemo u Kluz na jednu godinu 🙂

 

 

 Nije glava, šake su, ima male šake i loše kontroliše loptu, zato ne može da uspe. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, propolis said:

Nama će prijati ova pauza da se konsoliduju pojačanja I da se trenira 15 dana dok ne budemo igrali tekme.

Nadam se da ce oboleli brzo da se oporave. 

Da se trenira 15 dana? Buraz ako je kod cise igraca zaraza, svi idu u samoizolaciju na 15 dana nema treninga niti bilo kakve fizicke aktivnosti bez obzira na br zarazenih. Nikome pauza zbog korone ne moze da prija veruj mi

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nema treninga dok se svi ne testiraju a i trening će opet zavisiti od broja pozitivnih, plus sledi ozbiljno opuštanje za praznike. Nema prostora za kuknjavu, samo je bilo pitanje kada će da nas okrpi...al de sad kad nas krenulo.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kokodakalo said:

Kako moze da bude prenosioc neko ko nije zarazen. Oni mogu da budu u izolaciji zbog kontakta, ali ta izolacija prestaje nakon testiranja.

 

18 minutes ago, 12Laki said:

Otkud znas da nisu?Postoji sansa.Mala ali ipak postoji.

 

Zarazen da, bolestan ne. Hteo sam reci da nece biti isti period "oporavka" jer nisu bolesni. Bolest je manifestacija zaraze, ali ne mora da se desi. 99% sportista je ovo prelezalo bez dana kaslja.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

Nje tačno da Simanić nije igrao kod svih trenera. Kod Tomića skoro 20 minuta prosečno u ABA. 7 poena, 3.6 skokova i indeks 9.5 za igrača od 20 godina je sasvim pristojna statistika, a i na terenu je delovao neuporedivo bolje nego kod svih ostalih, sa super zalaganjem i motivacijom. 

Možda je Tomić imao drugačiji i bolji pristup prema njemu nego drugi. Sad se samo kaže "zalaganje na treningu služi za mesto u timu", a nemamo pojma šta se dešava iza zatvorenih vrata, kako se konkretno trener ophodi prema njemu, da li bilo šta i pokušava ili ga samo drži po strani. Nisu svi mentalno isti. Na nekoga strog pristup deluje kao dodatna motivacija, kod drugog ide u suprotnom smeru.

U prvoj sezoni pod Tomićem. Koliko je dobio u drugoj dok Tomić nije zapalio?

 

Što se tiče ove vesti za koronu u timu, skoro najgori mogući momenat. Trenutak kada je došao novi plej i kada se oporavio Hol. Sada neće moći da treniraju, svi moraju biti u izolaciji.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

U prvoj sezoni pod Tomićem. Koliko je dobio u drugoj dok Tomić nije zapalio?

 

Što se tiče ove vesti za koronu u timu, skoro najgori mogući momenat. Trenutak kada je došao novi plej i kada se oporavio Hol. Sada neće moći da treniraju, svi moraju biti u izolaciji.

 

Pa ne vidim sta je Simanic tacno mogao da uradi, da mi ne dovedemo Brauna i Gista i da uz Stratosa on uzme bilo kakve minute na PF. To je vec bila odluka kluba, i greska i Covica i Tomica. On i da je ne znam kakav energy guy, tu sezonu bi nazalost poceo kao DNP. Kao i uostalom Davidovac i Dobric koji su odlicni bili u finalima samo u sezoni ranije, a razliciti su karakteri.

 

Nazalost, to se i sada radi. Bez osecaja se dovode igraci, dupliraju se pozicije, a negde uvek skripi. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kad sam pomenuo Borišu imao sam nameru da govorim o Simonoviću i njegovoj nezasluženoj minutazi ove sezone, a ne šta je i koliko Simanić radio u prethodnom periodu i godinama. 
Prvi sam koji zastupa stanovište da mladi igrač, kao i svaki drugi, zaslužuje priliku i minute pre svega svojim radom na treninzima a onda i utakmicama. To što je mlad i proglašen za neki veliki talenat i potencijal ne treba samo po sebi da mu obezbedi da igra na utakmicama.

 

Ali opet kažem sve to na stranu, čime Marko Simonović, koga izuzetno cenim kao radnika i osobu kao i za ono sto je (u)radio u uprethodnom mandatu, zaslužuje da igra ovoliko ove sezone? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Ridji said:

Kad sam pomenuo Borišu imao sam nameru da govorim o Simonoviću i njegovoj nezasluženoj minutazi ove sezone, a ne šta je i koliko Simanić radio u prethodnom periodu i godinama. 
Prvi sam koji zastupa stanovište da mladi igrač, kao i svaki drugi, zaslužuje priliku i minute pre svega svojim radom na treninzima a onda i utakmicama. To što je mlad i proglašen za neki veliki talenat i potencijal ne treba samo po sebi da mu obezbedi da igra na utakmicama.

 

Ali opet kažem sve to na stranu, čime Marko Simonović, koga izuzetno cenim kao radnika i osobu kao i za ono sto je (u)radio u uprethodnom mandatu, zaslužuje da igra ovoliko ove sezone? 

 

U nekom normalnom i organizovanom klubu, posle onakve serije protiv Buducnosti, igraci koji su to izneli stoicki, moraju da dobiju poverenje, ulogu vise, korak napred, bilo sta, kao i protiv Partizana. Mora da se prepozna i taj trenutak. Konkretno Dobric nikad po kvalitetu nije za startnu petorku, ali on, Davidovac i Simanic su posle te sezone morali da budu zacementirani bekapi, i tu je moralo da se vidi sa njima - ili mogu da iznesu ulogu ili ne mogu. Ali tako dobijas domace upotrebljive igrace - kod Radonjica je to tako islo. Prvo Mitrovic u civilu, pa bekap, pa starer. Neko poput Tejica to ne moze da iznese, ili ne znam Dangube da bude startni SF, ali mora da se pokusa, da se prepozna trenutak i eventualno dobije igrac. 

 

Meni je cirkus da Davidovac posle one sezone kod Alimpijevica gde je bio najpouzdaniji igrac dok nije lipsao, pocne kod Tomica van 12. Pa onda i posle sezone u kojoj se i kod Tomica dokaze i to u najvaznijim utakmicama, opet pocne van 12. Simanic posle sezone u kojoj daje neke naznake, pocinje kao treca cetvorka uz floksule - eee koliko ima utakmica, tri fronta, naigrace se svi - ma oce qrac. 

 

Sad je isto s Uskokovicem. Decko je odigrao nesto, mnogo vise od ocekivanog, i sad do kraja sezone nece odigrati minut u bilo kojoj jacoj tekmi. Onda cemo opet na leto da kukamo da nemamo bekap pleja, pa ce neki da se sete Uskokovica, pa ce opet da se trai iz G-League igrac za tu poziciju i tako. 

 

Svi domaci igraci od odlaska Radonjica imaju rolerkoster, zato sto su im takve i uloge. Niko tu ni ne moze da bude konstatan, niti moze da napreduje, niti moze bilo sta. Nego eto tako, malo 5, malo 10, malo 15, malo 20 minuta. 

 

Ipak, jasno je kao dan da je Covicu od odlaska Radonjica jedini cilj da Partizan bude slabiji od nas i to je to. EL zavrsavamo u decembru, igrace dovodimo ko na trac samo za aba ligu i tako. 

 

Tako da, ako je problem sto nemamo upotrebljive domace igrace, onda treba pogledati ka ovima sto tekme gledaju iz civila i pokusati nesto napraviti od njih. A ne da Simon ima minute Borise, a Lazic minute Radanova, a to objektivno ne zasluzuju. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Zaista je potpuni zlocin sto Simon ima minute na ustrb bilo koga. Pa i metle koja stoji.

Nadrealna odluka strucnog staba, za koju ne postoji nikakav argument.

Covek se blamira kad god udje na teren, transfer blama dobijem kad ga vidim kako mlatara rucicama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima i taj FMP. Zato i pizzdim, je li mogao tamo Uskok da guli 20 minuta protiv jakih protivnika, ili Boriša onomad.. Po cenu rezultata, jednu sezonu. Nek FMP bude jedanaesti ne mora peti, pa da vidimo. Ili ipak ima i do njih. Jbg eto Rit se nametnuo kroz taj FMP i sad je realno ispred Boriše. Prosto je nemoguće od toliko trenera da nijedan ne prepozna nešto.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sector said:

Previse se znacaja daje tom plej ofu, u sezoni u kojoj smo igrali uglavnom lose uz par bljeskova. Nasa epizoda u EC je bila mucna i grozna. Ako cemo tako onda je gazdin el bringer trebao da igra jos par godina u CZ. 

 

Covic je odigrao bolje nego sto je ocekivano u situaciji povrede Reglanda. I to je sve. Nista nije on odigrao maestralno, vec se nista nije ocekivalo a on je ipak doprineo. Kraj.

 

@Losmi17 Iskreno ne vidim razlog za vredjanje nekog igraca, bilo kog.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nece svi ici u samoizolaciju 15 dana, vec samo pozitivni. Mozda ih samo razdvoje na nekoliko dana i oni koji ostanu negativni ce se vratiti treninzima a i utakmicama. I Evroliga ne sprecava da igras ako imas nekog pozitivnog u timu, pod uslovom da imas 8icu negativnih.

 

I gde bas Lojd.

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...