Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 minute ago, McLeod said:

Hoce neko da mi objasni logiku Klivlenda u ovom trejdu?

 

Revolucija kosarke koju mi obicni smrtnici ne vidimo?

 

pretpostavljam da žele "uživo" da ubede drummonda da je on ta neka budućnos' franšize i da treba da potpiše za njih. ili žele da ga ubede da pokupi svoj player option za narednu godinu, da mu obezbede dobro budženje statistike i onda ga trampe tokom sezone za nešto. imajući u vidu kikiriki koji su dali za njega, ne bi me iznenadila ova druga opcija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

dacemo ti dobre pikove i randlea i ima da ti se svidi ceo taj dil. naravno i dsja dobijas gratis

 

Not gonna lie, i have a crush on baby Francis, no nevolja je sto je sad ocigledno da on nikad nece postati to sto sam ja ocekivao i za sta sam ubedjen da je imao kapacitet.

 

14 minutes ago, AgroLaki said:

Da li bi Booker presao iz Phoneixa u Mineapolis da zivi?

 

Jeste to bas s konja na magarca, ali ne znam kapiras li koliko su njih trojica dobri drugovi. Bas ono tinejdserska bff prica.

Link to comment
Share on other sites

Samo sto je 2 opcija kontradiktorna sama po sebi; dali kikiriki  za njega >hoce da ga trampe; hoce ali dobice kikiriki kao sto su dali, ista meta isto ostojanje.. Budzenje statsa ne prolazi nije proslo Det nece ni ovima, Lowe je rekao da nije bilo interesovanja za Druma i da mu je to vrednost.
Uzeli su ga verovatno kao buduceg C franzise posto ce TT da puste niz vodu.  Mozda ce probati s&t sa TT-om na kraju sezone ako bude bilo interesovanja za istog.
Dobra stvar za Det izasli su iz zacaranog kruga osrednjosti; samo ce ih jebati Blejkov ugovor odrao ih West.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije uopste stvar u KAT-u, totalno je nerealno bilo da ga Sota trejduje ovako rano bilo kome. Fora je bila da se ceka da najlosiji od njih trojice bude dostupan (u ovom slucaja D'Lo), pa da onda reaguje neka od fransiza gde su druga dvojica, a poslednji korak je da se saceka neke 2-3 dine da i treci izadje iz ugovora tokom kojih bi se oslobodio prostor u capu i potpise u FA. Naravno trejdom moze i ranije, ali je tehnicki to gotovo nemoguce izvesti. Sota sada ima realne sanse da to uradi iako to naravno ne znaci nuzno i da ce uspeti. 

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

1 ako gledamo šta misle nba klubovi a ne mi, d'angello vredi = 1x wiggins i nekoliko pikova

2 od 5 klubova u ove dve sezone, bruklin ga je istovario nakon te borderline allstar sezone da bi doveo irvinga, dubsi su ga trejdovali za wigginsa, dok knicksi nisu hteli da daju ni mlade igrače ni pikove koji znače (yoyoyo!) već morrissa i neke ostatke. za sunse ne znam ali sama činjenica da se to nije desilo a da je u pitanju ekipa kojoj hronično nedostaje plej, opet govori nešto. a to nešto je da d'angello nije uvek kompatibilan iako je jako dobar igrač. kao što bi u dubsima nestala odbrana perimetra sa njim i curryjem plus klay bi na SF bio često smešan u defanzivi, tako bi sunsi bili još bušniji sa bookerom i njim na 1-2

 

3 sve je to kul sa "negativan igrač / negativan ugovor", samo da podsetim kako će wiggins od danas do sezone 2022/3 dobijati između 27.5 miliona i 33.6 miliona. za to vreme, od danas do 2022/3, russell će dobijati između 27.3 miliona i 31.4 miliona. daklem, razlika nikakva. 

 

aktuelni statsi na nivou sezone gde wiggins igra dva minuta više:

FG% wigg .444 / dlo .430

FT% wigg .720 / dlo .785

3PTS wigg 33.1% / dlo 37.4%

REBS wigg 5.2 / dlo 3.7

AST wigg 3.7 / dlo 6.2

STL wigg 0.7 / dlo 0.9

BLK wigg 0.9 / dlo 0.3

TOs wigg 2.5 / dlo 3.1

PTS wigg 22.4 / dlo 23.6

 

kao što svi zajedno tvrdimo, d'angello je bolji ali ne deset puta, duplo puta i ostalo. moje mišljenje je da wiggins može da popravi odbranu u dubsima ali to treba da se dokaže

 

4 što se barnesa tiče, pišeš o njemu kao da je na zalasku karijere (trenutno ima 27), pa uzimaš u obzir samo GSW partije (što je btw sastav koji čini da saigrači pokažu ono najbolje, zahvaljujući gravitacijskoj sili curryja, draymonda i klaya plus ball movementu) - a i eye test i pogled na statse govori da barnes ovih dana šutira trice i slobodnjake bolje od wigginsa (malo bolje) i to je otprilike sve, osim snage koju će i wiggins dobiti sa godinama.

 

 

----

sve u svemu, uopšte nije toliko bezuman potez (naravno, onaj fit u dubsima smo, nadam se, apsolvirali pa ga ne pominjem) koliko se ovde predstavlja.

wiggins može da ispadne trešijana ali uopšte nije to uklesano u kamenu. ovo će biti prvi put u karijeri da zapravo igra kolektivan sport, pa ćemo videti

 

inače, nešto mi govori da dubsi "srećno" dobijaju prvog pika i uzimaju centra wisemana. bay area je napravila novu arenu, istrpela ovosezonske uvrede i poniženja, vreme je za povraćaj novca.

ma vigs je rupetina i kao sto je bio do sada tresijana (najvise zbog glave i mentaliteta boli me paja) takav ce i ostati u gsw-u jer je glavu najteze promeniti, neki bi rekli i nemoguce :lol_2:

kad jedan tibodo defanzivni mastermajnd i odlican motivator njega nije mogao prodrmati (a ni taunsa ni lavina) da se malo iscimaju na parketu  ne moze on ni gsw-u koji ima mnogo vece sampionske ambicije (ili bi bar trebao da ih ima) da donese te benefite koje njima trebaju sa te pozicije. daklem, njima je sa krila trebao ili vrhunski igrac zvezda sto se naravno za dlo-a nije moglo dobiti nikako ili specijalista igrac koji ce peglati vrhunsku odbranu i koji je u stanju da se nosi na toj strani parketa sa azdajama na krilima koji igraju u drugim klubovima pretendentima na titulu a maple jordan :classic_biggrin: je odbranbeni krater sve ove sezone u minesoti. zatim na drugoj strani  potreban bi im bio igrac sa malom potrosnjom koji je ultra efiksan (na obrucu i za 3p) a vigns je sve suprotno, ispodprosecan suter, velika potrosnja i ispodprosecna efikasnost i ponavljam ogroman liability u odbrani.

znaci da ga je dovela atlanta ili finiks (timovi kojima je ambicija samo da se nekad uvale u plejof) opet bih postavio pitanje da li im takav igrac moze uopste preterano koristiti a koji je placen kao jedan od najboljih igraca u ligi. za golden stejt i ono sto njima treba takvo pitanje se kod mene uopste ne postavlja. reci cu isto ono sto sam rekao i prilikom dovodjenja dlo u stejt, njima takav igrac ne treba i nece se  on tamo  dugo zadrzati. sledece sezone ocekujem njegovo trejdovanje s malo razlikom da ce za njega slabo sta moci da izvuku sem prosledjivanja u neki garbage tim koji nema nista bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buker u Minesotu moze za najmanje tri godine i to ako zatrazi trejd. Ova sezona mu je prva godina ugovora od narednih pet. 

 

Ako Finiks do tad ne uspe da sklopi kakvu takvu ekipu koja ce igrati PO, onda su i zasluzili da ga izgube. 

 

Mada mi se cini da ce duo Rasel i KAT da se raspadne pre nego sto dodje epizoda u kom dolazi Buker. Dva puta da izvise za PO i oni su poljuljani. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

T-bodo se pokazao kao mnogo slabiji trener/motivator/operativac/sportski radnik nego sto smo mislili u Chicago danima

slazem se ali koliko su ga pljuvali u minesoti a gledajuci iz ove perspektive i sta je on uradio sa njima s obzirom sa kakvim je lobanjama morao da radi napravio je ispostavice kasnije vrhunski rezultat. i uzimajuci u obzir koliko je minesota vec decenijama los klub.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, riviera said:

ma vigs je rupetina i kao sto je bio do sada tresijana (najvise zbog glave i mentaliteta boli me paja) takav ce i ostati u gsw-u jer je glavu najteze promeniti, neki bi rekli i nemoguce :lol_2:

kad jedan tibodo defanzivni mastermajnd i odlican motivator njega nije mogao prodrmati (a ni taunsa ni lavina) da se malo iscimaju na parketu  ne moze on ni gsw-u koji ima mnogo vece sampionske ambicije (ili bi bar trebao da ih ima) da donese te benefite koje njima trebaju sa te pozicije. daklem, njima je sa krila trebao ili vrhunski igrac zvezda sto se naravno za dlo-a nije moglo dobiti nikako ili specijalista igrac koji ce peglati vrhunsku odbranu i koji je u stanju da se nosi na toj strani parketa sa azdajama na krilima koji igraju u drugim klubovima pretendentima na titulu a maple jordan :classic_biggrin: je odbranbeni krater sve ove sezone u minesoti. zatim na drugoj strani  potreban bi im bio igrac sa malom potrosnjom koji je ultra efiksan (na obrucu i za 3p) a vigns je sve suprotno, ispodprosecan suter, velika potrosnja i ispodprosecna efikasnost i ponavljam ogroman liability u odbrani.

znaci da ga je dovela atlanta ili finiks (timovi kojima je ambicija samo da se nekad uvale u plejof) opet bih postavio pitanje da li im takav igrac moze uopste preterano koristiti a koji je placen kao jedan od najboljih igraca u ligi. za golden stejt i ono sto njima treba takvo pitanje se kod mene uopste ne postavlja. reci cu isto ono sto sam rekao i prilikom dovodjenja dlo u stejt, njima takav igrac ne treba i nece se  on tamo  dugo zadrzati. sledece sezone ocekujem njegovo trejdovanje s malo razlikom da ce za njega slabo sta moci da izvuku sem prosledjivanja u neki garbage tim koji nema nista bolje.

 

moram ovako sa boldom i brojkama pošto dosta temica i tvrdnji baciš u jednom postu:

 

1 već rekoh, biti siguran da će wiggins igrati isto u minesoti koja je čak i u plej of sezoni bila ekipa sa puno iso-igre a u ostalim sezonama divljina i raspust, te da će isto tako igrati u dubsima sa curryjem, klayom i draymondom, tj kerrom koji voli da se lopta kreće - mi je jednostavno neutemeljeno. možda tako ispadne ali treba imati neku rezervu na temu a ne tvrditi ma to je isto, nema veze ni kakva je ekipa ni ko u njoj i kako igra.

 

ovo oko tibodoa ne bih dubio, recimo da je to trener kojeg ja ne cenim puno. mislim da je precenjen po tim osnovama koje pominješ.

 

2a gledao sam (već rekoh pt2) dovoljno minesotu ove sezone. wiggins nije u stanju da čuva leonarde i lebrone ovog sveta ali ko jeste. neka dobra i solidna krila može da sačuva, pod uslovom da je fokusiran. naravno, to je veliki "if" ali ipak ostaje da se vidi, pošto mu je uspevalo to ove sezone povremeno kada sam ga gledao. takođe može da svičuje na većinu SG igrača osim ako nisu baš neki ludi kombo-momci-brzanjci

 

2b e pa vidiš, ja se ne slažem da dubsima treba 3&D igrač sa malom potrošnjom a očigledno i njihov FO; za dubse je važno da imaju igrača koji može da bude sekundarni ili tercijalni kreator, što wiggins jeste i može i da kreira sam sebi šut, što wiggins takođe može.

 

3 poenta je da je u teoriji kompatibilniji od dloa i da koštaju otprilike isto. dloa su uzeli da bi nešto izvukli od odlaska duranta a wigginsa su uzeli zato što im više vredi formacijski nego dlo i tu je cela mudrost.

 

da li je wiggins sigurica rešenje za dubse - naravno da nije. kao što nije nikakva sigurica ta wiggins-apokalipsa o kojoj se bodoradi od objave trejda ovde.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ok, moracemo da se slozimo da se ne slazemo. za mene je on i los igrac i los fit za gsw a vreme ce uostalom vrlo brzo pokazati (najverovatnije vec u toku sledece sezone) sta ce on njima doneti i koliko ce im uopste biti koristan.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

o niksima je sve receno. ovog novog tipa super agenta  ne znam jer nema iskustva u radu u klubovima ali kazu da ima veliki ugled medju igracima sto mu je + s obzirom kakvu niksi imaju reputaciju medju igracima. prica se i da ce dovesti nekog gm-a koji ima iskustva u poslu s obzirom da ovaj ruza kao sto rekoh do sada uopste ga nije imao. uglavnom dosta je nepoznanica oko njega i treba sacekati da se vidi kakvi ce mu biti prvi potezi da se moze dati neka procena o tome kakvo mu je kefalo za ovaj gm posao. mislim da od milsa i phaila opet  tesko moze da bude losiji. :classic_biggrin:

 

braun iz file je definitivno zreo za otkaz, jeste mu elton slozio nekompatibilnu ekipu ali ni on si nimalo ne pomaze. koristi horforda kao da je majk muskala a kad vidi zonu protivnika izgubi se u vremenu i prostoru. :classic_ohmy:

 

zajon pokazuje da godine nisu bitne i kad znas onda znas. od prvih minuta u nba karijeri je krenuo da daje doprinos pobedama svoje ekipe. :classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riviera said:

o niksima je sve receno.

 

nemoj tako, divi ovo:

 

  • After describing the pace as “kaleidoscopic,” Clyde said: “Hey, Mike, whatever happened to the kaleidoscope, man?” From the laughter and banter that followed I gathered Clyde maybe used to endorese kaleidoscopes. You know, ‘cuz “kaleid-” and “Clyde”? Later in the broadcast MSG created a “Clyde-O-Scope” feature, replete with Clyde-patterns and heads in a kaleidoscope pattern on the TV screen. Grateful to have lived to see that.
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 11:11 AM, greenenvy said:

 

Meni najizglednije deluje TT i posle da ga produzi sledece godine za neki ok novac. Van toga ne vidim sta bismo mogli. 

 

Mada iskreno ne bih davao Smarta za njega.

 

Ostavo bih ovako kako je, pa da probamo PO u boljem ritmu. Zasad sezona izgleda super (van ovih uzasno ucestalih sitnih povreda).

Mi smo za jednog centra dobrog , ne all star , ali dobrog daleko od nekog ozbiljnog rezultata. Nadam se da je i Ainge toga svjesan.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Btw, kako Dubsi mogu u smislu plata istovremeno da imaju Stepha, Klaya, Draymonda i Wigginsa? 

 

plaćaće luxury tax ali mogu preko capa sa tim "exceptions", jedan je valjda to kada potpisuješ svoje igrače (steph / klay / draymond) a wiggins je valjda trade exception koji opet ima neke svoje zakonitosti

 

u svakom slučaju, plaćaće puno te luksuzne takse

Link to comment
Share on other sites

wiggins nije trade exception. trade exception je kada tradeujes vise para nego sto dobijes nazad. obicno da napravis mesta u capu. primer igoudala je trejdovan u memphis za nista i dubsi imaju trade exception od 17 miliona sto moraju iskoristiti za jednu godinu tj do jula ove godine.

a warriorsi imaju mesta za wigginsa kao sto su imali i za russella. oba igraca imaju ugovor i dubsi ce placati porez posto ce preci cap. russell je samo tako mogao otici u dubse ako potpise ugovor sa netsima i odmah bude prosledjen u golden state, tzv sign-and-trade. inace ne bi bilo mesta za njega u capu. ne bi imali bird rights za njega. wiggins je zbog bird rightsa mogao potpisati visegodisnji ugovor sa wolvesima i oni su samo zamenili igrace i sada dubsi placaju taj njegov ugovor.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...