Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Morbidna znatiželja 

 

Fenomen se najčešće opisuje kao radoznalost ili interesovanje za stvari koje bi trebalo da se dožive kao neprijatne (npr. smrt). Autori koji su se među prvima bavili morbidnom znatiželjom zaključili su da je pokreće ljudska potreba za novom stimulacijom i uzbuđenjem.

 

Vremenom, teza o stimulativnom faktoru je odbačena zahvaljujući istraživanjima. Jedan od autora koji se bavio morbidnom znatiželjom poslednjih godina (Scrivner, 2021) tvrdi da ona motiviše pojedince da se informišu o aspektima života koji su opasni. Ako je opasna pojava u blizini, radoznalost nadolazi i raste kako bismo prikupili informacije o njoj i naučili da izbegnemo negativne ishode.

 

Previše izbegavanja opasnog i neprijatnog sadržaja povezanog sa smrću može dovesti do neznanja o važnim aspektima sveta. Morbidna znatiželja je neka vrsta ravnoteže između troškova izloženosti morbidnom sadržaju i koristi od učenja o istom (cost-benefit analiza).

 

Izvor: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0191886921005183?casa_token=_tYksp_NO1UAAAAA:9THS0S7Qe8_dkk1LQ11kmwlh83pmoin0prVHrFMGwH018Wgk-nmsF-zhqwa149Rbdm5zkh6A28i2

 

Zanimljiv video na temu. 🙂 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Luchifer89 said:

Dasmond Mason je imao vinskarterovski let kroz vazduh - mnogo lepše su izgledala njegova kucanja od JRichovih

Desmond*

Znam, samo je JR uzeo back to back dunk contest, a DM jedno. A Vinsanity svejedno ostao sa pravom zapamćen kao najbolji kucač onda pa i goat.

Toliko čak, da se mnogi ne samo ne sećaju drugih dobrih dunkera iz Carterovih prime godina, nego nekako i stariji i mlađi NBA letači su pali u drugi plan u odnosu na Vinsa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

Gledaj od 00 40... prkosi svim zakonima fizike 

 

Dobro, to jeste previše za objasniti. Osim onog da je lopta išla tako nekako jednom u zilion pa da se zaglavila tu, što i nije neko objašnjenje. Fali neki zoom ili closeup da se bolje vidi. Inače većinu sa moje rekreacije lagano nadmašim što se halfcourt šuteva tiče - Zato što ne bacam kamena s' ramena ili sa obe ruke, nego desnom iz dvokorka nakon malog zaleta, bez obzira što se često misli da je tu 100% čista sreća u pitanju, sebi dajem za pravo da tvrdim da je moj metod bolji baš zato što zadržavam maksimum kontrole, odnosno najviše je moguće nalik nekom normalnom šutu sa jedne noge. Inače pomenuti moj na vrh table šut, je bio sa nekih 5-6m, odbila se od obruča pod takvim uglom i takvom rotacijom da je uspela da se smiri na vrhu table

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...