Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Skoro sam naleteo i probao, zanimljivo je. Gledao sam te neke ubice i ne mogu da skontam foru, tipa livada neka i on sad razmišlja"hmmm.... recimo Kirgistan, ali neki severni deo..."

Ma daj brateeee 😄

 

Ja sam počeo malo više da igram šah u poslednje vreme. Čak i malo da proučavam neka otvaranja, a posebno odbrane.

Da se razumemo, i dalje sam komedija, ali sam počeo da se snalazim na neke makar osnovne napade/odbrane.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Skoro sam naleteo i probao, zanimljivo je. Gledao sam te neke ubice i ne mogu da skontam foru, tipa livada neka i on sad razmišlja"hmmm.... recimo Kirgistan, ali neki severni deo..."

Ma daj brateeee 😄

 

za kyrgyzstan imas tri vrste auta, severni (vidi se tocak u retrovizoru), juzni (avidi se tocak u retrovizoru) i auto sa prljavim retrovizorom ;D

 

evo ti doc ako hoces da naucis sve u vezi kirga :twak:

https://docs.google.com/document/d/1uwdFnRnEcJqa2DmIUzzXrseR0cWNWUyQWO7blx4jDXA/edit

 

 

  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Los kvalitet,ali moze da se kaze kako mi je My Favourite Stranger najvise legla od novih stvari..takve su tri ovde..
 


Wagging Tongue i My Favourite Stranger su morali da izvedu iz drugog pokusaja,obe..momci su jos u fazi usviravanja, ocito.

Set lista:
Ghosts Again
Wagging Tongue
My Favourite Stranger
Precious
Personal Jesus

Edited by Drug Crni
Dopuna posta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, realno *w said:

Skoro sam naleteo i probao, zanimljivo je. Gledao sam te neke ubice i ne mogu da skontam foru, tipa livada neka i on sad razmišlja"hmmm.... recimo Kirgistan, ali neki severni deo..."

Ma daj brateeee 😄

Ja sam počeo malo više da igram šah u poslednje vreme. Čak i malo da proučavam neka otvaranja, a posebno odbrane.

Da se razumemo, i dalje sam komedija, ali sam počeo da se snalazim na neke makar osnovne napade/odbrane.

AoEeyCT.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Snjofko said:

Joj, al su propali :classic_sad: Jel misle ovako jednu te istu pesmu i fazon do 40e? 🤣 Euforija je bila osvezenje i ogroman skok u odnosu na prvi album, ovo je tri koraka unazad 😭

 

Ne znam šta ti očekuješ, to je zvuk koji furaju. Poenta je u tekstu i to je jaka strana ove pesme. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Snjofko said:

Ocekujem iskorak, kao sto je bio drugi album u odnosu na prvi. Sad vidim da su objavili jos jednu pesmu sa treceg albuma. Pad je u kvalitetu, a i zvuk koji furaju ne mogu da furaju vecito. Mislim, niko im ne brani, ali ono...

 

nevezano za diskusiju, koliko znas bendova koji su napravili iskorak na drugom albumu u odnosu na prvi, a zatim na trecem u odnosu na drugi?

 

ovako napamet, verovatno ne znam niti jedan, retko to ide tako linearno na bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:


 

 


Stonsi su 2 puta okrenuli taj krug "do 40e" s istom pesmom pa im ništa ne fali. :s_d:

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200
 

 

Ovo im je njihov Be Here Now, fazon isti, a kvalitet gori. Samo Buču kokain los, nikakav.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

nevezano za diskusiju, koliko znas bendova koji su napravili iskorak na drugom albumu u odnosu na prvi, a zatim na trecem u odnosu na drugi?

 

ovako napamet, verovatno ne znam niti jedan, retko to ide tako linearno na bolje.

Ne radi mi mozak u nedelju ujutro, ali ne radi se samo u kvalitetu nego ovo su ipak ljudi sada vec tu blizu 30e koji i dalje furaju taj studentski fazon. A svaka pesma im je kao onaj deo ,,stanice, autobusi...'' u pesmi Nedelja ujutru. To dernjanje im je postao zastitini znak i jedini nacin na koji pisu pesmu.

 

Evo, slusam ovu novu

 

 

Odmah ova prva rec ,,osecaj'' je ista kao ,,stanice'' iz Nedelja ujutru 🤣

 

 

Tako da, zameram im sustinski vise sto nemaju hrabrosti da guraju dalje i menjaju se pa makar kvalitetom pali. Ovako su i kvalitetom pali, a i stilski su isti, sada vec dosadni.

 

No, ko napise hit ili pesmetinu, moze sto godina jedno te isto da vrti, samo ovo je daleko od toga.

 

I bendovi su ranije bili daleko produktivniji, ne radi se tu album dva i tri nego su cetiri godine pauze izmedju. Mozda ne znam sad iz prve da nabrojim iskorak na trecem albumu u odnosu na drugi, ali mogu da nabrojim milion bendova koji su u 4 godine napravili ogroman iskorak. Ili bar stilski otisli u skroz drugom pravcu.

Link to comment
Share on other sites

Šta znam, svako ima svoj fazon i što se mene tiče puštam da stvaraju. Da li se meni sviđa ili ne je manje bitno - u suštini ne sviđaju mi se sve pesme Buč Kesidija kao što mi se ne dopadaju ni sve pesme nekih drugih izvođača. A nisu ni prvi ni poslednji koji furaju svoj zvuk od početka do kraja. 

 

Nešto što me malo podseća na njih i ima taj vibe, novije, manje poznato: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa meni prvi i drugi album nisu isti fazon.

 

 

Ovo je bio njihov prvi album

 

 

 

A onda je izasao prvi singl sa drugog

 

 

 

 

Mozda je nekom prva pesma bolja, ali druga pesme ima ogromnu razlika u zvuku, produkciju, koriscenju instrumenata...

 

Ovo sad sa treceg je isto kao drugi. Samo kvalitetom ispod.

 

Prvi album mi je bio, jao sto su swatki, mozda bude nesto od njih, drugi je bio, opa, napravili su iskorak, bice nesto mozda konkretnije od njih i onda dodje treci gde se ocekuje to konkretnije, a ono opet isto 😁

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, realno *w said:

Skoro sam naleteo i probao, zanimljivo je. Gledao sam te neke ubice i ne mogu da skontam foru, tipa livada neka i on sad razmišlja"hmmm.... recimo Kirgistan, ali neki severni deo..."

Ma daj brateeee 😄

Bukvalno. Da me bace u Kragujevac da ne mogu da se pomeram ni zumiram promasio bih za kilometar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se sviđa taj drugi album Buč Kesidija jer zvuči iskreno, onako su uboli bili te užasne izlaske u KST 1/1 😄

 

Sad sam pustio te dve nove pesme, nije tu ništa loše ali više zvuči usiljeno malo, nego da je neka prirodna evolucija i zvuka i tekstova

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bas juce dok sam trcao sam slusao taj album posle sto godina i tek sam juce botina izvalio da je prva pesma Subota (subota je uveče da, da, da, da, da), a poslednja se zove Nedelja ujutro.

 

Dakle, koncepcijski lepo odradjen album sa temom izlaska u subotu uvece do nedelje ujutro i neka relativno snazna ideja za nekoga ko je tada i bio u tim nekim studentskim godinama, sto je jos jedan plusic u odnosu na ovo sto ne zvuci bas da ima neki koncept, ali dobro, videcemo.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...