Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

9 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Baksi su cetvrti po broju ubacenih trojki, a jedino Hjuston uzima vise suteva za tri od njih. Klipersi su na 15. mjestu, a Lejkersi su na 20.mjestu. 

 

Sto se tice Bogdanovica, on bi fino legao Baksima, treba njima jedan takav igrac, ostala je rupa nakon odlaska Brogdona.

 

A na koliko ispaljenih... ? Kažem 99% da si u pravu,ja nisam dugo gledao tu tabelu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Vala PG sa svojim ameba karakterom ne moze nikako biti gotivan. 5 godina vrtio pricu kako je odrastao kao veliki Kobe i Lakers fan, trazio 2017. trade u Lakerse. Onda poslije trejda u Clipperse odjednom okrece pricu kako je odrastao kao Clippers fan (wtf, zar to postoji) pa kako je htio da ga se trejda u Spurse da igra s Kawhijem. Jos dodaj i ona sranja unfinished buisness u OKCu s Russom kad je potpisao ekstenziju da bi samo godinu dana kasnije trazio trejd. Smijesan lik realno.

 

Lou i Harrell su gotivni svakako.

 

Ne znam kad je to tvrdio da je Lakers fan, ali nije okrenuo nista tvrdnjom da je odrastao kao Clippers fan.  To je i ranije pricao.

 

Evo video koji potvrdjuje to. Ova reportaza i intervju su snimani 2013. godine

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

@Radalek

 

Bez zelje da nesto osporavam Harrisa ili odbranu Denvera u globalu, ali kada si vec pomenuo moram se osvrnuti. Vec sam se autovao kao predstavnik skole misljenja da najbolji skoreri lige (zbog svega o cemu smo vec nadugo i nasiroko razvezali ovde) ne mogu da se 'uguse'. Evo ako pogledas Armania i njegov performans protiv Denvera, videces da su prakticno 2/3 suteva koje je uzeo bili otvoreni u manjoj ili vecoj meri. Jednostavno nije mogao da se sastavi sa sutem i to je to, zaustavio je sam sebe. Tu se opet vracamo na nadmorsku visinu koja u dobroj meri pomaze da se deo posla obavi i pre nego sto se istrci na parket. Vrlo je malo igraca u poslednjih xy godina imalo neke stravicne partije gore. Konkretno Booker je 2 ubedljivo najgore tekme odigrao upravo na gostovanjima Denveru. Upravo te otvorene suteve je realizovao 3 puta iz 17 pokusaja sto je potpuni horor. Nije stvar u tome da ne zelim dati kredit, ali sam osetio potrebu da dodam ovo.

 

 

Moguce je da ima nesto i do toga, mada za sada odbrana Nuggetsa ne trpi na gostovanjima. Cak imaju i bolji skor on the road nego kuci, jedan poraz na strani, dva poraza kuci. Imace do Januara dosta tezih gostovanja pa cemo videti hoce li se pattern nastaviti. 16 utakmica nije neki sample ali mogu bar neke naznake da se iskazu. I mene jako zanima da li ce Harris da ima slican skor kad taj sample bude 30-40 utakmica i mnogo vise gostovanja.

 

Jos jedna razlika kod njih u odnosu na prethodne dve godine je ta da im klupa u stvari ne igra tako dobro trenutno, starteri cine najvecu razliku, sto je dobar znak za playoff kad se suze rotacije. Starteri imaju +15.8 rating i mislim da imaju najbolji rating od bilo koje petorke koja je igrala 100 minuta ili vise zajedno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Radalek said:

 Efikasnost je pala. Prosle sezone su bukvalno svi sutirali ispod proseka, cela ekipa. Ove godine je to nesto bolje ali se vecina i dalje trazi, pogotovu Jokic i Harris. Millsap sutira odlicno ali to nije vise od 3 trojke po mecu, Barton se vratio na neki svoj dobar prosek takodje. Ostali jos imaju prostora.

mozda je stvar manjeg uzorka, da vise potezu iz neizgradjenih pozicijia ili iz driblinga ili da jednostavno nisu u suterskoj formi.

 moguce je da je u  igri i jos jedan  faktor, naime pre nekoliko sezona cela  liga je ukupno sutirala malo u odnosu na danas sa trojke pa su i tako treneri manje pripremali igrace i defanzivne seme za taj nacin igre a danas posto prakticno nema ekipe koja ne prangija iza linije za 3p i igraci individualno i timovi kao celina su bolji u branjenju perimetra.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki pepe said:

Nisam ispratio, sta se desilo sa Taj Dzeromom u Finiksu? 

 

Ocekivao sam da ce imati neku minutazu, a ne igra nikako.

 

povredio se u predsezoni.

 

juce je odigrao prvu utakmicu u g-league pa su ga sunsi odmah vratili u phoenix sto znaci da ce igrati ako ne nocas protiv wizardsa onda u petak protiv dallasa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Maltene nepismeni lik odrastao u problematičnom kraju i u disfunkcionalnoj porodici koji posmatra mnogo širu sliku od pukog pikanja lopte. 

 

Inače, ako može da se glasa za najgore odevenog lika u ligi - Demarre Carroll je opasno prešišao sve, čak i Russa. Neviđen bančo.

 

 

Može neki link/literatura za bold. 

 

 

Inače u vezi oblačenja...bronze medal....goes to...

 

lbjfit.jpg

 

lebron-james.jpg

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Knicks (4-13) have been playing with a 12-second shot clock in practice. That should really help against this pack of psycho Raptors (12-4). Toronto is keeping stride with the top of the East despite losing Kawhi Leonard. They still heat up the ball and they force lazy teams to make bad decisions. Somehow they managed to retain an MVP candidate with Pascal Siakam sprinting into the new year. The gangly big man is now initiating sets, clearing out for 1-4 isolations and kicking on the afterburners to get to the hoop. Have a peek at this artist depiction of Siakam heading to the paint.

 

Crwa9ESXEAAa6VG.jpg

 

From Al Columbia’s familiarly horrifying book, Pim & Francie.  Al Columbia & Fantagraphics

 

rjbaretit.0.png

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, riviera said:

vidim da u narednoj sezoni milsapu, kregu, grantu, bizliju, hernangomezu i plamliju isticu ugovori i ako ih ne trejduju a ne planiraju da ih plate kao drugi na trzistu rizikuju da neke od njih izgube a da ne dobiju nista za uzvrat.

Milsapov i Plamijev ugovor su prostor za rast Nuggetsa, za 45-46 miliona mogu da se potpišu bolji igrači od njih dvojice.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...