Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Najcesce sam bio stava da ne treba suvise davati znacaj provokacijama. 
Ovo vec nije provokacija nego ocita laz i bezobzirna konstrukcija. Prvi put kazem da bi trebao pravno reagovati. 
Navratilova mi se posebno zgadila...to sto je napisala pa izbrisala ali bez izvinjenja je...supacki. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2021 at 11:11 AM, berti said:

Da mi je da sam u Novakovoj kozi bar jedan dan. Pa da oteram u picku materinu sve dusebriznike, sve kenjatore, sve one koje sablaznjava kako se on to dere i psuje... Da oteram sve kenjatore kojima on nije dovoljno veliki Srbin jer je omiljen u ex yu drzavama i slika se sa svima, sve idiote koji su ga kritikovali jer previse srbuje noseci kacket sa bojama srpske zastave, pokazuje tri prsta, jer se nije izvinjavao, ucestvovao po mitinzima podrske Srbima na Kosovu...

Da javno prezrem sve koji pominju porez, padaju u trans na duple servis greske, analiziraju umernicki Milka Babovic dojam, sve one koji su godinama srali o foliranju sa zuljevima, sočivima, laktom, mišicima i svim ostalim povredama... Sve one koji su nalazili razloge opravdanja za sva sranja koja su radili ostali teniseri, a Novaku skidali glavu za svaku sitnicu... 

Da budem u Novakovoj kozi pa da oteram u kurac i one novinare koji ce ga tek čerečiti posle ovoga, cinicno ga bockati...

Jedne OI su ga ozbiljno uzdrmale prosli put, dovoljno je pametan da to ne dozvoli sad. 

 

 

Potpisao bih ti ovo manje-više.

Ipak ima šta da mu se zameri.

 

Briga za BLM i istovremeno ćutanje ta Srbija i taj narod, zbog koje se ide na Olimpijske igre i s ponosom igra za nju demonstrira protiv vlasti i za ekologiju.


I MHE kombinacije, naravno

Link to comment
Share on other sites

ovo je njen jedini komentar. pravi se mutava jer ne ide da se zameri "liberalima" koji su se obrusili na Novaka.

inace je pobornik ukljucivanja trans osoba u sport (znaci da se transwomen ukljuce u zenski sport :twak: )

 

 

Spoiler

ova osoba moze biti da je transwoman (iliti osoba muskog pola koja se identifikuje kao zena), stoji da je svojevremeno "izjavila" da je gay ali i da je lesbian - ne izjasnjava se o polu, vec samo stoji da je za gender izjavila da je woman)

 

i posle nesto pljuju po Rusima i sistematskom dopingu! :twak:

a sad je kao i dozvoljeno da se tokom OI izrazavaju politicki stavovi i protesti! :classic_rolleyes:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rekli su valjda da neće biti dozvoljeno, zabranili su beše da se kleči? Ne vidim šta je ovde mnogo drugačije. A za neko ovoliko uopšteno značenje gesta kao što je ovo objašnjenje, za gestom i nema potrebe. Mislim, podrška kome tačno? Support to all oppressed je otprilike kao kad misica izjavi da želi mir u svetu.

Inače ne vidi se ovde je li ona trans, nisam ispratila koliko ih je na igrama i s kakvim uspehom.

(Mislim da je ovo ipak za pdf OI).

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alcesta said:

Rekli su valjda da neće biti dozvoljeno, zabranili su beše da se kleči? Ne vidim šta je ovde mnogo drugačije. A za neko ovoliko uopšteno značenje gesta kao što je ovo objašnjenje, za gestom i nema potrebe. Mislim, podrška kome tačno? Support to all oppressed je otprilike kao kad misica izjavi da želi mir u svetu.

Inače ne vidi se ovde je li ona trans, nisam ispratila koliko ih je na igrama i s kakvim uspehom.

(Mislim da je ovo ipak za pdf OI).

nemam pojma sta taj gest znaci, ali sam videla da ga promovise transosoba na twiteru (pa me zanimalo zasto), pa sam malo googlala ali nisam nasla dalje objasnjenje.

ako je u pitanju osoba koja je rodjena kao muskarac, pa se "izjasnjava" kao zena i zato takmici u zenskoj konkurenciji, onda je to definitivno nefer prema "pravim" zenama (koje se pogrdno nazivaju "cis", a i  "osobe koje menstruiraju" jer je u nekim zemljama sad transfobno da se pominje rec zena :twak::twak:  - dok je istovremeno ok da se muskarci i dalje zovu muskarcima, a ne adekvatnim funkcionalnim pandanom ) .

Sad vidim da je "ona" dizacica tegova s NZ juce pocela ucesce na OI. Radi se o 43-godisnjoj osobi koja je rodjena kao muskarac (Gavin), ali je 2012 promenila gender i sad se zove Laurel.

 

Inace, discipline s mesovitim stafetama na 100 metara (2 muskarca i 2 zene) - sto mi je bilo novo da vidim (ne pratim plivanje osim na OI) - su ocigledno pokazale (ako je nekome bio potreban dokaz) da zene u fizickoj snazi zaostaju za muskarcima i da ne mozes sve da strpas "u isti bazen" pa ko brzi/snazniji/jaci. Ako hoce da ukljuce trans osobe nek organizuju posebnu kategoriju, pa nek se medjusobno takmice. Kako se paraolimpijci ne takmice s sportistima koji nemaju fizicka ostecenja, tako i ovi mogu da imaju svoju kategoriju. Pa nek nose tijare i sljokice, sta me briga, ali kao sto su svojevremeni sportistkinje iz Istocne Nemacke (koje su dopingovane testosteronom) imale nefer prednost nad ostalim zenama, tako i transwomen ne smeju da se takmice u istom sportu s (cis) zenama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam Francuzima da nisam videla nijedan tekst gde pljuju Novaka u vezi bilo cega sa OI ( pominjem samo tekstove ne twitove koje btw ne citam).

Pisu uglavnom da je zavrsio OI sa povredom ramena zbog koje nije igrao poslednji mec koji je trebalo da igra, nigde nisam videla trag sumnje da li je imao povredu ili ne niti jedno jedino prebacivanje sto nije odigrao poslednji dubl mec sa povredom, pisu da je dao sve od sebe i citiraju ga sa izjavom da je "potrosio sve gorivo koje je imao u rezervoaru a bilo ga je manje nego sto je mislio da ima". I dodelili mu zlatnu medalju kao najboljem gimnasticaru medju teniserima, naravno uz cuvenu fotku sa spagom. Pominje se onaj baceni reket na tribine ali isticu svaki put da su te tribine bile potpuno prazne. Sve u svemu vrlo pozitivni tekstovi od pocetka do kraja OI.

 

Naprimer tekst :

https://www.huffingtonpost.fr/entry/jo-2020-djokovic-repart-bredouille-et-blesse-de-tokyo_fr_610540e1e4b000b997e2352d

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

pa nije bas, L'Equipe je objavio onaj clanak koji je povezao Novakovu izjavu s Simone (oni su inace poznati kao leglo mrzitelja Novaka, vrlo cesto pisu negativne clanke - koliko vidim iz onog so Cristina postavlja)

 

 

 

E7w-HIpXsAEvvZ0?format=jpg&name=large

 

pretpostavljam da je ovo usledilo kad su videli koje su sranje izazvali (mnogo vece od uobicajenog), mada nisam videla da je neko preneo da su se izvinili i zapravo napisali demanti (samo su korigovali tekst)

Link to comment
Share on other sites

To za L Equipe i izvinjenje smo vec komentarisali, mislila sam da nema negativnih tekstova (ili ih bar ja nisam videla) na temu sto nije igrao mec sa Ninom oko cega je tolika drama ovde. Njegov dubl se takoreci ne pominje, i ne dovodi se u pitanje da li je povredjen ili nije ako je vec rekao da je povredio rame. Mozda su jednostavno dovoljno happy sto nije i dalje na putu za zlatni slem tj sto nije osvojio medalju pa zato ne pljuju 😉

Link to comment
Share on other sites

U onim ratnim vremenima svakakve glasine su se cule. Svasta se pricalo za velikog Davorina Popovica, svakakve lazi, izmisljotine o tom velikom coveku. Kada se rat zavrsio, Indeksi su dosli u Bgd i odrzali koncert. Na konferenciji za stampu neki novinar kreten je pitao Davorina da li je istina da je on to radio, da je ovo, ono... Davorin je uzeo mikrofon, rekao da je sve to istiina i zamolio za sledece pitanje.

Ovo je neki putokaz koji bi Novak morao da sledi. Na svaku idiotariju samo odgovoriti da jeste to tako. Najgori si, jesam.  Nepristojan si, jesam. Dajes los primer, dajem. Bezobrazan si, jesam...  I stoka bi se sama ucutala. Nema pravdanja idiotima, nema objasnjavanja zlim... 

Link to comment
Share on other sites

Kazem ja mojoj drugarici engleskinji, koja voli i prati tenis i posebno egleske medije, kako englezi bas vole da pljuju po Novaku, a ona mi kaze - jeste to je tacno ali mogu ti reci da je pljuvacina na Novaka i dalje bitno manje u odnosu na ono koliko su pljuvali i pljuju naseg Endija :classic_ohmy: :ajme::twak::classic_laugh:

 

Link to comment
Share on other sites

Bilo je i za Djokovica kod nas , nije da nije i u nasim medijima pogotovo za jelenu i familiju a i za njega samog, svasta se pisalo.

Ali cinjenica je da bar ja nisam nikad razmisljala o tome da englezi pljuju toliko na Endija

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...