Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

9 hours ago, Tamburinjo said:

@Stondisha @Chaos Is Me

 

Nije me mrzelo otisao sam sinoc u info policija lokal preko puta Hiltona.

 

Jako ljubazan gospodin mi potanko objasnio koja je procedura pri strajku i pri blokiranju javne povrsine. Moraju da najave ranije, mora da se zna organizator i gde ce sve biti i koliko ljudi ocekuje.

 

Taksisti juce nista od toga nisu uradili, pa samim tim nigde nikakvo resenje o promeni trase prevoza ili zatvaranju ulica nije bilo. 

Poenta price je da mi covek otvoreno kaze konkretno strajk taksista niti je prijavljen niti smeju da blokiraju saobracaj i prakticno oni su u prekrsaju, a sada sto ih policija ne skloni sa ulice i pusta da ceo grad bude u blokadi to zakljucite sami. 

Gde mi zivimo...

 

A je l' bi policija trebalo da odreaguje na nečiju prijavu nelegalnog protesta blabla? 

Mislim, verovatno bi trebalo sami da reaguju, al' što ne izvršiti neki pritisak pozivima, prijavama, šta god. Pa makar to bilo dok sledeći put ne prijave protest. 

Link to comment
Share on other sites

Upravo s koncerta Tool-a u Pragu. Neponovljiv bend. Malo mi suzu ne izmamiše nove pesme, spektakularno zvuče uživo. Još sam bio malko sa strane, na tribinama. Nisu dali da se snima ništa, dosta likova izbačeno iz hale. Na kraju je pustio da se snima Stinkfist jer smo se "behaved". 😀 Sila su, nema šta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fancy said:

Da, a prijavu prihvataju kad onaj koji prijavljuje ostavi svoje podatke.

Zatim te podatke proslede prijavljenima kad nađu (a svi je nađu) vezu u muriji.

Sent from my SM-N950F using... 




Ovo kao da je naručen upis od strane vladajućih političkih elita, da prevedem: Nemojte raditi ništa, nemojte se cimati ništa, niti pokušavati da uradite bilo šta, jer ćemo vaše podatke poslti gde treba, a onda će vas pojesti mrak...     i onda se ljudi pitaju što nam je država banana      qrton probušen onaj najgori iz nekog kanala kraj puta...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Ovo kao da je naručen upis od strane vladajućih političkih elita,...

 

 

E jebiga sad, šta me odalo? Brkovi? [emoji1]... Namerio si se na pogrešnog dobri građanine. Niko se brate ne pita što nam je država kurton, "banana" etc... svi to znaju... Već 30 godina je tako.

 

Samo sam preneo svoje iskustvo. Idi prijavljuj, slobodno, ko će ako nećeš ti? [emoji106][emoji41]

 

Ja sam svoj dug prema domovini odužio. [emoji867]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

 

 

 

 

 

E jebiga sad, šta me odalo? Brkovi? emoji1.png... Namerio si se na pogrešnog dobri građanine. Niko se brate ne pita što nam je država kurton, "banana" etc... svi to znaju... Već 30 godina je tako.

 

Samo sam preneo svoje iskustvo. Idi prijavljuj, slobodno, ko će ako nećeš ti? emoji106.pngemoji41.png

 

Ja sam svoj dug prema domovini odužio. emoji867.png

 

Sent from my SM-N950F using... 

 

 

 



nastavljamo u istom ritmu:  ti ako si lud i ako si dokon ti rešavaj probleme, ovde se nikad ništa neće promeniti, a pametnije ti je da gledaš svoja posla....  veruj meni ja sam u tvojim godinama bio, ti u mojim nisi  😉


ne kažem ja da ti namerno širiš defetizam, al ga brate širiš, lagano u stilu penzionisanog podoficira JNA....

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

....  veruj meni ja sam u tvojim godinama bio, ti u mojim nisi  [emoji6]

...

 

Ne verujem ti.

 

Kad si služio vojsku.? JNA naravno.

 

p.s. I gde, naravno, VP, sve po redu [emoji6]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fancy said:


 

 


Ne verujem ti.

Kad si služio vojsku.? JNA naravno.

Sent from my SM-N950F using...
 

 



O tome Vam pričam:   JA (stondisha) u Vašim godinama nisam bio dok Vi u mojim jeste.    Možda se nisam dobro izrazio, ali sam to mislio.


Vi (Fancy)  kao stariji (vodnik) meni gušteru savetujete OSTAV (ponovo). 

Vi ste (verovatno) učestvovali u demonstracijama 9.3.1991, studentskim protestima 96/97, opozicionim protestima 2000 i na kraju 5.10.2000  i vidiš dokle nas je dovelo... ništa se nije promenilo... zato poslušaj mene iako sam odveć star... nema ovde leba, zato čuti radi, zasnivaj porodicu...  ćuti, dobro je i ovako,  zamisli da se zarati 😉


P.S  SVIM SILAMA SAM SE BORIO DA NE dužim oružje i da ne idem u vojsku, pa sam čak kao teenager u svome mestu spred YUCOM-a skupljao potpise kad su oni vodili kampanju za prigovor savesti i civilno služenje vojnog roka tamo neke 2001/2 godine.  I uspeh nekako da se izborim da ne moram da potrošim godinu života na nešto što se zove JNA/VJ/VS  ili kako se sad tačno zove ono što lažno predstavljamo kao vojska.

Što znači da ipak nešto može 

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Whitnail said:

Upravo s koncerta Tool-a u Pragu. Neponovljiv bend. Malo mi suzu ne izmamiše nove pesme, spektakularno zvuče uživo. Još sam bio malko sa strane, na tribinama. Nisu dali da se snima ništa, dosta likova izbačeno iz hale. Na kraju je pustio da se snima Stinkfist jer smo se "behaved". 😀 Sila su, nema šta.

 

Super što si bio, naravno da su sila. Karte za evropsku turneju su brzo rasprodate, ja sam ispušio i za Beč i za Prag, mada sam dobio pre neki dan ponudu za Beč ipak ali mi je bilo kasno i istrošio sam sve dane odmora. Gledao sam ih dva puta uživo, mada je onaj Beogradski koncert 2007-e bio dosta mlak. Srećom, prethodno sam ih gledao u Atini 2006-e i to sa Mastodon kao pregrupom, jedan od boljih koncerata u mom životu a odgledao sam ih hiljade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites




O tome Vam pričam:   JA (stondisha) u Vašim godinama nisam bio dok Vi u mojim jeste.  
...


Da, upravo o tome si pričao:


...  veruj meni ja sam u tvojim godinama bio, ti u mojim nisi  [emoji6]
...


[emoji3590]


...
Možda se nisam dobro izrazio, ali sam to mislio.
...


Da li je mnogo da te zamolim da se ubuduće sabereš i smisliš šta tačno želiš da kažeš pre nego nekom odgovoriš a zatim iskoristiš sav potencijal koji pruža srpski jezik?

Cela prepiska s tobom odlazi u metafizičke sfere, jesi sladak ali je teško pratiti tvoj tok misli [emoji3]

Ti kao da čitaš sa "idiota" šta treba da mi odgovoriš. Ali ja nisam taj šablon...
Ukratko ~ da jebe mi se šta će ovde da bude, spremam klinca da za koju godinu pali odavde i to je sve što me zanima. Nisam u fazonu da se ne zameram i ćutim, lajem previše kad mi se laje, ali me "opšte dobro" ič ne zanima, samo dobro moje porodice, par dragih ljudi i to je to. Dao sam svoj doprinos "revoluciji", nije dobro prošlo? Jebiga. [emoji41]
E, da, mrzim vojsku i policiju. I popove.

Peace bro [emoji3577]

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Fala emoji3.png

Ej, nije to defetizam, to je bol u mošnicama(*) emoji41.png

Aj pa vidimo se na barikadama, kad krene emoji106.png
 

  Reveal hidden contents


(*) kurcobolja



Sent from my SM-N950F using...
 

 

 

iMALI SMO ONOMAD BARIKADE, pa ih posle 19 godina prizivamo opet...  aj da probamo sad nešto drugo, tipa da ih pobedimo na izborima za koje ćemo se izboriti sami...  na primer.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...