Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 

Od obima znanja zavisi kriticka sposobnost ljudi da obrade i procene informacije sa vise razlicitih stanovista.

Taj kriticki faktor je deo savremene definicije pismenosti. Biti pismen nije samo znati pisati i fonetski citati.

To obicno nije jasno upravo onima koji bi to najpre trebalo da shvate jer bi onda mogli da krenu putevima (sa)znanja.

 

Dakle, ukupnost znanja nije nesto sto se drasticno menja preko noci nego nesto sto ima potencijal da stalno raste.

Hocu reci, niko preko noci ne moze ni da zaglupi ni da postane ucen. Takodje, glupost se ne moze sakriti.

 

Logickim sledom da se zakljuciti da nijedan krizni stab – ma, bilo ko - ne moze preko noci da od pametnih napravi glupe.

Ali, kao sto vidimo, moze da ih preko noci izbaci na povrsinu. 

 

Nemam vremena odgovarat na ceo post, pravim tortu za sutra, mutim krem i tako.

ali u vezi kriznih stabova, itekako prave ljude glupima, cinimi se da se cak i dmeju kad se kamera ugasi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

Lako je Slavisi navijati za prokuzavanje kad je desetak puta do sada u praksi dokazao da je imun na virus.

pa da, po tudjem dupetu i 25 je malo..ja jesam za prokuzavanje, ali ne ovakvo, ima i drugi, najbezbedniji i anjefikasniji nacin, ali covecanstvo bi moralo d a promeni navike na par godina..a nas covek nece masku da nosi ni 5 minuta u marketu..

Link to comment
Share on other sites

"Lekaru, koji kaže da virus ne postoji, bi trebalo da se oduzme licenca i da se vrati na drugu godinu medicine da ponovo polaže mikrobiologiju i virusologiju. Bilo koji student koji bi na ispitu rekao da virus ne postoji bi odmah pao, prema tome... student koji nije položio ispit ne može da postane lekar. A ti si postao lekar i sada si promenio mišljenje o virusima? Vrati se dve godine da naučiš ponovo lekciju pa tek onda da dobiješ licencu doktora".

 

Da sam zena, trazio bih da me Sekler oplodi, a nisam cak ni gej...

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, todorovic said:

Ja sam cuo pricu medicinske sestre iz jedne bg bolnice "Doktori su se svi vakcinisali, mi nesto i ne verujemo u tu vakcinu, cekamo da vidimo kako ce oni proci".

mi i u zdravstvu imamo morone, pa cuo sam da na jednom onkoloskom odeljenju lekar ne nosi masku, tako nesto..ne pravdam narod, daleko bilo, ali, ima razloga zasto raja gaji prezir prema zdravstvu, dosta losih iskustava ljudi imaju..sto naravno, ne znaci, da treba da nam se jebe za crvenozonase i pne blnice, daleko bilo, moja iskustva s alekarima su sarenolika, od ljudi koje sam na jedan pregled zavoleo kao rod najrodjeniji, od dzukaca koji su mi dizali pritisak..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, todorovic said:

Ma kakvo prokuzavanje ljudi, to je mozda mogla biti tema pre godinu dana. Sada imamo vakcinu i potpuno je jasno da prokuzavanje prirodno nema smisla.

Upravo Šekler tvrdi da uprkos vakcinama bez prokužavanja nema kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ALi ne ovakvog prokuzavanja..u stvari, i jedno i drugo moze biti sredstvo..uglavnom, ovo sto gledao da se desava, ako neko vidi kao resenje problema, nemam repliku..covek moze da s eporkuzi,a da se ne zarazi, cak ni asimptomaticno, s tim sto su za to potrebni uslovi..da ne objasnjavam ja sad kao laik, imate Seklerove izjave, pa guglajte..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

U desnom uglu ringa je proslogodisnji sampion superteske kategorije, gospodin "Prokuzavanje bez vakcine", a u levom uglu ovogodisnji izazivac gospodin "Pokuzavanje sa vakcinom". Pobednik je jasan, pametnom dosta :default_coffee:

Sudija je asimptomatski bahati prenosilac zaraze, "UA SUDIJA MAJKU TI J...EM!"

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites


Ti samo pises da pises. Ama bas nista ne zapamtis. Dali sam bio sa zarazrnima u Srbiji kod kuce ili ne? Sta je tvoj odgovor?
Bolje nego da trolujem jer mi dosadno daleko od kuće...

Bio si sa njima na koliko? hranio ih, dodavao gusku, menjao infuziju, merio temp i sve ostalo...
Nisi samo ti bio u nekom kontaktu sa zarazenima pa se nisi razboleo.
A i rekao si da nemaš antitela, dakle organizam ti nije bio u kontaktu sa virusom. Šta je tvoj odgovor?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, shonke said:

Bolje nego da trolujem jer mi dosadno daleko od kuće...

Bio si sa njima na koliko? hranio ih, dodavao gusku, menjao infuziju, merio temp i sve ostalo...
Nisi samo ti bio u nekom kontaktu sa zarazenima pa se nisi razboleo.
A i rekao si da nemaš antitela, dakle organizam ti nije bio u kontaktu sa virusom. Šta je tvoj odgovor?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Nije mi dosadno, napravio sam tortu, pa sam onda pokrio bastu jer ce biti hladno veceras, a imam mlad paradajz, pariku, luk, krompir,... Onda sam u sumi napravio stazu tj jos prosle godine, ali sad sam je doradio. Vrhunski izgleda, ofarbo neka vrata drvena i tako. Nije mi stvarno dosadno.

 

Mozda su mi antitela nestala vremenom, jer jos. januaru Januaru 2020 sam mogao imati Covid. Nije bas da ih nisam imao, imao sam 0.24, sto je manje od 1 koliko treba da budes pozitivan, ali ipak je neki broj. Bio sam dovoljnu dugo sa zarazenima da se zarazim. Donosio im hranu, i tako to. Cak i ako sam imun, sta ce mi antitela? Mozda virus umre cim udje u usnu duplju, ne znam stvarno.  

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

U desnom uglu ringa je proslogodisnji sampion superteske kategorije, gospodin "Prokuzavanje bez vakcine", a u levom uglu ovogodisnji izazivac gospodin "Pokuzavanje sa vakcinom". Pobednik je jasan, pametnom dosta :default_coffee:

 

 

Da probam da nacrtam, mada stvarno, ali stvarno mrzim d akomentarisem stvai za koje nisam kompetentan, i prvog me enrvira sto svi virusolozi postase, ali, otprilike to ide ovako

 bez vakcine, imas virus u cirkulaciji, visokoj, kao npr jesenas, kako da se prokuzis, a da se ne zarazis, d aizngens cekanje u redovima, kupovanje hiljadu lekova, kontrole, daleko bilo hopsitalizaciju, nosis masku, izbegavas okupljanja, ako oko tebe zarazeni nose maske, nece te nuzno zastiti od zaraze, na kraju krajeva, za maske pise 95, ne 100%, i to ako  svi nose, i posreci ti se d auneses kolicinicu virusa, malu da svori infekciju, ali dovoljnu da organizam prepozna to kako strano teo,i pocne d astvara imunitet, pa sledeci dan opet isto tako, i pet, i opet, ako ima stoliko srece, nakupices antitela kao da si se vakcinisao..opet Sekler, rece da su neki ljudi koji sus e stitili, a rad eu ugostiteljstvu, na salterima, merili antitela, a nikad nikakve simptome nisu imali, antitela nagruvali, sto se kaze..to ti je prokuzavanje bez infekicje..

Link to comment
Share on other sites

Može li izveštaj ili je kisela kiša sprečila slobodarske mase da se pojave?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Nije mi dosadno, napravio sam tortu, pa sam onda pokrio bastu jer ce biti hladno veceras, a imam mlad paradajz, pariku, luk, krompir,... Onda sam u sumi napravio stazu tj jos prosle godine, ali sad sam je doradio. Vrhunski izgleda, ofarbo neka vrata drvena i tako. Nije mi stvarno dosadno.
 
Mozda su mi antitela nestala vremenom, jer jos. januaru Januaru 2020 sam mogao imati Covid. Nije bas da ih nisam imao, imao sam 0.24, sto je manje od 1 koliko treba da budes pozitivan, ali ipak je neki broj. Bio sam dovoljnu dugo sa zarazenima da se zarazim. Donosio im hranu, i tako to. Cak i ako sam imun, sta ce mi antitela? Mozda virus umre cim udje u usnu duplju, ne znam stvarno.  
A u nosu?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Valjda su dobri izvori informacija?

https://www.forbes.com/sites/stevensalzberg/2019/03/04/scientists-restart-research-on-creating-deadly-bird-flu-with-nihs-blessing/?sh=35e5ad255edd

 

https://www.nbcnews.com/health/health-news/scientist-makes-mutant-infectious-flu-virus-lab-n128936

 

http://www.diseasedaily.org/diseasedaily/article/bird-flu-man-built-controversial-h5n1-research-be-published-part-41812

 

https://news.wisc.edu/unesco-selects-yoshihiro-kawaoka-as-winner-of-carlos-j-finlay-prize/

10 minutes ago, shonke said:

Može li izveštaj ili je kisela kiša sprečila slobodarske mase da se pojave?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

A u nosu?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Sta u nosu?

imam dlake u nosu, tuda ne moz da udje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, urosg3 said:

Kaze ili vakcina ili prokuzavanje da se virus pobedi.

Nije mi jasna odakle sad ova prica oko prokuzavanja kad godinu dana ovde palamudimo o tome.

Prokuzavanje po modelu ura pa sta bog da daje koji rezultat trenutno?

Kolaps zdravstvenog sistema.

Vidi pod Italija.

Vakcinacija je stvaranje imuniteta na virus, tj. kontrolisano prokuzavanje.

Ili ja propustam neko revolucionarno resenje by Slavisa & Urospetge Co.?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Kaze ili vakcina ili prokuzavanje da se virus pobedi.

Nije mi jasna odakle sad ova prica oko prokuzavanja kad godinu dana ovde palamudimo o tome.

Prokuzavanje po modelu ura pa sta bog da daje koji rezultat trenutno?

Kolaps zdravstvenog sistema.

Vidi pod Italija.

Vakcinacija je stvaranje imuniteta na virus, tj. kontrolisano prokuzavanje.

Ili ja propustam neko revolucionarno resenje by Slavisa & Urospetge Co.?

upravo to i kaze, unosenje malih kolicina virusa, u najkracem..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

 

Ili ja propustam neko revolucionarno resenje by Slavisa & Urospetge Co.?

Molim lepo, samo slušam šta eksperti kažu, imam potpuno poverenje u naše stručnjake i našu nauku, pažljivo se informišem iz mainstream medija i što ponekad ispadne kontradiktornih informacija - to je zato što učimo sa virusom, ili kako dr Ana Gligić kaže - ako nas Kovid ponovo ne iznenadi.
Inače naš KrŠ i naš predsednik su ... ... ... .... u borbi protiv korona virusa, u čemu smo najuspešniji u regionu i kontinentu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clash said:

Kaze ili vakcina ili prokuzavanje da se virus pobedi.

Nije mi jasna odakle sad ova prica oko prokuzavanja kad godinu dana ovde palamudimo o tome.

Prokuzavanje po modelu ura pa sta bog da daje koji rezultat trenutno?

Kolaps zdravstvenog sistema.

Vidi pod Italija.

Vakcinacija je stvaranje imuniteta na virus, tj. kontrolisano prokuzavanje.

Ili ja propustam neko revolucionarno resenje by Slavisa & Urospetge Co.?

 

Tvrdi i da vakcina neće rešiti trajno problem, već je mnogo realnije da će virus prožeti celokupnu populaciju i postati uobičajen

 

"Ovo nije ništa novo, koronavirus postoji manje-više kod svih vrsta životinja, postoje vakcine preko 50 godina, i nisu rešile problem, i bojim se i da će ovde biti isto. Kada virus prokuži celu populaciju onda gubi smisao vakcinacija“, kaže Šekler, koji je doktor veterinarskih nauka.

1 minute ago, urosg3 said:

Molim lepo, samo slušam šta eksperti kažu, imam potpuno poverenje u naše stručnjake i našu nauku, pažljivo se informišem iz mainstream medija i što ponekad ispadne kontradiktornih informacija - to je zato što učimo sa virusom, ili kako dr Ana Gligić kaže - ako nas Kovid ponovo ne iznenadi.
Inače naš KrŠ i naš predsednik su ... ... ... .... u borbi protiv korona virusa, u čemu smo najuspešniji u regionu i kontinentu.

Savetujem da jos malo prosiris vidike, nemoj samo domace strucnjake da slusas. Inace sve 5. :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...