Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

A meni su pri vrhu liste biciklisti koji voze po kolovozu iako je samo nekoliko centimetara dalje trotoar sa obeleženom biciklističkom stazom. 

Uf kako me ovo nervira. Pa jos kad voze sredinom trake. 

 

Juce umalo nisam pokupio "profesionalnog" biciklistu u okolini Beograda. Ukljucujem se na put sa 2 trake, imam svoju trecu pristupnu traku koja ide jos dobrih par stotina metara a onda postaje zuta. Biciklista dolazi ovim glavnim putem, ispred mene je nekih par desetina metara i okrece se i pogleda u mene i nastavi da vozi svojom trakom. Racunam ok, nije dao nikakav znak, nastavice svojom trakom a ja cu prikljucnom i ukjucujem se ispred njega jer vozi sporo. Kad posle par sekundi, odjednom, bez novog pogleda ili signala rukom, lik skrece u prikljucnu traku! Sreca da sam ukocio na vreme. 

 

I nista, ni da digne ruku u znak izvinjenja, da zastane jer je upravo imao srece, nista, nastavlja da vozi kao da nista nije bilo. Obilazim ga, otvaram prozor, svirnem mu, nece ni da pogleda, tresti muzika iz slusalica. Jbt, umalo budalu da nosim na dusi jer je debil. 

 

Moracu kameru da stavim, ovo vise nije normalno. 

Link to comment
Share on other sites

Biciklistčka nekultura u Beogradu je neverovatna jednostavno 😄 Bukvalno ne znam grad gde manje ljudi (zaista) zna da vozi bicikl i gde manje ljudi poštuje bicikliste

 

Ne postoji grad u Srbiji gde je i približno tako a kamoli negde druge

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pricao pre par godina kada mi je malo falilo da pokupim Iliju Kovacica kod pumpe preko puta Usca. Kada nema jasne biciklisticke staze mislim da uglavnom idem stranom koja je bliza ulici , ali posto je tu skretanje kod Zemunskog puta koje vodi ka Starom Sajmistu, a ja sam na pocetku Bulevara Mihajla Pupina i treba da skrenem desno. Problem je sada tu sto se nalazi znak i sto mi to smanjuje prostor za manervisanje. Video sam da ako idem levo od znaka da cu nekog da udarim. Nekako sam gledao da uhvatim bolji ugao, pa da skrenem desno od znaka iako je bilo malo prostora i mogao sam sa trotoara da ''skliznem'' na ulicu u kontra smeru.  Naravno usporio sam i otisao drugom stranom, a pritom zbunio Iliju jer sam isao kod pesackog ulevo. 😄 Jedino ne mogu da se setim gde je bio tacno pozicioniran u odnosu na znak kad sam prosao pored njega jer sam bio fokusiran na putanju, ali kad sam prosao video sam da je to bio on. Jbga, malo zajebana deonica i tu uglavnom nema puno ljudi. On je bio jedini zbog kog sam morao da improvizujem. Biram manje prometna mesta, pravio sam na pocetku greske i par puta usao u prometna mesta tipa Zemunski Kej i ucio sam iz toga. Pritom, nemam problem sto se ovde vredjaju biciklisti. 😄 I ja sam zasluzio ponekad socne uvrede, ali Boze moj popravljam se. Sto se ne moze reci za vecinu.

 

Brankov most sam presao samo 2-3 puta i to su bili protesti, a ovo je bila neka moja ruta gde sam isao Bulevarom Nikole Tesle pa napravio polukrug oko TC Usca, pa sam zato prolazio pored pumpe.

Edited by Ta'veren
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

ne obavezno

 

Slažem se... Ravnozemljašica ne manjka

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Moracu kameru da stavim, ovo vise nije normalno. 

 

Obavezno. Ali da, kad se nakupi toga, sastaviš i okačiš kompilaciju ovde. Da imamo neku poor man dashcam compilation (u odnosu na one ruske).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Marko said:

Obavezno. Ali da, kad se nakupi toga, sastaviš i okačiš kompilaciju ovde. Da imamo neku poor man dashcam compilation (u odnosu na one ruske).

 

Kao freelancer, radim od kuce, zbog pandemije se slabo i zvrji unaokolo, pa pravim mozda tek 10% nekadasnje kilometraze. 

Tako da ce se cekati mnogo da se nakupi. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2021 at 8:58 AM, Crni Bombarder said:

Na danasnji dan,pre 35 godina..

aR7vvBB_460s.jpg
 

 

Malo kasni reply, ali...

 

Ovo se u stvari desilo 26.4.86. Tek 1.5. uveče je postalo poznato preko kad su javno objavili nakon švedskih merenja.

 

Inače kuriorzitet koji sam ukačio je da je istog dana završena turneja/održan poslednji koncert Dire Straits sa turneje Brothers in Arms. To je možda i najintenzivnija turneja jednog benda ikada. 246 koncerata za 366 dana. Nakon toga se praktično raspao bend.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U svetlu borbe za emancipaciju zena,njihovih prava i jednakosti,da se u Kafani spomene trenutak kada je, prvi put u istoriji na Billboardovoj listi,prvih pet mesta zauzelo pet zenskih izvodjaca.
To se dogodilo upravo na danasnji dan,1990.godine.

Pa,evo tih izvodjacica:
5.Alright - Janet Jackson
4.Hold On - Wilson Phillips
3.Nothing Compares 2 U - Sinead O'Connor
2.All I Wanna Do Is Make Love To You - Heart

A na broju 1..pretpostavljate - neizostavna Kraljica popa - Madonna
 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:

U svetlu borbe za emancipaciju zena,njihovih prava i jednakosti,da se u Kafani spomene trenutak kada je, prvi put u istoriji na Billboardovoj listi,prvih pet mesta zauzelo pet zenskih izvodjaca.
To se dogodilo upravo na danasnji dan,1990.godine.

 

What is it with you and these silly fun facts?

😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...