Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

10 minutes ago, Babaduka said:

Može brate, reci gde i kada, i to ne samo od mene dosta forumaša da se javi

Kad otvore Pionir, pa pre tekme da se zagrejemo ko ljudi😃

 

Nego, kamo ga Dzoni veceras?🤔

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Ali ovo baš nije fer sezona, gde sa jedne strane neki timovi ne mogu da se sastave, niti ima publike, dok Žalgiris igra pred punom dvoranom. A tek sad su mi odvratni, kad je na 4-5 sekundi do kraja, pri nedostižnom vodstvu, njihov smrda od trenera pokazivao da idu na koš, umesto da džentlmenski istapkaju do kraja.

35935d8e3519e55fa814a1cb0098ccf0.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ulicni basketas said:

Ali ovo baš nije fer sezona, gde sa jedne strane neki timovi ne mogu da se sastave, niti ima publike, dok Žalgiris igra pred punom dvoranom. A tek sad su mi odvratni, kad je na 4-5 sekundi do kraja, pri nedostižnom vodstvu, njihov smrda od trenera pokazivao da idu na koš, umesto da džentlmenski istapkaju do kraja.

35935d8e3519e55fa814a1cb0098ccf0.jpg

Utakmica se igra 40 minuta i apsolutno svako ima pravo da pokusa da da kos do zadnjeg momenta. Ko garantuje da kos razlika izmedju dva tima nece nesta odlucivati.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Utakmica se igra 40 minuta i apsolutno svako ima pravo da pokusa da da kos do zadnjeg momenta. Ko garantuje da kos razlika izmedju dva tima nece nesta odlucivati.

Ma daj, za 4.5 sekundi će svakako pokušati da postigne koš i ispadne jajara, nego da istapka do kraja i ispadne džentlmen. Jbg, tako je mislio i Cvetković, ali mu Dangubić nije dozvolio.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ulicni basketas said:


Ma daj, za 4.5 sekundi će svakako pokušati da postigne koš i ispadne jajara, nego da istapka do kraja i ispadne džentlmen. Jbg, tako je mislio i Cvetković, ali mu Dangubić nije dozvolio.

 

Ehej nemoj da mesas dziberski pokusaj Cvetkovica koji se zavrsio Dangubinom dandarom i legitimni napad na postavljenu odbranu. Otapkavanje je skroz bezveze i uvek sam to mrzeo. 

 

Utakmica se igra i treba koristiti priliku ne samo da se postigne jos koji poen koji eventualno moze znaciti kasnije, vec da se odigra/vezba napad u cajtnotu protiv odbrane koja te ne poznaje i koju ti ne poznajes (tipa, ovo ne moze bas na treningu da se vezba, pa je utakmica idealna prilika). 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa kaze:

 

Quote

The ranking will be established taking into account firstly the number of victories in the games played between them, with the winner being the one with the most victories. If the two teams have the same number of victories, the tie will be resolved by the goal difference in the games played between them.

 

Skroz legitimno je da se sutira.

Link to comment
Share on other sites

 
Ehej nemoj da mesas dziberski pokusaj Cvetkovica koji se zavrsio Dangubinom dandarom i legitimni napad na postavljenu odbranu. Otapkavanje je skroz bezveze i uvek sam to mrzeo. 
 
Utakmica se igra i treba koristiti priliku ne samo da se postigne jos koji poen koji eventualno moze znaciti kasnije, vec da se odigra/vezba napad u cajtnotu protiv odbrane koja te ne poznaje i koju ti ne poznajes (tipa, ovo ne moze bas na treningu da se vezba, pa je utakmica idealna prilika). 

Slažem se da je svaki poen važan zbog medjusobnog skora, ali moje mišljenje je da je to džiberski. Ne mora da znači da sam u pravu, ja tako mislim.
Link to comment
Share on other sites

@Ulicni basketas samo kazem da treba da pravis razliku izmedju ovog Zalgirisovog poteza i onog Cvetkovicevog kojeg pominjes (gde Zvezda i nije igrala odbranu a poeni prakticno nista nisu znacili, jer je KKP bio daleko od mogucnosti da bude poravnat sa KKCZ te sezone, bilo je to 5 kola pre kraja, KKP je imao na kraju 8 pobeda manje). 

 

Ok mi je kad istapkaju tamo u playoff-u, tu ni poeni nisu bitni a i kraj je sezone, nema tu sta vise da se koriste prilike za vezbanje, treba sacuvati svezinu i ne rizikovati povredu u poslednjem napadu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=743]Ulicni basketas[/mention] samo kazem da treba da pravis razliku izmedju ovog Zalgirisovog poteza i onog Cvetkovicevog kojeg pominjes (gde Zvezda i nije igrala odbranu a poeni prakticno nista nisu znacili, jer je KKP bio daleko od mogucnosti da bude poravnat sa KKCZ te sezone, bilo je to 5 kola pre kraja, KKP je imao na kraju 8 pobeda manje). 
 
Ok mi je kad istapkaju tamo u playoff-u, tu ni poeni nisu bitni a i kraj je sezone, nema tu sta vise da se koriste prilike za vezbanje, treba sacuvati svezinu i ne rizikovati povredu u poslednjem napadu. 
 
 

Tačno, sa te strane nije za poredjenje, ali sam napravio paralelu, jer po meni ni jedno ni drugo nije u duhu fer pleja. Nekako je kao da želiš da poniziš protivnika. Ovde je Žalgiris razbio Efes. Ali bukvalno. Zato mislim da ovo na kraju nije bilo neophodno.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hmmmm, ok, jeste velika razlika bila, 99.9% poeni nece biti faktor... 

 

Imas trenere koji mrze da im protivnik ovo uradi, imas trenere s druge strane koji inisistiraju da se igra poslednji napad a imas i trenere koji bas kazu igracima da iskuliraju (Radonja recimo, uvek me to nerviralo kod njega kad spusti gas, nekako mi deluje kao da spusta ekipu, ne pravi taj killer instinct). 

 

Sta znam. Ja da sam trener uvek bih igrao poslednji napad gubio ili dobijao. I ako kolega na drugoj klupi ima nesto protiv toga, objasnio bih mu da to nije upereno protiv njega i njegovog tima vec iskljucivo menadzment mog tima. A ako protivnik ne zeli da postavi odbranu to je ok, ispucao bih neki sut za 3p... ne bih isao na kucanje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ulicni basketas said:


Ma daj, za 4.5 sekundi će svakako pokušati da postigne koš i ispadne jajara, nego da istapka do kraja i ispadne džentlmen. Jbg, tako je mislio i Cvetković, ali mu Dangubić nije dozvolio.

 

"Smrda od trenera"?

 

Ti mora da si igrao da Zalgiris daje manje od 90 ili neki hendikep od 16.5, nema drugog objasnjenja. Vidis li da je covek na svojoj polovini, sa pet igraca Efesa ispred njega? Inace je i sam Saras uvek trazio minute odmora i jurio razliku, zlu ne trebalo.

 

Primer Cvetkovica je sasvim drugaciji samo jer je Cvetkovic "preletac". Da je to uradio Mavra iz Zadra, niko se ne bi ni osvrtao.

 

Kapiram da nije lako trpeti stalno poraze od tog mrskog Zalgirisa, a opet, meni mnogo vise o ekipi govore mecevi sa fajterskim protivnicima, nego neke ABA liga razlike na svom terenu protiv Khimkija, Bayerna ili nekog treceg tima.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...