Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 5/19/2021 at 5:43 PM, Stiletto said:

 

Domaće ili strano?

 

Da li se ovo kvalifikuje?

 

 

 

 

On 5/19/2021 at 5:49 PM, mr clutch said:

Slabo me služi mozak, onako na keca. 

 

Vrv iz ovog žanra ima još nekih stvari koje potajno simpatisem. 

 

On 5/19/2021 at 5:53 PM, SunZero said:

 

 

22 hours ago, Stiletto said:

Epitom domaćeg treša su ipak bile devedesete... to je trebalo preživeti kad sa skoro svakog TV i radio kanala bije nešto ovako:

 

 

 

 

 

21 hours ago, Dobar je Dzontra... said:

 

 

21 hours ago, de Havilland Mosquito said:

 

 

21 hours ago, bistru vodu mutim said:

Ima tu materijala...mene je Francis natjerao da se sjetim nekih davno zaboravljenih stvari, npr. ove obrade

 

 

:classic_biggrin:

 

20 hours ago, Ta'veren said:

 

 

 

20 minuta ne mogu da se dogovorim sa samim sobom sta da okacim od stranog. Izaberem pesmu, pustim spot i u tom trenutku shvatim koliko je spot genijalan i da treba da trazim nesto drugo. Divim se tim spotovima do imbecilnosti. To je prosto vise od tresa i greota to ovde kaciti. Ne mogu da uklopim u Frensisov opis. Sve sto mi pada na pamet, nisam pustao vec neko vreme i ne bih se vracao tome. Sto se tice domace produkcije, tu ima za izvoz.


Setih se ovog bisera.

 

 

 

12 hours ago, de Havilland Mosquito said:

pratim i podižem za

 

 

 

10 hours ago, realno *w said:

 

 

zauvek

 

 

 

 

 

10 hours ago, BattleBender said:

❤️

 

 

 

 

10 hours ago, Arsenije Pesic said:

Beyond trash...

 

 

 

Ma neki drljavi samsung.

 

9 hours ago, NMX said:

 

Ovo je zapravo na granici treša i apsolutnog obožavanja. 

 

 

 

Idemo dalje, Vera Matović plus Dejan Nestorović (Kačavendin mali) u vanvremenskom klasiku fantastičnog naziva PITALA SAM POPA

 

 

Iz istog rasadnika treš klasika (Prslook again), dolazi nam još jedno remek delo (ovo odgledati, ko nije naravno, do kraja - apsolutni spektakl):

 

 

Back to the roots...kada se porodica Đogaj tek probijala:

 

 

edit....sve zajedno, mix treš densa i treš muzike

 

8 hours ago, Knipex said:

Ne može ovo bez apsolutnog favorita

 

 

 

8 hours ago, Stiletto said:

 

 

A posle 20-tak godina poras'o sin, osamostalio se...

 

 

 

7 hours ago, Ne sam Safete said:

Zatvaraj topić :Hail:

 

 

 

5 hours ago, Ta'veren said:

 

Kljucna stvar nedostaje u celom opisu-klasik.

 

Ti kako si opisao ovako, imam vec 10 pesama u glavi iz perioda 2000-2010.  Mozda treba malo da se redefinisu kriterijumi. Danas mi je palo na pamet sta sam slusao pre 12-13 godina i ne bih se tome vracao, ali bih bio voljan da neke stvari podelim. 😄

 

Domacim stvarima se vracam i nesto od toga pustam povremeno, stranim se skoro uopste ne vracam.

 

Ovu stvar sam iskopao na drugom mestu pre jace od 10 godina, ali nije toliko poznata. Kad se setim kada sam imao neku aplikaciju na kompu slicnu yt downloaderu, pa sam bas mnogo stvari skidao sa drugog foruma u mp3 format. Harvestovao sam temu elektronske muzike. Ajoj, slusao sam Dan Balana.

 

 

 

 

Sexy Cyborg from Another Dimension

 

Amazon Babe from Another Dimension

 

:87::87::87:

 

 

P.S. Ubicu se.

 

 

5 hours ago, bistru vodu mutim said:

Neokrunjeni kralj trasha, dame i gospodo - Lepi :classic_laugh:

 

 

 

Koja emocija u izvedbi, hahaha. Toliko je loš da je dobar :classic_biggrin:

 

Sam ću d'izađem.

 

 

4 hours ago, Harmonika said:

tresevi koje i dan danas gotivim..

 

 

 

Gara, jedna jedina, original..masterpiece😁

 

steta sto Maja nije vise uradila, stvarno je potencijal, bez zaebancije..

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

Meni je ovo favorit:

  

 

 

Uvek mi je nekako jako zvucalo a onda shvatih i zasto, moze dobro da se obradi... 

 

tumblr_pw6rglAka01r2pp2to1_500.gif

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Ipak cu morati da okacim stvari iz svog klinacko-tinejdz doba..posto ste svi vec uglavnom pokrili domace nesrece,da probam da ubacim par stranih.

Najpre ovo

(mada stvar ima taj sempl od Under Pressure od Queen)

Zatim ovo..Barkli ju je vec pominjao


I za kraj,nesto posve drugacije

(mada je stvar vremenom nekako stekla i "kultni" status..mislim da je trash)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sto godina ne cuh ovaj klasik

 

G 'n' R su jedan od onih bendova koji je maksimalno isporučio sve za 5,6 god u nekoliko albuma, i posle se ne može (niti treba) ništa očekivati. Druga je priča to, što su ipak jedan od velikih bendova, koji se brzo prerastu. Jedan lik uz njih tvrdi da su RHCP taj slučaj.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne stavljam ih ja u isti koš, nego im je taj lik, (sa kojim sam pričao jednom prilikom o tome) našao jednu zajedničku stvar, a to je po njegovom mišljenju, da se brzo prerastu. Meni lično, šta znam, i ovi i oni jednom u ko zna koliko.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da čuo za svaki jako poznat bend da se brzo preraste 😄 Ja bih pre rekao da je su ti ogromni bendovi uvek "intro" bendovi posle kojih vidiš šta ti se sviđa a šta ne. Ne krećeš prvo sa slušanjem Cannibal Corpsa pa onda Metalike, nego obrnuto

 

Edited by Nicklord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Marko said:

Ne stavljam ih ja u isti koš, nego im je taj lik, (sa kojim sam pričao jednom prilikom o tome) našao jednu zajedničku stvar, a to je po njegovom mišljenju, da se brzo prerastu. Meni lično, šta znam, i ovi i oni jednom u ko zna koliko.  

Ok,izvinjavam se.

Sta znam...ja RHCP nisam prerastao i po svemu sudeci - nikada i necu.
Peppersi su nastali u '80-ima,a mozda (napominjem:mozda) svoj najbolji album snimili skoro na kraju '90-ih. I posle 2000-te imali par solidnih izdanja..ja recimo sa prilicnim nestrpljenjem iscekujem njihov novi album na kojem uveliko rade sa povratnikom u bend,Fruscianteom..vrlo me zanima zvuk i pravac koji su odabrali..

Zbog svega pobrojanog mi ni ta prica o "prolaznosti" ne pije vodu..makar kad poredim ova dva benda i makar meni. Dozvoljavam,naravno,da neko drugi ima upravo suprotno misljenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ok,izvinjavam se.

Sta znam...ja RHCP nisam prerastao i po svemu sudeci - nikada i necu.
Peppersi su nastali u '80-ima,a mozda (napominjem:mozda) svoj najbolji album snimili skoro na kraju '90-ih. I posle 2000-te imali par solidnih izdanja..ja recimo sa prilicnim nestrpljenjem iscekujem njihov novi album na kojem uveliko rade sa povratnikom u bend,Fruscianteom..vrlo me zanima zvuk i pravac koji su odabrali..

Zbog svega pobrojanog mi ni ta prica o "prolaznosti" ne pije vodu..makar kad poredim ova dva benda i makar meni. Dozvoljavam,naravno,da neko drugi ima upravo suprotno misljenje.

 

 

Slično i kod mene. Gomilu nekih stvari koje sam otkrio pre 30 godina, slušam i dan danas. Ne tim intenzitetom naravno, ali svejedno.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Ja sam Gunse slusao u tom nekom..tinejdz dobu..ali i danas volim da cujem pokoju stvar.

Kad se setim da sam The Spaghetti Incident kupio kao kasetu na nekom sajmu, vasaru, gde li vec... ali "you can't put your arms around a memory".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Beograđani, koja ono beše bila legendarna i ozloglašena bus linija u Bg-u, nezaboravno iskustvo je bilo kad se prvi put provoza tim busom, a muka za svakog kome je ta linija svakodnevnica. Uvek prepuno, duga vožnja, neudobni i smrdljivi bus koji je bio premator. Znam da sam čitao davno tekst na b92, ali sam zaboravio u međuvremenu. Nešto na 50 mislim, 52 ili 53, možda 55? Moram da priznam da mi je krivo što nisam bar jednom ušao u taj survivor od busa 😁 A obećao sam sebi kad sam pročitao tekst. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...