Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

On 7/6/2023 at 1:20 PM, John Terry said:

Nikad nismo o tome diskutovali, možda i nema neke potrebe za većom raspravom, ali živo me zanima, šta je ideja sa sprint trkama? Koja je originalna zamisao istih?

 

Meni ostaje žal što nisu napravili poseban mini šampionat u svojstvu nekog velikog partnera (kao recimo što je Formula E imala mini evropski Vojstalpine šampionat unutar sezone) samo za Sprint pa da recimo imamo dodelu specijalnog troeja za Sprint šampiona na FIA Gala večeri. Ovo je moj predlog za trofej:

 

VCajI1g.png

 

Meni se zapravo i dopada sad kad su odvojili Sprint od Velike Nagrade kao takve, ono što smo imali Sprint kao kvale je najveća idiotarija koju je F1 smislila. Super što nemamo za sada ceo kalendar pun sprintova kao u MotoGP.

 

Link to comment
Share on other sites

Posle dužeg vremena napravio sam moj peti auto iz Šalensis franšize. Ovo je Schalensys F0 ASP5 Yoctotechnology EV Performance Vision F1 Challenge 99-02

 

Fzj5R0hWAAMnjep?format=jpg&name=small

 

Fzj5RuVWwAIphWW?format=jpg&name=small

 

Fzj5RxBWwAErNAj?format=jpg&name=small

 

Visok 1.3m, dugačak 6.3m a širok 2.1m s pogonom na 4 točka uz in-hub elektromotore koji daju 3000 konjske snage sa ukupnom težinom 150kg. Maksimalna brzina 2200 km/č. Zvuk bolida sam izvukao sa pesme Penduluma Axel Grinder. A ovo je testna vožnja na starom Hokenhajmringu▼

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Mazdom 6, iskocila mi neka ponuda, a apsolutno nista ne znam o tom modelu. 
 

2017gp, dizel 2.2 automatik… poprilicno je bogata sa opremom, ne znam kakvi su im paketi opreme, ali mi se cini da ova ima bukvalno sve. Presla je 126.000 i prvi vlasnik je vozi. 
 

koja je uopste realna cena za nju i vredi li to uzimati, jer nekako na netu ima dosta negativnih komentara. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hertzog, imao sam Mazdu 6 - nesto stariju i benzinski motor (3.0, V6). Odlicna kola, jedino sta je riknulo (a i to u garantnom roku) je bio podesivi "lumbar support" u vozackom sedistu.

Opreme ima toliko da nikada nisam ni isprobao sve.

 

Nezahvalno je razmenjivati savete "na nevidjeno." Onako uopsteno, rekao bih da je kod polovnih kola najbitnije kako su odrzavana - ima li vlasnik servisnu knjizicu, je li auto bio redovno servisiran?

 

Probaj da saznas vise i ovde: https://www.mazda6club.com/

To je forum vlasnika Mazde 6 star vise od 20 godina i bogat iskustvom.

 

edit: slovca

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2023 at 12:29 PM, Hertzog said:

Ima li neko iskustva sa Mazdom 6, iskocila mi neka ponuda, a apsolutno nista ne znam o tom modelu. 
 

2017gp, dizel 2.2 automatik… poprilicno je bogata sa opremom, ne znam kakvi su im paketi opreme, ali mi se cini da ova ima bukvalno sve. Presla je 126.000 i prvi vlasnik je vozi. 
 

koja je uopste realna cena za nju i vredi li to uzimati, jer nekako na netu ima dosta negativnih komentara. 

 

 

Imao sam je dva puta iz rentacara po otprilike nedelju dana, osim toga što je auto prelep, neverovatno koliko je aktuelan dizajn star više od 10 godina, izuzetno udobna za vožnju. Malo je manja od Mondea unutra, to mi je smetalo prvih par sati (Ford je bio u servisu a uzeo sam Mazdu umesto njega), dosta je široka srednja konzola, tako da mi je bilo relativno malo manje mesta za desno koleno, ali auto top, ergonomija top. Imao sam taj dizel 2,2 (btw, taj motor je bio i u Mondeu), šestobrzinac manuelni i to je bilo sasvim OK, ali 2,0 benzin me je odvalio (isto šestobrzinac manuelni). Ne mogu da ti kažem ništa o pouzdanosti, jer sam vozio auto 2x po 7 dana, ali Japanci su generalno u vrhu po tim stvarima.

 

Ja bih uzeo.

Moje novo vozilo 😁

 

 

20230805-173849-1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam spada li ovde ili na Klasiku, Radoje neka prebaci ako treba.

 

Krajem '60-ih, kao i mnogi drugari, mastao sam i zamisljao da budem sampion F1. Onda me cale odveo u bioskop da gledamo film Grand Prix. Impresionirale su me scene trka, ali mi je otac objasnio da sam trebao da vidim i da je to naporan i opasan posao.

 

Film je legendaran, video sam ga nekoliko puta, a sad sam nasao da se moze videti i na YouTubetu...

 

ovde:

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dve stvari - prvo, ovaj duel je bio moguc zato sto je bila kisa zbog cega je smanjeno prianjanje; trkanje generalno bude bolje kada bolidi vise proklizavaju i teski su za kontrolu pa se vidi ko zna a ko ne zna a ne kad voze kao po sinama, ali se onda bune i publika i vozaci kako su bolidi "spori" i ne vuku dovoljno G u krivinama. Drugo - tada je bilo moguce voziti po kisi jer su kisne gume radile sta se od njih ocekuje; davno pre svih potencijalnih kazni zbog "sticanja prednosti prekoracenjem granica staze i za izgurivanje protivnika sa staze" danas bi ovde bio isteran SC na stazu pa do ovog duela ne bi ni doslo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 033zero330 said:

:lol_2:

 

 

 

Opet V8! Ali budućnost je turbo V6 hibrid... 🙄

 

Inače ko je ovih dana pratio zvanični F1 Youtube kanal je mogao da vidi mnogo zanimljivih kompilacija koje su pravili kako bi popunili ovu letnju pauzu. Inače kompilacije obiluju snimcima trka iz V10 ere koje su mahom do sada izbegavali da bi forsirali sadašnji pogon. Komentari ljudi su 90% u korist V10 pogona iako je u toku već 10. sezona hibrida. U sportu svetskog ranga ništa nije slučajno pa je pitanje sledeće: Da li nam F1 nešto nagoveštava? 🤔 Možda ne totalni povratak na V10 iz 2005. godine ali neki crossover bi mogli izvesti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2023 at 2:58 PM, Drago said:

 

Opet V8! Ali budućnost je turbo V6 hibrid... 🙄

 

Inače ko je ovih dana pratio zvanični F1 Youtube kanal je mogao da vidi mnogo zanimljivih kompilacija koje su pravili kako bi popunili ovu letnju pauzu. Inače kompilacije obiluju snimcima trka iz V10 ere koje su mahom do sada izbegavali da bi forsirali sadašnji pogon. Komentari ljudi su 90% u korist V10 pogona iako je u toku već 10. sezona hibrida. U sportu svetskog ranga ništa nije slučajno pa je pitanje sledeće: Da li nam F1 nešto nagoveštava? 🤔 Možda ne totalni povratak na V10 iz 2005. godine ali neki crossover bi mogli izvesti.

 

Za sad se radi na poojednošćavanju PJ, stim da pojačaju ERS i uklone MGUH. V6 motor sa unutrašnjim izgaranjem ostaje kakav je i sad. Pravo pitanje je hoće li uz 100% eko gorivo biti mesta za motor sledeće generacije u stilu V8? Moje neko mišljenje je ne, turbo V6 uz MGUK je nešto što ćemo dugo gledati. Sve jednostavnije od tog principa je dosta sporije. Cilj je ipak ekstremna efikasnost, a to je što ove PJ postižu.

 

Jedino što se može napraviti je recimo više vintažnih trka kao prateće serije F1, koja bi zabavljala publiku. Ili pošto vidim kako neko želi da oživi A1GP, mogli bi od toga napraviti prateću seriju F1 (uz ludu opciju da aktivni vozač F1 može biti VIP vozač reprezentacije ako želi).

 

EDIT- mogu i rezervni vozači timova biti učesnici A1GP.

Edited by Alen13ASC
Link to comment
Share on other sites

Nije ni ovaj los

https://www.imdb.com/title/tt0065215/

 

Za razliku od Grand Prix gde su koristili F3 bolide maskirane u F1 ovde je sva masinerija real deal. Isto kao Grand Prix snimano tokom pravih trkackih vikenda. Pol Njumen nije koristio dublere i nakon ovog se na nagovor profesionalnih trkaca koji su prepoznali talenat poceo i zapravo takmiciti.

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2023 at 8:50 PM, Radoye said:

Nije ni ovaj lo
https://www.imdb.com/title/tt0065215/

Za razliku od Grand Prix gde su koristili F3 bolide maskirane u F1 ovde je sva masinerija real deal. Isto kao Grand Prix snimano tokom pravih trkackih vikenda. Pol Njumen nije koristio dublere i nakon ovog se na nagovor profesionalnih trkaca koji su prepoznali talenat poceo i zapravo takmiciti.

 

Jebote, al' sam mator.

 

Zar se niko osim mene ne seca ovog:

 

https://archive.org/details/red.-line.-7000.1965.720p.-blu-ray.-h-264.-aac-rarbg

 

edit: ovo je link za citav film, ali nisam umeo da ga "embedujem" pa ce vama trebati klik vise...

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...