Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

9 hours ago, DameTime said:

 

Pratim i podižem

 

 

 

E, kad je Gibonni bio samo Džibo...

 

 

"Budi dobra ženiću te, ne varaj me prebiću te..." danas bi na robiju da ovo zapeva :whistling:

 

Zato danas peva samo Libar, Žeđam, DIvlji Cvit i tako to...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Auuu brt, odlepio sam.
Oduvek sam bio slab na ovu estetiku, cheerleader, mazoret, itd...

 

😍😍😍😍😍

 

 

😍😍😍😍😍

 

Lol kako gađa ovu Y2K estetiku na koju se sad pali Gen Z 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DameTime said:

 

Lol kako gađa ovu Y2K estetiku na koju se sad pali Gen Z 

Toe "moja" era < 3
Nisam primetio da Gen Z vraca u zivot tu estetiku. Ne bi bilo lose, npr da devojke vrate u modu farke sa niskim strukom.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RatzenStadt said:

Toe "moja" era < 3
Nisam primetio da Gen Z vraca u zivot tu estetiku. Ne bi bilo lose, npr da devojke vrate u modu farke sa niskim strukom.

 

Gen Z primarno osećaju nostalgiju za vremenom koga nisu bili deo 😄 Znači jako se lože na 90te i Y2K, kako što se tiče mode tako i što se tiče muzike. 

 

Odatle se Breskva okrenula turbo folk zvuku s početka 2000ih, a ovo je već drugi spot (posle Do gole kože) u kom su outfiti takvi. Baš fura taj Bratz/cheerleaders fazon.

Link to comment
Share on other sites

 

On 8/15/2024 at 12:23 AM, DameTime said:

 

Gen Z primarno osećaju nostalgiju za vremenom koga nisu bili deo 😄 Znači jako se lože na 90te i Y2K, kako što se tiče mode tako i što se tiče muzike. 

 

Odatle se Breskva okrenula turbo folk zvuku s početka 2000ih, a ovo je već drugi spot (posle Do gole kože) u kom su outfiti takvi. Baš fura taj Bratz/cheerleaders fazon.

 

Kao sto se mnogi Milenijalci loze na 80te, neki na exYurok, neki na synthwave i slicno, pa sad imamo taj new retro wave. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, 40Wins said:

Kao sto se mnogi Milenijalci loze na 80te, neki na exYurok, neki na synthwave i slicno, pa sad imamo taj new retro wave. 

 

Yeees, evo ja se prva ložim na 80te. Zato je npr. Stranger things tako popularna među milenijalcima.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

Yeees, evo ja se prva ložim na 80te. Zato je npr. Stranger things tako popularna među milenijalcima.

Sve je to normalno, dok se ljudi ne lože na Krivoo je moooOoore i na Jedina mojaaa tebi sviiiiram jaaa....

Znaci to kad cujem da neko svira a ima manje od 50 godina nabo bi ga

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

Sve je to normalno, dok se ljudi ne lože na Krivoo je moooOoore i na Jedina mojaaa tebi sviiiiram jaaa....

Znaci to kad cujem da neko svira a ima manje od 50 godina nabo bi ga

 

Ja sam bio tinejdžer osamdesetih i verujte mi na reč, ko god da je pokušao da na srednjoškolskoj ekskurziji zasvira Divlje Jagode, bio je momentalno ćebovan.

 

Sviralo se od domaćica prva tri albuma Čorbe (Am pa C G Am refren D C G Am iliti Ostani đubre do kraja je bilo prvo što je svako ko je dohvatio gitaru naučio), Atomsko Sklonište (ko je znao arpeđo za Žuti kišobran je bio džek nad džekovima), a ko je hteo da cure vrište i da se omrsi to veče, Parni Valjak (dan danji dobijem tikove kad čujem Jesen u meni ili Sve još miriše na nju).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Traume oko muzike sam u srednjoškolskom/rano studentskom dobu rešavao, tj izbegavao alkoholom - Kad god treba, lepo se olešim(o) ili budemo bar pripiti unapred pre te neke žurke, rođusa čega god. A naravno da sutra trezan, na dnevnom svetlu, ta muzika ne dolazi u obzir ni pod razno (Sećam se da sam jednom tako, valjda nedelja popodne bila, uleteo ortaku na gajbu sa kojim sam sinoć bio u tom tipičnom izlasku, kad sam čuo da pušta sa kompa fakin Natašu Bekvalac od sinoć, tako sam mu ozbiljnim tonom Šta ti radiš jbt?!, da bi neko sa strane pomislio da je ne znam šta uradio, mada čuj nije da nije 😁 Ovo važi ne samo za narodnjake i sl, nego i za ex-Yu rok npr, koliko puta prolazim tako pored nekih lokala i čujem masu kako to urla kao da im je poslednje 😃 Zaboravim se mnogo puta koliko ljudi, pogotovo ovde, uopšte ni ne sluša drugu muziku, ne postoji drugi mod za puštanje iste osim za pijančenje ili nešto reda radi u background da ide. E da jbg, u ekskurzijskom busu nije bilo pomoći, što jes jes, nisam mogao ovoliki da zaspim, jer nemam gde sa nogama a da me niko ne kači, buka i bez muzike itd.

 

Na temu muzike u busu, česta situacija 😄

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Što se tiče nostalgije, i koje generacije se više lože na šta, složićemo se da su strane '80te univerzalno obožavane, tu je situacija poprilično  jasna bez previše drvljenja na temu. Ali na Balkanu baš i nije tako, tu već ima svašta nešto za analizu. Ja sam npr mislio onda 2000-ih, da to naše mainstream đubre ovde nema šanse da preživi zadugo, kad ono vidi vidi, situacija generalno i nije baš otišla nabolje, pa otud novo sranje još gore od onog starog, a to staro klinci još i uzdižu kao ne znam kakav old school i autentiku. Pogotovo su mi muzički kritični ljudi koji se ne pomere nimalo, a nisu više ni adolescenti ni baš mladi - Lagano i najredovnije seku vene uz Cecu, Jecu, Stoju a uveliko su u 30-tim, 40-tim...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...