Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Drzi se Fila, ali uzimaju dosta teze suteve, bas su svasta pogodili da bi bili egal. Bas nista lako ne mogu da iskreiraju u napadu.

 

Uzivanje je gledati Matisa u odbrani.

 

Matis je bas ozbiljan pitbul. Ako poradi na napadackoj igri, bice odlican igrac. Brzo se videlo da ce biti koristan igrac za PO bas zbog tog intenziteta pozadi. Sad bi nam legao kao budali samar. Ali jbg, morao Ainge da draftuje Langforda koji ce videti ravno 0 minuta u PO.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo zabavna utakmica za gledanje DEN-UTA, uz fantastične ofanzivne individualne performanse Donovana i Jamala, donekle i Jokića. :thumbsup:

Ali defanziva, bez obzira na već pominjani individualni kvalitet pojedinih igrača,  je izgledala katastrofično. Kod obje ekipe. :frusty:  Mitchell je poznat po problemima sa kontrolom lopte, sklon je turnover-ima - ali Denver bukvalno nijednom tokom utakmice nije igrao presing na loptu i liniju dodavanja, niti ga je udvajao. Kod blokova sve je djelovalo toliko lazy, da je mene bilo sramota (daleko više se trudimo na lokalnom basketu), o odbrani sa strane pomoći da ne govorim, šta tek reći o rim protection-u. :ajme:  :ajme:  :ajme: Pa probij jebeni blok, udvoji ga, prezumi brže, ako ne može drugačije odvali mu sjekiricu da razmišlja sledeći put kad ide na ulaz, a ne da se šeta kao na korzu. Pritisni ga da mu duša bude u nosu, umjesto što ga ''maziš'', pogotovo što jedino Ingles i eventualno ćudljivi Clarkson mogu da ti naprave štetu ofanzivno. Istina je da fale Harris i Barton, ali sramotno je da ne može bolje od ovoga.

Takođe, meni se čini da Conley uopšte ne fali Džezerima, prilično lošu sezonu je odigrao, često gnjavi i usporava igru, a to njima ne odgovara, najviše upravo Donovanu.  Najbolji prirodni plej Utaha je upravo Joe, šteta za njih što je pri kraju ostao bez gasa.

 

Tek u trećoj utakmici večerašnjeg programa (Boston - Philadelphia) gledamo ozbiljniju defanzivu. :Hail: Uspjeha u plej-ofu bez ''krvavih koljena'' nema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa jedan blok dovodi do otvorenih suteva zato sto danas pola lige ima range od 9 metara, mnogo je tesko to braniti. Ne mogu sporiji centri da izadju na 9 metara da pokriju beka jer ce ovaj samo da proleti pored njih.

 

To sto i centri danas sutiraju trojke samo pokazuje koliko je danas vise talenta u ligi, od svakog se ocekuje da zna sve. Svake godine sve vise i vise centara ubacuje range, eto deluje mi da ce i Nurkic da ubaci tricu u svoj repertoar iako je veoma cvrst centar na obe strane terena.

 

Da sutra igraci krenu da ubacuju komotno sa svoje polovine, to bi isto moglo da se okarakterise kao meka kosarka, ali ne moze da se ospori da tu postoji vise talenta i kvaliteta nego ranije.

Meni se ovo prosto ne svidja. I ima bas dosta razloga. Sve je to ok za range ali u vecini slucajeva nema ni ruke na sutu,  centra svakako zaobidje a ovaj ni u snu ne bi napravio faul. Preuzimanja se dosta puta desavaju po automatizmu... bez neke zelje da se blok probije. 

 

Kosarka je svakako napredovala ali u kvantitetu, po meni nije u suvom kvalitetu. 

 

Menja se vreme, menja se i stil...ali reci da centri danas imaju vise talenta zbog range je suludo.

 

Cak su centri meksi i opet se malo ide unutra tj retko. 

 

Polako odlaze i ti poslednji stara skola igraci, doci ce vreme kad ce biti cudno da imate vise pokusaja za dva nego za tri.😁🥳

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U sustini ono sto je u pocetku uradio je otprilike i sve sto je uradio za sada. U drugoj cetvrtini je bas igrao kao mrcina.

 

@Shunsuke Nakamura

 

Sirov jako. Imao je par bas lepih tekmi u bubble-u. Ali generalno, digli smo ga ispred Mitch-a Robinson-a, sto mislim da je solidna greska. Mitch bi nas sad napravio na ozbiljnog kandidata za titulu. 

Edited by greenenvy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LosmiSK said:

Meni se ovo prosto ne svidja. I ima bas dosta razloga. Sve je to ok za range ali u vecini slucajeva nema ni ruke na sutu,  centra svakako zaobidje a ovaj ni u snu ne bi napravio faul. Preuzimanja se dosta puta desavaju po automatizmu... bez neke zelje da se blok probije. 

 

Kosarka je svakako napredovala ali u kvantitetu, po meni nije u suvom kvalitetu. 

 

Menja se vreme, menja se i stil...ali reci da centri danas imaju vise talenta zbog range je suludo.

 

Cak su centri meksi i opet se malo ide unutra tj retko. 

 

Polako odlaze i ti poslednji stara skola igraci, doci ce vreme kad ce biti cudno da imate vise pokusaja za dva nego za tri.😁🥳

 

Pa neki timovi jednostavno igraju switch odbranu po dizajnu, Hjuston se tako brani vec godinama i prilicno im solidno ide.

 

Nisam ja rekao nuzno da su centri talentovaniji danas, ali nisu nuzno manje talentovani zato sto se od njih danas trazi drugaciji skillset. 

 

Osnovna logika nam kaze da je nemoguce da je kosarka bila kvalitetnija pre 30 godina. Prvo sto se danas vise ulaze u istu, veci je talent pool, a ljudi nisu genetski inferiorni u odnosu na one koji su se rodili 30 godina ranije, pa nije izvodljivo da individualnog talenta bude manje. Sto se tice igre iz ugla trenera, treneri danas definitivno znaju vise nego treneri pre 30 godina. Nesto sto je tad bilo inovativno danas nije, svaki trener ima vise materijala za ucenje i logika nalaze da ce sama igra biti sve kompleksnija kako vreme prolazi.

 

Meni je jasno da nekom moze da se ne svidja sto timovi danas mnogo vise sutiraju za 3, ali to je pitanje ukusa, kvalitet ne moze da se ospori.

 

Ofanzive su sve efikasnije, ne sutira se za 3 zato sto je neko tako hteo, vec zato sto to funkcionise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fila da bi imala sansu Embid mora u svakom napadu da pipne loptu, on je odigrao 18 minuta i pri tom je izgledao kao da je game 7 i da ga savladava umor.

 

Neverovatno los fitnes i stvarno ne vidim da ce se nesto po tom pitanju ikada promeniti. Jokic je svinja i igra u prvoj brzini ali takav moze da bude strelac i kreator 5 dana u cugu...

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

Fila da bi imala sansu Embid mora u svakom napadu da pipne loptu, on je odigrao 18 minuta i pri tom je izgledao kao da je game 7 i da ga savladava umor.

Klasicna mrcina, pola vremena u napadu provodi na trojci i izigrava budalu.

 

Dobro, ne pomaze sto u ekipi nema apsolutno nikog ko ume da baci dobar entry pass, kao nogom da mu dodaju loptu kad se nekako izbori za poziciju.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...