Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

4 minutes ago, Drug Crni said:

Alo,drogoši,gde su utisci sa Ramštajna? :classic_biggrin:

Sad sam gledao moj Instagram i FB. Jedno 75% storija odatle. Nisam skoro video tako nešto kod mene 😄

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2024 at 10:58 PM, Stiletto said:

Rammstein set lista sa skorašnjih koncerata u Pragu i Drezdenu, da znate šta vaš čeka na Ušću:

 

1. Ramm 4 (First time live in public since 2019)

2. Links 2-3-4

3. Keine Lust (First time live in public since 2019)

4. Sehnsucht

5. Asche zu Asche (First time live in public since 2013)

6. Mein Herz brennt

7. Puppe

8. Wiener Blut (First time live in public since 2013)

9. Zeit

10. Deutschland (Remix by Richard Z. Kruspe)

11. Deutschland

12. Radio

13. Mein Teil

14. Du hast

15. Sonne

 

Encore:

16. Engel (with ABÉLARD) (Piano-version; performed on B-Stage)

17. Ausländer

18. Du riechst so gut

19. Pussy

 

Encore 2:

20. Rammstein

21. Ich will

22. Adieu

Tačno je ovako bilo, jedino su na kraju odmah posle Pussy izveli Ich will, napravili malu pauzu pa završili sa Rammstein i Adieu.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Drug Crni said:

Alo,drogoši,gde su utisci sa Ramštajna? :classic_biggrin:

Ja sam oduševljen. Baš sam komentarisao sa klincem da bukvalno sve pesme koje su izveli uživo zvuče fantastično dok neke od njih i nisu nešto kad ih slušaš u ovako ako mogu tako da se izrazim.

 

Prže za sve pare, nema šta. Audio vizuelni doživljaj na maksimumu. Kad udari na bubnju onaj duboki imaš utisak kao da je prošao kroz tebe :classic_smile:

 

Čini mi se da su 60-70% na koncertu bili stranci. Ćera i ja smo bili u fuer zoni i oko nas su bili turci, rusi, rumuni, česi, portugalci, nemci,... Klinac sa društvom bio u standing i kaže i tamo isto.

 

V9QbC4T.jpeg

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Set lista naravno očekivana.

Iskreno, mislio da sam da će biti glasnije u feuer zoni, mada sam sada zahvalan što nije bilo.

Blato bilo jebeno, ljudi sa redovnim kartama su stajali ceo koncert u mulju, feuer je imao podlogu.

Audio/vizuelno - nisam bio na boljem koncertu u životu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko me počelo izluđivati kad ljudi koriste reč "negde" tamo gde apsolutno nema potrebe da se koristi. Valjda zvučiš biznismenije.

 

- Gledaćemo negde da to uradimo do... tad i tad.

- Plan je negde da uradimo to i to

- Ideja je negde da to izgleda kao...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

Čini mi se da su 60-70% na koncertu bili stranci. Ćera i ja smo bili u fuer zoni i oko nas su bili turci, rusi, rumuni, česi, portugalci, nemci,... Klinac sa društvom bio u standing i kaže i tamo isto.

Grad je bio pun stranaca juče. Oko šest sati sam išao ka TC Ušće da se nađem sa nekim Banjalučanima i usput i u busu je bilo dosta stranjskog sveta. Ovi moji kažu da su čekali dva sata na Batrovcima da uđu u Srbiju i da je bila invazija slovenačkih i hrvatskih tablica.

Link to comment
Share on other sites

Biće toga sve više. Na leto dolazi Ed Širan i njega organizuju jaka promoterska agencija HoneyComb koji su inače Rusi koji su došli ovde zbog rata i doneli su svoj "know how". Inače prethodna decenija je baš sušna što se velikih koncerata tiče.

Link to comment
Share on other sites

Sumnjiva mi je brojka, mada ko zna koliko su pustili ulaznica u ovoj nedelji. Kapacitet je bio oko 40 000. Oduvek sam tu dodatnu prodaju shvatio kao da se popuni kapacitet zbog neiskoriscenih karata, kao i da se malo premasi kapacitet. Verovao bih u brojku od 60 000, da je stajanje i prostor gde su merch, hrana i pice.

 

Sigurno drugi najposeceniji strani koncert na Uscu nakon Stones-a, prebacili su sigurno Madonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Organizacija koncerta uopšte nije bila sjajna. Evo samo par stvari koje sam primetio. Pišem za prvi dan naravno, ne znam kako je bilo drugi dan. Kao prvo premalo štandova sa pićem i točilicama. Što u srednjem delu što unutra. Ogromni redovi su se stvarali i ljudi su čekali po pola sata i duže na piće. Drugo, ne znam što su nas na početku razdvajali i davali nam narukvice kad smo u srednjem delu svi mogli izmešati. Kada su nas konačno pustili u fuer zone oko 18:20 samo su otvorili prostor između dve tribine koje su bile do reke i tu su svi pohrlili. Mogao da je da uđe ko god je hteo jer u srednjem delu smo svi zajedno čekali da nas puste unutra. Ćerka i ja smo dobili ljubičaste narukvice, ali sam video i ljude sa drugim bojama pored nas kada smo već ušli u fuer zone. Bilo je onih koji su trčali, ali srećom većina je odabrala da samo malo brže hoda zbog blata. Treće, mogao je i grad malo da se potrudi a ne da šalju kratke autobuse pa mnogo ljudi ostane na stanici jer ne mogu da uđu.

 

Što se tiče samog koncerta, ja sam još uvek pod utiskom. Non stop mi svira Rammstein, što u kolima što u stanu. Set lista se povećala na 39 pesmi. Klinci se pojavljuju povremeno van svojih soba i kada dođu kod mene samo kreće klimanje glavom i imitacija Lindemana :lol_2: Nadam se da im ovo neće biti poslednji nastup u Beogradu.

 

1J2o92w.jpg

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicklord said:

Ja sam čitao kako su za piće krali pare strancima kad se plaća u kešu u komentarima na FB 😄

 

 

Verujem da jesu jer su meni 2 čaše vode naplatili 1000din umesto 960... Mislim ne bih ni tražio kusur zbog gužve, ali kada sam pitao koliko treba kaže ženska 1000 dok se na cenovniku vidi da je voda 480din...

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Organizacija je bila horor, ali to je do nasih nespbpsobnih i bezobraznih strucnjaka (iznenadjenje). Vezano za štandove, ali i za klonje, prosto ih je uzasno premalo za taj broj ljudi. Ista stvar sa narukvicama razlicitih boja, brat i ja ljubicaste, dva drugara narandzaste. Oni morali na ulaz skroz levo, mi desno. Kada sam pitao redara zasto je problem da nas svo 4-voro pusti na isti ulaz jer smo svi ista zona, poceo je da se mrsti i glumi strogocu, pa sam ga posavetovao da samo ukljuci mozak malo. Jedva smo se posle nasli, jer je tel. mreza bila u autu...Naravno, na ulaz skroz levo su pustali sve boje, klasican srbizam gde svako radi posao po licnom utisku i raspolozenju. Iz feuerzone se posle izaslo relativno lako i brzo.

 

Drugog dana sam bio u zoni stajanja iza, a to je tek bio horor sa brojem...svega. na wc se cekalo preko pola h, sto je sramotno. A izlaz posle...niko da se seti da skloni zastitne ograde kad je koncert vec poceo, samo od podloge za koncert do Usce Š.C. se hodalo skoro pola sata.

 

Bend se jednako (vrhunski) cuo sa svih tacaka, a dati 2500 vise za Feuerzone je i te kako vredno, 50% zbog pregleda bine, 50% zbog celog iskustva sa "logistikom"

1 hour ago, Knipex said:

Verujem da jesu jer su meni 2 čaše vode naplatili 1000din umesto 960... Mislim ne bih ni tražio kusur zbog gužve, ali kada sam pitao koliko treba kaže ženska 1000 dok se na cenovniku vidi da je voda 480din...

 

Ostaviti nam da budemo najveca govna. 

 

"Svi nas mrze bez razloga"

Edited by MC Thunder 2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, MC Thunder 2 said:

jer je tel. mreza bila u autu...

E da i ovo. Drugarica od ćerke je radila na jednom ulazu. Čekiranje karti radi nešto preko 5G mreže i mts je trebalo da im obezbedi stabilan rad. Tu su nešto zakinuli u početku pa sistem nije funkcionisao. Ako sam dobro razumeo uspostavili su protok od 50gb/s a treba minimum 100. Zato je kasnilo otvaranje kapija a ne zbog kiše kako su rekli.

 

Tačno se vidi da niko nema iskustva sa događajima ovolikog obima posećenosti. Valjda će naučiti nešto...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...