Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

on mora da ima neki imunitet ili od one proslogidisnje korone mada je vec proslo vec vise od godinu dana, ili se pelcovao a nece da prijavi ali on toliko komunicira sa ljudima da je neverovatno da nije fasovao ponovo ako nista nije uradio tj primio vakcinu po meni

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali sportisti ga ocigledno bas vole, vec nekoliko francuskih olimpijaca valjda neko macevanje zaboravih kako se zove osvojio zlatnu i jos neki - ne mogu da ga nahvale koliko je bio cool prema svima u olimpijskom selu, kako je predivna osoba, pristupacan, namejan, nece nikog da odbije za slikanje, pun postovanja prema svakom - verujem da je on tamo uzivao sve do poslednjeg tj pretposlednjeg dana :ajme: 

ali ajd sad, ko zna za sta je to dobro ...

 

Link to comment
Share on other sites

Iscrpljenost, i neke manje povrede sigurno. Ali pre svega ovo prvo. On uvek ima duži odmor posle W a sad ga nije imao, plus je već W odigrao daleko od maksimuma, na rezervama. Mora se to negde nadoknaditi inače će prvom prilikom doći do povrede, o rezultatima da ne pričam.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, alcesta said:

Odlično.

Samo ako ovo znači da će pravo u Njujork bez ijednog meča pre toga, ne znam... u svakom slučaju glavno je sad odmor i oporavak, za Sinsinati prosto nema dovoljno vremena.

ja na njegovom mestu bi igrao samo grand slamove, kakve priprime i materine na podlogu, za to sluze prva 2-3 kola

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, alcesta said:

Odlično.

Samo ako ovo znači da će pravo u Njujork bez ijednog meča pre toga, ne znam... u svakom slučaju glavno je sad odmor i oporavak, za Sinsinati prosto nema dovoljno vremena.

 

Ima ovaj turnir u Vinston Salemu, od 21. Avgusta. Zatraži WC i odigra par mečeva ako mu treba da malo oseti takmičarski ritam.

23 minutes ago, n4l1m said:

ja na njegovom mestu bi igrao samo grand slamove, kakve priprime i materine na podlogu, za to sluze prva 2-3 kola

 

To je ok, ali u prva 2-3 kola mogu da mu dođu Kirgiosi, Opelke i ostali...nije baš tako jednostavno, posebno ne na USO i posle svega što se izdešavalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

Ima ovaj turnir u Vinston Salemu, od 21. Avgusta. Zatraži WC i odigra par mečeva ako mu treba da malo oseti takmičarski ritam

Znam, to sam isto napisala na nekoj prethodnoj strani da bi bila dobra solucija, nego iz ovog saopštenja mi se čini da ide pravo u Njujork... u svakom slučaju on najbolje zna kako se oseća, ako mu je potrebniji odmor i oporavak od pripremnih mečeva onda je to to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.ubitennis.net/2021/08/how-difficult-is-it-to-win-against-novak-djokovic-after-dropping-a-set/

Koliko je tesko preokrenuti protiv Novaka nakon izgubljenog prvog seta. 

Meni je fascinantno i to da ga je sa godinama lakse dobiti na BO3 nego 5. Nekako je logicnije da treba vise snage za BO5 koja se sa godinama  smanjuje i da su u duzim mecevima u prednosti mladji igraci, medjutim u mecevima protiv Novaka ta logika ne vazi. 

Link to comment
Share on other sites

@wwww znam da znaš...

 

Đoković je ove godine igrao zaista minimum minimuma.

 

Kako behu obaveze?

Broj obaveznih mastersa se smanjuje posle 30 + ako si osvajao neku količinu.

Plus ovo nije redovna godina.

 

Biće 7+1 masters ove godine i Đoković je igrao 1+1. Sigurno će ispoštovati Pariz, a sad me baš zanima koje je priča za IW.

Od 7+1 je igrao 2, a propustio 4. Još dva su u igri (IW, Bercy).

 

 

Isto tako jel postoji kvota 250ica i 500ca zasebno ili ne?

Igrao je 2 Beograda..

Za petstoticu ima još samo Beč kao opciju. 250ice neće igrati sigurno...

 

 

Realno ove godine je do sada igrao samo GS i kući tj gde se oseća kao kod kuće...

 

 

Ja cenim da će još igrati USO, Bercy i završni (na koji se plasirao). I ukoliko bude moglo bez bublea možda se pojavi na IW.

Edited by CheshireCat
Link to comment
Share on other sites

U normalnim sezonama vazi sledece:

Igraci koji zavrse godinu u top 30 imaju odredjene obaveze prema mastersima i 500 turnirima:

-          Moraju da odigraju svih 8 mastersa ako direktno upadnu na mastars (osim ako u medjuvremenu nisu toliko nisko pali na listi da ne upadnu direktno)

-          Da odigraju 4 500 turnira, od kojih 1 mora da bude posle USO.

 

E sad postoje 3 uslova za smanjenje broja obaveznih mastersa:

-          600 odigranih meceva na turu (do 1.1. te takmicarske godine)

-          Da vec 12 godina igraju na turu (do 1.1. te takmicarske godine)

-          Da su napunili 30 godina (do 1.1. te takmicarske godine)

 

Ako igrac ispuni 1 od ovih uslova, smanjuje mu se broj obaveznih mastersa za 1 (tj. ako na nekom od tih mastersa ispadne u 1. kolu, a ima npr. neki dobar rezultat na nekom manjem turniru koji mu inace ne bi bio racunat – onda ce taj rezultat zameniti los rezultat na mastersu). Ako su ispunjena 2 uslova – moze 2 mastersa zameniti/preskociti – sve ovo bez kazne. A ako ima sva 3 ispunjena uslova onda nema vise obaveza da igra masterse – nece biti kaznjen.

 

Novak ispunjava sva 3 uslova, sto znaci da nema obavezu da igra bilo koji masters.

 

E sad ovde ima fora oko toga gde mu se pise obavezna 0, a gde ne. Ako se ne varam, ako prethodne godine nije igrao doticni masters onda ove godine ne bi trebalo da ga preskoci, jer ce mu se u suprotnom pisati 0 i nece moci da je zameni nekim drugim turnirom. Ovo je pretpostavljam uvedeno da ne bi neki teniseri sistematski izbegavali odredjene masterse (npr. na sljaci).

 

Sto se tice 500, tu ne vaze ovi izuzeci. Ako igrac ne odigra 4 500, onda ce narednih godinu dana vuci 0 za jedan 500 turnir koji se odigrava najkasnije u godini. Npr. Novak vrlo cesto vuce 0 za recimo Bec/Basel (posto odigra obicno Peking), a poslednjih 2 godine vuce 0 iz Washingtona (iz 2019).

 

Ova godina je totalno specificna jer su sve turnire pretvorili u neobavezne (pa sad imamo mesavinu neobaveznih turnira iz ove i prosle godine i obaveznih iz 2019). Tako se recimo Tsitsipasu rezultati s USO i Wimbldona uposte ne racunaju – zamenjeni su boljim rezultatima s malih turnira (a on ih ima poprilicna broj).

 

Bog sveti zna sta ce sad da naprave s Shangajem (hoce li i 3. godinu za redom da produze vazenje rezultata iz 2019) i kako ce da tretiraju IW (hoce li se rezultat racunati 52 sedmice ili samo do narednog IW). A tek s ovim petljanjem s 50% vazenja rezultata... Sad u ponedeljak su prvo 100% bili skinuli rezultat iz Kanade iz 2019 (iako je po poslednjoj objavi u martu trebalo da skinu samo 50%), da bi posle nekoliko sati to korigovali. Plus sto je nekoliko 500 turnira otkazano (Peking, Tokio, Bazel)

Edited by wwww
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Veseli se u Tivtu uz muziku onog mucenog Merlina ............ e moj Nole, dzaba ti sve te spiritualne pripreme i grljenje piramida i drveca, umesto da shodno tome slusas "Tangerine dream" , "Pink floyd" , "Dead can dance" , "Anastasiju" , "Padot na Vizantija",  "Melodi" itd. ti udario na kicericu pevanu promuklim i iritirajucim glasom .................... jedina sansa da se iskupis za ovo je da osvojis WS i US Open ..............................

Edited by jevrem69
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...