Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

https://www.racefans.net/2023/01/30/racefans-round-up-30-01-5/

 

Quote

The Race of Champions concluded on the snow and ice of Pite Havsbad in Sweden on Sunday with a showdown between two-time DTM champion Mattias Ekstrom and Mercedes’ new Formula 1 reserve driver Mick Schumacher.

 

The grand final ran to two heats, with Ekstrom winning both. It was the fourth time Ekstrom has become ROC Champion of Champions, with two of his previous successes having been won in finals against Schumacher’s father Michael.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Hitch a ride with IndyCar champion Simon Pagenaud around the Thermal Club circuit as he drives the wild Hoonigan Honda Indy Truck fitted with the same 2.2-liter twin-turbo V6 engine he uses in his No. 60 Meyer Shank Racing Honda.

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dzoni_m said:

Jes' vozio ti bilo sta od tih Audija motorom u nosu? Ako nisi, prvo probaj. Ljudi su prilicno polarizovani, nekom odgovara, nekom se uopste ne svidja kako se vozi.

 

Vozim ćerkin A3 1.6 benzin povremeno. Nije mi ovo za vožnju, imam svejedno službeni i u privatne svrhe, ovo mi je kao mala investicija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prošle godine napravio sam moj prvi ikad automobil u 3d programu, moj brend Schalensys je tako vezan uz poluautonomnu skalameriju koja služi da obara rekorde na stazama. Do sada sam napravio tri automobila; ASCP1 Vision F1c, F0 ASP2 ∞ Performance VF1c i Schalensys F0 ASP3 xHySolar Performance F1C 99-02 20 year anniversary edition.

 

Reč je o modelima koji imaju pogon na sva četri točka, sam skreće, ja upravljam ubrzanjem/kočenjem, ima 2500hp na 190kg težine! Sa mojom izvedbom Red Bula x2010 sam oborio rekord na Nordšlajfe (sa Gran Turismo 7) u trajanju od 2:48.970, no sa ASCP1 Vision F1c uspeo sam postati prva osoba koja je spustila krug na ispod dva minuta! 

 

1:56.296 krug na Nordšlajfu:

 

 

Ovo je testna vožnja istog modela na stazi Autodromo Hoze Karlos Pače, svaki krug se vrti oko 26 sekundi!

 

 

Inspiracija za dizajn bolida mi je N.01 prototip od Fernando Pastre Fertonani koji je pobedio na ADesignAward takmičenju za dizajn automobila 2019 godine.

 

329de258127233.5f52599d94ab9.jpg

Link to comment
Share on other sites

S druge strane, drugi model Schalensys F0 ASP2 ∞ Performance VF1c služi kao ultimativna kreatura bez limita perfomansi. ASCP1 lomi zvučni zid, ali ASP2 lomi 2000 km/č barijeru. Na Indijanapolis ovalu sposoban je celu trku od 200 krugova odvoziti u samo 45 minuta sa krugovima u trajanju od 7-9 sekundi i maksimalnom brzinom od preko 2000 km/č. Ovaj model ima skoro 6m dužine. A ovo je snimka sa testiranja modela na Indijanapolisu:

 

 

Ultimativni limit modela je 2214 km/č, a ovo je test na ogromnom testnom ovalu:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupili. 2,0 TFSI, moment 300Nm, 220HP. Ako ga prečipujemo, 400Nm i 280HP, mora da se misli na vreme na kočenje, ili zamena za Brembo za 2000 ojra... Auto neverovatno zabavan za vožnju, quattro je bogotac, tamo gde me kod prednje vuče obilazi moj sopstveni zadnji kraj, ovo drži kao na šinama. Danas sam mu napravio probefahrt cca 350km, uživanje. Potrošnja, prava sitnica, manje od 10l/100km.

 

 

335757536_1476348849559155_7788105078737

 

335598822_1390458001716806_1361650208165

 

 

PS - u pozadini moj Peugeot 508, 1,6 benzin, 190HP osmibrzinac Lexus automat. Isto top auto, ali komp te šaltuje kad preteraš sa obrtajima...

Edited by alberto.ascari
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...