Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Marko said:

Od svih klasika domaćih klipova, ne sećam se da sam se na ijedan drugi ovoliko smejao prvi put 😁 I dan danas, kad neko od nas tako nešto priča, ponekad se na kraju rečenice ubaci: Prema tome, šta da ti kažem...

Meni je taj Dejov povratak u intervju remek-delo. Kao da se ništa nije desilo. Legendarno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kao klinac sam se cesto pitao kako bi bilo da se pevaci pomesaju u grupama kako bi sve to zvucalo i evo tehnologija nas je pocastila i tom radoscu. 

(cekam mogucnost da se u VR susretnu Bulsi i Majami pa da se jednom za svagda resi i to pitanje mada nemam sumnje ko bi tu pobedio).
 

Jebeni mesap da pustis bilo kome ko nije upoznat sa radom ove dve grupe rekao bi da je ovo orginal pesma.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, realno *w said:

 

i dalje to mislim 😄

 

Doduše, leva butina mi je teška kao ovak lik sa klipa.

Ovo je Meisha Tate, Amanda Nunes bi te razvalila za cirka 5,6 sekundi, pogotovo ako ne znas nista o BJJ.  I to da biras kako da se borite.
Ona je na sparinzima equal za profi mma borcima njene kilaze.
A veruj mi profi mma borac od 65+ kilograma bi razmontirao svakog regularnog coveka za 10 sekundi, moze neko da bude i 130kg . Bogotovo neko sa BJJ crnim pojasom.
BJJ je sve sto srpski narod misli da je aikido. Aikido je kvazi borilacka vestin. Takoreci, aikido je astrologija, a BJJ astronomija
I ne postoji trik da neko ko je skolovan u BJJ ne razmontira  bilo koje ljudsko bice koje ne zna nista o tome. Uostalom, otiso sam na par treninga BJJ, likovi 15 kg laksi od mene su se igrali sa mnom kao sa krpenom lutkom. I to sam otiso sa dosta teorijskog znanja. I nekoj tuci ne bi imao sanse nikakve iako znam boks i da udarim.

Uostalom taj ekspirement je dokazan, kad je Royce Gracie sa 75-80 kg osvojio turnir na kojem nije bilo ogranicenaj u kilazi, i dobio je ljude od 110-120 kg koji pritom imaju iskustva u nekim borilackim vestinama.

Tezina je bitna samo ako vec znas mnogo o borilackim vestinama, pre svega oko rvanja, da se iskoristi kao leverage. To je granicna prednost kod onih ciji su skill-ovi na top top nivou.
World Class rvac od 80kg ce da se pogirava sa rvacem od 95 koji je neki mediocre nivo, trenira 5-10 godina, nije neki ozbiljan.
Nepravilan balans tela i motorike moze da anulira tezinu osobe, nesluceno, a samim time i jacinu udarca. Dobar head movement moze da neatralise jacinu protivnikovog udarca preko 50 posto. Los head movement moze da ojaca protivnicki udarac za isto tolko. Pa ti vidi.
BJJ je takva vestina, tacnije umetnost i nauka da se koristi tudja tezina kao tvoja prednost. Tako je stvarana vestina skoro 100 godina, radjeno je sistematski na tome generacijama, jos je to krenuo Helio Gracie, pa su nastavili svi njegovi sinovi, unuci itd. Prosao bi ti guard, doveo bi te u full mount za 2,3 sekunde, i onda bi stao u polozaj po kojem po zakonima fizike ne mozes da ustanes, jer bi morao da podizes i svoju tezinu i tezinu protivnika.
To bi ti uradilo i zensko.

Inace malo malo, pa se desi da se neki lopovi zajebu pa pokusaju da opljacakju zensko. Prosle, preprosle godine je neko pokusao da opljacka jednu ribu koja se bori u ufc, iz Brazila.
Drzala ga je u armbaru 15,20 minuta, plakao je, molio za milost, ona je za to vreme se igrala telefonom, i pozvala policiju da dodje.
 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, BattleBender said:

Ovo je Meisha Tate, Amanda Nunes bi te razvalila za cirka 5,6 sekundi, pogotovo ako ne znas nista o BJJ.  I to da biras kako da se borite.
Ona je na sparinzima equal za profi mma borcima njene kilaze.
A veruj mi profi mma borac od 65+ kilograma bi razmontirao svakog regularnog coveka za 10 sekundi, moze neko da bude i 130kg . Bogotovo neko sa BJJ crnim pojasom.
BJJ je sve sto srpski narod misli da je aikido. Aikido je kvazi borilacka vestin. Takoreci, aikido je astrologija, a BJJ astronomija
I ne postoji trik da neko ko je skolovan u BJJ ne razmontira  bilo koje ljudsko bice koje ne zna nista o tome. Uostalom, otiso sam na par treninga BJJ, likovi 15 kg laksi od mene su se igrali sa mnom kao sa krpenom lutkom. I to sam otiso sa dosta teorijskog znanja. I nekoj tuci ne bi imao sanse nikakve iako znam boks i da udarim.

Uostalom taj ekspirement je dokazan, kad je Royce Gracie sa 75-80 kg osvojio turnir na kojem nije bilo ogranicenaj u kilazi, i dobio je ljude od 110-120 kg koji pritom imaju iskustva u nekim borilackim vestinama.

Tezina je bitna samo ako vec znas mnogo o borilackim vestinama, pre svega oko rvanja, da se iskoristi kao leverage. To je granicna prednost kod onih ciji su skill-ovi na top top nivou.
World Class rvac od 80kg ce da se pogirava sa rvacem od 95 koji je neki mediocre nivo, trenira 5-10 godina, nije neki ozbiljan.
Nepravilan balans tela i motorike moze da anulira tezinu osobe, nesluceno, a samim time i jacinu udarca. Dobar head movement moze da neatralise jacinu protivnikovog udarca preko 50 posto. Los head movement moze da ojaca protivnicki udarac za isto tolko. Pa ti vidi.

 

Vidi, naravno da ne može čovek biti siguran, da bi možda došlo do neke poluge, to se desi u trenutku, ali ovo što ti pišeš su baš gluposti. Druže kojih 5-6 sekundi, sa pištoljem? 

U udarce rukama tek sumnjam, ne u smislu da bi mogao toliko da izbegnem, koliko da bi mogao da me jedan takav poremeti. Kod rvanja šta je glavno - da onaj koji pokušava da napravi neku polugu, u startu izdrži neke udarce. I tu ti je kraj te teme, bilo koji jači muškarac da odvali par jakih udaraca u telo, ne mora glava, to je kraj.

 

Priča o Rojsu nebitna, on je muškarac, pa čak i u tom slučaju može da se bori samo sa poluamaterima iz težih kategorija, bilo kod ovih bi ga razbalio, ali opet kažem, to baš nikakve veze sa ovom pričom nema. Takođe, ova dalja priča još veća nebuloza kada je ova tema u pitanju, poređenje dva muškarca iz isptg sporta, sa svega 15ak kg razlike. 

 

 

 

8 minutes ago, BattleBender said:

Ljudi ne kapiraju da nikakva tezina, misici, toughness, nista ne znace protiv lika koji npr ovako izgleda(ima 65kg)

Za 5 sekunde bi ti iscupao svaki ligament na kolenu, godinu dana bi posle ucio da se oslanjas na tu nogu...

...

 

Druže, kao prvo nema veze sa temom, jer pričaš o muškarcu.

 

 

Drugo, težina nema veze samo ako ćeš da porediš profesionalnog MMA borca od 65 kg i prosečnog muškarca od 90kg. 

 

Da li taj borac od 65kg može da se bori sa drugim profesionalcem od 95? Ne može naravno, to bi bio masakr. Koliki je njima problem svaki prelazak u veću kategoriju, posebno ako su u početku na donjoj granici neke kategorije. A tu pričamo o razlikama 5-7kg. A ne da pričamo o 2-3 kategorije više, pa baš presmešno.

 

 

Kao da pričaš o košarci i kažeš kako će bilo koji plej od 185 da sačuva ispod koša igrača od 210, ali pod uslovom da je to neki lik što je odigrao 30 basketa u životu. Čemu takva poređenja?

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Za heel hook ti je potrebno 5,6 sekundi. Ako ga izvodi Ryan Hall, mozda jos manje.

Lupetas gluposti, ne mogu da se bakcem sa nekim kome balkanski ignorizam ne dopusta da vidi dalje od nosa.
Hojs nije dobijao poluamatere, nego ljude koji su se borili za svetske titule.
A poceli su da ga pobedjuju tek kad su poceli da uce BJJ, i da znaju nekim barem plavi pojas nivo.
To je poenta, ako ne znas nista o BJJ dinamici, napredni beli pojas ce da te razmontira.

Ne postoji nacija na Svetu koja ima opstu pogresniju percepciju o borilackim vestinama i tuci nego Srbi. Za fudbal smo holandjani, spanci, italijani i brazilci u odnosu na ovo. Najveci dziberi, ignoranti, seljaci i neznalice smo za borilacke vestine.
Jebena aikido kik boks nacija. Aikido popularan samo kod nas i nigde jos u Svetu. U normalnim drzavama se razmatra da se zabrani jer je sarlatanstvo prve klase. Kik-boks samo jos u Holandiji i NZ, a i tamo je to evoluiralo u neki primnjeivi tajlandski boks. Fundamentalni kik-boks, ovo sto je popularno kod nas je kurcinela.

I za antropoloske strane smo seljaci i ignoranti za to, ali i sa time sta je koliko primenjivo. Bukvalno 99.99999%, to se proteze dotle da su nam i mma borci cesto glupi i sirovine. Sve sto Srbin zna o borbi je "Kad te zamanem sa ovu maljicu, nema nista ostane od tebe" ili "Ja sam bre gledao Mirka Krokopa, pa sam nuacio da podignem nogu malo, poslao bih te na groblje"

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, realno *w said:

 

 

Druže, kao prvo nema veze sa temom, jer pričaš o muškarcu.

 

 

Drugo, težina nema veze samo ako ćeš da porediš profesionalnog MMA borca od 65 kg i prosečnog muškarca od 90kg. 

 

Da li taj borac od 65kg može da se bori sa drugim profesionalcem od 95? Ne može naravno, to bi bio masakr. Koliki je njima problem svaki prelazak u veću kategoriju, posebno ako su u početku na donjoj granici neke kategorije. A tu pričamo o razlikama 5-7kg. A ne da pričamo o 2-3 kategorije više, pa baš presmešno.

 

 

Kao da pričaš o košarci i kažeš kako će bilo koji plej od 185 da sačuva ispod koša igrača od 210, ali pod uslovom da je to neki lik što je odigrao 30 basketa u životu. Čemu takva poređenja?

Zakljucno sa srednjom kategorijom, sada kada nije tu vise Romero, ne postoji borac koji bi mogao da se rva i da bude na zemlji sa Khabibom koji je laka kategorija.
Whittaker je postao bolji borac kad se popeo kategoriju vise. Thiago Santos, Anthony Smith, Jan i jos brdo iz srednje kategorije su presli u polutesku i tu su bolje prolazili, iako nisu doziveli fizicku transformaciju, niti su u kategoriji pre toga mnogo skidali za weight cut. Zapravo nisu oni tu mnogo bolji, nego je tu lakse bilo da se pobedjuje.
Stipe Miocic je 20 pounds ispod limita za tesku.
I to je na vrhunskom nivou.

Ne zanosi se.
Odi u neki mma klub i nek ti daju nekog od 70 kila da vidis sta ce da radi sa tobom.
Mene dete koje je jedva u pubertetu maltretiralo, sto stvarno znam da drzim gard u bjj, znam te osnove, em sam gledao mnogo, em sam prosao neke online app kurseve za osnove.

Ne misli da su to samo poluge. Rolanje je tu glavni problem. Ne znas sta se desava, neko se igra sa tobom kao da imas 3 kila, i ne znas gde si, iako je mnogo laksi i slabiji od tebe.
Poluga je tu samo finalni deo. Rolanje je nesto sto je previse overwhelming za nekog ko nema iskustva u tome. Ja sam ispovracao celu pastu posle treninga. 40 posto vremena nisam znao gde sam, sta je gore, sta je dole...

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBender said:

Za heel hook ti je potrebno 5,6 sekundi. Ako ga izvodi Ryan Hall, mozda jos manje.

Lupetas gluposti, ne mogu da se bakcem sa nekim kome balkanski ignorizam ne dopusta da vidi dalje od nosa.
Hojs nije dobijao poluamatere, nego ljude koji su se borili za svetske titule.
A poceli su da ga pobedjuju tek kad su poceli da uce BJJ, i da znaju nekim barem plavi pojas nivo.
To je poenta, ako ne znas nista o BJJ dinamici, napredni beli pojas ce da te razmontira.

Ne postoji nacija na Svetu koja ima opstu pogresniju percepciju o borilackim vestinama i tuci nego Srbi. Za fudbal smo holandjani, spanci, italijani i brazilci u odnosu na ovo. Najveci dziberi, ignoranti, seljaci i neznalice smo za borilacke vestine.
Jebena aikido kik boks nacija. Aikido popularan samo kod nas i nigde jos u Svetu. Kik-boks samo jos u Holandiji i NZ, a i tamo je to evoluiralo u neki primnjeivi tajlandski boks. Fundamentalni kik-boks, ovo sto je popularno kod nas je kurcinela.

I za antropoloske strane smo seljaci i ignoranti za to, ali i sa time sta je koliko primenjivo. Bukvalno 99.99999%, to se proteze dotle da su nam i mma borci cesto glupi i sirovine. Sve sto Srbin zna o borbi je "Kad te zamanem sa ovu maljicu, nema nista ostane od tebe" ili "Ja sam bre gledao Mirka Krokopa, pa sam nuacio da podignem nogu malo, poslao bih te na groblje"

 

Ok, ako ti je vređanje jedini argument, onda ne moramo polemisati dalje.

 

A ja sam na ovu temu pričao i sa ljudima kojima je MMA život, takmičarima, sudijama. Sve je to super, ali žena je žena. Isto kao i u svakom drugom sportu, to ti je kao ona priča kad je Serena počela da priča kako bi mogla da igra muški tur, pa je jedan od njenih trenera, sa tipa 42 godine, pobedio čisto da joj pokaže koji je to odnos.

 

Druga stvar, dobio sam u životu dovoljno batina da znam koji su mi limiti. Dobio sam tipa 10 udaraca bejzbol palicom i metalnom šipkom u glavu, na šta imam divne ožiljke kao uspomenu, pa nisam bio blizu da padnem dole, a srušiće me udarac žene od 60kg. Važi druže. 

3 minutes ago, BattleBender said:

Ne misli da su to samo poluge. Rolanje je tu glavni problem. Ne znas sta se desava, neko se igra sa tobom kao da imas 3 kila, i ne znas gde si, iako je mnogo laksi i slabiji od tebe.
Poluga je tu samo finalni deo. Rolanje je nesto sto je previse overwhelming za nekog ko nema iskustva u tome. Ja sam ispovracao celu pastu posle treninga. 40 posto vremena nisam znao gde sam, sta je gore, sta je dole...

 

Probao i nije tako što kažeš. Ne igra se niko sa mnom, to možeš da pričaš ti iz ličnog iskustva sa svojih tipa 70ak kg. Mi smo se sprdali da samo legnem i ne dajem otpor, pa ne ide to "rolanje", a kamo li uz otpor i udarce.

 

Pri tome, apsolutno ne mislim da znam bilo šta o borbi i mislim da bi me bilo ko ko to trenira istukao, naročito kada ja istrošim svoja 2 minuta kondicije. Ali sada da te neko vrti kao lutku i ne znam šta, ne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...