Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Oduvijek sam tvrdio da su ultrasi i “zaljubljenici u navijanje” najnizi moguci oblik zivota. Klasicni beskorisni idioti prema kojima ne treba biti nikakve milosti. 

 

To im je običan paravan, izgovor za nasilje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno i kad neredi izbiju na tribinama to nije odgovornost klub. Više je dd policije domaćina da organizuje red i do policije gosta da ne šalje sumnjive ljude u drugu državu. Ali najučinkotivije da se klubovi kažnjavaju jer to daje najviše efekta. 

Vidi se i po nama jer od kada smo lupljeni zabranom publike par puta jasno je da se baklje više ne pale na evro utakmicama, znači moguće je uvesti neki red i ovde. To bi i sada bilo najbolje uraditi jer nije ništa novo da se i pored zabrane gostujućih navijača da gostojuće grupe dolaze u te zemlje. Ako hoće zaustaviti trend ne postoji bolja metoda nego kazniti klub iako on nije kriv već policija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgore je sto vrlo cesto stradaju oni koji se tu slucajno zadese. Neka se te prve ekipe batinaša lepo sastanu i pomlate, pokasape, poubijaju... A ne kao ova stoka sinoc, napadali sve zivo na šta su naišli.

Dinamo ne treba da bude kaznjen. Niti su vodili navijace, niti ih pozivali da dodju, a ne verujem da su im obezbedili ulaznice. Ali, zato bi grcka drzava lepo ove bitange morala da razvali najvecim mogucim kaznama. Pa molim lepo, hocete nasilje, dugogodisnja robija vas čeka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda bi bila izbacena iz Evrope na nekoliko godina sigurno. Za Dinamo cemo da vidimo, imaju oni sasvim fin istorijat sranja.

Jebena Uefa, njima je za vecu kaznu kada se upale baklje na tribini nego ovo sada.

Sad vidim da iz Aeka optuzuju klub Dinamo za sve ovo.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, berti said:

Dinamo ne treba da bude kaznjen.

 

U prvi mah sam se složio. Ali kad malo bolje razmislim, iako nema direktne krivice, ili barem tako deluje, odgovornosti itekako ima. Svaki klub je u određenoj meri odgovoran za to kakve navijače ima i kakve navijače toleriše. Huliganizam jeste u prvi mah odgovornost matične države i kluba, ne može se drugačije gledati.

Bojim se da za ovo nema rešenja dok god neki klub ne bude na duže izbačen iz evropskih takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bad said:

Dinamovi navijači su u tom navijačkom svetu poniženi prošli put u Atini, verovatno je to razlog zašto su sada došli pripremljeni. 

 

Nemoj molim te da racionalizuješ ovu situaciju. Ti razlozi su bolesni.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bad said:

Čisto sumnjam da može Dinamo da se kazni, po meni je ovo 1/1 propust policije. Gde mogu da vidim snimke ZG registracija u Grčkoj o kojim pišeš? 

Index navodi da ih je policija pratila od granice ali su se u Atini razdvojili u svim pravcima te ih tako izgubili iz vida.

Edited by Pero_Cameron
.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je klub znao jer su sve vodje navijackih grupa sa ovih prostora in cahoots sa upravama kluba. To ne znaci da postoji neka zavera da je klub znao da ce da ubiju coveka, da su znali da su incidenti moguci to je sigurno ali to nije dokazivo. 
 

Najveci propust je grcke policije koji ih nije ispratio od trenutka ulaska u drzavu sto ne iskljucuje odgovornost Dinama kao kluba za koji ovi divljaci “navijaju”
 

 

Edited by Nele
Link to comment
Share on other sites

Ma koliko ne mogu ocima da gledam Dinamo, mislim da ih ne treba kazniti. 

Jbg, onda se otvara mogucnost da se stalno kaznjava. Igra Porto u Napulju, navijaci podju kolima, bude veliki incident npr u Španiji... I sad kazni Porto.

Jedno je sranje na stadionu i oko njega pred samu utakmicu, dan ili dva ranije je posao policije i samo policije.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi kažnjavanje Dinama u ovom slučaju bilo ono "da označimo nekog za krivca kako bi se masa smirila".

 

Niti su ih vodili u Grčku niti su na bilo koji način bili uključeni u njihov dolazak u Atinu. Ovo je klasičan divljački ispad grupe hrvatskih državljana u Atini koje treba procesuirati i kazniti po grčkim zakonima. Isto kao kada neka ekipa prebije nekog u kafiću/klubu na letovanju. Ovo je krivica tih dijabola a odgovornost je na policijama i graničnim službama dve zemlje.

 

Naravno, ako se utvrdi da je Dinamo bio posredno upetljan u njihov dolazak, onda ima osnova i za kažnjavanje kluba.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Ma koliko ne mogu ocima da gledam Dinamo, mislim da ih ne treba kazniti. 

Jbg, onda se otvara mogucnost da se stalno kaznjava. Igra Porto u Napulju, navijaci podju kolima, bude veliki incident npr u Španiji... I sad kazni Porto.

Jedno je sranje na stadionu i oko njega pred samu utakmicu, dan ili dva ranije je posao policije i samo policije.

 

To ti je kao kad naš KK zamoli navijače da ne ubacuju predmete na parket, a ovi to svejedno urade. Tako bi se jasno videlo da te "navijače" zabole patka za to što štete klubu. Kazniš klub, odradi se kazna, i sledeći put evo ovih Mandrila opet. Ergo, zabole njih za klub, to je samo izgovor, na sportskim događajima ima ljudi, ja sam frustrirani tenkre, sad ću da idem da bijem nekog. Jebe mi se, ima da bijem i nekog "mog", samo da je tuče.

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Naravno, ako se utvrdi da je Dinamo bio posredno upetljan u njihov dolazak, onda ima osnova i za kažnjavanje kluba.

 

Mislim da je klub sigurno znao kakvi likovi su se zaputili u Grčku. Nema tih iakvih 10 000, to su ukupno 200-300 problematičnih koji stalno prave sranja. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...