Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

Boze, kako mrzim SUV-ove.  

Inace, supercar trziste je odavno postalo tesko sranje. Nista tu vise nema zanimljivo. Takmicenje u tome ko ce uvaliti isto sranje u drugom pakovanju za sto vise para.

 

:( Ja sam poklekao :(

 

U poslednje 3 godine nesto sam odlepio i prvo jedan BMW 525, pa posle toga zeni 320, pa se njoj nesto ne svidi pa prodam 320 pa sebi 520 a 525 ostavim njoj….I taman kada sam resio da kupim poslednju generaciju 5-tice krene ovo oce-kaki-nece-kaki sa zabranom dizela, ‘oce limitiraju autoban, nece limitiraju auto-ban a ja resio da kupim novo, sto znaci nema smisla prodati ako bude neke izmene. Uzmem SUV (Mazda CX-5) cisto da premostim dok situacija sa ‘lektro/hidrogen/sta sme kurcima palcima ne bude jasnja. A uvek ce se naci neko ko ce kupiti SUV.

 

Mada me drugari zezaju, ko ima jedan BMW mora da ima drugi pouzdan auto u kuci koji ce ujutru da upali……

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dzoni_m said:

 Uzmem SUV (Mazda CX-5) cisto da premostim...

Odličan izbor. 

Još ako si uzeo metalik crvenu, trenutno najlepšu boju, 🔝.

Ja sam na probnoj vožnji imao CX30. Motor 2.0 sa 120 konja me nije oduševio, sve ostalo je bilo izvrsno. 

Link to comment
Share on other sites

Isti slucaj i kod mene. Vozio 2.0 beMzin cx3, ocajne vozne karakteristike, auto nema snaga uopste. Imao sam osecaj da vozim neki 1.2 motor. Unutra sve high tech nemam neke zamerke, ali jednostavno ta nemoc mi je katastrofa. Jos dve stvari unutra mi se nisu svidele, polozaj sedenja je nekako nizak, pa se osecam kao dete koje se propne na orste da vidi oreko ograde, donji rub bocnog prozora kao da mi je u visini ociju. Druga stvar je start stop dugme, ladno su ga stavili iza rucice brisaca, opste nije vidljovo ni pristupacno

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, staneC said:

Odličan izbor. 

Još ako si uzeo metalik crvenu, trenutno najlepšu boju, 🔝.

Ja sam na probnoj vožnji imao CX30. Motor 2.0 sa 120 konja me nije oduševio, sve ostalo je bilo izvrsno. 

Yep. Crvena. Imala je plava ali ne za 2021 sezonu, za 2019 i 2020 je bila aktuelna. Promenili su je u neku bezveznu plavu pa nisam ni hteo. Tako da je crvena. Kod motora uglavnom ne pravim mnogo kalkulacija (pogotovu ne ovde gde nije bitno) tako da je izbor pao na 2,5 sa 195 ks. Nema nista vece i jace od toga. Ima za USA, isti taj ali turbo sa 250ks ali u Evropi se to ne prodaje. DIzel takodje ne moze da poruci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Hertzog,  evo da probam da ti i ja podelim par saveta  oko motora.

 

Što se motora tiče, Zoran ti je već sve manje više odlično objasnio i pomenuo šta je bitno.
Uz to vidim i da si i ti manje više odlučio za motor. Kako mi deluje, lova nije neki poseban problem. Ali u slučaju da bude, skrenuo bih ti pažnju na jednu stvar. Nemoj bežati od polovnih motora. Čak i da su 20 godina stari. 
Honda AfricaTwin ili TransAlp, Suzuki V-Strom, Yamaha Tenere, Kawasaki KLE500. Sve su to proverene mašine, koje mogu puno da pređu (naravno ako nisu totalno zanemarivani i neodržavani). Možeš proći puno jeftinije, a ako rešiš da promeniš motor izgubićeš minimalno, moguće samo ono što si uložio u njega ili čak i manje. Inače puno novopečenih motoraša ume da promeni motor posle par godina, kada shvate šta zaista žele ili šta im više odgovara. Bilo bi ih više da nije do finansijskog momenta, tj. nedostatka love.

 

Što se tiče tipa motora, mislim da nisi uopšte pogrešio, pogotovo s obzirom na tvoju visinu. Izbor ti je ionako bio ili enduro ili kruzer(tipa harlija). A kod kruzera ionako samo zbog izgleda, plaćaš više za istu stvar.

Inače, kao što te je Zoran savetovao, idi probaj različite polovne motore. Bez obzira što si možda već odlučio šta planiraš da kupiš, neće ti škoditi da vidiš šta još ima i kakve su ti opcije. Ne znaš dok ne probaš. A motori i kola su uz žene jedine stvari gde nije bitna samo funkcionalnost, nego i dizajn, tj. lepota.

 

E sada malo konkretnijih saveta što se tiče opreme. 


Za početak kupi kacigu. Dobru. Od toga ti zavisi život. Fullface su najbezbednije, zatim flip up. Pazi samo da se ne zezneš i ne uzmeš racer full face kacigu. Pravljene su za trkalice i zbog položaja glave u vožnji(kao da si digao glavu na gore) su na potiljku više izrezane(pliće su).
Kaciga treba da bude što uža. da čvrsto leži na glavi, a ne da landara. Na šta još obratiti pažnju? Da li ima ugrađen sunčani vizir i kakav. Ako nema da li se mogu staviti sunčane naočare i koje. Postoje naočare za sunce, samo za motocikliste, tj, da se nose kada se stavi kaciga. Imaju jako tanke one delove sastrane koji idu na uši da bi se mogle staviti pod kacigom. Neke kacige imaju u postavi napravljen prorez, kanal, tačno da ušice naočara mogu da stanu, neke opet nemaju. Da li ima anti-fog dodatak za vizir. Jako bitno za hladnije vreme. Nekada ni otvaranja vizira ne pomaže kada staneš na semaforu, a odmagli se tek kada kreneš i pređeš čak i sto metara. Previše da voziš motor slep ili sa otvorenim vizirom na niskim temperaturama. Gledaj kakvo je provetravanjae na kacigi inače ćeš kukati kad na leto upeče sunce. Kakvo je kopčanje, patent ili D-ring. Prvi praktičniji, drugi bezbedniji. Koliko je bučna... Za dosta kaciga, a i opreme mogu se naći review-i na netu. YouTube ili neki specijalizovani sajtovi. Pretraži, ne kupuj na slepo.

 

Planiraj pare za opremu. Računaj da bi ti za ono osnovno, uz kacigu bez problema moglo otići 1000€, a i više(to već zavisi od tebe).
Naravno, nećeš sve kupiti od jednom. 
Ne znam da li si već krenuo na obuku, ali cenim da pre aprila neće biti ni dozvole ni motora.
Za početak su ti dovoljni kaciga i letnje rukavice. Ostalo lagano... Jakna, letnja, jesenja, pantalone, obuća, toplije rukavice, torbe ili koferi za prtljag za putovanja...

 

Gde kupiti? Za BiH ne znam, čak ni za Srbiju ti ne mogu suviše pomoći. Ima u bgd par većih radnji, ali i košta.
Najbolje bi ti bilo ako bi mogao otići do Beča i Luisa (Nord) (louis.eu) Brutalna radnja, ogroman izbor i opreme za motocikliste i motore i delova za motore. Inače u svakoj boljoj moto ranji imaš postavljeno nekoliko motora od svakog tipa, da kada probaš opremu sedneš na motor da vidiš kako ti ta oprema stoji u položaju za vožnju. Nije isto krojena oprema za trkalice, kruzere, enduro ili nejked motore. Luisu (Nord) u Beču su to digli na viši nivo. Imaš postavljen "vazdušni tunel" sa motorom. Ispred tebe ogromni ventilator. Kako okrećeš ručicu za gas ventilator se pojačava da bi simulirao vetar na 50, 100, 200km na sat. Da vidiš da li ti oprema produvava, koliko ti je bučna kaciga, itd. U radnji imaš zaposlenih koji znaju razne jezike, pa i ljudi sa naših prostora. 
Inače postoji lik u Srbiji koji donosi stvari iz Luisa, po ceni u radnji. Uzima sebi porez na granici. Ne znam da li radi i BiH. Iskopaću ti negde njegov telefon i poslati. Mada ja lično ne volem da kupujem opremu, a da ne probam. 
Roba iz Luisa se može naručiti i na njihovom sajtu. Šalju i za Srbiju, ali bi te carina verovatno ugrobarila i u Bosni, kao što bi i u Srbiji.

 

Lokacija dva. Dainezeov outlet u Kozini, Slovenija. Malo mesto na raskrinici autoputa za Trst i Koper, ali ima odličnu moto radnju. U proleće, mart-april, radnja je krcata sa opremom, a popusti umeju da budu nenormalni. Dosta stvari sam kupio sa popustom od 75%. To mi je obavezno mesto za stajanje kada putujem za Italiju ili se vraćam. Nekako sam uvek mogao na put krenuti tek posle podne. Otprilike Kozina ili malo pre mi je bilo idealno mesta za prespavati. 
Inače ako želiš Dainese opremu, Daineseova fabrika i velika radnja je u Vićenci, 80km od Venecije. 

 

Kada odeš u takvu radnju lako je raspomamiti se, pa uzeti i što ti ne treba. A prvi put kad odeš u Luis ili u Vićencu slobodno planiraj tamo ceo dan. Nećeš znati šta ti treba dok ne probaš.  

Prag je izuzetno dobro snabdeven sa moto opremom. Tamo sam uspeo da nađem rezervne delove za Caberg kacigu, koje nisam našao u Italiji. I Budimpešta ima nekoliko dobrih radnji sa moto opremom.
Znam da Prag baš nije blizu. Beč, Pešta, Vićenca, šaljem te na sto stran, ali ne znam kuda se krećeš i gde će te put navesti.

 

Dok ne nabaviš opremu, pogotovo sada u proleće, izbegavaj da voziš motor u jakni sa rukavima koji se ne mogu steći oko zglobova. Uleteće ti pčela ili osa unutra, a onda si €bo ježa... Isto važi i za leto i vožnju sa otvorenim vizirom na kacigi.

 

@zoran59 Što se tiče cene BMW motora verovatno si u pravu za Nemačku. Ali ovde to košta i drži cenu. Nisu nimalo jeftini. BMW GS ti je Ferari u svetu enduro motora i to naravno dolazi uz određenu cenu. Doduše sam BMW dolazi uz veliku cenu, a pogotovo GS.  

 

Herz, slobodno kopaj YouTube imaš nekoliko dobrih kanala na kojima ćeš naći savete za sve. Od toga kako voziti, koje gume ili opremi kupiti, do toga šta ti treba za putovanja, putopisi. Sve i svašta. 
Evo par linkova, ali nisu jedini, ima i drugih. 
Canyon Chasers: Pre svega saveti kako voziti i unaprediti vožnju motora. Tu je i link ka videu za koji mislim da će ti biti interesantan.

https://www.youtube.com/watch?v=lVYThFQPPL8

FortNine (Ryan F9): Sve i svašta, od saveta kako voziti, koju opremu izabrati. Review-i motora i opreme. Zabavni autorski videi. Možda trenuto i najjači igrać na to polju. Opet link ka videu.
https://www.youtube.com/watch?v=rmWQKoN6yX0Motorcycle Adventures: Saveti za vožnju, putovanja, opisi motora i putopisi. Link je ka kanalu.
Motorcycle Adventures: Saveti za vožnju, putovanja, opisi motora i putopisi. Link je ka kanalu.
https://www.youtube.com/c/motorcycleadventures

Revzilla: Kanal prodavnice moto opreme i delova u SAD. Naravno imaju pre svega opise robe koju prodaju, ali i dosta korisnih saveta oko održavanja motora.
https://www.youtube.com/c/RevZilla

Naravno, to nisu ni jedini, a ni najbolji kanali o motorima na YTu. Traži. Tebi će se možda svideti neki drugi.

 

MotoForumi:
bjbikers https://forum.bjbikers.com/

moto manijaci https://www.motomanijaci.com/

Ima ih sigurno još i u ostalim delovima exYu.

 

 

Rapisao sam se baš ovde. 
U svakom slučaju ako imaš ikakvih pitanja, piši. Ako mogu pomoću.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zavisi o cemu pricamo.

Do pred kraj sezone se to obicno iskristalise pa ostanu samo 2-3 tima u igri (pod uslovom da sampionat vec ne bude resen) ali imali smo sezona npr 2012. gde je u prvih 8 trka bilo 8 razlicitih pobednika iz 5 razlicitih timova. Bude nekad da jedan tim dobro krene sampionat, vodi na pocetku i onda naprosto nestane u drugoj polovini. Mada najcesce imas 2-3 favorita i ostale koji skupljaju mrvice sa stola...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...