Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

12 minutes ago, DameTime said:

@Smrtokapa

 

Hrvatski prevod rulz, sećam se kad sam gledala neki deo HP i Ron kaže wicked, njihov prevod je bio GUBA :lol_2:

 

Bugari su isto dobri.

 

Inspektor Gedžet: Wowsers!

Bugarski Inspektor Gedžet: Леле!

 

Honourable mention za turske sinhronizacije, momenat kada se Džon Vejn pojavljuje na konju i kaže merhaba je baš moćan.

Edited by Smrtokapa
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Smrtokapa said:

 

Bugari su isto dobri.

 

Inspektor Gedžet: Wowsers!

Bugarski Inspektor Gedžet: Леле!

 

Honourable mention za turske sinhronizacije, momenat kada se Džon Vejn pojavljuje na konju i kaže merhaba je baš moćan.

2005 bio u Nemačkoj, firma me poslala. Došao uveče u sobu i skupimo se nas par kolega da saberemo utiske. Upalimo TV, svi kanali na nemačkom, čak i filmovi sinhronizovani. Lista kolega kanale i na jednom se pojavljuje Švarceneger, Terminator. Pustimo mi to, naravno razumemo svakih par minuta po nešto i dešava se čuvena scena "Ich bin zurück!" :lol_2:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Smrtokapa said:

 

Bugari su isto dobri.

 

Inspektor Gedžet: Wowsers!

Bugarski Inspektor Gedžet: Леле!

 

Honourable mention za turske sinhronizacije, momenat kada se Džon Vejn pojavljuje na konju i kaže merhaba je baš moćan.

 

A Madjari? Na najsmesniji moguci nacin, izmesarili su Skorpionov ikonski "GET OVER HERE!" u "Djere ide!".

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ima tome već 10-ak, kad smo išli nas 20-ak u Peštu na nekoliko dana za novu. Trebalo nam je vozom ko zna koliko vremena od NS, pa kad smo stigli, onako grupno sa sve kafićima i restoranima usput, još par sati od železničke do naših apartmana. Kako god: Ulazimo u sobu nas trojica i šta je jedna od prvih stvari što smo uradili, pre nego što smo se izuli, oprali ruke ili raspakovali: Što pre vataj daljinac i pali tv da bi brže bolje našli neki Hollywood sa Mađarskom sinhronizacijom :lol_2: Ne sećam se koji je tačno film bio, ali kad je Bud Spencer progovorio na magyar krenuli smo da se smejemo kao ludi na brašno 😄

Link to comment
Share on other sites

Kazu da macke: Ili, prate onog, sto putuje, ili upijaju tugu onih sto su im dragi. Mota mi se po nogama gde god me sretne... Dodje mi na vrata i ako me cuje: "Mjnauuu"...
Ja se, iskreno nadam, da je ono drugo...

 

Spoiler

DSC-0034.jpg

 


PS. :classic_love:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, gggggggg said:

 

pa to je bukvalan prevod.

 

Pa znam, ali te madjarske frazice su mi uvek bile kao šatra, sprdnja, govor mladih i u tu svrhu smo u selu uvek i koristili "djere ide", "mindedj", "hodj vodj" i sl...

Skorpionov "Get over here!", sa originalnom bojom i tonom glasa, izaziva strahopostovanje, koji mu je oduzet u madjarskoj sinhronizovanoj verziji.
...bar meni, ne znam kako tecni govornici madjarskog to dozivljavaju xd

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Pa znam, ali te madjarske frazice su mi uvek bile kao šatra, sprdnja, govor mladih i u tu svrhu smo u selu uvek i koristili "djere ide", "mindedj", "hodj vodj" i sl...

Skorpionov "Get over here!", sa originalnom bojom i tonom glasa, izaziva strahopostovanje, koji mu je oduzet u madjarskoj sinhronizovanoj verziji.
...bar meni, ne znam kako tecni govornici madjarskog to dozivljavaju xd

 

donekle je tacno ovo da zvuci smesno.

ja pricam madjarski i i dalje mi je smesno kako pricaju, ne znam da objasnim zapravo zasto ali je tako.

uvek mi je bezveze bilo kako sve sinhronizuju. bar su vecinom pokusavali da budu konsistentni sa glumcima i njihovim madjarskim sinhronom.

 

ono sto je mene uvek nerviralo je kada filmovima i serijama daju neko totalno novo ime koje nema veze sa originalnim imenom.

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...