Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Just now, propolis said:

Grent moze da cuva 1na1 Micela, ali kad Gober stane u blok tu se odbrana završava jer je Jokic taj koji treba da prezume, a na strani pomoći obično bude Porter koji nije sposoban da zaustavi prodor Micela. 

Micel će ovu seriju odigrati brutalno to je sigurno, ali da li ce to biti dovoljno da prodju veliko je pitanje. 

 

Konli kad se vrati jel mora u karantin koji dan? 

 

4-5 dana karantina ga ceka (bilo bi 7 dana da se ne testira svaki dan ali ga testoraju redovno dok je napolju).

 

Micel ce da ima brojke u ovoj seriji ali nece da sipa 50+ svaku tako da ne vidim njihov prolaz nikako. Pritom se mozda Harris vraca za sledecu utakmicu a covek je medju najboljim defanzivcima na perimetru ove sezone u celoj ligi, covek je sposoban da iskljuci iz igre bilo kog beka.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da se Heris vraća. 

4 dana karantina znaci da nece igrati prve tri tekme, zajebano za Jutu. 

3 minutes ago, Radalek said:

 

4-5 dana karantina ga ceka (bilo bi 7 dana da se ne testira svaki dan ali ga testoraju redovno dok je napolju).

 

Micel ce da ima brojke u ovoj seriji ali nece da sipa 50+ svaku tako da ne vidim njihov prolaz nikako. Pritom se mozda Harris vraca za sledecu utakmicu a covek je medju najboljim defanzivcima na perimetru ove sezone u celoj ligi, covek je sposoban da iskljuci iz igre bilo kog beka.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tsva said:

 

 

Koliko sutra i Lillard ce dobro da se potrudi da uleti na ovu listu. NBA je postala balet. Odbrana se skoro i ne igra.

Ko te to slagao

 

Pa normalno je da ce biti sve vise rekorda, sve dok se obaraju rekordi po broju poseda u mecu i kada jedan igrac resi da uzme veci broj suteva, a uz to ga ide dobro to vece, rekord pada. Plus sto se danas sve vise trojke sutiraju, koje je isto tesko i braniti.

 

Jos je ovde pao i produzetak.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Ko te to slagao

 

Pa normalno je da ce biti sve vise rekorda, sve dok se obaraju rekordi po broju poseda u mecu i kada jedan igrac resi da uzme veci broj suteva, a uz to ga ide dobro to vece, rekord pada. Plus sto se danas sve vise trojke sutiraju, koje je isto tesko i braniti.

Ova sezona je tek 16. po redu kad je pace u pitanju, tako da se ne obaraju nikakvi rekordi. Jeste brze nego devedesetih, ali se sedamdesetih i osamdesetih igrala brza kosarka od ovog.

 

Ono sto je dosta bolje u odnosu na tad je Ortg, a to nije posledica broja poseda, vec toga sto su danasnji napadi mnogo kompleksniji, sto igraci imaju veci range pa je samim tim i teren siri, kao i da se sport shvata profesionalnije, ima vise novca, a samim tim i mnogo vise talenta u ligi.

 

Naravno da ce sport da napreduje. Daleko od toga da se odbrana ne igra, samo je mnogo teze igrati je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se bas kladio u sam kvalitet lige da je sve bolja. Nikad meksa kosarka se u NBA nije igrala. Jedan blok je dovoljan za skoro otvoren sut. Centri su poceli sutirati vise od bekova. To soft za moj ukus.

 

O samom zaru igre da ne pricam. Pre je bilo i rivaliteta sad je sve mlako, puni love i zajebancija i gradi se licni CV.

 

Cak i takticki mi deluje losije..bole oci od gledanja, bukvalno ko nabije taj dobije..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad pocne playoff nema tu vise prostora za ne igra se odbrana price. Mogao je Denver da uradi bolji posao na Spidi, ali bi ih onda zatrpali ostali.

 

Surova je to brzina u kojoj se igra, igraci su vrlo talentovani, maksimizovani su kvaliteti koji se traze danas, koristi se svaki centimetar terena. Nikad nije bilo teze igrati odbranu.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LosmiSK said:

Ne bih se bas kladio u sam kvalitet lige da je sve bolja. Nikad meksa kosarka se u NBA nije igrala. Jedan blok je dovoljan za skoro otvoren sut. Centri su poceli sutirati vise od bekova. To soft za moj ukus.

 

O samom zaru igre da ne pricam. Pre je bilo i rivaliteta sad je sve mlako, puni love i zajebancija i gradi se licni CV.

 

Cak i takticki mi deluje losije..bole oci od gledanja, bukvalno ko nabije taj dobije..

 

 

Evo ljutih rivala

Michael Jordan Playing Some Ping Pong With Larry Bird Getting ...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ova sezona je tek 16. po redu kad je pace u pitanju, tako da se ne obaraju nikakvi rekordi. Jeste brze nego devedesetih, ali se sedamdesetih i osamdesetih igrala brza kosarka od ovog.

 

Ono sto je dosta bolje u odnosu na tad je Ortg, a to nije posledica broja poseda, vec toga sto su danasnji napadi mnogo kompleksniji, sto igraci imaju veci range pa je samim tim i teren siri, kao i da se sport shvata profesionalnije, ima vise novca, a samim tim i mnogo vise talenta u ligi.

 

Naravno da ce sport da napreduje. Daleko od toga da se odbrana ne igra, samo je mnogo teze igrati je.

Jeste, ali u poslednjih 30 godina je taj broj poseda sve veci i veci i taj broj raste. Linija ide gore skroz.

 

Pace-by-season-1-768x558.png

 

Tsva je mislio na tzv odbranu '90 i '00 , kada je bilo ubedljivo najmanje poseda. Sto nema veze s vezom. Kosarka napreduje iz dana u dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Današnju vrstu kosarke je igrao nekad samo Don Nelson sa Dalasom, a danas svaka druga ekipa je run and gun. 

Normalno je da se kosarka menja samo su u pitanju ukusi ko sta voli. 

 

Naravno da je danas mekše kad nema Bena I Rashida Wallaca, Morninga, Ewinga, Olajuwona, Mutomboa... I ostalih stena pa kad krenu na prodor Micel, Westbrook i ekipa I udare na planinu jbg. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LosmiSK said:

Ne bih se bas kladio u sam kvalitet lige da je sve bolja. Nikad meksa kosarka se u NBA nije igrala. Jedan blok je dovoljan za skoro otvoren sut. Centri su poceli sutirati vise od bekova. To soft za moj ukus.

Pa jedan blok dovodi do otvorenih suteva zato sto danas pola lige ima range od 9 metara, mnogo je tesko to braniti. Ne mogu sporiji centri da izadju na 9 metara da pokriju beka jer ce ovaj samo da proleti pored njih.

 

To sto i centri danas sutiraju trojke samo pokazuje koliko je danas vise talenta u ligi, od svakog se ocekuje da zna sve. Svake godine sve vise i vise centara ubacuje range, eto deluje mi da ce i Nurkic da ubaci tricu u svoj repertoar iako je veoma cvrst centar na obe strane terena.

 

Da sutra igraci krenu da ubacuju komotno sa svoje polovine, to bi isto moglo da se okarakterise kao meka kosarka, ali ne moze da se ospori da tu postoji vise talenta i kvaliteta nego ranije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riviera said:

kad se seti stivens da udvoji bida zavrsio je veci deo posla u seriji

 

Bas me cudi da nije napravio nikakav specijal po pitanju Embiida, sve brane 1 na 1, a vec je uspeo i dva puta da ostane u mismecu nakon razmene blokova sa Horfordom. Napravice sigurno neke izmene tu, cim udje Thybulle to je sigurna opcija za pomoc, a ni Josh Richardson nije neko ciji sut treba narocito respektovati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...