Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Dobro jutro @Miki28 jbg zaspah cim sam strim upalio a probudih se pre fazon sat i nesto... Da l gledati celu sad ili ipak samo hajlajte kao protiv SAS, pitanje je

 

   Nastavljamo da rutiniramo ova gostovanja igrajuci samo koliko nam je potrebno, obicno tu cetvrtu cetvrtinu.

 

  Komsije su nam nemilosrdne, ali dajemo sve od sebe da budemo za sad po skoru cak i iznad njih. Kakav tandem LBJ+AD, neverovatno.

Link to comment
Share on other sites

Nisam okačio ovaj video o Jordanu tek tako da se iskenjam po topiku. Pogledao sam i druge videe ovog lika i onda mi je nešto kvrcnulo u glavi. Ja sam, naime, pripadnik te generacije koja je otpratila Jordana od povratka iz povrede na početku karijere, pa do osrednjeg odlaska iz basketa kao člana Vizardsa i, sada, sa ove distance, nekako primećujem (tek sada) koliko se potenciraju metrike o kojima govori u svojim videima ovaj zaluđenik. My point being, mislim da je tip lud, ali nije glup. Sećam se i gledao sam niz protiv Detroita i promenu pravila. Sećam se, navijao sam za Nikse, kako su suđeni faulovi uvek kada je bilo potrebno na jednoj strani. Fuck, sećam se čak i da mi je kao klincu ostao neki neodređeni osećaj nerazumevanja i nepravde u prvom finalu protiv Lejkersa sa Divcem, iako je Čikago već tada bio bolji tim... Možda sam samo mator. Anyway, da li je bolji igrač onaj koji je (samo) 6 puta dogurao ekipu do finala (i sva dobio) ili ... U svakom slučaju, tip ima dobre videe o handčekingu i razbija mit o priči kako se 90tih igralo muški u odbrani a danas ne. S te strane potkrepljuje tezu, u koju duboko verujem, da se danas igra ubedljivo najbolji basket svih vremena...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

videlo se od prve tekme da je rešio da vrati to unošenje u koš u svoj repertoar. pametan potez, s'obzirom da izgleda kondiciono spreman

 

edit: melo nikada nije lako dobijao faulove kod sudija, što je još čudnije pošto nikada nije kmečio i bio neki kenjator

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

ma kreten. što neko reče, kao da planira da provede sa ženom jedno 2 godine na havajima, pa stavlja knoxa na SG

 

da nastavim sa proslavom melothanxgivinga

 

 
 
 
edit: šta je drugarstvo?
 
drugarstvo je kada ne braniš ortaku da šutira midrange
 
 
EKbpfJ7UcAA_R4a?format=jpg&name=small

 

Edited by uini
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

 

da prebacim ovde, pošto me ne zanima fantazi-related: kako izgleda fultz, jel' ga gledao iko?

na boxscoreu sve stravinsky procenti i iz igre i za tri i ft% okej

 

Nisam ga gledao, ali pratim malo statse i drago mi je da je malo živnuo. Nekih 11-12ppg 3-4 as, 50% iz igre, iako još uvek loše trojke, ali vidi se da ima napretka.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

 

da prebacim ovde, pošto me ne zanima fantazi-related: kako izgleda fultz, jel' ga gledao iko?

na boxscoreu sve stravinsky procenti i iz igre i za tri i ft% okej

Razlog ovakvih procenata je zato sto veoma dobro zavrsava na obrucu. Vidi se i da je promenio ponovo mehaniku suta. Drugacije sutira trojke i poludistancu. Sa poludistance sutira odlicno. 

 

U odbrani je i vise nego dobar. Clutch player. 

S obzirom da je ovo za njega ozbiljna kosarka sa povecom ulogom posle ko zna koliko vremena (u Fili nije smeo ni trojku da sutne, osecao se bas veliki pritisak i ocekivanja) , veoma dobro se pokazao i dokazao je da jos uvek nije izgubljen slucaj. Ovaj prelazak u Orlando mu je bio prekopotreban za ozivljavanje. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Stigo reality check. Primis 140 od jebenih Bulletsa.

 

Oni su drugi najbolji napad lige, mada 140 jeste mnogo. Moralo je da pocne da se oseca odsustvo Baynesa, bice to mnogo bolje kad se on vrati pa onda i Ayton za desetak (mozda manje?) utakmica. Ovo vam je mozda i prvi 'nepotreban' poraz po meni, samo treba da zadrzite prikljucak dok se ne kompletirate.

Edited by Radalek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki_ft said:

Nisam okačio ovaj video o Jordanu tek tako da se iskenjam po topiku. Pogledao sam i druge videe ovog lika i onda mi je nešto kvrcnulo u glavi. Ja sam, naime, pripadnik te generacije koja je otpratila Jordana od povratka iz povrede na početku karijere, pa do osrednjeg odlaska iz basketa kao člana Vizardsa i, sada, sa ove distance, nekako primećujem (tek sada) koliko se potenciraju metrike o kojima govori u svojim videima ovaj zaluđenik. My point being, mislim da je tip lud, ali nije glup. Sećam se i gledao sam niz protiv Detroita i promenu pravila. Sećam se, navijao sam za Nikse, kako su suđeni faulovi uvek kada je bilo potrebno na jednoj strani. Fuck, sećam se čak i da mi je kao klincu ostao neki neodređeni osećaj nerazumevanja i nepravde u prvom finalu protiv Lejkersa sa Divcem, iako je Čikago već tada bio bolji tim... Možda sam samo mator. Anyway, da li je bolji igrač onaj koji je (samo) 6 puta dogurao ekipu do finala (i sva dobio) ili ... U svakom slučaju, tip ima dobre videe o handčekingu i razbija mit o priči kako se 90tih igralo muški u odbrani a danas ne. S te strane potkrepljuje tezu, u koju duboko verujem, da se danas igra ubedljivo najbolji basket svih vremena...

nije mi jasno sta si hteo da kazes. da majkl dzefri dzordan nije goat ili da je mozda imao veliku pomoc sudija da bude individualno i timski najbolji od svih ili da ima neku falinku u svojoj igri koja ga je sprecila da bude jos 6 puta sampion lige? 

Link to comment
Share on other sites

oprostite freethrowu, čovek je pred basket-penzijom pa je sad kivan na sve. pre neki dan mi je pričao kako je najviše mrzeo igrače na basketu koji uzmu loptu kao melo pa se sagnu i razmišljaju šta će. nije pomoglo ni kada sam mu rekao da sam ja bio takav u prajmu samo sam cepao dobar difens. uopšte čovek nema empatije za basket 90ih, samo priznaje curryja i ball movement : I

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

oprostite freethrowu, čovek je pred basket-penzijom pa je sad kivan na sve. pre neki dan mi je pričao kako je najviše mrzeo igrače na basketu koji uzmu loptu kao melo pa se sagnu i razmišljaju šta će. nije pomoglo ni kada sam mu rekao da sam ja bio takav u prajmu samo sam cepao dobar difens. uopšte čovek nema empatije za basket 90ih, samo priznaje curryja i ball movement : I

ali da sudije kradu lejkerse i nikse koji su iz dva medijska centra amerike   i da novinari propuste da o tome pisu kao o nekoj nepravdi, no way.

Link to comment
Share on other sites

Nisam kivan, ali da, nisam se dobro izrazio, pa da pojasnim. Kapiram da je svakome na svetu duboko u podsvesti usađeo da se najbolji basket igrao kada je posmatrač imao 17-23 godine, pa tako i meni: serije Čikaga su bile apsolutni top of the top. Pisao sam više o percepciji Džordana kao apsolutno nedodirljivog, bez želje da pokrećem ponovo beskonačnu raspravu o GOATu ili top 5 ili 10 ili štaveć. Ni kod mene dilema ne postoji, ali da se dan danas ovoliko postavlja kao apsolutni reper u jednoj potpuno drugačijoj ligi i igri je zaista fascinantno.

 

edit: Hoću da kažem da je Džordan i dan danas moderan, makar većina konzumenata NBA ili barem onih koji kupuju patike, bila u godinama koje ih onemogućavaju da su uopšte bili svedoci njegove igre, dočim Wilt i Russell nisu moderni. Nema veze što je igra promenjena, nema veze što smo odavno u basketball eri Terminatora Lebrona i Durenta, što je San Antonio uspostavio a GSW usavršio the beautifui game, Jordan je i dalje merilo i etalon, sa nadljudskim sposobnostima.

 

Gledao sam sve te utakmice i sada, sa ove distance, ne mogu da se zakunem da od 1991 Džordan nije imao izuzetno drugačiji tretman nego do tada. Da li je to samo do promene pravila flagrant foula ili do opšte percepcije? Detroit bi se svakako raspao do 1991, ali da li bi Džordan i Pipen uopšte izašli sa Istoka da nisu promenjena pravila?  To je moje pitanje. Poenta priče je da pravila i suđenje učestvuju sa nekih barem 50% u pravljenju superstarova. Kari je, na primer, po nekima, tokom poslednjih godina bio previše zaštićen, po drugima premalo. Who s to say? Da se pravila ne rastežu dovoljno za Janisov trokokokorak ili za Hardenove stepstepstepbackove, da li bi bili u MVP konvezacijama? Dončić, na primer, ima puno sličnosti u igri sa Hardenom, ali iako deluje "čistije" i više unutar pravila klasične (FIBA) igre, brzo se prilagođava i rasteže dvokorake i glumi kontakt baš koliko treba.

 

Da se obratim i Uiniju, da, ali to nije ništa novo i starošću izazvano - istu mučninu sam osećao i 90tih kod igrača koji se zakucaju u triple threatt na metar unutar trojke i onda kolutaju očima ostatku petorke sa ciljem da ih ponuka da trče kao pčele oko košnice. Pri tome, igrač ne pravi trenutno nikakvu prednost, ne stiže odmah panično akontaciono udvajanjeTM (kao nekad na Birda ili Kobija, a danas, recimo, Hardena). 

Edited by Laki_ft
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Laki_ft said:

 

Da se obratim i Uiniju, da, ali to nije ništa novo i starošću izazvano - istu mučninu sam osećao i 90tih kod igrača koji se zakucaju u triple threatt na metar unutar trojke i onda kolutaju očima ostatku petorke sa ciljem da ih ponuka da trče kao pčele oko košnice. Pri tome, igrač ne pravi trenutno nikakvu prednost, ne stiže odmah panično akontaciono udvajanjeTM (kao nekad na Birda ili Kobija, a danas, recimo, Hardena). 

 

ma zavitlavam se, sve je jasno. to je u suštini retrogradna košarka pod uslovom da nisi jordan ili leonard danas. jednostavno, moraš da budeš generacijski dobar da bi tako nešto funkcionisalo u kontinuitetu

45 minutes ago, riviera said:

ali da sudije kradu lejkerse i nikse koji su iz dva medijska centra amerike   i da novinari propuste da o tome pisu kao o nekoj nepravdi, no way.

 

knicksi u poslednjih 10 godina, od kada ponovo pratim nba (imadoh pauzu od 2003e) imaju jako loše suđenje, samo što uglavnom nije važno pošto izvan one ekipe 2011/12 nemaju nikakvu ekipu već 20 godina

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki_ft said:

Nisam kivan, ali da, nisam se dobro izrazio, pa da pojasnim. Kapiram da je svakome na svetu duboko u podsvesti usađeo da se najbolji basket igrao kada je posmatrač imao 17-23 godine, pa tako i meni: serije Čikaga su bile apsolutni top of the top. Pisao sam više o percepciji Džordana kao apsolutno nedodirljivog, bez želje da pokrećem ponovo beskonačnu raspravu o GOATu ili top 5 ili 10 ili štaveć. Ni kod mene dilema ne postoji, ali da se dan danas ovoliko postavlja kao apsolutni reper u jednoj potpuno drugačijoj ligi i igri je zaista fascinantno.

 

edit: Hoću da kažem da je Džordan i dan danas moderan, makar većina konzumenata NBA ili barem onih koji kupuju patike, bila u godinama koje ih onemogućavaju da su uopšte bili svedoci njegove igre, dočim Wilt i Russell nisu moderni. Nema veze što je igra promenjena, nema veze što smo odavno u basketball eri Terminatora Lebrona i Durenta, što je San Antonio uspostavio a GSW usavršio the beautifui game, Jordan je i dalje merilo i etalon, sa nadljudskim sposobnostima.

 

Gledao sam sve te utakmice i sada, sa ove distance, ne mogu da se zakunem da od 1991 Džordan nije imao izuzetno drugačiji tretman nego do tada. Da li je to samo do promene pravila flagrant foula ili do opšte percepcije? Detroit bi se svakako raspao do 1991, ali da li bi Džordan i Pipen uopšte izašli sa Istoka da nisu promenjena pravila?  To je moje pitanje. Poenta priče je da pravila i suđenje učestvuju sa nekih barem 50% u pravljenju superstarova. Kari je, na primer, po nekima, tokom poslednjih godina bio previše zaštićen, po drugima premalo. Who s to say? Da se pravila ne rastežu dovoljno za Janisov trokokokorak ili za Hardenove stepstepstepbackove, da li bi bili u MVP konvezacijama? Dončić, na primer, ima puno sličnosti u igri sa Hardenom, ali iako deluje "čistije" i više unutar pravila klasične (FIBA) igre, brzo se prilagođava i rasteže dvokorake i glumi kontakt baš koliko treba.

 

Da se obratim i Uiniju, da, ali to nije ništa novo i starošću izazvano - istu mučninu sam osećao i 90tih kod igrača koji se zakucaju u triple threatt na metar unutar trojke i onda kolutaju očima ostatku petorke sa ciljem da ih ponuka da trče kao pčele oko košnice. Pri tome, igrač ne pravi trenutno nikakvu prednost, ne stiže odmah panično akontaciono udvajanjeTM (kao nekad na Birda ili Kobija, a danas, recimo, Hardena). 

dzordan nije postao sampion jer su pravila promenjena i zbog sudijske zastite vec iz razloga jer je 

 

1. prvi put u karijeri dobio olstar saigraca tj. vrhunsku two-way drugu opciju.

2. dobio trenera koji je imao sampionsku viziju da kreira igru koja ce pomoci tzv. othersima da lakse dodju do otvorenih pozicija a za dzordana i druge vrhunske igrace i ja mogu da treniram i ne pokvarim ih jer bi oni  opet bili u stanju da  individualno dominiraju.

3. dzordan posle prebijanja od strane detroitovih igraca krece u ozbiljno nabijanje misicne mase i postaje mitska zver koju  vise niko  nije mogao da zaustavi sem vremena.

 

janis, kari i harden nisu u konverzacijama za mvp priznanje regularne sezone vec su ga osvajali, neki vise puta, jedino se o doncicu prica kao o kandidatu. i za njih se i zazmuri na jedno oko i gleda im se kroz prste ali to prolazi u ligaskom delu kada se igra odbrana bez i kada se timovi ne pripremaju za pojedinacne okrsaje do neke odredjene granice kada sve njihove falinke postanu ocigledne i protivnici krenu da  ih nemilosrdno eksploatisu. zato oni ni ne mogu da se stave u goat price jer to ni nisu niti ce ikada biti. neki drugi mogu ali svejedno ostaju ispod njega  jer je ovaj celavi bio bolji igrac od njih. 

 

sto se tice zastite igraca uvek je bilo i uvek ce je biti jer onaj ko donosi najvise para i zbog koga ljudi i prate utakmice treba i da bude zasticen od nesportskih faulova koji rizikuju povrede.

navlacenje i izmisljanje faulova je druga prica i nijednom igracu koji ima status da je medju najboljima svih vremena arbitri nisu doprineli da to i postane  jer kao sto rekoh mozes do neke mere da ih guras ali i do krajnjeg cilja i to po nekoliko puta ne biva ma koliko eminentnih jutjub influensera pokusloa da iskontruise bilo sta. realnost je uvek tu da ih demantuje.

 

@uini, sam si sve rekao. postovanje se ne poklanja vec se zasluzuje i igracki i kao tim.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...