Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

37 minutes ago, LosmiSK said:

Topic kad je igrao kosarku kod nas nisu postojali stranci. Da jesu, verujem da ne bi imao 1/10 karijere.

 

Rit uzima Borisine minute i to igrac koji nema ugovor sa nama sl sezone i to dovoljno govori o Obradovicu, ali i Simanicu koji jos nije pobegao od nas..

Не узима Рит Боришине минуте јер ККЦЗ није Боришин клуб па да он има своје минуте. Рит добија минуте који припадају ККЦЗ и њеним навијачима, а исте му додељује стручни штаб, који је опет запошљен од стране стручне управе и председника. Е то се зове СИСТЕМ!

 

Е сад може се дискутовати о раду председника, управе, стручног штаба, играчког кадра, али не и о неком 'узимању' минута неког од неког. Мени је првом жао што борише нема више минута од ритова, али опет верујем да су Радоњић, Алимпијевић, Томић, Шакота и Обрадовић стручнији од тебе и мене, а о раду председника довољно говори уједињена мржња свих 13 фракција прекопуташа, која је по нивоу и инзензитету јача од оне 40их испољена против српског народа!

 

Спортски поздрав

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Ajde da se ne zajebavamo za Borisu. Prvi sam za to da se ne sudi o necijem karakteru po tome da li je neko introvertan ili ekstrovertan, ali Borisa nije tamo neki random tip ciju smo sliku izvukli iz konteksta, vec neko o kome znamo dosta toga i o kome su i razni skauti pisali isto, a to je da je prilicno nezainteresovan i inertan.

 

Mogu da se slozim da je on svoje na parketu uglavnom odradjivao posteno, ali mogu da shvatim i zasto neko ko ga gleda svaki dan na treningu ne oseca obavezu da mu da sansu. Nazalost, u njemu ne cuci nikakav Kawhi Leonard, a daleko je i od Topica.

Znam da ne cuci.Samo sam pomenuo ako bi sudili po tome da li iskazuje emocije onda nam ni on ne bi valjao.Nisam mislio da poredim Borisin potencijal sa njim. :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ложач said:

Не узима Рит Боришине минуте јер ККЦЗ није Боришин клуб па да он има своје минуте. Рит добија минуте који припадају ККЦЗ и њеним навијачима, а исте му додељује стручни штаб, који је опет запошљен од стране стручне управе и председника. Е то се зове СИСТЕМ!

 

Е сад може се дискутовати о раду председника, управе, стручног штаба, играчког кадра, али не и о неком 'узимању' минута неког од неког. Мени је првом жао што борише нема више минута од ритова, али опет верујем да су Радоњић, Алимпијевић, Томић, Шакота и Обрадовић стручнији од тебе и мене, а о раду председника довољно говори уједињена мржња свих 13 фракција прекопуташа, која је по нивоу и инзензитету јача од оне 40их испољена против српског народа!

 

Спортски поздрав

Nesto si mi poznat, ali da ne idem na tu stranu 🙂  Stvarno svasta pises..

 

Naravno da mu uzima minute, pa ti sad shvati te minute kako hoces. Naravno da treneri od onog momenta kada je krenulo rasipanje para boli uvo za kontinuitet i napredak mladih igraca. Mogu birati strance, neke iskusne, matore itd.....Sto bi on sad radio sa Simanicem, Radanovim i Uskokovicem

 

Kod Radonjica je imao 16-17 godina i glupo je pisati da nije dobio sansu. Fino je izneo Tomiceva finala npr. Gde taj isti trener nije dao minute domacim igracima do povreda stranaca tokom sezone i onda su nam ti isti doneli trofeje i bas lepe igre.

 

Znaci jesu strucniji, ali ovih poslednjih par nabrojanih trenera bas boli uvo da stvara nesto, trazili su samo rezultat. Ko da npr nema boljih igraca od Garube i Alocena paim Laso daje minute zato sto zna sta moze dobiti za koju godinu.  Zato je Laso u Madridu 10g, a Obradovic i ekipa ce biti cergari celu karijeru..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se vec par strana pise o propalom projektu? On jednostavno ne zadovoljava svojim igrama, zalaganjem, i ne vidim problem zasto ga trener ne ubacuje cesce u igru. Rit je bolji igrac od njega.

On da ima zelju da igra, vec bih davno pronasao neku drugu sredinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, LosmiSK said:

Nesto si mi poznat, ali da ne idem na tu stranu 🙂  Stvarno svasta pises..

 

Naravno da mu uzima minute, pa ti sad shvati te minute kako hoces. Naravno da treneri od onog momenta kada je krenulo rasipanje para boli uvo za kontinuitet i napredak mladih igraca. Mogu birati strance, neke iskusne, matore itd.....Sto bi on sad radio sa Simanicem, Radanovim i Uskokovicem

 

Kod Radonjica je imao 16-17 godina i glupo je pisati da nije dobio sansu. Fino je izneo Tomiceva finala npr. Gde taj isti trener nije dao minute domacim igracima do povreda stranaca tokom sezone i onda su nam ti isti doneli trofeje i bas lepe igre.

 

Znaci jesu strucniji, ali ovih poslednjih par nabrojanih trenera bas boli uvo da stvara nesto, trazili su samo rezultat. Ko da npr nema boljih igraca od Garube i Alocena paim Laso daje minute zato sto zna sta moze dobiti za koju godinu.  Zato je Laso u Madridu 10g, a Obradovic i ekipa ce biti cergari celu karijeru..

 

 

Minute zarađuješ na treningu, a ne na osnovu toga da li si domaći igrač ili stranac, ili zato što si talenat. Rit je svaki minut ove sezone odradio vrhunski, i moje mišljenje je da je on dobio manje minuta nego što je trebalo, jer je dosta korisniji od Terija čak i na petici. Evo, samo pogledaj utakmicu protiv Albe i pogledaj tu nezainteresovanost kod Boriše, ispadanja iz kretnji, totalna pogubljenost i na jednoj i na drugoj strani. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nje tačno da Simanić nije igrao kod svih trenera. Kod Tomića skoro 20 minuta prosečno u ABA. 7 poena, 3.6 skokova i indeks 9.5 za igrača od 20 godina je sasvim pristojna statistika, a i na terenu je delovao neuporedivo bolje nego kod svih ostalih, sa super zalaganjem i motivacijom. 

Možda je Tomić imao drugačiji i bolji pristup prema njemu nego drugi. Sad se samo kaže "zalaganje na treningu služi za mesto u timu", a nemamo pojma šta se dešava iza zatvorenih vrata, kako se konkretno trener ophodi prema njemu, da li bilo šta i pokušava ili ga samo drži po strani. Nisu svi mentalno isti. Na nekoga strog pristup deluje kao dodatna motivacija, kod drugog ide u suprotnom smeru. 

Plus priča da trening daje mestu u timu vodi do toga da će neki Lazić zauzeti mesti Ajversonu. Karikiram, ali bez pružanja adekvatne šanse, nema rezultata. Nije samo pružanje šanse "evo, uđi, uradi nešto", već da li si igrača pre toga pripremio za to što tražiš od njega. 

Kod Radonjića je Boriša bio izuzetno mlad, fizički inferioran za tu poziciju, pa to nije ni moglo da prođe, plus Dejan nije neko ko forisira tinejdžere. Alimpijević ga nije ni trenirao, jer te sezone nije bio u Zvezdi. 

Kao što napisah, kod Tomića je izgledao sasvim dobro, a prošle seozne i rolerkostera sa trenerima, opet se vratio na default. 

 

Ja nisam ubeđen da je on završio sa ozbiljnom košarkom. Ako bude došao do trenera koji može da pronađe u njemu tu iskru ka košarci kao prema gejmingu (kao Tomić), da ga probudi i digne iz letargije, neku solidnu karijeru može da napravi. Rad sa ljudima nije jednosmerna ulica i trener mora biti fleksibilan i raditi individualno sa svakim. 

Možda i Obradović misli da nema poente mučiti se, plus ni on ne blista rezultatima, pa mu dizanje Boriše iz mrtvih sigurno nije u top 3 prioriteta. 

Još ima 22 godine, voleo bih da ode iz Zvezde kod nekog trenera pedagoga, pa da vidimo šta će biti. Šta će u stvarnosti biti...videćemo. 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Green23 said:

Minute zarađuješ na treningu, a ne na osnovu toga da li si domaći igrač ili stranac, ili zato što si talenat. Rit je svaki minut ove sezone odradio vrhunski, i moje mišljenje je da je on dobio manje minuta nego što je trebalo, jer je dosta korisniji od Terija čak i na petici. Evo, samo pogledaj utakmicu protiv Albe i pogledaj tu nezainteresovanost kod Boriše, ispadanja iz kretnji, totalna pogubljenost i na jednoj i na drugoj strani. 

Rit je defanzivni ponor i miljama nije korisniji od Terija. Tu je vec problem sto SO ne zna da iskoristi Terija na pravi nacin, ali videcemo karijere oba igraca pa cemo onda izneti zakljucke.

 

Nije bilo pleja da razigra centre, tako da su ovi sto imaju range bili korisniji. 

 

Borisu je sjeba Grejndzer zato sto je pre toga odbrana pukla. Rita u losim kretnjama imas koliko hoces. Po IQ, Rit me podseca na Jovanovica..nije ni Borisa daleko, ali se preteruje sa tom nezainteresovanoscu.

 

To da je Rit svaki minut odradio vrhunski je smesno, blago receno..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Posto se ponovo raspravlja o Borisi, evo i ja da napisem po koju. Kada se uzme njegov talenat i fizicke predispozicije on je medju 5 mladih igraca u Evropi, ali ta glava. Da ima glavu kao Uskokovic bio bi u 15 pikova NBA, a ne bi ga zaobisli u sirokom luku.

Kod Radonjica je bio mlad, ali bi posle Reala nastavio da igra da je bio bolji na treningu. Ok, mislilo se mlad je popravice se.

Dosao je Tomic(Alimpijevica necu da racunam) i rekao je da mu je on projekat(ko ne bi, da vidi takav talenat). Davao mu je minute i ja sam se ponadao da je uspeo, ali dolazi sledeca sezona i dovodi se jos jedna 4ka i zadrzava Faje. Da li mislite da je to slucajno.

Kod Sakote, koji je hteo da mu da sansu(ovo znam iz razgovora sa njim), par puta se uspava i zakasni na trening, od toga jedanput u Turskoj kada je planiran da se pokusa sa njim da odigra veci deo utakmice i ovaj popizdi i ne stavi ga u tim.

Dolazi Obradovic i ista prica.

 

Ko kaze da zalaganje na treningu nije bitno, taj nikada nista nije trenirao. Pogotovu ako si mlad igrac, ti moras da grizes, da pokazes da si dva puta bolji od starijih. Tako je uvek bilo i bice. Kakve veze ima Ajverson, pa i on je nekada morao da se dokaze, pa kada se to desilo, mogao je da bude los na treningu, ali na utakmici je morao da daje 100 posto inace ne bi igrao. Inace Ajverson, kao i svi veliki igraci se ubijaju na treningu, jer drugacije ne ide. Kobe je svako jutro od 5h imao individualne trening, Dzordan, Lebron sada Jokic.

 

Borisu moze mozda da razmrda samo neki gonic robova. Neko ko ce da uhvati za vrat kad nesto pogresi, ko ce da mu i lupi samar(to je u moje vreme bilo normalno, sada ne verujem). Mozda je dobro da ga posaljemo u Kluz na jednu godinu 🙂

 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...