Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Meni sve to postaje poprilično nejasno, ko prolazi koliku i kakvu obuku i kad se ko poziva na te vežbe.

 

Ja sam jedino pre nekoliko godina dobio papir da sam prebačen u rezervni sastav. Nikad nisam pozvan ni na kakvu vežbu niti obuku.

 

Kapiram da, pošto sam prilikom regrutacije raspoređen na radar, računaju da ću prilikom nekog novog bombardovanja prvi da poginem pa obuka nije ni potrebna.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fillam said:

Jel vam je stizao neki zvanični poziv u koverti? Meni je bio poštar pre par meseci na vratima i zapisao da nisam bio prisutan na adresi, ali ništa nije ostavio od papira niti je stizalo išta naknadno.

 

Stigne plavi koverat sa obaveštenjem i pozivom za lekarski pregled.

 

@Smrtokapa

Ko zna šta ću ja biti, pešadinac u prvim borbenim redovima, jer lako je sa tuđim žćčš koprive mlatiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Boki,ja sam vojni rok odslužio u civilu. Međutim, redovno me pozivaju na te obuke. Za sada nema poziva..možda me ove godine preskoče. 

 

To što sam vojni rok odslužio po prigovoru savesti me ne oslobađa ove obaveze. 

 

Ma ja ga nisam služio ni ovako ni onako, nit su me regrutovali na ovaj ili onaj način, a iskreno verujem da me i nemaju tamo u evidencijama u vojnom odseku ili kako li se već to sada  zove. Mator sam ja da bi me sada zvali, ali treba biti spreman za nedaj bože. Mada ako je tačno ovo što Indigo piše, da te pošalju na VMA i da te oprave kad ti nađu da ti nešto ne valja...razmišljam da se dobrovoljno prijavim :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, advokat kuče, tečefon said:

A jel to sada ponovo "stvar". Znam da je jedno vreme bilo govora da će biti kao samo za profesionalce. Nit sam služio nit sam bio na regrutaciji, ali ako dođe do toga jedva čekam regrutaciju, pogotovo razgovor kod psihologa. 

 

"Jedva čekam da mi daju M70 u ruke"

"Zašto"

"Zato što niko neće smeti da me zajebava. Zajebavaju me kući......samo tamtamtamtam.Zajebavaju me na poslu....samo tamtamtamtamtam. Zajebavaju me na forumu....samo tamtamtamtamtam" sve uz gestikulaciju  kao da je automatska puška u rukama

"Hvala Vam što ste se odazvali, javićemo Vam ako nam budete potrebni" zapisuje nešto na papir i vrti glavom. 

 

:classic_biggrin:

 

Ti misliš da bio prvi koji je to pokušao? 😁

 

Još kad sam ja išao na regrutaciju, tamo sredinom osamdesetih, imao sam ortake koji su hteli da se izvade na neko ludilo. Poslali bi ih u neki medicinski centar gore u Severnom bulevaru gde bi ih klinički psihijatri očas posla razbucali da su bleferi.

 

Jedina dobra stvar koju mi je dioptrija od -10 u životu donela je što nisam morao da robijam JNA. Granica za sposobnost je bila -7. A i to mi na regrutaciji nisu verovali pa su i mene na Severni bulevar. Srećom, kod oftalmologa 😄

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

 

Ti misliš da bio prvi koji je to pokušao? 😁

 

Još kad sam ja išao na regrutaciju, tamo sredinom osamdesetih, imao sam ortake koji su hteli da se izvade na neko ludilo. Poslali bi ih u neki medicinski centar gore u Severnom bulevaru gde bi ih klinički psihijatri očas posla razbucali da su bleferi.

 

Jedina dobra stvar koju mi je dioptrija od -10 u životu donela je što nisam morao da robijam JNA. Granica za sposobnost je bila -7. A i to mi na regrutaciji nisu verovali pa su i mene na Severni bulevar. Srećom, kod oftalmologa 😄

VMC na Karaburmi - psiholozi/skinje su tamo znali odlicno svoj posao i pocetkom `90ih.

I cenili su iskrenost kada im objasnis da posle odsluzenog roka od 12 meseci (od toga 6 na ratistu) stvarno nemas volju da budes u uniformi jos 3 meseca, a pustalo se, pre zakletve, za raznorazne gluposti.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Bilo mi ga je prvo zao, izgalamih na njega, a on je samo obezbedjenje. Kad je krenuo da me podjebava da ukucam na netu i nadjem broj telefona (podrugljivo, nego sta)... 

"A, sefe, kad krenem gume da vam busim..."

"Nemoj, koms'o, molim te."

PS. Pa i najmanje carape, poznatije kurtonke mi smrde na svinjska dupeta!

Ima i drugi PS. Bila delegacija iz MZ sa sve potpisanom peticijom. I, sa koliko, Karadjordjevih su zavrsili u dupetima?

Link to comment
Share on other sites

Ko kaže da je ono blef. 

 

Spoiler

:classic_biggrin:

 

Pazi, razumem  šta hoćeš da kaže, ali treba uzeti u obzir da je to bila stara SFRJ i da je, šta god neko mislio o staroj SFRJ, vojska bila onaj deo države koji je još ponajbolje funkcionisao i da je bilo logično da neko naleti na stručnjaka koji će ga razbucati da je blefer. Danas za deset minuta možeš proguglati šta možeš očekivati i kako treba da se postaviš, ako ti je cilj da nekog u tom smislu izblefiraš. A i taj ko će danas probati da te razbuca, verovatno ga boli kurac jer svakom sekundom koju provede sa mnom pati njegova privatna praksa koja mu donosi lovu.  Kao manje više sa bilo kojim medicinarom danas u Srniji. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koja je uopšte starosna granica i drugi (pred)uslovi za pozivanje na obuku/u rezervni sastav ili šta već? Mogu da zamislim komične scene za bezbroj ljudi, ako bi nekim slučajem ti likovi došli u bilo kakav scenario tog tipa.

 

Spoiler

Neki imaju 30-70 kg viška, neki su veoma sumnjivog zdravlja usled tog i drugih faktora. A neki su bogami psihički doviđenja i funkcionišu/egzistiraju samo zahvaljujući bezrezervnoj podršci porodice u svakom mogućem smislu. Samo nekoliko primera, starosti od kasnih 20-ih do 40, a koje redovno viđam i čujem za njih: Znam lika koji je poslednji put imao normalnu kilažu sa 19-20g, sad ima 40, čovek postao još veći svinjotaur posle rođenja deteta. Taj lik bukvalno da odmah angažuje konzilijum lekara, personalnih trenera da mu odrede 0-24 režim pa da možda bude spreman za kasarnu za nekih godinu ipo do dve. Drugi jedan prijatelj, drugar iz osnovne, on ne gasi od 8-og razreda, duva redovno, pije ko Rus, ne može se socijalizovati sa njim a da mu cuga/pljuga nisu pri ruci. Vojska je za tog lika misaona imenica, jer mu je i basic rekreacija bila nemoguća misija. Onda jedan lik, ima neke F dijagnoze za neke poremećaje, taj za svaku glupost zove oca i majku po 20-30 puta dnevno. Jbg, kako god, ali zvuče mi sve te vesti o redovnom roku smešne kad se imaju ovakve stvari u vidu. Što se mene lično tiče, ne treba mi to: Pogotovo jer sam svestan stanja, još za vreme stare Juge se štedelo na svemu i svačemu, mogu zamisliti sada...

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, ja sam ove godine isao u rodnu varoš da uzmem papir da sam prebacen u rezervni sastav, gde sam popunjavao gde radim, sta radim, da li vozim, da li znam neke nindža borilačke vestine itd, ali nikakav pregled itd, a prijavljen sam na BG vec godinama.

Sa druge strane drugar isto godiste iz BGa, dobio poziv da se javi na lekarski pregled, a nikad nije prebačen u rezervu.

🤔

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 40Wins said:

Zanimljivo, ja sam ove godine isao u rodnu varoš da uzmem papir da sam prebacen u rezervni sastav, gde sam popunjavao gde radim, sta radim, da li vozim, da li znam neke nindža borilačke vestine itd, ali nikakav pregled itd, a prijavljen sam na BG vec godinama.

Sa druge strane drugar isto godiste iz BGa, dobio poziv da se javi na lekarski pregled, a nikad nije prebačen u rezervu.

🤔

Kada je ispratnica?

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Naravno, da necu vise da vas davim koliko volim, Metalike, ali... Iskoristih pola sata svezeg vazduha, ohladjeno pivo, uhvatih sebe, kako popravljam sorts, jes sam ga od er gitare i i dobosanja iskvario skroz i, i ... eto ti mazge od preko puta, da me seti na kurtonke...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marko said:

Koja je uopšte starosna granica i drugi (pred)uslovi za pozivanje na obuku/u rezervni sastav ili šta već? Mogu da zamislim komične scene za bezbroj ljudi, ako bi nekim slučajem ti likovi došli u bilo kakav scenario tog tipa.

 

  Reveal hidden contents

Neki imaju 30-70 kg viška, neki su veoma sumnjivog zdravlja usled tog i drugih faktora. A neki su bogami psihički doviđenja i funkcionišu/egzistiraju samo zahvaljujući bezrezervnoj podršci porodice u svakom mogućem smislu. Samo nekoliko primera, starosti od kasnih 20-ih do 40, a koje redovno viđam i čujem za njih: Znam lika koji je poslednji put imao normalnu kilažu sa 19-20g, sad ima 40, čovek postao još veći svinjotaur posle rođenja deteta. Taj lik bukvalno da odmah angažuje konzilijum lekara, personalnih trenera da mu odrede 0-24 režim pa da možda bude spreman za kasarnu za nekih godinu ipo do dve. Drugi jedan prijatelj, drugar iz osnovne, on ne gasi od 8-og razreda, duva redovno, pije ko Rus, ne može se socijalizovati sa njim a da mu cuga/pljuga nisu pri ruci. Vojska je za tog lika misaona imenica, jer mu je i basic rekreacija bila nemoguća misija. Onda jedan lik, ima neke F dijagnoze za neke poremećaje, taj za svaku glupost zove oca i majku po 20-30 puta dnevno. Jbg, kako god, ali zvuče mi sve te vesti o redovnom roku smešne kad se imaju ovakve stvari u vidu. Što se mene lično tiče, ne treba mi to: Pogotovo jer sam svestan stanja, još za vreme stare Juge se štedelo na svemu i svačemu, mogu zamisliti sada...

 

 

Pozivaju sve od 89 do 93 godišta, bar sam tako čuo. Kontam random da idu.

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2023 at 9:10 PM, Indig0 said:

 

Od muke da se napije čovek ali ne može ni to, moraš platiti konobara inače će te ignorisati kao što ignorišeš društvo iz osnovne škole.

 

Gde to ima bokte? Ja ne uspem da pređem sa jedne rakije na pivo/špricer, ovaj samo dosipa. 

Bukvalno me sve svadbe nerviraju jer ne mogu na miru da dovršim piće, a da mi već nisu doneli drugo. 

 

Bio prošli vikend na svadbi, zabezeknuo sam se kad sam video sto za osobu, na kojoj je kutija za koverte i koja upisuje kad neko ubaci. A sve redovno mu stiže i klopa i piće za taj sto.

 

Drugar mi reče da kod njega u kraju čak i otvaraju koverte. Verujem da i vi imate različitih priča. Užas. 

 

Te tradicionalne svadbe su stvarno nešto posebno. Na više nivoa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu otvarali koverte, ali poslednja svadba na kojoj sam bila, za stolom su sedeli osoba sa mladine i mladoženjine strane. I onda ubaciš u kutiju "sa čije strane si", oni ti upišu ime i posle to verovatno broje. Doduše, ovo dvoje se evo razvode 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Indig0 said:

Bio ja i na svadbama gde se čitalo ko je koliko dao 😅

 

Isto druze, al kazu od nevolje je tako krenulo jer su ljudi dolazili da se najedu i napiju na svadbi i ostave praznu kovertu na ulazu 😅

Onda nedje na po svadbe stane muzika i procitaju se koverte koliko je ko dao imenom i prezimenom pa je tu bilo svakakvih pogleda i komentara sto je meni bilo ultra zabavno samo se to nije ljudima dopalo pa nijesam imao priliku bez par njih da tako ispratim. Kad se sve to zavrsi onda odjednom ulazi torta i nastavlja se sve ka da nista bilo nije. Pa bude komentara poput koliko je dao mladencima ono malo s noza slaga mu treba na tanjir bacit' i slicno 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...