Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Squabi, ajd' jednom sastavi ovako po tebi u tvom LA habitatu, listu najboljih fast foodova i semi fast food restorana.

T.G.I.F nostalgija me ove nedelje udarila, a to od mog boravka u Californiji (jos sredinom 2000-ih), pa mi se prividjaju ti burgeri i sta sve ne

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Idemo 'vako:

1. undisputed sampion je In-And-Out. Hm, oni jesu brza hrana, ali ih ima samo u CA + Las Vegas i jos par lokacija koje se granice sa CA. Meso gistro zdravo, ne zamrzavaju bla bla, krompir je pravi krompir, a ne neka hemija. Ja licno zderem double-double animal style ili sa grilled onions. cena vise no pristupacna ako gledamo i kvalitet. Ubedljivo ali ubednljivo najbolje sto se u tom rangu moze pojesti napolju.

2. Shake Shack - ovi su kao high end brgernica. malo skuplji, ali burgeri kidaju.. Ima i burger od pecuraka, nije los al' meso je meso

3. Miccosi koji prodaju hot dogove ispred sportskih arena, kada su neki koncerti, hepeninzi itd. Ne znam sta ide unutri, vberujem da je ultra nezdravo, makar je ultra ukusno

4. California Fish Grill - ovi su kao neki semi fast food, ne znam ni kako da ih klasifikujem. odlicna riba, pivce..

 

 

Od pravih fast foodova probao sam skoro sve, Crack in the Box, Facko Bell jos i mogu da prodju kad nema nista drugo, Carls Jr mi je odvratan, Mek i Burger ni ne racunam.

Recimo da sam bio par puta ok sa El Pollo Loco i Del Taco.

Nisam ja prava osoba za ovo pitanje. Nosim lunch box na posao vec 2.5 godine ovde i jako retko jedem napolju.. Kuva zenka stalno, sad pocela da radi pa kuvamo zajedno... Sarme, pasulji, punjene paprike sta god samo da traje 2+ dana...

 

Secam se kada sam tek stigao ovde, odem da pomazem ortaku neku struju da zavrsi na Bel Air-u.. Ispred tog imanja gde smo radili dolazio Roach Coach. Jebeno najbolji burito iz shtrokave ruke preznojene meksichke gospoje.. Bas bas dobar..

Najgore od svega mi je sto ovde nema pekara. A ako ih ima 90% proizvoda su slatki.. Nadjoh blizu posla neku krofnarnicu koja prodaje i kroasane koji mogu biti npr slanina, jaje, chedar..

 

 

 

I najbolji burgeri koje sam ikada jeo su u:
Stout Burgers and Beers
tmg-venue_carousel_mobile.jpg

stout-burgers-and-beers.jpg

 

@Marko sta si ti najvishe klao?

 

 

 

 

Edited by Squabbit
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Squabbit said:

 

@Marko sta si ti najvishe klao?

Ovako nesto najcesce, uvek sam se ko malo dete najvise lozio na te burgere od vise spratova sa pomfritom i nekom salaticom eventualno, rebarca, steakove, nuggete itd sam redje tamanio, a trebao sam vise. Krivo mi kad se setim, al' jbg, ko mi kriv kad nisam slusao ujaka. Bice jos prilike nadam se uskoro.

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio par puta u Americi i nekako sam najviše hasao picu, dosta mi je ukusnija nego kod nas, a i debela, začas se najedeš :)...ti njihovi burgeri su mi odvratni, doduše nisam probao In&Out koji su baš na dobrom glasu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ne sam Safete said:

spacer.png



nije nije, nego ja za Biciklu, pa je uzjašeš i odeš na koncert Jimmy Hendriksa...  verovatno da ostali smrtnici taj džep koriste za zaradu/platu... ali mi koji smo spoznali istinu i koji se ne damo prevariti prizemnim stvarima koje su tu da bi se smrtnici držali pod kontrolom i u torovima...  jednostavno odemo na bicikliranje...
 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Whitnail said:

Ja sam bio par puta u Americi i nekako sam najviše hasao picu, dosta mi je ukusnija nego kod nas, a i debela, začas se najedeš :)...ti njihovi burgeri su mi odvratni, doduše nisam probao In&Out koji su baš na dobrom glasu

 

uf ja bas imam "problem" sa picom.
npr ovako nesto je nemoguce naci (makar za mene)
Stivale picerija na Vidikovcu.. Ovde nema nista slicno ili ja jos nisam nasao

picerija-vidikovac-04.jpg

Link to comment
Share on other sites

Squabbit, jesi probao Hiho burger? Kod nas u Au svi burgeri su sa grass fed wagyu beef, kad sam dosao tek u CA bas sam se bio razocarao u burgere, dok nisam naletio na Hiho. Sve preporuke 👌

 

Eh da, Korean BBQ je prva liga. Nisam znao da je u LA najveca Koreanska zajednica.

Edited by Princeton
Link to comment
Share on other sites

E sad ih gledam, nisam.. Taman kad se secem po SM(itrovici) svraticu..

Pffffffffffff odmah do downtown imas koreatown, bukvalno njihovo. Irvine? takodje Alhambra? takodje
meni ok kor bbq, ali nisam lud za njime..

inace jedan slatkis da preporuci, pola brownie pola cookie = brookie

a6df1e01-d50a-4b3b-9ae9-0d6fb49d7c1f-img

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...