Jump to content

Najbolji stranac u srpskom fudbalu


Jonnhy Clash

Recommended Posts

49 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne kažem da nije. 

Sezona 2018/19 - Zvezda - Spartaks 2-0 (Ben jedan gol), Zvezda - Suduva 5-0 (Ben jedan gol, jedna asistencija), Zvezda - Spartak Trnava 3-2 (Ben 2 gola, 1 asistencija), Zvezda - Red Bul 2-2 (Ben 2 gola)

 

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Don Juan said:

Sezona 2018/19 - Zvezda - Spartaks 2-0 (Ben jedan gol), Zvezda - Suduva 5-0 (Ben jedan gol, jedna asistencija), Zvezda - Spartak Trnava 3-2 (Ben 2 gola, 1 asistencija), Zvezda - Red Bul 2-2 (Ben 2 gola)

 

Sezona 2010/11

Partizan-Pyunik 3:1 (Cleo 1 gol)

Pyunik-Partizan 0:1 (Cleo)

Partizan-Helsinki 3:0 (Cleo 1 gol)

Helsinki-Partizan 1:2 (Cleo 2 gola)

Partizan-Anderlecht 2:2 (Cleo 1 gol)

Anderlecht-Partizan 2:2 (Cleo 2 gola)

 

Od 13 golova Partizana u kvalifikacijama je zabio 8. S tim da je u najbitnije 2 utakmice od 4 gola zabio 3.

 

 

 

 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bugl Khan said:

Sezona 2010/11

Partizan-Pyunik 3:1 (Cleo 1 gol)

Pyunik-Partizan 0:1 (Cleo)

Partizan-Helsinki 3:0 (Cleo 1 gol)

Helsinki-Partizan 1:2 (Cleo 2 gola)

Partizan-Anderlecht 2:2 (Cleo 1 gol)

Anderlecht-Partizan 2:2 (Cleo 2 gola)

 

Od 13 golova Partizana u kvalifikacijama je zabio 8. S tim da je u najbitnije 2 utakmice od 4 gola zabio 3.

 

Pa pazi niko ne spori Klea, ja sam rekao da je njegov učinak za Partizan bio veliki, ali učinak Bena u toj sezoni je gotovo identičan sa učinkom Klea, ali je problem što Ben nije atraktivan igrač i ne upada u oko, ali kada na kraju pogledaš statistiku shvatiš da je jedan od ključnih igrača. Ono što takođe ide u korist Bena je činjenica da je on u Zvezdi duže, nego što je Cleo bio u Partizanu, pa je i uticaj značajniji, a opet treba voditi računa da Ben nije cetarfor i da je njegov uticaj na samu igru veći neog Clea (ili bilo kog drugog centarfora).

Zvezda je te sezone kada je prvi put ušla u LŠ dala 12 golova, 6 je dao Ben, uz dve asistencije, i ono što ti kažeš, kada je najbitnije učestvovao u svim golovima koje je zvezda dala u zadnja dva kola kvalifikacija, tj. od 5 golova koje je dala Zvezda, on je postigao 4 uz asistenciju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Pa pazi niko ne spori Klea, ja sam rekao da je njegov učinak za Partizan bio veliki, ali učinak Bena u toj sezoni je gotovo identičan sa učinkom Klea, ali je problem što Ben nije atraktivan igrač i ne upada u oko, ali kada na kraju pogledaš statistiku shvatiš da je jedan od ključnih igrača. Ono što takođe ide u korist Bena je činjenica da je on u Zvezdi duže, nego što je Cleo bio u Partizanu, pa je i uticaj značajniji, a opet treba voditi računa da Ben nije cetarfor i da je njegov uticaj na samu igru veći neog Clea (ili bilo kog drugog centarfora).

Zvezda je te sezone kada je prvi put ušla u LŠ dala 12 golova, 6 je dao Ben, uz dve asistencije, i ono što ti kažeš, kada je najbitnije učestvovao u svim golovima koje je zvezda dala u zadnja dva kola kvalifikacija, tj. od 5 golova koje je dala Zvezda, on je postigao 4 uz asistenciju.

To je apsolutno jasno. Naravno da učinak veznog igrača neću mjeriti po golovima i asistencijama. Jedini način da se ocijeni učinak takvih igrača je da gledaš utakmice (čak i da gledaš napredne statistike nećeš vidjeti sve). Pa koliko puta je na ovom forumu bila rasprava o tome kako Modrić ništa ne valja jer nit daje golove nit asistira. Vodonoša najobičniji. U biti jedino špiceve i krila možeš donekle ocijeniti kroz tu najosnovniju statistiku (golovi i asistencije). Iako i tu postoje iznimke. Mandžukić npr. Igrač koji nikad u karijeri nije imao sezonu od 20+ golova. A igrao je u najvećim klubovima, osvajao najveće trofeje i redovno zabijao u najvećim utakmicama koje postoje. 

Tako da ne sporim da je Ben imao odličnu sezonu i bio izrazito bitan za Zvezdu. Samo kažem da je Cleo u Partizanu igrao vanserijski i da je meni osobno to najbolji stranac kojeg sam vidio kod vas (iako priznajem da nisam gledao baš puno utakmica da bi ocjenjivao i navedenog Bena i ostale). Šteta što su taman u to vrijeme Kinezi počeli dovoditi igrače. Zanimljivo bi bilo vidjeti kako bi se snašao u Europi. 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Kleo je bio ubica, imao je fantastičnu sezonu, ubadao stvarno sve. Poklopilo se i to što je davao golove u najvažnijim utakmicama (što je dodatni plus, naravno), zbog čega je pogurao i rezultate kluba.

 

Po meni je Moreira takođe u prvom redu stranaca koji su igrali u FKP, a iako nema velike uspehe u Evropi, mislim da je Natho igrački najjači od svih nabrojanih i da zbog svega što se dešava sa klubom nismo videli sve šta ume.

 

Ovi iz komšiluka su stvarno sise što nisu do kraja insistirali na odlasku Bena iz kluba. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

A ko je u hrvatskom?
Dudu?

Dudu nije baš stranac. Došao je kao dijete i igrao za Hrvatsku. Isto znam da li bi računao Viduku, Skoku, Bosnara, Ademija i Gavranovića, ili Sammira npr.

Najbolji je vrlo vjerojatno Olmo. Ali bilo je i drugih kvalitetnih stranaca; Sedloski, Cufre, Tonel, Koch, Eduardo (golman), Pedro Morales, Angelo Henriquez, Soudani, Fernandes, Mass Sarr, Cernat, Mitu, Gorgon, Kouassi, Đalović, Uzuni, Kastrati, Ohandza, Teophille, Lauritsen, Žilić, Ristovski, Ibričić, Verpakovskis....
Bilo je i onih sa zvučnim imenom koji nisu ostavili gotovo nikakav trag: Jens Nowotny, Hugo Almeida, Artem Milevsky, Kazuyoshi Miura, Fredi Bobić, Elvir Bolić.

Možda složim najboljih 11 stranaca HNL-a kad će mi se dat 😄

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Bugl Khan said:

Kazuyoshi Miura

 

Off

 

Spoiler

Eh, Miura, to su bila vremena. Igra Dinamo protiv Suhopolja, više japanskih novinara i fotoreportera nego gledaoca na stadionu :classic_biggrin: A bilo ih je (gledaoca) koji su potegli čak iz Japana da ga prate. Čini mi se da sam nedavno pročitao da i dan danas negdje igra u 50-i-nekoj

 

Link to comment
Share on other sites

Evo još jedan podatak. Kopiram.

 

Najefikasniji stranac u istoriji Crvene zvezde, El Fardu Ben može da se pohvali fenomenalnom statistikom. Osim što je direktno učestvovao kod 93 gola našeg tima, nalazi se na petom mestu liste strelaca u Ligi šampiona kada su u pitanju aktivni igrači sa afričkog kontinenta, sa 12 golova.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Evo još jedan podatak. Kopiram.

 

Najefikasniji stranac u istoriji Crvene zvezde, El Fardu Ben može da se pohvali fenomenalnom statistikom. Osim što je direktno učestvovao kod 93 gola našeg tima, nalazi se na petom mestu liste strelaca u Ligi šampiona kada su u pitanju aktivni igrači sa afričkog kontinenta, sa 12 golova.

Statistika mu je odlična, cca svakih 100 minuta gol ili asistencija. A ovo sa 12 golova i 5. od svih Afrikanaca treba uzeti sa rezervom. Jer Zvezda igra 6 utakmica više od klubova koji direktno idu u grupe. I to sa dosta slabijim protivnicima od onih u skupinama. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Statistika mu je odlična, cca svakih 100 minuta gol ili asistencija. A ovo sa 12 golova i 5. od svih Afrikanaca treba uzeti sa rezervom. Jer Zvezda igra 6 utakmica više od klubova koji direktno idu u grupe. I to sa dosta slabijim protivnicima od onih u skupinama. 

 

Mislim da grešiš. To je igračeva lična statistika i svejedno je u koliko utakmica je nabačena. Igrač koji je u stanju da odigra 6, 10 ili 18 utakmica više, samo može njemu ići u prilog. Nebitna je čak i snaga protivnika, koliko je bitno vreme provedeno na terenu i učinak igrača. Mogao je Ben (recimo) i da presedi (recimo) 4 meča jer nije bilo potrebe da igra.

 

Ali je igrao jbg, tj. upisivao minutažu, davao golove i asistirao. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Neme said:

 

Mislim da grešiš. To je igračeva lična statistika i svejedno je u koliko utakmica je nabačena. Igrač koji je u stanju da odigra 6, 10 ili 18 utakmica više, samo može njemu ići u prilog. Nebitna je čak i snaga protivnika, koliko je bitno vreme provedeno na terenu i učinak igrača. Mogao je Ben (recimo) i da presedi (recimo) 4 meča jer nije bilo potrebe da igra.

 

Ali je igrao jbg, tj. upisivao minutažu, davao golove i asistirao. :classic_biggrin:

Pa nije svejedno 🙂 Ako Ben do završetka grupne faze odigra 12 utakmica, a Zyech ili Salah 6. Di se može vidjeti ta lista, baš me zanima sada. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Pa nije svejedno 🙂 Ako Ben do završetka grupne faze odigra 12 utakmica, a Zyech ili Salah 6. Di se može vidjeti ta lista, baš me zanima sada. 

Dobro sad Salah. Nije baš da svi afrički fudbaleri igraju samo grupnu fazu, i da nema onih koji moraju u kvalifikacije. Ispade da od svih afričkih fudbalera, samo je Ben taj srećnik koji nabija broj mečeva, a aigurno ima i onih koji igraju i završnicu.

Link to comment
Share on other sites

Ben je najbolji stranac u sprskom fudbalu.
Kakav crni Cleo. O Moreiri moze da se prica.
Nemoj da me zasmejavate.
Cleo je imao samo inspiring period. Meni je Tawamba znatno bolji fudbaler od Cleo-a, samo je mnogo nesrecniji Partizan nahvatao.

Ben i kad ne daje golove, precesto nosi Zvezdu.

Od '91 na ovamo, ova Zvezda je najuspesniji tim u Evropi, 2 puta LS i 2 puta LE (eliminaciona faza).
On je da kazemo bio 3 i po sezone tu. Samo pola sezone je propustio to, prva ona sezona, kad je Zvezda bila u LE.
U sustini Ben je na neki nacin generator Zvezdinog uspeha.

Stranac koji je prihvatio klub na svojstven nacin, bio lider, i utabao put i ostalim strancima da budu lakse prihvaceni, ali i da im pokaze kako se igra za klub.

I to sve na jako gospodski nacin, bez ikakvih jefitinih patetika i slihtanja navijacima.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Don Juan said:

Dobro sad Salah. Nije baš da svi afrički fudbaleri igraju samo grupnu fazu, i da nema onih koji moraju u kvalifikacije. Ispade da od svih afričkih fudbalera, samo je Ben taj srećnik koji nabija broj mečeva, a aigurno ima i onih koji igraju i završnicu.

Pa naravno da nije jedini. Ono što želim reći je da sigurno ima više od 5 Afrikanaca koji su u samoj CL zabili više golova od Bena, i da zato tu statistiku treba uzeti s rezervom. Jer jedno su klubovi iz Moldavije i Sj. Irske, a drugo skupine i KO faza CL.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem kod stranaca u domaćem fudbalu je taj što najbolji i najlošiji najkraće ostanu.

Kao npr ovaj majstor, nepunuh godinu dana je bio u našem fudbalu iza to vreme laganih 30ak komada...



Ko zna šta bi bilo da je ostao 3 sezone...
Link to comment
Share on other sites

Ova tema je tata vol 2?

 

Kako ja ovo kapiram moze se predloziti najbolji stranac, ali se ne moze utvrditi, nesto slicno GOAT "trci" u tenisu.

 

Svakako nekolicina igraca moze da konkurise. U Zvezdi Ben, Kastiljo... u Partizanu Kleo i Leonardo. 

 

Ne znam ni sta je kriterijum. Talenar nekong igraca ili trag koji je ostavio u klubu?

 

Leonardo bi bio moj pik po talentu. Ben po uticaju na uspeh kluba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...