Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Pa baš zato, šljaka je fizički najzahtevnija podloga, tražiti od čoveka od 37 godina da osvoji zlato baš na šljaci protiv tolikih mlađih konkurenata koji će tada biti bolji i jači od njega, to je i za Rafu previše.

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste to sport. I favoriti su ljudi, da prvi uvek pobeđuje ne bi imalo smisla da se igra.

Drago mi je što nije preskočio Tokio, uvek bi se pitao šta bi bilo. Mnogo je ranjiviji u ovom formatu i to je to. Poslednji osvojen masters mu je Sinsinati a i tu se namučio debelo. Zapravo mučio se na svim turnirima na dva dobijena ove godine, osim naravno drugog Beograda gde isto nije igrao sjajno. Možda je to i posledica apsolutnog fokusa na slemove i mečeve na tri dobijena.

 

Sad da se što bolje odmori pred Njujork, ako mu treba još vremena neka preskoči i Sinsi pa odigra samo Vinston-Salem, ionako su mu mastersi danas puka priprema za slemove.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Elias said:

Nije sto je izgubio, nego nacin kako je izgubio. Ono je bila ozbiljna fizicka kriza nakon brejka u drugom setu. Zverev napravio 10-1 od sredine drugog seta. Ne pamtim ovakav raspad Djokovica u skorije vreme. Mozda Medvedev Sinsinati 2019. Mozda...

 

Fizička kriza zbog vlage i vrućine, strah da nema vremena da se vrati iz krize u BO3, a najviše mentalni pritisak da mora sad da osvoji jer verovatno neće imati više šansi i toeto.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

U neku ruku ne bi bilo ni pravedno da u svim iole većim kategorijama Novak bude najbolji ili jednak ovoj dvojici.

 

Poprilično sam siguran da će Federer završiti sa najviše pobeda/mečeva/turnira, sa sveukupno boljim skorom na Wimbldonu...

I Rafi nešto treba da ostane - eto to zlato, naravno RG a mooožda čak i broj mastersa.

Pa u krajnjoj liniji ova dvojica su malo bolji i na USO.

 

Ne bi bilo ni pravedno da Novak pouzima sve žive rekorde, koliko god ga mi objektivno ili subjektivno smatrali GOATom.

 

A i slađe je da ostane neko ali u tom GOATstvu :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Pa baš zato, šljaka je fizički najzahtevnija podloga, tražiti od čoveka od 37 godina da osvoji zlato baš na šljaci protiv tolikih mlađih konkurenata koji će tada biti bolji i jači od njega, to je i za Rafu previše.

 

Moguće,al to nije čovek - to je Novak :classic_smile:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Naravno da hoce. Ceo dan mi je u glavi ona konferencija posle poraza od Cekinata na RG 2018.kada je rekao onoliko razocaran i snuzden da razmislja da preskoci travu. Pa znamo kako se to zavrsilo.

 

Ali mi je bez obzira na sve jako zao, zbog njega, znam koliko mu je stalo.

 

Buce sutra tesko.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

fali ovde dan odmora, da bi mogao da se istrese na Busti .............. idealno bi bilo da se sutra igra mec u miks dublu, a u nedelju za broncu u singlu  ............. uzgred, zar subota nije trebala da bude dan bez borbi za medalje u singlu?

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 3:18 AM, zoran59 said:

Priznajem, cesto me Djokovic iritirao.

 

Navijao sam za njega kao outsidera kad je poceo da rastura "fedal" dominaciju.

Onda me iritiralo njegov krst i rituali (ateista sam), ali mi se dopala zajebancija - kao one slavne imitacije drugih.

 

Bez veze, nedavno sam naleteo na video. I rastopio se, jer sam i sam filantrop.

 

Pogledajte:

 

 

Kako da ga covek ne voli?

 

 

Pratim ovaj kanal na yt, prave najbolje edite o Noletu. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, AgroLaki said:

 Lep dan za Novakove hejtere, nema sta. Malo ih je priredio u prethodnih 10 godina. Ali verujem da mu je ovih 2 samara dodatni motiv za USO. 

 

Ne znam zasto se povlaci paralela sa USO.

 

Niti bi ga lakse osvojio da je uzeo ovde 2 zlata, niti ce ga teze osvojiti i da "uzme" dve drvene medalje. Potpuno je svejedno.

 

Naravno da mu ovo znaci i da je utucen sad, ali u konstalaciji snaga to nista ne menja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

7 hours ago, McLeod said:

 

Ne znam zasto se povlaci paralela sa USO.

 

Niti bi ga lakse osvojio da je uzeo ovde 2 zlata, niti ce ga teze osvojiti i da "uzme" dve drvene medalje. Potpuno je svejedno.

 

Naravno da mu ovo znaci i da je utucen sad, ali u konstalaciji snaga to nista ne menja.

 

Ja imam neku "teoriju" da sto se vise gomila pobeda, na svakoj sledecoj je sve veci pritisak da ne pokvaris "lep skor", plus neka statistika da nekax mora i da se izgubi.

Npr kad igram igricu i vezao sam 9 pobeda (desi se jednom u godinu dana) i igram "iz fotelje" neobavezno, u glavi krene pritisak da bi bas lepo bilo da vežem i desetu i onda mi to opterecuje podsvesno glavu, a  da sam izgubio cetvetu, na desetoj bi me bilo briga.

On je sad izgubio veliki turnir, i na neki nacin resetovao niz, pa mu taj pritisak VALJDA nece biti toliki.

 

A naravno, mozda se raspadne ko Jugoslavija do kraja karijere nakon ovog, mada ne verujem bas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...