Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ja mislim, na 1+M+ vakcinisanih uvek će se pojaviti nešto vrlo neželjeno što je prošlo ispod radara u toku ispitivanja kada su brojke bile 100 puta manje.

Pretpostavljam da je realno nemoguće naći lek/vakcinu tako da se u toku ispitivanja nađu kontraindikacije koje se javljaju na svakih 100+K slučajeva, pa da to piše na uputstvu pre, to bi koštalo brdo para. Uvek, valjda to ide posle, puste se u promet, neko(liko) njbe, to se prijavi, onda upišu tu kontraindikaciju.

 

Šta ćemo ako sve adenovirusne vakcine rade slično, uključujući i neželjene efekte?

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stray_cat said:

 

"Tvrdi i da vakcina neće rešiti trajno problem, već je mnogo realnije da će virus prožeti celokupnu populaciju i postati uobičajen."

 

Na osnovu stanja od 1. decembra prošle godine, izjava je tačna.

 

Vakcina nas neće rešiti kovida 19. Potrebno je prokužavanje izvesti tako da što više ljudi prokuži nakon primljene vakcine.

 

Mnogo ljudi (ali to nikad neće priznati naglas) se plaši injekcije i igle uopšte, ne samo vakcine. Od preventive, prihvataju oralna sredstva, nemaju problem da se svakodnevno nagutaju gomile tableta na kojima piše suplement, vitamin, cink, selen itd.

 

 

 

 

Na osnovu tridesetogodisnjeg iskustv davaoca krvi ovo mogu da potpisem: u sektoru  sa tridesetak zaposlenih, u kojem su muski clanovi bili preovladjujuci, godinama sam bila jedini davalac i kada bih se, nakon akcije u fabrici,  pojavila sa povezanom rukom, sklanjali su poglede i jedva cekali kraj radnog dana i akcije . Ni 2 slobodnba dana koje smo izdejstvovali za davaoce nije bilo dovoljna motivacija da prevazidju strah ili tupav stav da je davalastvo krvi opasno po vlastito zdravlje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je kod nas smesno sve. Pletilja postavlja linkove o 22 auta koja cekaju uredu da odnesu umrle, pa onda o crnim vrecama u kojima su umrli u bolnicama, i sve to po hodnicima... a onda krizni stab otvara teretane, kafice ... i najveca pretnja upravo iz kafica, a niko ne spominje radna mesta i fabrike koja ni jedna nije prestala da radi, tamo je distanca, ljudi se ne mogu zaraziti? Ili lazu novinari sa izvestajima iz bolnica ili laze strucni. stab. Kome verovati? svi su oni struka. sludjeni gradjani ne 100% vec 1000%

Link to comment
Share on other sites

Samo sto uk na crvenu listu dodaje drzave po politickoj a ne epidemioloskoj liniji. 

Tacnije stave na crvenu listu Katar, Emirate ili Sejsele  da ljudi ne ni putovali tamo ili koristili gcc aviokompanije. Ali zato evropske zemlje sve ok sa 20 puta gorom situacijom. 

 

Kao imaju dokaze da su tamo opasne mutacije. Jeste vala Katar sve puca sa 300 preminulih od pocetka epidemije. 

 

 

Edited by ras kass
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ras kass said:

 

Ovo je malo "problematicno" jer neko primi j&j i zavrsio posao a neko da ceka 3 meseca izmedju dve doze. 

Mislim az i onako ima los rejting... 

ma ima AZ sasvim dobru zastitu vec posle prve doze,
ova druga je vise za produzetak trajanja zastite.
ionako cemo za godinu ili dve svi primati i drugu, trecu, cetvrtu dozu, kako ko.

Link to comment
Share on other sites

https://sport.blic.rs/tenis/atp-tenis-najnovije-vesti-koronavirus-vakcinacija-krajinovic-intervju/fe7c1qr

 

Quote

Kako bi podstakla igrače da se vakcinušu protiv virusa korona, Asocijacija teniskih profesionalaca (ATP) ažurirala je kovid-19 protokole, koji važe na turnirima. Kako prenosi Eurosport, igrači koji su se vakcinisali biće na posebnoj listi i imaće određene pogodnosti. Prema novim propisima, vakcinisani igrači će i dalje biti testirani na koronu po dolasku na turnir, ali neće morati u izolaciju dok čekaju rezultate. U tom periodu oni će moći da se kreću i normalno treniraju. Takođe, svi oni koji su primili vakcinu neće biti smatrani „bliskim kontaktima” u slučaju da neko od učesnika ili organizatora dobije pozitivan test tokom turnira.

 

Quote

Sa Filipom Krajinovićem uvek je pravo zadovoljstvo popričati na sve teme. Kako je mladi Somborac u Beogradu gde trenira i sprema se za turnire na šljaci, pozvali smo ga da prokomentariše protokole koje uvodi ATP.

- Uhvatili ste me na putu za vakcinaciju. Krenuo sam da se vakcinišem, da olakšam sebi život. Ja nisam protiv vakcina, mislim da su one tekovina koja je spasila čovečanstvo od raznih pošasti i nema razloga da se ne vakcinišem. Upoznat sam sa tim protokolima, važno mi je da ne budem u karantinu kada odem na neki turnir, već da mogu normalno da se ponašam i da budem miran. Nemam ništa protiv tog protokola, smatram da će nam dosta olakšati - rekao je na početku razgovora za „Blic”.

i Lajovic se vakcinisao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tomiprunet said:

Koliko je kod nas smesno sve. Pletilja postavlja linkove o 22 auta koja cekaju uredu da odnesu umrle, pa onda o crnim vrecama u kojima su umrli u bolnicama, i sve to po hodnicima... a onda krizni stab otvara teretane, kafice ... i najveca pretnja upravo iz kafica, a niko ne spominje radna mesta i fabrike koja ni jedna nije prestala da radi, tamo je distanca, ljudi se ne mogu zaraziti? Ili lazu novinari sa izvestajima iz bolnica ili laze strucni. stab. Kome verovati? svi su oni struka. sludjeni gradjani ne 100% vec 1000%

 

Odlazak u školu ili fabriku, uopšte na posao, je obavezan za razliku od posete kafiću, teretani, tržnom centru, ne treba veliki IQ da se to shvati.

 

Zar to nije u skladu sa teorijom da treba ukinuti mere zabrane i pustiti ljude da sami odlučuju o svojim slobodama? U čemu je problem da se istovremeno puštaju što grozniji snimci iz bolnica?

 

Radi šta hoćeš (sloboda), ali nema kukanjave ako se razboliš, nedajbože od nečega što nije kovid19, ne mož' da te lečimo, ne postizava se.

 

Komšiju odbili tri puta za operaciju žuči (u fazonu nije dovoljno urgentno, smanjeni kapaciteti), na kraju uzeo kredit od 2K evrića i operisao se (ovde to i nisu male pare).

 

Neće da se vakciniše, ima predistoriju loših iskustava od ranije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Interesantne vesti iz Nemačke:

 


Prema planovima saveznog ministra zdravlja Jensa Spahna, ljudima koji su vakcinisani protiv koronavirusa uskoro bi trebalo da se vrate slobode @urosg3. „Svako ko je potpuno vakcinisan može se ubuduće tretirati kao neko ko je testiran negativno“, rekao je Spahn za Bild am Sonntag. "Oni koji su vakcinisani mogu da idu u prodavnicu ili kod frizera bez dodatnih ispitivanja. Pored toga, prema RKI, oni koji su potpuno vakcinisani više ne moraju da budu u karantinu", rekao je političar CDU za novine.

 

Osim što je jedini ispravan put, svrbi me malo što se ovako kasno rešava očigledno pitanje. Taj pristup je morao da postoji od prvog dana vakcinacije da svakom bude jasno od početka i da bude "mantra".
Zašto taj pristup nije dominantan jeste pitanje, ruši kredibilitet na loš način. I zanimljivo baš ga političari propagiraju umesto, ali hajde da ne lajem - nikad nije kasno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da se ovako nesto na svetskom nivou nije desilo odavno i da je svakoj vladi ovo velika muka.

Jebiga, kosta svaka vakcina, svaka igla, svaki tufer na vakcinaciji, svaka boca sa kisikom, svaki respirator.

Treba te pare naci i onda imamo ova lutanja, ne mislim samo kod nas, nego u celom svetu.

Privatne drzave, kao sto je nasa, Bahrein, Madjarska, su u prvom talasu imale prednost. Diktatore niko ne pita kako su nabavili vakcine, respiratore itd. Kod nas problemi dolaze kad treba nesto uraditi sistemski.( Izuzetak je organizacija vakcinacije, uvek kapa dole za to)

To onda rusi kompletnu igricu rezima. Zato neretko tumaramo kao magarci u magli, od zabrane kucicima da piske do full Kopaonika i gondole na Zlatiboru. 
Politka je kod nas i u najsitnijim porama zivota pa kako onda da ne bude u ovoj krizi. A tako je i worldwide.

Zato imamo i fabrike da rade u punim kapacitetima. Svi koji su nekim proizvodnjama znaju da se trenutno desavaju poskupljenja repromaterijala i transporta u svim bransama. To se naravno odrazava na krajnji proizvod i sve je zajebanije.

U svakoj krizi, sto je vise problema manje je sloboda. Jebiga, nije prijatno ali je tako. Kako ce se isplivati iz toga?

Nemam pojma, ali sam siguran da necemo izaci neosteceni. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 
Odlazak u školu ili fabriku, uopšte na posao, je obavezan za razliku od posete kafiću, teretani, tržnom centru, ne treba veliki IQ da se to shvati.
 
Zar to nije u skladu sa teorijom da treba ukinuti mere zabrane i pustiti ljude da sami odlučuju o svojim slobodama? U čemu je problem da se istovremeno puštaju što grozniji snimci iz bolnica?
 
Radi šta hoćeš (sloboda), ali nema kukanjave ako se razboliš, nedajbože od nečega što nije kovid19, ne mož' da te lečimo, ne postizava se.
 
Komšiju odbili tri puta za operaciju žuči (u fazonu nije dovoljno urgentno, smanjeni kapaciteti), na kraju uzeo kredit od 2K evrića i operisao se (ovde to i nisu male pare).
 
Neće da se vakciniše, ima predistoriju loših iskustava od ranije.

Kakav iq, svi neki iq spominjete. Pravite se pametni a ne vidite nista dalje od nosa. Mislim stvarno. Ako je toliko alarmantno zatvaraj sve, kafice, teretane, fabrike, skole ( ionako idu online) .

U vezi operacijr , sta reci? Kad platis mozes se opetisat a ako hoces o drzavnom trodku onda ne jer je korona. A isti hirurg ce operisat.
Moj brat iscasio rame, pokidala se neka maramica sto drzi zglob i kad je otisao u bolnicu da pita za operaciju kazu ne moze korona. Otisao u klinicki centar vojvodine sa 2000eura. Toliko je kostala operacija i operisali ga sutradan.
Zar ste toliko slepi?
Kako korona kod jednih ne moze operacija a kad platis moze?
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, urosg3 said:

Osim što je jedini ispravan put, svrbi me malo što se ovako kasno rešava očigledno pitanje. Taj pristup je morao da postoji od prvog dana vakcinacije da svakom bude jasno od početka i da bude "mantra".
Zašto taj pristup nije dominantan jeste pitanje, ruši kredibilitet na loš način. I zanimljivo baš ga političari propagiraju umesto, ali hajde da ne lajem - nikad nije kasno 🙂

 

Ti na to gledas iz perspektive Srbije, gde su vakcine ponudjene svima, a problem predstavljaju antivakseri, pa one neodlucne treba necim motivisati da se vakcinisu.

U EU je situacija drugacija, glavni problem je nedostatak vakcina. Ima nas mnogo koji bi se rado vakcinisali, ali nemamo cime. Gde god je vakcina jos uvek privilegija, za politicare je nezgodno dodavanje jos privilegija onima koji su vec dobili jednu, a tretirati kao tupave antivaksere one koji su vec zakinuti, jer vakcina jednostavno nema. 

Mislim da je Nemacka krenula s ovim pilot projektom jer racuna da ce uskoro biti vakcina za sve, pa zeli da predupredi ”otporase”. Znaci, itekako u pravo vreme. Mozda cak malo prerano, ali nikako prekasno.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Tomiprunet said:


Kakav iq, svi neki iq spominjete. Pravite se pametni a ne vidite nista dalje od nosa. Mislim stvarno. Ako je toliko alarmantno zatvaraj sve, kafice, teretane, fabrike, skole ( ionako idu online) .

U vezi operacijr , sta reci? Kad platis mozes se opetisat a ako hoces o drzavnom trodku onda ne jer je korona. A isti hirurg ce operisat.
Moj brat iscasio rame, pokidala se neka maramica sto drzi zglob i kad je otisao u bolnicu da pita za operaciju kazu ne moze korona. Otisao u klinicki centar vojvodine sa 2000eura. Toliko je kostala operacija i operisali ga sutradan.
Zar ste toliko slepi?
Kako korona kod jednih ne moze operacija a kad platis moze?

Tako ti je kod nas bilo moj Slavisa i pre korone.

A tako nesto je otprilike i u Amerikama stalno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vilhelmina said:

 

Ti na to gledas iz perspektive Srbije, gde su vakcine ponudjene svima, a problem predstavljaju antivakseri, pa one neodlucne treba necim motivisati da se vakcinisu.

U EU je situacija drugacija, glavni problem je nedostatak vakcina. Ima nas mnogo koji bi se rado vakcinisali, ali nemamo cime. Gde god je vakcina jos uvek privilegija, za politicare je nezgodno dodavanje jos privilegija onima koji su vec dobili jednu, a tretirati kao tupave antivaksere one koji su vec zakinuti, jer vakcina jednostavno nema. 

Mislim da je Nemacka krenula s ovim pilot projektom jer racuna da ce uskoro biti vakcina za sve, pa zeli da predupredi ”otporase”. Znaci, itekako u pravo vreme. Mozda cak malo prerano, ali nikako prekasno.

pa da, iz ove perspektive.Ako je vakcina rešenje, onda se mora prodavati uz nadu i nagradu 😉 

Link to comment
Share on other sites

 

 

From numerous descriptions of cases, I can only confirm that with B117 the source of the infection cannot usually be identified. Even fleeting encounters are probably sufficient for contagion. Therefore, only a harder lockdown than 1 year ago will probably help

 

U to ime evo i par dijagramcica iz Nemacke o mestu zarazavanja. Ima mnogo zarazenih koji ne spadaju u tzv. outbreak-ove (sto znaci da je virus siroko rasprostranjen i svukuda) - sivi stubici. To bi isto moglo da znaci da ljudi ne znaju tacno gde su se zarazili.

Spoiler


spacer.png

 

 

spacer.png

 

najvise zarazavanja  generalno u pandemiji (podaci za poslednju sedmicu su obicno malcice nepotpuni, naredne sedmice se dodaju jos neke brojke koje kasne):

spacer.png

vidi se da kad krene talas virus eksplodira po starackim domovima, ali da je vakcinacijom ovaj talas suzbijen.

Sledeci najgori su privatni kontakti, pa onda ide radno mesto.

 

spacer.png

 

Vidi se pad zarazenih na poslu, u skolama i vrticima oko Bozica (jer su bili zatvoreni) da bi potom poceo da raste.  Skole i vrtici nisu bili relevantni proslog proleca jer su bili zatvoreni. Otvaranjem doticnih jesenas povecao se i broj zarazenih.

Pad zarazenih kod kuce (tacnije stagnacija) je primecen u decembru (kad su se svi potrudili da smanje kontakte da bi mogli da slave Bozic), onda ide jedan minimum zbog nedostatka testiranja za praznike, pa skok kao rezultat kontakata za Bozic, pa onda pad u januaru kad su krenuli apeli i poostravanje mera zbog britanskog soja, da bi od kraja februara ponovo krenuo rast zbog dominantnog britanskog soja.

 

evo i za medicinske ustanove (takodje su jednim delom vakcinisani, plus i oni koji ne rade u covid odeljenjima nose maske)

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tomiprunet said:


Kakav iq, svi neki iq spominjete. Pravite se pametni a ne vidite nista dalje od nosa. Mislim stvarno. Ako je toliko alarmantno zatvaraj sve, kafice, teretane, fabrike, skole ( ionako idu online) .

U vezi operacijr , sta reci? Kad platis mozes se opetisat a ako hoces o drzavnom trodku onda ne jer je korona. A isti hirurg ce operisat.
Moj brat iscasio rame, pokidala se neka maramica sto drzi zglob i kad je otisao u bolnicu da pita za operaciju kazu ne moze korona. Otisao u klinicki centar vojvodine sa 2000eura. Toliko je kostala operacija i operisali ga sutradan.
Zar ste toliko slepi?
Kako korona kod jednih ne moze operacija a kad platis moze?

 

Izv, nisam bio precizan: komšija se operisao u privatnoj bolnici.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

pa da, iz ove perspektive.Ako je vakcina rešenje, onda se mora prodavati uz nadu i nagradu 😉 

kao sto Vilhelmina rece, u EU nisu problem (jos uvek) antivaxeri vec nedostatak vakcina.

Juce je pocelo prijavljivanje za AZ za ljude preko 60 godine i termini su odleteli dok si rekao keks (plus je bilo jako tesko pristupiti sajtu ili dobiti telefonom call centar).

 

Ovi pilot programi su tu da bi se dala nekakava perspektiva narodu dok se ne vakcinisemo, posto ljudi size jer se sve desava previse sporo.

 

U poslednjoj anketi od prilike oko polovina Nemaca misli da mere nisu dovoljno ostre (ljudi vide da se virus sve vise siri), neka cetvrtina da su taman, a ostali da su preterane.

Link to comment
Share on other sites

Ovi evropski planirani covid pasosi sa elektronski ukucanom vakcinom koju si primio i koji ce omogucavati kako pise da ljudi iz EU cirkulisu slobodnije po Uniji a i van unije mogu da imaju problem koliko ja vidim jer uslov je da si vakcinisan unutar EU da bi imao taj pasos, znaci nece biti vazno kojom vakcinom nego gde si se vakcinisao. To moze da bude problem i nama koji smo vakcinisani ovde a kad idemo u nasu drugu zemlju bilo koju ili nasima koji su se vakcinisali u Srbiji naprimer a hoce da putuju u EU. To znaci ako dobro razumem i ako ostane ovako da jedan karantin tj test PCR ne gine.

Da li ce EU da prihvati vakcinu iz srbije? I obratno? da li ce Filipu Krajinovicu naprimer da bude priznata vakcina?

 

Inace i u Francuskoj koja ima reputaciju da je prilicno antivakserska je uzasno tesko uci na spisak za vakcinaciju

ne znam za Nemacku ali u Fra je drugacije nego u Srbiji, ovde se objave termini a svako se trudi da ga ugrabi, nije kao u Srbiji da se prijavis pa cekas da te pozovu. Dodje mu isto tesko kao naci kartu za Roland Garros :classic_laugh:

Edited by ciao
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Ovi evropski planirani covid pasosi sa elektronski ukucanom vakcinom koju si primio i koji ce omogucavati kako pise da ljudi iz EU cirkulisu slobodnije po Uniji a i van unije mogu da imaju problem koliko ja vidim jer uslov je da si vakcinisan unutar EU da bi imao taj pasos, znaci nece biti vazno kojom vakcinom nego gde si se vakcinisao. To moze da bude problem i nama koji smo vakcinisani ovde a kad idemo u nasu drugu zemlju bilo koju ili nasima koji su se vakcinisali u Srbiji naprimer a hoce da putuju u EU. To znaci ako dobro razumem i ako ostane ovako da jedan karantin tj test PCR ne gine.

Da li ce EU da prihvati vakcinu iz srbije? I obratno? da li ce Filipu Krajinovicu naprimer da bude priznata vakcina?

pa morace, samo sto treba videti na koji nacin da se spreci moguce falsifikovanje. (bese pre neki dan bila neka vest da je neko ko je radio na sajmu davao lazne potvrde o vakcinaciji?)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Ovi evropski planirani covid pasosi sa elektronski ukucanom vakcinom koju si primio i koji ce omogucavati kako pise da ljudi iz EU cirkulisu slobodnije po Uniji a i van unije mogu da imaju problem koliko ja vidim jer uslov je da si vakcinisan unutar EU da bi imao taj pasos, znaci nece biti vazno kojom vakcinom nego gde si se vakcinisao. To moze da bude problem i nama koji smo vakcinisani ovde a kad idemo u nasu drugu zemlju bilo koju ili nasima koji su se vakcinisali u Srbiji naprimer a hoce da putuju u EU. To znaci ako dobro razumem i ako ostane ovako da jedan karantin tj test PCR ne gine.

Da li ce EU da prihvati vakcinu iz srbije? I obratno? da li ce Filipu Krajinovicu naprimer da bude priznata vakcina?

 

Inace i u Francuskoj koja ima reputaciju da je prilicno antivakserska je uzasno tesko uci na spisak za vakcinaciju

U Paraliju more komotno.

Stas vise?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ciao said:

 

Inace i u Francuskoj koja ima reputaciju da je prilicno antivakserska je uzasno tesko uci na spisak za vakcinaciju

ne znam za Nemacku ali u Fra je drugacije nego u Srbiji, ovde se objave termini a svako se trudi da ga ugrabi, nije kao u Srbiji da se prijavis pa cekas da te pozovu. Dodje mu isto tesko kao naci kartu za Roland Garros :classic_laugh:

 

U SWE jos gore. Nikakvih termina u ”slobodnoj prodaji” osim za 75+ koji nemaju drugi osnov da udju u neku od prioritetnih grupa, znaci relativno zdravi. Prioritetne grupe dobijaju pozive bez prethodnog prijavljivanja, a na njima je da se odazovu ili ne. Ali te grupe se sve vreme menjaju, tako da se mnogima desilo da ispadnu iz takve grupe pre nego sto su dosli na red. Vazi uglavnom za mladje, zdravstvene radnike, osoblje po domovima, one koji rade ili zive sa starijima...

Mi neprioritetni i mladji od 75 smo takodjer podeljeni u nekakve grupe. Kao neki redosled je utvrdjen, ali nikakvih prognoza kad ce se otvoriti mogucnost za prijavljivanje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...