Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ma da, totalno 90s(early00s) guy. Miks nostalgije i prosto cinjenice da mi i zvuk i stil mnogo vise leze nego ova relativno modernija prica. Opste je poznato da su devedesete i rane iljadite zlatno doba repa (daleko najvise klasika izbaceno u tom periodu), a zbog te nostalgije (prve melodije, zvuci kojih se secam kao bas sitan klinac miksovane sa nekim situacijama, dogadjajima, ljudima... kako to obicno biva) i masa tresa i mas konzumiranih stvari iz reda densa i dosta toga od elektronike mi uvek izaziva pozitivne emocije. Vec sam pisao, u mom mozgu je najstarije secanje/uspomena na neku pesmu - Coco Jambo. Naravno, 99% to nije prva pesma koji sam zaista u zivotu cuo, ali jeste prva koju sam zapamtio, secam se i tacnih okolnosti...

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Kad bi moj otac znao da te u krevetu krijem, kad bi znao... E, kad ne znam: ti ces sa onom, "malom", Starkovom da se zenis, kako znas, dJejmiju ruku da vratis...

PS. Drakaris ne vazi za nase fudbalere! :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2024 at 2:59 PM, RatzenStadt said:

 

Apropo one naše male "rasprave" , slušao sa ćerom malo "njihovu" muziku :classic_laugh: ovo im je trenutno jedna od omiljenih ( + crni cerak, i jos tamo neki 😄 )

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Fat Zadd said:

 

Apropo one naše male "rasprave" , slušao sa ćerom malo "njihovu" muziku :classic_laugh: ovo im je trenutno jedna od omiljenih ( + crni cerak, i jos tamo neki 😄 )

 

 

 

Šta kažeš? 😄 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Fat Zadd said:

 

Apropo one naše male "rasprave" , slušao sa ćerom malo "njihovu" muziku :classic_laugh: ovo im je trenutno jedna od omiljenih ( + crni cerak, i jos tamo neki 😄 )

 

 

 

Za ovo u se  domu mome poteze pradjedova kubura i razapinju se kljusa na svakih dva koraka uzduz i popreko, a sto se u`vati  - dotuce se maljem o`zgo, da se ne muci.

:krstipd4:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko je na forumu pre nekog vremena pričao kao zajebanciju, oću reći anegdotu kako na međunarodnim naučnim konferencijama Francuze teraju da svoja predavanja drže na francuskom jer će ih tako bar frankofoni razumeti, pošto kad to rade na engleskom, niko živi ih ne razume.... e sad sam se uverio da je to istina. Došla neka Fracuskinja malopre u firmu, e sad pošto je tu moj engleski ponajbolji za takve teške slučajeve zovu mene da im prevodim...uglavnom, mislim da bi se bolje sporazumeli da smo pričali na  francuskom od kog je jedino što znam vule vu kuše avek mua nego na engleskom koji ona priča. 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Smrtokapa said:

Uh, moje saučešće. Najgori slučaj slične vrste sam imao kada sam jednom prilikom "razgovarao" sa Australijancem. Pakao. Kenguru od dijalekta.

Vidiš,zanimljivo,ja nisam imao problema te vrste.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Vidiš,zanimljivo,ja nisam imao problema te vrste.

 

Meni nisu problematični Australijanci koje sam imao prilike da čujem po medijima i televizijama, ali dotični lik kao da je bio iz nekog australijskog Vranja.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Smrtokapa said:

 

Meni nisu problematični Australijanci koje sam imao prilike da čujem po medijima i televizijama, ali dotični lik kao da je bio iz nekog australijskog Vranja.

Neki ljudi to rade namerno i još dodaju više slenga i svega samo da ih ne bi razumeli i oni se osećali super 😄

 

Kad već reče Vranje, nekoliko njih sam upoznao odatle koji su ponosni na sebe jer neki Beograđani ne razumeju šta pričaju pa onda još ubrzaju 

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nicklord said:

Kad već reče Vranje, nekoliko njih sam upoznao odatle koji su ponosni na sebe jer neki Beograđani ne razumeju šta pričaju pa onda još ubrzaju

 

Samo im odgovoriti "U Vranje nema laganje", ništa ne mrze više od te rečenice.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Smrtokapa said:

 

Meni nisu problematični Australijanci koje sam imao prilike da čujem po medijima i televizijama, ali dotični lik kao da je bio iz nekog australijskog Vranja.

 

Pa nije iskljuceno. Neki Australijanci imaju onaj "bogan" akcenat koji je jeziv. 

 

Naravno, ni ne prineti nekim opskurnijim engleskim akcentima koji cak ni ostali englezi ne razumeju, ali i dalje jeziv. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Horium said:

Naravno, ni ne prineti nekim opskurnijim engleskim akcentima koji cak ni ostali englezi ne razumeju, ali i dalje jeziv. 

Skoti, Velsani, Indijci, Pakistanci....

Uzas kad pricas sa njima.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ma ova francuskinja od juče, zna ona, priča ona, ima veliki fond reči i izraza, zna gramatiku, ali tako zavrće jezikom da je to sve potpuno nerazumljivo. Kao da kreneš da parodiraš izgovor pandura iz Alo Alo....koji je sam po sebi parodija jelte.

 

 

Kažu da su native speakers koristili subtitlove za Peaky Blinders. Nisam gledao pa ne bih da komentarišem. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam do sad imao takvih iskustava sa Francuzima, uglavnom sam ih razumeo, možda je baš ta žena zavrtala sve u 16. 

 

Inače, uvek se setim kad je moja sestra nakon posete Edinburgu i Glazgovu na pitanje kakvi su Škoti odgovorila divni ljudi samo što ne govore Engleski. :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Nisam do sad imao takvih iskustava sa Francuzima, uglavnom sam ih razumeo, možda je baš ta žena zavrtala sve u 16. 

 

Inače, uvek se setim kad je moja sestra nakon posete Edinburgu i Glazgovu na pitanje kakvi su Škoti odgovorila divni ljudi samo što ne govore Engleski. :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Inače, uvek se setim kad je moja sestra nakon posete Edinburgu i Glazgovu na pitanje kakvi su Škoti odgovorila divni ljudi samo što ne govore Engleski. :classic_biggrin:

Jedino grdje od razgovora sa Skotima je razgovor sa Kanadjanima istocnoevropskog porekla (ne sa ovih prostora) u Torontu - to je tek mesavina svih mogucih reci i akcenata.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...