Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Johnny O'Bryant je neki Julius Randle za EL, ima sve na papiru, jak, ima šut, pokretljiv...al glup kano kurac i voli loptu više nego leba da jede. Mislio sam da će se tražiti više neki dobar glue guy i kreator a ne klasičan finišer. 

 

Jeste mi inače malo degutantno kako nakrcavamo roster, ponovo masa stranaca (ovi do sad su makar bili karakterni, za O'Bryanta ćemo da vidimo), iz rotacije ispada i ovo malo domaćih od kojih je moglo nešto da se dobije u perspektivi, tribine prazne, postavlja se pitanje kako se puni budžet ili je ovo opet ekipa na "dođem ti". To mi se nikako ne sviđa u ovoj situaciji gde niko živ ne zna ni da li će se sezona završiti. Opet, u ova smutna vremena valja malo izrovariti jer je ovako otvorena situacija možda veća prilika za neka iznenađenja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, propolis said:

Sale ima ekipu kakvu Radonja nije zamišljao ni u najvlaznijim snovima. Videcemo sta ce uraditi, a ima fantasticne uslove za region. 

Meni su se mnogo vise dopadale Radojine ekipe.

Ne vidim igrace kao sto su Guduric, Bobi,Kvinsi, Kalina, MWill, Cirbes u prajmu, Jovic i ostali u ovom nasem sastavu. Zvuci neverovatno da je pre samo 5-6 godina bilo mnogo lakse napraviti ekipu sa mnogo manje para, jer se imalo kakvo takvo domace jezgro. Sada nazalost bez 7-8 stranaca nema leba,a to je uvek mac sa dve ostrice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 stranaca nije previse trenutno. Nasa realnost je nekih 8-9 stranaca da bismo pokrili sve rupe. Domaci igraci su sve gori, sa jedne strane vjeciti talenti a sa druge veterani i igraci zadatka koji ne tapkaju loptu. Izuzetak je Davidovac koji zna povremeno da napravi razliku i donekle Kuzmic i Simon kad namjesti pracku.

 

Da stvar bude gora od fmp-a ove sezone nema nikakve vajde a megin Simonovic i Petrusev pitanje koliko ce biti dostupni.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam mnogo dostupnih domaćih igrača koji bi uspeli da pokriju ove nama potrebne pozicije. I to kažem na veliku žalost. Pa evo Radanov i Boriša su tu milion godina i svake sezone su isti nit bolji nit gori. 

 

Radonjina ekipa je bila nešto specijalno veliki spoj timskog duha i želje što ovaj tim tek treba da napravi tako da videćemo ima vremena. Stranci su nam na žalost jedina opcija ako želimo da budemo konkurentni u EL.

Link to comment
Share on other sites

od samog broja domacih igraca, vise brine to sto oni nista ne napreduju. npr. simon je bio dosta dugo tu i on je napredovao, sa 30 godina bio bolji igrac nego sa 25. tako i svi ostali domaci igraci koji su prolazili kroz radonjinu zvezdu. sada toga nema. davidovac i dobric su isti kao pre 3 godine, simanica i radanova ne vredi ni komentarisati, i dalje eksploatisemo veterane... to je sada pitanje - da li je nivo talenta bas toliko opao u poslednjih 5 godina, ili ipak postoji i neki problem u strucnom radu, nestrpljenju, stalnom menjanju trenera...

mozda bi radonja doveo cerovinu iz mege, pa npr lazica i jeremica koji su u mornaru, pa od njih napravio odlicne klupske igrace, a sada se to i ne pokusava.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Markoss said:

Hall, Roch, Uskokovic

Loyd, Walden, Dobric, Radanov

Davidovac, Dobric, Lazic

OBrajant, Reath, Simonovic, Kuridza

Teri, Kuzmic

 

Za Simanica bi sustinski bilo di beste da mu Misko nadjue neki NBA klub. 

 

There I fixed it. Boldovao sam korekcije, dopune. 

 

Od ovih crvenih, 3 od 5 idu na klupu za civile. Cenim da ce u najvecem broju EL utakmica to biti Uskokovic, Radanov i Kuridza, dok ce na ABA utakmicama biti sarenoliko i odmarati se nekada i nosioci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Haggard said:

od samog broja domacih igraca, vise brine to sto oni nista ne napreduju. npr. simon je bio dosta dugo tu i on je napredovao, sa 30 godina bio bolji igrac nego sa 25. tako i svi ostali domaci igraci koji su prolazili kroz radonjinu zvezdu. sada toga nema. davidovac i dobric su isti kao pre 3 godine, simanica i radanova ne vredi ni komentarisati, i dalje eksploatisemo veterane... to je sada pitanje - da li je nivo talenta bas toliko opao u poslednjih 5 godina, ili ipak postoji i neki problem u strucnom radu, nestrpljenju, stalnom menjanju trenera...

mozda bi radonja doveo cerovinu iz mege, pa npr lazica i jeremica koji su u mornaru, pa od njih napravio odlicne klupske igrace, a sada se to i ne pokusava.

Apsolutno se slažem.  Uostalom taj Simonović je procvetao pod DR, jedan Gudurić, Jović, Kalinić. Jednostavno imali smo loš period nakon DR što se tiče struke gde se gledao instant rezultat i zapostavili su se mladi i domaći igrači. Izgleda je to moralo da se bira. ili instant rezultat i obavezno osvajanje ABA lige ili kreiranje igrača za budućnost po cenu gubitka lige.  I jedno i drugo definitivno nije moglo. Videćemo sa Obradovićem da li će moći. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Orthodox89 said:

Apsolutno se slažem.  Uostalom taj Simonović je procvetao pod DR, jedan Gudurić, Jović, Kalinić. Jednostavno imali smo loš period nakon DR što se tiče struke gde se gledao instant rezultat i zapostavili su se mladi i domaći igrači. Izgleda je to moralo da se bira. ili instant rezultat i obavezno osvajanje ABA lige ili kreiranje igrača za budućnost po cenu gubitka lige.  I jedno i drugo definitivno nije moglo. Videćemo sa Obradovićem da li će moći. 

 

imao je i radonja pritisak rezultata, pre svega da srusi crno beli svet sto je bio ogroman pritisak. pa je to uradio sa 9 domacih igraca, na cetvorci mu bili mitrovic i tejic.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Orthodox89 said:

Apsolutno se slažem.  Uostalom taj Simonović je procvetao pod DR, jedan Gudurić, Jović, Kalinić. Jednostavno imali smo loš period nakon DR što se tiče struke gde se gledao instant rezultat i zapostavili su se mladi i domaći igrači. Izgleda je to moralo da se bira. ili instant rezultat i obavezno osvajanje ABA lige ili kreiranje igrača za budućnost po cenu gubitka lige.  I jedno i drugo definitivno nije moglo. Videćemo sa Obradovićem da li će moći. 

od 4 pomenuta igraca jedino je guduric mladi domaci igraci koji je kreiran u nasem sistemu

ostali su svi bili vec formirani igraci kad su dosli u kkcz

danas takvih nema, ili nam nisu platezno dostupni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

A i da ih ima ne bi dobili priliku da igraju. Ne znam šta je problem sa Radanovim i zašto je potpisan Reath ako je jasno da ćemo to pokriti proverenijim igračima.

 

Uce sistem kroz nesto lakse takmicenje, skupljaju iskustvo za sljedecu godinu. Sve ako budu dobijali dobru minutazu u ABA ligi, meni je to ok plan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

A i da ih ima ne bi dobili priliku da igraju. 

pa to realno ne znamo

ajde daj neke domace alternative za trenutne strance koje imamo

sem reatha, koji potpisom bryanta deluje kao visak...ne vidim sta je moglo drugacije, a da se zadrzi isti ili slican nivo, plus da ima nekog smisla dugorocnije

jednostavno talent pool nije takav, a i to malo sto ima nam iz razlicitih razloga nije dostupno

 

sto se domacih igraca generalno tice poslednjih godina...meni je jedino zao sto nismo pojurili jaramaza

ukoliko je za to uopste bilo sanse

ili ostavili vasu onomad

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Haggard said:

 

imao je i radonja pritisak rezultata, pre svega da srusi crno beli svet sto je bio ogroman pritisak. pa je to uradio sa 9 domacih igraca, na cetvorci mu bili mitrovic i tejic.

Jedina razlika je sto je tadasnji Luka Mitrovic bio legit EL cetvorka, sa tu i tamo vanserijskim utakmicama (Galatasaraj npr).

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...