Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

6 minutes ago, Constantin said:

 

Nije loša ova grčka ideja o postojanju jedne grupe, koju kontroliše klub, a to znači ko je odgovoran. Mislim da @dzoneee ako dobro razumem brine za "autonomiju" navijačkih grupa ? Ja nikad nisam bio deo toga, niti imam neka konkretnija saznanja o funkcionisanju istih, pa bih voleo da bude malo opširniji oko toga, jer iz mog ugla, za sada, mislim da je to dobro rešenje.

U navijačkom svijetu, grupe koje4 su kontrolirane od kluba, plaćane od kluba su velika sramota. Jednako kao grupe koje su u bilo kakvoj vezi s policijom, državom itd.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ne znam.....slušam. ????

Što, ne razumijem?
U tim grupama što planiraju Grci neće biti Ultrasa (navijača koji prate klub okolo, koji pjevaju na utakmicama i prave atmosferu.....Ali s druge strane neće biti ni ovih što razbijaju glave i bodu noževima. Samo ne znam kako to planiraju sprovest u djelo. Jedini način koji meni pada na pamet su zabrane za Ultrase.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Što, ne razumijem?
U tim grupama što planiraju Grci neće biti Ultrasa (navijača koji prate klub okolo, koji pjevaju na utakmicama i prave atmosferu.....Ali s druge strane neće biti ni ovih što razbijaju glave i bodu noževima. Samo ne znam kako to planiraju sprovest u djelo. Jedini način koji meni pada na pamet su zabrane za Ultrase.

Možda će Ultrasi prići uz ove zvanične grupe, biće pevanja i navijanja, ali malo teže baklje, vatrometi, zakazivanja tuča ???

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Možda će Ultrasi prići uz ove zvanične grupe, biće pevanja i navijanja, ali malo teže baklje, vatrometi, zakazivanja tuča ???

Ne postoji ta šansa. Tj. PAO, Olympiacos, PAOK, Aris, AEK sigurno neće to učiniti. Navijači ostalih klubova moguće, ali ovih najvećih, nema šanse. Pogotovo Zeleni i Oly.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

 

Pa to je nasa vlast uradila jos davno 😄 

 

⬇️

 

Како? Тиме што је дозволила да навијачке групе буду веће од самог клуба? :classic_biggrin:

 

Ово сам написао онако на прву без сазнања о чему се тачно ради. Како сам чуо преко тв-а, тако написао овде. Зато сам и ставио оно "под условом" :classic_biggrin:

 

Мораћу да нађем о чему се тачно ради па лепо да пренесем.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dzoneee said:

Како? Тиме што је дозволила да навијачке групе буду веће од самог клуба? :classic_biggrin:

 

Ово сам написао онако на прву без сазнања о чему се тачно ради. Како сам чуо преко тв-а, тако написао овде. Зато сам и ставио оно "под условом" :classic_biggrin:

 

Мораћу да нађем о чему се тачно ради па лепо да пренесем.

 

Evo konkretnije, Črčki Ekatemarini. Premijer Grčke Micotakis i Čeferin, i njihova zajednička konferencija za štampu u kojoj se najavljuju mere, koje smo opisivali.

Quote

„Klubovi navijača se zatvaraju – u EL.AS. kontrola organizovanog „Krivci će biti pronađeni i kažnjeni. Desetine osumnjičenih su već identifikovane. Grčka je pravna država, ima pravila, sudstvo je nezavisno. Ni država ni grčko pravosuđe ne prihvataju sugestije bilo kog neprimerenog glasa van granica, čak i ako je zvaničan. Obećavam da nećemo ovekovečiti neželjene efekte, ali ćemo ih rastvoriti“, naglasio je premijer povodom krvavog događaja u Novoj Filadelfiji.

 

https://www.kathimerini.gr/politics/562568977/live-oi-diloseis-mitsotaki-tseferin-meta-ti-syskepsi-me-toys-big-4-gia-tin-opadiki-via/

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Barkley#34 said:

Ozbiljno možeš u Srbiju sa ličnom/osobnom?

 

180/90 znači da možeš da u toj zemlji provedeš 90 dana ( u komadu ili u delovima) u toku perioda od 180 dana od prvog ulaska. To je uobičajeno pravilo kada ne postoji vizni režim između dve zemlje (ili grupe zemalja, npr. Šengen).

Da, sa hrvatskom osobnom iskaznicom/licnom kartom mozes svuda po Jurop pa tako i u Srbiju, i to jos od 2013. 

I do 2013. se moglo i u Hr sa srpskom licnom neko vrijeme, to su dogovorili Tadic i Josipovic.

Ja hr putovnicu nemam vec godinama, ali npr i srpski pasos je isto najs stvar kad se putuje po nekim egzoticnim zemljama tipa Turska, Kina, Albanija itd.

Lijepo je imati vise drzavljanstava, to je pojenta,jel 😁

Link to comment
Share on other sites

Jbg, hajde sad u drugu krajnost. Neka zabrane koreografije, zastave... Neka svako ko ustane sa stolice odmah bude kaznjen, neka bude obavezan smrdljivi hamburger uz svaku ulaznicu, neka bude tišina kao na tenisu... Iako direktno se ne govori o ovim stvarima, kao da bi svi koji odlucuju zeleli i jedva docekali ovako nešto. Neka uvedu rigorozne zakone SAMO za izgrednike. Zatvor, novcane kazne,,zabrana poseta sportskim dogadjajima...

Fudbal neka ostave nama kojima je to strast, ljubav i mnogo toga, a ne samo popodnevno ili vecernje trošenje par sati.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Constantin said:

Znači rat do istrebljenja ?

 

Ovo je najveca greska u celoj situaciji. Onog trenutka kad su Hrvati poslali dopis kako pustaju preko granice 100-200 otpadnika (i pored toga sto se znalo za zabranu), Grci su trebali da obezbede jednu utrinu i hladna oruzja i onda igrarija do zadnjeg. Taj zadnji u roku od odmah osudjen dozivotno i cao zdravo. Prirodna selekcija.

Link to comment
Share on other sites

Добро то се подразумева. Држава их запослила и дозволила им да буду већи од клубова у којима раде :classic_biggrin:

 

 

Када смо ми били икада демократија или још боље демократско друштво да она горе слика има неког смисла? Јел смо били исто и оно када је избила туча на некој текми између српског и хрватског клуба или је и то било прије демократије? :innocent:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne smem da "pustim jezik" , koštalo bi me....nego ne kapiram neke ljude, pretpostavljam decu, kako to ne može da se navija za svoj klub, ako ne pevaš, baciš petardu i baklju ili ako se ne pofajtaš sa suparničkim navijačima ? Da ne pričam o političkim porukama, a da svako naselje ima svoju grupu, pa propast sveta.

 

Inače "osamdesetih" nije bilo stadiona na koji nisam bio...od onog "Kraj plinare", u Kranjčevićevoj (igrao na njemu), Gradskog vrta, Bilinog polja do Gradskog stadiona u bivšoj nam republici, koji već treći put menja ima. Nigde nisam imao problema, nikad tuča. a uglavnom sam bio sam i vrlo često sa domaćim navijačima. Posle toliko godina, došla je i incidentna situacija i beše čupavo. S amnom je bilo i nekoliko forumaša, Nišlija, ali kad imaš "iskusnog" i pomalo namazanog, tj. ja....situacija je rešena pre policije....i to u Surdulici.....što je najgore, nisu se sukobile navijačke grupe, nego gerontoligija,,,,:smiley26:

Link to comment
Share on other sites

Ја нисам против кореографије, навијања, па чак и за по неку бакљу, али да се ни под којим случајем не баца у терен. Е сада никада нисам бакљу запалио у животу нити сам био у друштву неког ко је то радио па да имам бар нека препричана искуства. Не знам да ли када се запали може да се без бацања сачека лепо, као прскалица, да се сама угаси? Глупо звучи ово:classic_biggrin:, хоћу да кажем да ли се може безбедно одложити после своје сврхе, без бацања у терен или на неког. Ако може никакавих проблема немам са бакљама, с тим да се они који је бацају у терен кажњавају. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dzoneee said:

Ја нисам против кореографије, навијања, па чак и за по неку бакљу, али да се ни под којим случајем не баца у терен. Е сада никада нисам бакљу запалио у животу нити сам био у друштву неког ко је то радио па да имам бар нека препричана искуства. Не знам да ли када се запали може да се без бацања сачека лепо, као прскалица, да се сама угаси? Глупо звучи ово:classic_biggrin:, хоћу да кажем да ли се може безбедно одложити после своје сврхе, без бацања у терен или на неког. Ако може никакавих проблема немам са бакљама, с тим да се они који је бацају у терен кажњавају. 

 

 

Može. Vidiš kada se počne gasit i baciš ju na pod pred sebe.
EDIT: pa ne proizvode se one za paljenje na tribinama i bacanje na tartan stazu 😉

Edited by Bugl Khan
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Ko? Ja?

Nisam se nikad tukao u Novom Pazaru, Surdulici, Backoj Topoli......

 

  Hide contents

R02zxLm.jpg

:whistling:

Nego u Sarajevu, Zagrebu, Rijeci, Novom Sadu, Mostaru, Spl... Banja Luci....

2 minutes ago, Constantin said:

Kako si pomogao svom klubu, upalivši baklju ? :classic_biggrin:  

Klubu vr3emenom i parama. Paljenjem baklje baš i ne pomažeš 😄

Edited by Bugl Khan
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...