Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Hold your horses. Nikada ne dovodim u pitanje MJ-a, najboljeg igrača svih vremena posle Birda, naravno, a lik sa jutjuba je atenšn hor, ali ne znači da ideje koje fura, iako pogrešne, nemaju zrnce interesantnosti. Sve ovo što si stavio za MJa znamo i ti i ja i svi koji malo prate basket, možda je redosled malo drugačiji, ja bih rekao PhilJax pre svega, pa dodavanje dobrih igrača i sazrevanje Pipena i Granta, a onda i napredak u šutu Jordanov (batalio je onaj šut sa ogromnim skokom koji imaju bekovi prejakog odraza), pa onda mišići. Ali promena pravila je, takođe, tu negde i bogu hvala da je bila. Igrače treba zaštititi, a pogotovo najbolje, a pogotovo od idiota poput Laimbeera.

Ne stavljam ni Janisa ni Hardena, pa čak ni ljubljenog Karija u GOAT priču (Stefu nedostaje još barem dve junanimus sezone da se pominje u tom kontekstu, a to se na žalost neće desiti). Govorim da je lako moglo da se desi da u 2. ili 3. godini sudije Janisu jednostavno krenu da sviraju korake kako uđe u igru i da se on razvije u jednog solidnog hustlera koji je opasan u skoku, lupa banane a u napadu pravi jake blokove i prikucava alejupove. Svakako ne ovo što gledamo danas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki_ft said:

Hold your horses. Nikada ne dovodim u pitanje MJ-a, najboljeg igrača svih vremena posle Birda, naravno, a lik sa jutjuba je atenšn hor, ali ne znači da ideje koje fura, iako pogrešne, nemaju zrnce interesantnosti. Sve ovo što si stavio za MJa znamo i ti i ja i svi koji malo prate basket, možda je redosled malo drugačiji, ja bih rekao PhilJax pre svega, pa dodavanje dobrih igrača i sazrevanje Pipena i Granta, a onda i napredak u šutu Jordanov (batalio je onaj šut sa ogromnim skokom koji imaju bekovi prejakog odraza), pa onda mišići. Ali promena pravila je, takođe, tu negde i bogu hvala da je bila. Igrače treba zaštititi, a pogotovo najbolje, a pogotovo od idiota poput Laimbeera.

Ne stavljam ni Janisa ni Hardena, pa čak ni ljubljenog Karija u GOAT priču (Stefu nedostaje još barem dve junanimus sezone da se pominje u tom kontekstu, a to se na žalost neće desiti). Govorim da je lako moglo da se desi da u 2. ili 3. godini sudije Janisu jednostavno krenu da sviraju korake kako uđe u igru i da se on razvije u jednog solidnog hustlera koji je opasan u skoku, lupa banane a u napadu pravi jake blokove i prikucava alejupove. Svakako ne ovo što gledamo danas.

 

 

po cemu je ptica bolji igrac od dzordana? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Radalek said:

 

Oni su drugi najbolji napad lige, mada 140 jeste mnogo. Moralo je da pocne da se oseca odsustvo Baynesa, bice to mnogo bolje kad se on vrati pa onda i Ayton za desetak (mozda manje?) utakmica. Ovo vam je mozda i prvi 'nepotreban' poraz po meni, samo treba da zadrzite prikljucak dok se ne kompletirate.

 

Blamantno nevrdles. Tekme kuci protiv ovakvih ekipa ne smeju da se gube ako se misli ostati relevantan u borbi za PO.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drakaris said:

Razlog ovakvih procenata je zato sto veoma dobro zavrsava na obrucu. Vidi se i da je promenio ponovo mehaniku suta. Drugacije sutira trojke i poludistancu. Sa poludistance sutira odlicno. 

 

U odbrani je i vise nego dobar. Clutch player. 

S obzirom da je ovo za njega ozbiljna kosarka sa povecom ulogom posle ko zna koliko vremena (u Fili nije smeo ni trojku da sutne, osecao se bas veliki pritisak i ocekivanja) , veoma dobro se pokazao i dokazao je da jos uvek nije izgubljen slucaj. Ovaj prelazak u Orlando mu je bio prekopotreban za ozivljavanje. 

 

a sad ako može neko ko ga nema na fantaziju da napiše nešto

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

 

9 hours ago, Laki_ft said:

Nisam kivan, ali da, nisam se dobro izrazio, pa da pojasnim. Kapiram da je svakome na svetu duboko u podsvesti usađeo da se najbolji basket igrao kada je posmatrač imao 17-23 godine, pa tako i meni: serije Čikaga su bile apsolutni top of the top. Pisao sam više o percepciji Džordana kao apsolutno nedodirljivog, bez želje da pokrećem ponovo beskonačnu raspravu o GOATu ili top 5 ili 10 ili štaveć. Ni kod mene dilema ne postoji, ali da se dan danas ovoliko postavlja kao apsolutni reper u jednoj potpuno drugačijoj ligi i igri je zaista fascinantno.

 

edit: Hoću da kažem da je Džordan i dan danas moderan, makar većina konzumenata NBA ili barem onih koji kupuju patike, bila u godinama koje ih onemogućavaju da su uopšte bili svedoci njegove igre, dočim Wilt i Russell nisu moderni. Nema veze što je igra promenjena, nema veze što smo odavno u basketball eri Terminatora Lebrona i Durenta, što je San Antonio uspostavio a GSW usavršio the beautifui game, Jordan je i dalje merilo i etalon, sa nadljudskim sposobnostima.

 

Gledao sam sve te utakmice i sada, sa ove distance, ne mogu da se zakunem da od 1991 Džordan nije imao izuzetno drugačiji tretman nego do tada. Da li je to samo do promene pravila flagrant foula ili do opšte percepcije? Detroit bi se svakako raspao do 1991, ali da li bi Džordan i Pipen uopšte izašli sa Istoka da nisu promenjena pravila?  To je moje pitanje. Poenta priče je da pravila i suđenje učestvuju sa nekih barem 50% u pravljenju superstarova. Kari je, na primer, po nekima, tokom poslednjih godina bio previše zaštićen, po drugima premalo. Who s to say? Da se pravila ne rastežu dovoljno za Janisov trokokokorak ili za Hardenove stepstepstepbackove, da li bi bili u MVP konvezacijama? Dončić, na primer, ima puno sličnosti u igri sa Hardenom, ali iako deluje "čistije" i više unutar pravila klasične (FIBA) igre, brzo se prilagođava i rasteže dvokorake i glumi kontakt baš koliko treba.

 

Da se obratim i Uiniju, da, ali to nije ništa novo i starošću izazvano - istu mučninu sam osećao i 90tih kod igrača koji se zakucaju u triple threatt na metar unutar trojke i onda kolutaju očima ostatku petorke sa ciljem da ih ponuka da trče kao pčele oko košnice. Pri tome, igrač ne pravi trenutno nikakvu prednost, ne stiže odmah panično akontaciono udvajanjeTM (kao nekad na Birda ili Kobija, a danas, recimo, Hardena). 

giphy.gif

8 hours ago, Laki_ft said:

Hold your horses. Nikada ne dovodim u pitanje MJ-a, najboljeg igrača svih vremena posle Birda, naravno, a lik sa jutjuba je atenšn hor, ali ne znači da ideje koje fura, iako pogrešne, nemaju zrnce interesantnosti. Sve ovo što si stavio za MJa znamo i ti i ja i svi koji malo prate basket, možda je redosled malo drugačiji, ja bih rekao PhilJax pre svega, pa dodavanje dobrih igrača i sazrevanje Pipena i Granta, a onda i napredak u šutu Jordanov (batalio je onaj šut sa ogromnim skokom koji imaju bekovi prejakog odraza), pa onda mišići. Ali promena pravila je, takođe, tu negde i bogu hvala da je bila. Igrače treba zaštititi, a pogotovo najbolje, a pogotovo od idiota poput Laimbeera.

Ne stavljam ni Janisa ni Hardena, pa čak ni ljubljenog Karija u GOAT priču (Stefu nedostaje još barem dve junanimus sezone da se pominje u tom kontekstu, a to se na žalost neće desiti). Govorim da je lako moglo da se desi da u 2. ili 3. godini sudije Janisu jednostavno krenu da sviraju korake kako uđe u igru i da se on razvije u jednog solidnog hustlera koji je opasan u skoku, lupa banane a u napadu pravi jake blokove i prikucava alejupove. Svakako ne ovo što gledamo danas.

 

 

giphy.gif

 

 

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Beonegro said:

Milsapov i Plamijev ugovor su prostor za rast Nuggetsa, za 45-46 miliona mogu da se potpišu bolji igrači od njih dvojice.

sama povisica mareja koja stupa na snagu naredne godine im jede 20 milja te sume a pitanje je koliko mogu da dovedu boljeg igraca od milsapa koji igra odlicno ovu godinu. grant je trebao u buducnosti da bude njegov naslednik startnog k.centra ali nije pokazao da je jos uvek na tom nivou. sto se tice plamija on kao igrac odradjuje korektno tu rolu rezervnog centra ali problem je prevelik ugovor za tu ulogu, koji nije sam sebi dao vec menadzment denvera. mozda neko od ovih mladjih sa klupe iskoci i ispostavi se da im ne trebaju igraci sa strane a vrv ce neke i zadrzati od igraca kojima isticu ugovori na kraju ove sezone. plejof ce kao i uvek dati dosta jasniju sliku o tim pitanjima.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Laki_ft said:

Nisam okačio ovaj video o Jordanu tek tako da se iskenjam po topiku. Pogledao sam i druge videe ovog lika i onda mi je nešto kvrcnulo u glavi. Ja sam, naime, pripadnik te generacije koja je otpratila Jordana od povratka iz povrede na početku karijere, pa do osrednjeg odlaska iz basketa kao člana Vizardsa i, sada, sa ove distance, nekako primećujem (tek sada) koliko se potenciraju metrike o kojima govori u svojim videima ovaj zaluđenik. My point being, mislim da je tip lud, ali nije glup. Sećam se i gledao sam niz protiv Detroita i promenu pravila. Sećam se, navijao sam za Nikse, kako su suđeni faulovi uvek kada je bilo potrebno na jednoj strani. Fuck, sećam se čak i da mi je kao klincu ostao neki neodređeni osećaj nerazumevanja i nepravde u prvom finalu protiv Lejkersa sa Divcem, iako je Čikago već tada bio bolji tim... Možda sam samo mator. Anyway, da li je bolji igrač onaj koji je (samo) 6 puta dogurao ekipu do finala (i sva dobio) ili ... U svakom slučaju, tip ima dobre videe o handčekingu i razbija mit o priči kako se 90tih igralo muški u odbrani a danas ne. S te strane potkrepljuje tezu, u koju duboko verujem, da se danas igra ubedljivo najbolji basket svih vremena...

b:

Zamisli, da ubaciš Jordana i ostale u istu crnu kutiju* kroz koju su prošli današnji top igrači....

 

 

Nekako ti je fokus na pogrešnim stvarima... sad nisam siguran dali namerno ili ne.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* crna kutija ...npr onaj dril koji rade Curry i Luka zajedno na nekom videu.

 

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, 21Barkley said:

S tim da on puni 35 u februaru pa su naredne sezone sve rizičnije za odnos uloženo/isporučeno.

pa da, morao bi da da neki veteranski popust ili jaci potpis ali na jednu sezonu ako ne pronadju nesto bolje.

mozda se on odluci na ring chasing kao dosta veterana i ode ispod cene u neku ekipu koja je blizu titule.

sve je otvoreno a plejof ce nam dati dosta odgovora, gde su pojedinci po bitnosti za denver tj. ko im je neophodan a bez koga se moze a i kao celina gde su u odnosu na druge ekipe iz vrha.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

Pa da, možda baš Denver bude taj tim koji je blizu titule, savršeno mesto za to što pričaš, plus što mu je sve poznato, domaće. 

 

Nisam ih gledao ove sezone, prošle je on, kad je bio fit, bio pravi temelj tima. Ako ostane fizički ok, uz dobar popust u ceni možda se i nađu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, LordOfTerror said:

Kamo srece da ovaj zmijoliki Barrett bude ista bolji od Knoxa.

 

Nabijac totalno praznih brojki, doduse verovatno ce imati veci kredit od Knoxa ali u jednom trentku kad ga puste niz vodu verovatno ce se odmah udaviti.

 

nabijac statistike kao i vecina ovih rukija. imaju zeleno svetlo od prvog trenutka cim su krocili na teren i onda na kraju sezone vidis 20ppg ili priblizno i kazes bice nesto od ovog igraca cim daje toliko ali prc. 

 

On 11/27/2019 at 11:34 PM, Beonegro said:

Milsapov i Plamijev ugovor su prostor za rast Nuggetsa, za 45-46 miliona mogu da se potpišu bolji igrači od njih dvojice.

 

pa millsap je jedan od ako ne i najbolji igrac nuggetsa ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

*30 miliona, treba napomenuti da je na njegovu cenu uticalo sto je cetiri godine za redom AS igrac. 

 

Zbog duzine ugovora uopste nije veliki zajeb sto su ga potpisali. Bas zbog toga sto puni 35 godina, nije dobio jace od trogogodisnjeg ugovora. U taj rizik da ce njegove performansi opasti u trecoj sezoni su svesno usli, ali nisu mogli predvideti da ce tako da padne u prve dve sezone ugovora zbog cega se i cini da je ugovor los.

Link to comment
Share on other sites

slažem se generalno sa vašim ocenama oko millsapa, s'tim što je on igrač uslovno rečeno, kao igoudala - ceniš šta uradi i kako doprinese u plej ofu.

ugovor jeste veliki, između ostalog i zbog broja godina u nba (i pomenutog allstar statusa) ali i denveru nije lako dovesti ozbiljne igrače, bar tada + nije da su bili u stisci sa lovom pa da im smeta

 

elem, možda millsapovi PO statsi ne pričaju celu čupri, pošto je neka treća ili peta ofanzivna opcija u napadu nuggetsa ali je tada drastično podigao i statse a što je važnije i igru.  ono što sam ih gledao, rekao bih da je osim nikole bio možda i najbolji njihov igrač ukupno, svakako jedan od 3-4 važnija

 

za sledeće sezone svakako treba da pojure nekog drugog, taman i da pristane na neki veteranski minimum

Link to comment
Share on other sites

Nije kod Milsapa stvar samo u statsima. On kad je u redu drži i odbranu, radi prljave poslove, ma sve ono što je potrebno da bi Jokić mogao da se igra. Plus je tada i poenterski dobar. Nekonstantnost je najveći problem. Ako ostane fit i u formi u dužem periodu, sklanjaće decu od njega. Malčice konstantnije njegovo izdanje od prošle godine bi im lagano donelo finale zapada a možda i nešto više. Sećanje mi kaže da su lagano prolazili u utakmicama u kojima je bio na nivou. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beonegro said:

sve bi to bilo pohvalno da prima recimo 12 miliona kao Plumi, za ove pare se ocekuje da ima impact Kavaje Leonarda.

 

ima i puno skupljih od kavaje, džaba je tako gledati plate van konteksta. poenta je da ima ugovor ove sezone, ništa to ne smeta nuggetsima

 

svakako nije chris paul situacija, koji će nakon ove sezone zarađivati po 41+ & 44&kusur milki u 36oj.

od ovih mlađih i relativno mlađih, tobias harris sa svojim 5ogodišnjim ugovorom verovatno ni u 27. ne opravdava te pare

 

pa onda ti neki likovi oko 30e, wbrook, griffin, middleton, klay thompson, jimmy butler, svi će oni pre ili kasnije postati teret ekipama (da ne pominjem walla koji više od pola ugovora ni ne igra). ali jbga, iza svakog od tih potpisa je postojala nekakva logika i što je još važnije, moranje, bilo da je taj xy igrač neophodan franšizi zbog umeća ili ima na to dodatnu emotivnu vrednost za tim.

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

sve bi to bilo pohvalno da prima recimo 12 miliona kao Plumi, za ove pare se ocekuje da ima impact Kavaje Leonarda.

 

Uvek me nasmeje kad vidim "Plumi".

 

Iako se slazem da je performans Milsapa za njegov ugovor razocaravajuci, ne bih se bas slozio da velike pare garantuju da ces dobiti mamojebca na kub kao igraca niti da nesto slicno treba ocekivati, pogotovo u inflaciji dolara koje dobijaju igraci u NBA.

 

Milsap da je konstantniji, sto rece neko iznad, vredeo bi te pare, pogotovo sto Denver i nije mogao da nadje boljeg (a voljnog) u trenutku kada ga je dovodio.

Link to comment
Share on other sites

Posto ce Portland da zavrsi negde izmedju 5. i 7. mesta znaci da se kako stvari sada stoje Sota, Finiks i Kingsi bore za plej of. 

Ako uzmemo u obzir da ce Vlade vrv morati da trejduje Bogdana mnogo ce im zavisiti od toga sta ce da dobiju za njega.

Koliko je jos godina ugovora ostalo Wiginsu i Taunsu?

Link to comment
Share on other sites

Ovo me podsjeca na onu pricu AD za igrace u nastajanju i pikove. NO nece ni u plej of, a Lejkersi postadose kontenderi preko noci. Jos ce se ispostaviti da su trejdovali glavu za glavu AD-Ingram, ko se sjeca nekog Lonze ili Harta pored nakupljenih sajd kiksa u LAL.

 

Kontekst je sve, pare ce biti potrosene na ovaj ili onaj nacin, Milsap je jedan glavnih igraca kod njih, bez kojeg bi lako moglo da se desi da sa pobjednicke predju na luzersku stranu, pogotovo sa Jokarinim pogledom kroz krofnu, a onda bi cijela prica imala drugaciji izgled.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...