Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

15 minutes ago, Barkley#34 said:

Dosta njih smatra da Zemlja izgleda kao što je predstavljena na grbu UN, dakle kao krug sa centrom na severnom polu dok je Antartik svuda oko ivice (južni polu, ne postojiš, jbg izvini).

Ne zaboravite da je duž antarktičkog oboda raspoređen kontingent od 300000 vojnika koji paze da niko ne dođe do ivice i napravi neki snimak koji bi razotkrio zaveru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, woolgatherer said:

mislio sam da se ravnozemljasko ludilo zavrsava sa ravnom zemljom i da je ovo barbino "sunce ide gore dole" neka izopacena ironija ali sad vidim da su oni i u geocentricnom fazonu :classic_laugh:

 

Ja još uvek mislim da čovek troluje.

31 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

 

Koju....ima ih tri. 

 

Tri su slona valjda...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Smrtokapa said:

Ne zaboravite da je duž antarktičkog oboda raspoređen kontingent od 300000 vojnika koji paze da niko ne dođe do ivice i napravi neki snimak koji bi razotkrio zaveru.

 

Još samo da objasne šta dobijaju ovi zaverenici tom zaverom...ili brate prostonarodski rečeno, kog boli kurac da li je ploča ili lopta?

Loše sam se izrazio @uini, htedoh da napišem zašto bi neko pravi zaveru te vrste ? 🙂 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

Još samo da objasne šta dobijaju ovi zaverenici tom zaverom...ili brate prostonarodski rečeno, kog boli kurac da li je ploča ili lopta?

Loše sam se izrazio @uini, htedoh da napišem zašto bi neko pravi zaveru te vrste ? 🙂 

 

By extension, ljudi koji veruju u to da je Zemlja ravna, verovaće i u druge teorije zavere (ili im makar biti podložniji). To su ljudi koji ne koriste logičko zaključivanje već se oslanjaju na magijsko mišljenje, dakle može da im se proda doslovno sve i svašta. Nije slučajnost da je Vlado i antivax i ravnozemljaš. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

Postoji li neka redarska sluzba tamo na ivicama Zemlje, koja cuva ljude da ne odu bas skroz do kraja, da se ne strmopizde sa istih?

 

23 minutes ago, Smrtokapa said:

Ne zaboravite da je duž antarktičkog oboda raspoređen kontingent od 300000 vojnika koji paze da niko ne dođe do ivice i napravi neki snimak koji bi razotkrio zaveru.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, advokat kuče, tečefon said:

Gledao se Nil de Gras Tajson kod Joe Rogana vidim.... :classic_biggrin:

Jeste NdGT ali ne znam gde sam ga ukacio, da li kod Rogana ili na nekom drugom mestu 🙂 

 

 

2 hours ago, woolgatherer said:

zanimljiva "cinjenica" ako nikad nisi stao da razmislis o tome ali tesko da je bas da ti mozak eksplodira :cigar:

 

8.8km(najvisi vrh) / 6300km (poluprecnik zemlje) = negde oko 0.1%
naravno da ce da deluje glatko 

Dobro, Ajnstajne, cifre ne lazu... 🙂 

 

Poenta je u tome da je zanimljiva cinjenica o kojoj sigurno nije razmisljao veliki broj ljudi. Da sada na ulici zaustavis 100 ljudi, ne znam da li bi 1 znao vise od jednog podatka koji si naveo, bez guglanja naravno. Znali bi najvisi vrh zemlje verovatno, i to je to. Sto je nedovoljno podataka da shvatis cinjenicu.

 

Poenta je da se na jos jedna nacin shvati koliko smo mi mali na ovom svetu. 

Edited by Kooineeperk
slovo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...