Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

 
"Smrda od trenera"?
 
Ti mora da si igrao da Zalgiris daje manje od 90 ili neki hendikep od 16.5, nema drugog objasnjenja. Vidis li da je covek na svojoj polovini, sa pet igraca Efesa ispred njega? Inace je i sam Saras uvek trazio minute odmora i jurio razliku, zlu ne trebalo.
 
Primer Cvetkovica je sasvim drugaciji samo jer je Cvetkovic "preletac". Da je to uradio Mavra iz Zadra, niko se ne bi ni osvrtao.
 
Kapiram da nije lako trpeti stalno poraze od tog mrskog Zalgirisa, a opet, meni mnogo vise o ekipi govore mecevi sa fajterskim protivnicima, nego neke ABA liga razlike na svom terenu protiv Khimkija, Bayerna ili nekog treceg tima.

Nikad nisam ušao u kladionicu. Da sam vlast, ta sranja bih zabranio zakonom. Ok, donekle imaš pravo. Ja sam Žalgiris inače gotivio godinama unazad, jer zaista jesu zemlja košarke i žive za nju. Sad me malo nerviraju zbog neravnopravnosti, jer imaju publiku, za razliku od svih ostalih, a i delom zbog našeg poraza od njih. Uostalom, tu jesam pristrasan. Ali ovo za ponižavanje protivnika, koji je već ubedljivo pregažen, stoji. Koliko god se drugima ne svidjalo otapkavanje, meni je to čin poštovanja protivnika. Neka smo pokupili i od Amera, nebitno. A osećaj kad napadaš protivnika koji je već ubedljivo izgubio, je sličan onom kada govnar Lebron napušta utakmicu dok vreme još nije isteklo. Nepoštovanje i ponižavanje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2020 at 9:47 PM, Gudura said:

 

Nadam se da njihovim dolaskom Volden vise nece videti minute na jedinici, a Rit na 5.I jedan i drugi ce biti znatno upotrebljiviji i korisniji za tim na 2 i 4,  cak mislim da ce Holden procvetati napadacki kad bude oslobodjen organizatorskih poslova za koje ocigledno nije stvoren. Za odbranu ne  brinem

Vec je dosao Rocesti na mesto pleja od 35 plus godina, mada svakako da bi i Holden iz najboljih sezona u CSKA lepo legao na ovaj sastav.

Link to comment
Share on other sites

Džoni je u Makabiju bio baja i miljenik publike pa mu se dozvoljavalo divljanje u šutu, zato i takvi statsi iz te sezone.

Na dva EL susreta je bacio 0/3 i 0/5 za tri...3-4 puta 1/4. Očigledno je igrao impulsivno i ne haje za statistiku.

Na treneru je da to zategne jer Džoni poseduje prilično alternativnih tehnika za poentiranje kao old school PF od 115kg koji se ozbiljno guzi na postu, hita step-back-ove sa poludistance i fade-away iz rolinga sa posta gde na njegovih 2.06cm svi čuvari dodju nekako kratki.

Nama ne treba PF kome je forte zaštita obruča, da se ne bi sudarao sa ludim Terijem i da ne uzima Boriši minute...:evil:

...treba nam bar jedan iskusan izmislilac poena međ visokima.

Teri će teško svoja katovanja da proda u seriji ozbiljnim odbranama i šta će sa svojih 198cm (koliko mu ganferi maksimalno priznaju) u pozicionom napadu kada ga uzguraju ispod koša...? Iz tog ugla je O'Briant hausmajstor i upotrebljiv protiv većine timova u EL. 

 

Sve što sam odgledao izgleda i previše pismeno...hajlajci ne prikazuju odbranu koja ako je tanka kao i preciznost na broj uzetih šuteva, to može biti razlog zašto ga niko od milijunaša nije namirisao pre nas ali i svi su već kompletirali prve petorke a računam da je Sale imao kod koga da se raspita u Krasnodaru.

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nakon odgledane većine mečeva dosadašnjeg dijela evrolige,i pored svih atipičnih okolnosti i vidno masakriranih rostera, ne mogu a da ne primijetim da se igra jako sirova i divlja košarka. Timovi su taoci preplaćenih zvezda poput polu penzionisanog rekreativca Spanulisa i cijele njegove generacije jarana Ljulja, Kalatesa ili su tu all star divljaci poput Mike Jamesa, od kojih tim živi ili umire. Tu su i timovi poput Panatinaikosa, Himkija, Valensije, Baskonije i Makabija gdje su potpuno nejasno raspodijeljene uloge, i gdje su mnogi kvalitetni igrači marginalizovani. Igra se spuštenog garda. 

Ukoliko se konsolidujemo i uspostavimo sistem igre, u kojem se zaista već vide glava i rep, ne mogu a da ne budem optimističan. Nismo daleko od ovoga što trenutno pegla Žalgiris pod palicom Martina Šilera. 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sector said:

rsz_img_20201017_114909.jpg

 

Izbaci mi na instagramu, sta god to znacilo.. 😄

 

Sudeći po srcima, dvoumi se između nas i kkp. Nismo tako platežno moćni tako da nemamo šanse. 😔 

Edit: Haggard brži

Edited by Čvarkov
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Achtung! said:

Nakon odgledane većine mečeva dosadašnjeg dijela evrolige,i pored svih atipičnih okolnosti i vidno masakriranih rostera, ne mogu a da ne primijetim da se igra jako sirova i divlja košarka. Timovi su taoci preplaćenih zvezda poput polu penzionisanog rekreativca Spanulisa i cijele njegove generacije jarana Ljulja, Kalatesa ili su tu all star divljaci poput Mike Jamesa, od kojih tim živi ili umire. Tu su i timovi poput Panatinaikosa, Himkija, Valensije, Baskonije i Makabija gdje su potpuno nejasno raspodijeljene uloge, i gdje su mnogi kvalitetni igrači marginalizovani. Igra se spuštenog garda. 

Ukoliko se konsolidujemo i uspostavimo sistem igre, u kojem se zaista već vide glava i rep, ne mogu a da ne budem optimističan. Nismo daleko od ovoga što trenutno pegla Žalgiris pod palicom Martina Šilera. 

 

 

 

Izlgeda da nismo gledali istu Euroligu. 

Normalno je da je svaki početak težak za sve ekipe jer su nove i treba da se uigraju. Većina je promenila dosta igračkog kadra ili trenera i za sada najgore izgledaju ekipe koje nista nisu menjale Real i Efes recimo. 

Novi verovatno da žele da se dokažu da vrede, a Real, Cska, Efes su lagano ušli u sezonu i polako se zagrevaju jer pitanje je kakva će sezona biti. 

 

Ekipe koje su ultra napredovale i pokazale izuzetnu igru su Bajern i Valensija i bice zanimljivo pretiti koliko dugo mogu tako. 

Oly izgleda fino posle mnogo godina, Zenit takodje odlicno krenuo, a čini se da Feneru fali jos jedan igrač na 1,2 da budu kandidati za F4. 

 

Zalgiris je posebna priča i iako se činilo da će odlaskom Sarasa dosta toga pasti na dosta niži nivo oni izgledaju i igraju maltene bolje I lepše nego za vreme Sarasa. 

 

Rano je donositi procene, ali po kvalitetu i prikazanoj igri za sada smo veoma daleko od top 8.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...