Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 minutes ago, Mama_mia said:

 

nisi napisao nista sto bi trebalo fundamentalno osporavati osim ove recenice koju kvotujem

a to je da je `neko spreman da se zrtvuje`, prvo kako da se zrtvuje taj neko? Ako se neko zrtvuje obicno se nece samospaliti vec ce zrtvovati i ove koje nije briga da se zrtvuju.

 

Recimo ako AV posveti ceo svoj zivot samozrtvovanju zbog kosova sta cemo s tim? Ili sledeci posle AVa se isto posveti istom cilju? Da li je to dobro ili lose za ostatak? Ovo kazem jer obican covek, forumas i pojedinac ne vredi da se nesto zrvuje za kosovo, osim da ponavlja nedamokosovo, a kada se neki vladar toboz zrtvuje on se ne zrtvuje sam, vec zrtvuje i ove koje nije briga...

 

 

 

Tako kao što ti gledaš da li nesto vredi zrtvovati za kosovo moze da se kaze i vredi li nesto zrtvovati zbog beograda na vodi, železarebu Smederevu, hidrocentrala na planinskim rekama, itd. Nikad se vladar ne zrtvuje sam vec dobro osluškuje šta narod misli o nekom problemu. Da AV ima podatke koji mu ukazuju da Srbe nije briga za Kosovo on bi sutra potpisao nezavisnost Prištini. Vidis da postepeno relaksira javnost i povremeno proverava kako se reaguje na neku njegovu glupost oko Kosova. Očistio je teren među Srbima na samom Kosovu, skoro je to odradio i u ostatku Srbije, postavio svog Patrijarha ima sve medije i evo poslao Čanka da odradi domaći zadatak. Ako vidi da je nezadovoljstvo veliko prebaciće to na Čankovu glavu a on izigravati Acu Srbina. Niti se on zrtvuje niti zrtvuje narod, ako izuzmemo određeni broj Srba na samom Kosovu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Perkos2 said:

Niti se on zrtvuje niti zrtvuje narod, ako izuzmemo određeni broj Srba na samom Kosovu.

 

ako odugovlaci proces zrtvuje narod i na kosovu i u srbiji, da ne pricam da je pogresna pretpostvaka da Vucic osluskuje narod

 

zar takav jedan diktator osluskuje zelje naroda? Stvarno svasta, pa reci sam sta bi licno radio da si diktator...evo ja bih radila i ponasala se kao Diktator a ne bih slusala sta hoce tamo neke usijane glave koje ne znaju sta hoce pa to je samo narod - danas misli ovako sutra onako...takav narod misli ili bi bar trebalo da misli ono sto Vodja naredi.

 

Ili ovaj nije dobar diktator ili s narodom nesto nije u redu.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Perkos2 said:

Tako kao što ti gledaš da li nesto vredi zrtvovati za kosovo moze da se kaze i vredi li nesto zrtvovati zbog beograda na vodi, železarebu Smederevu, hidrocentrala na planinskim rekama, itd. Nikad se vladar ne zrtvuje sam vec dobro osluškuje šta narod misli o nekom problemu. Da AV ima podatke koji mu ukazuju da Srbe nije briga za Kosovo on bi sutra potpisao nezavisnost Prištini. Vidis da postepeno relaksira javnost i povremeno proverava kako se reaguje na neku njegovu glupost oko Kosova. Očistio je teren među Srbima na samom Kosovu, skoro je to odradio i u ostatku Srbije, postavio svog Patrijarha ima sve medije i evo poslao Čanka da odradi domaći zadatak. Ako vidi da je nezadovoljstvo veliko prebaciće to na Čankovu glavu a on izigravati Acu Srbina. Niti se on zrtvuje niti zrtvuje narod, ako izuzmemo određeni broj Srba na samom Kosovu.

Sta te specava da se vratis na Kosovo i Metohiju, kao i ove koji 40+ godina guslaju o istom iz Kaludjerice, Smedereva, Krusevca, Kraljeva, Kragujevca, Dorcola.....?

Slobodno, braco: ako Vam je do odbrane vekovnih ognjista predaka - izvol`te u prve redove!

Nemojte da ostanete na drvljenju iz bezbednog kruga dvojke, SrBende, vec se ugledajte na slavne Vojvode iz WWI, kojima je komanda bila:  Za Mnom!

:default_coffee:

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

bas me interesuje forma u kojoj ce se izvesti ono sto mora da se izvede...

Mene interesuje sta to 'mora da se izvede'? Ako mislis na priznanje, meni je neverovatno da jos ima ljudi koji veruju da ce Vucic zbog nekog starog zaveta datog negde I nekom (a niko ne zna ni kome ni gde) priznati Kosovo, jer to nece da se desi. Jednostavno nece biti priznanja, ni po cenu pritisaka, ni po cenu zrtava. 

Pogotovo mi je neverovatno da to ljudi, cak jako upuceni I obrazovani ljudi godinama ponavljaju tu mantru o Vucicu I priznanju, neko bi posle 2-3-5 godina shvatio gde ta prica ide. Zamisljam Vucica I Bebu I Izraelce koji se ubijaju od smeha dok citaju ili slusaju Vuka Jeremica I slicne dramosere koji svaka dva-tri meseca podvikuju I busaju se u grudi kako ce neko biti izdajnik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djura.net said:

Mene interesuje sta to 'mora da se izvede'? Ako mislis na priznanje, meni je neverovatno da jos ima ljudi koji veruju da ce Vucic zbog nekog starog zaveta datog negde I nekom (a niko ne zna ni kome ni gde) priznati Kosovo, jer to nece da se desi. Jednostavno nece biti priznanja, ni po cenu pritisaka, ni po cenu zrtava. 

 

 

zato se pitam u kakvoj formi ce da se izvede, jer ce se u nekoj formi izvesti...ne mora to da bude vucic

 

ako niko u srbiji ne bude pronasao neku nejasnu zaobilaznu formu koja ce izgledati kao da nista nije priznato a zapravo jeste,

to ce u ime srbije uraditi MZ ili vec neko telo i staviti tacku na priznavanje/nepriznavanje. To ce biti jedna od legendarnih nebuloza pobedili smo kad nismo, nismo priznali kad jesmo...

 

sto se tice toga da je vucic dao nekome obecanje - ne bih znala ni da jeste ni da nije obecavao, gde to uopste jasno pise?

o tome se nagadja pa je zbog toga glupo raspravljati da li je dao ili nije dao obecanje, sada neko moze da kaze jeste dao je, a neko drugi da kaze ma kakvi nije dao obecanje...i to je to. Pa ispocetka - jeste obecao je - nije obecao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_mia said:

 

zato se pitam u kakvoj formi ce da se izvede, jer ce se u nekoj formi izvesti...ne mora to da bude vucic

 

ako niko u srbiji ne bude pronasao neku nejasnu zaobilaznu formu koja ce izgledati kao da nista nije priznato a zapravo jeste,

to ce u ime srbije uraditi MZ ili vec neko telo i staviti tacku na priznavanje/nepriznavanje. To ce biti jedna od legendarnih nebuloza pobedili smo kad nismo, nismo priznali kad jesmo...

 

sto se tice toga da je vucic dao nekome obecanje - ne bih znala ni da jeste ni da nije obecavao, gde to uopste jasno pise?

o tome se nagadja pa je zbog toga glupo raspravljati da li je dao ili nije dao obecanje, sada neko moze da kaze jeste dao je, a neko drugi da kaze ma kakvi nije dao obecanje...i to je to. Pa ispocetka - jeste obecao je - nije obecao.

 

 

 

 

MZ tj zapad dve decenije pokusava da nekako "natera" Srbiju da prizna pa ne ide. Dakle zasto mislis da bi ovaj zapad koji je bleda senka moci onog iz 2000tih imao vise sanse da nesto tako postigne?

 

Da stvar bude gora imali su sansu za vreme Trumpa, pa je deo zapadnog sveta namerno to sjebao misleci sad ce Bajden pa ce da pritegne Vucica i resena stvar. Kad ono desili se i desavaju se nemiri u Americi, kovid i ekonomska kriza a Bajden bas deluje kao super sposoban to sve da resi pa jos da se bavi i Srbijom i Kosovom.

 

Ono sto je Koronostime napisao je jedina dobra stvar u celoj situaciji masovno se ljudi iseljavaju najvise mladi pa matori u Srbiji i na Kosovu i da hoce da se biju ne mogu, tako da i pored zapadno useravanja motke neki rat je tesko moguc.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

 zasto mislis da bi ovaj zapad koji je bleda senka moci onog iz 2000tih imao vise sanse da nesto tako postigne?

 

 u celoj situaciji masovno se ljudi iseljavaju najvise mladi pa matori u Srbiji i na Kosovu i da hoce da se biju ne mogu, tako da i pored zapadno useravanja motke neki rat je tesko moguc.

 

 

znaci iselice se svi i nece imati ko sta da prizna, ok.

Ali priznaj i to iseljavanje je vrsta priznanja, jer

 

svakako se sele na taj `bledi` zapad, nece se zrtvovati ni za ava ni za srb ni za kosovo ni za rus.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

ako odugovlaci proces zrtvuje narod i na kosovu i u srbiji, da ne pricam da je pogresna pretpostvaka da Vucic osluskuje narod

 

zar takav jedan diktator osluskuje zelje naroda? Stvarno svasta, pa reci sam sta bi licno radio da si diktator...evo ja bih radila i ponasala se kao Diktator a ne bih slusala sta hoce tamo neke usijane glave koje ne znaju sta hoce pa to je samo narod - danas misli ovako sutra onako...takav narod misli ili bi bar trebalo da misli ono sto Vodja naredi.

 

Ili ovaj nije dobar diktator ili s narodom nesto nije u redu.

 

 

 

E ne ide to bas tako naivno. Ja sam najači i mogu šta mi se prohte. Prvo ovaj naš nije najači već je to sluzba a on uz dobre svetnike ne u sukob ssluzbom. Da nas zrtvuje kompletno vidljivo je svaki dan ali to najmanje ima veze sa kosovom.Kao što vec rekoh o Kosovu ne odlučuje ni on ni Kurti ni Haradinaj,kako veliki odigraju partiju tako će ovi klimnuti glavom, pa valjda smo to vec videli više puta. Narod se redovno testira i osluškuje i ako treba pritegne ili potkupi ili zaludi raznim aferama. Ko danas još pominje silovanja,velju nevolju, ili palmu. Opoziciju je sveo na minimum one najevropskije priveo kod sebe i sad moze da vlada dozivotno.Pa evo Čanak odrađuje za njega sve što treba,isto i Čeda da ne pominjem da u SNS ima vise kadrovika iz DS nego nekadasnjih radikala. I ti kazes ne osluskuje narod. Naivno !

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Perkos2 said:

E ne ide to bas tako naivno. Ja sam najači i mogu šta mi se prohte. Prvo ovaj naš nije najači već je to sluzba a on uz dobre svetnike ne u sukob ssluzbom. Da nas zrtvuje kompletno vidljivo je svaki dan ali to najmanje ima veze sa kosovom.Kao što vec rekoh o Kosovu ne odlučuje ni on ni Kurti ni Haradinaj,kako veliki odigraju partiju tako će ovi klimnuti glavom, pa valjda smo to vec videli više puta. Narod se redovno testira i osluškuje i ako treba pritegne ili potkupi ili zaludi raznim aferama. Ko danas još pominje silovanja,velju nevolju, ili palmu. Opoziciju je sveo na minimum one najevropskije priveo kod sebe i sad moze da vlada dozivotno.Pa evo Čanak odrađuje za njega sve što treba,isto i Čeda da ne pominjem da u SNS ima vise kadrovika iz DS nego nekadasnjih radikala. I ti kazes ne osluskuje narod. Naivno !

Ko jos pominje Zvonka, Mr. Nebojsu, Olivera, Arkana, Seselja i sve koji  su jahali na tom "Ko da mi otme iz moje duse Kosovo?" talasu?

Kosovo je, nakon Balkanskih ratova, bilo u sastavu Kraljevine Srbije, a Metohija u sastavu Kraljevine Crne Gore - da se obe drzave pozabave oko toga?

Kome je do ispravljanja krivog Laba i Sitnice - srecan mu put preko Merdara.

Samo da me ne tera u neko novo oruzjem branjeno ludilo - ni mene, ni bilo koga koga znam.

Od moje familije je bilo dosta u zadnjih 150 godina prepucavanja  - cije je i ko je kome duzan krv.

Staje sa mnom!

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Darth Bane said:

A da li bi se vazilo ako bi Vucic potpisao priznanje i pored potpisa dodao: "potpisao pod pritiskom"!? 

Ja sam mu pisao na facebook profilu da to tako uradi. 

,,,Darth Bane sa Vox92 me ubedio da je to najbolje po Srbiju, koju volim, i za koju moram da podnosim ovakve zrtve.....

:roflmao:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Milenko Puzigaca said:

A evo vam ga idol kako ne radi te stvari koje mu zameraju mrski mrzitelji:

 

 

Ala ste našli idola, svaka vam čast. I njemu isto.

U sred Engleske, gospodski počistio konkurenciju.

 

Za razliku od necivilizovane engleske rulje koja je nakon poraza vređala sopstvene igrače.

 

Između te dve stvari ti si našao da komentarišeš Đokovića i njegovo ponašanje. Bravo za tebe!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Liska Manjina said:

U sred Engleske, gospodski počistio konkurenciju.

 

Za razliku od necivilizovane engleske rulje koja je nakon poraza vređala sopstvene igrače.

 

Između te dve stvari ti si našao da komentarišeš Đokovića i njegovo ponašanje. Bravo za tebe!

Rulja je baš objasnila kako i dalje gledaju na ljude druge boje kože iako su nas ovde pojedinci ubeđivali bez imalo srama da su Englezi doneli blagostanje koloniijama koje su izrabljivali vekovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Liska Manjina said:

U sred Engleske, gospodski počistio konkurenciju.

 

Za razliku od necivilizovane engleske rulje koja je nakon poraza vređala sopstvene igrače.

 

Između te dve stvari ti si našao da komentarišeš Đokovića i njegovo ponašanje. Bravo za tebe!

Opet Englezi ne valjaju a mi Srbi super narod!??!!? 

I onda kazu kako nema srpskog nacionalizma. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

U sred Engleske, gospodski počistio konkurenciju.

 

Za razliku od necivilizovane engleske rulje koja je nakon poraza vređala sopstvene igrače.

 

Između te dve stvari ti si našao da komentarišeš Đokovića i njegovo ponašanje. Bravo za tebe!

Mene sport uopste ne zanima, ni jedan sport. Za onu fudbalsku utakmicu sto je perkos rekao nisam ni znao da uopste postoji. Za Vimbldon turnir znam, ali ne znam kad je, niti hocu da znam. A ovome nije prvi put da pobeđuje na tom turniru. Sta je tu cudno sto je opet pobedio, i zašto bi to mene uopšte trebalo da interesuje? Nisam ja pobedio.

 

I kakve veze ima to sto je pobedio sa ovom temom, tacnije, podforumom koji je o politici? Sta, to kod vas "u regionu" ko pobedi na nekom sportskom takmicenju moze da lupeta sta hoce, da huska i rovari itd? Pa to mozda u vasem svetu, u mom ne.

 

Gledaj, meni je odavno jasno da od svih vas tu nema nista. Nemate visinu. Ali mi isto tako ne pada na pamet da se divim "velicinama" te teritorije i da propustam zicere koje ispaljuju non stop (zato sto ni te "velicine" nemaju visinu) niti me zanima bilo kakava "nacin" koji je tu drustveno prihvatljiv (kao sto je da je "velicinama" i ostalim agama i begovima dozvoljeno da kenjaju i rade šta hoće bez posledica, dok im raja aplaudira, pa makar srali po njoj, što ovi u stvari i rade) , osim kao tema za sprdanje i izvrgavanje ruglu, aka razotkrivanje. Pa šta?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Opet Englezi ne valjaju a mi Srbi super narod!??!!? 

I onda kazu kako nema srpskog nacionalizma. 

Da baš je srpski nacionalizam kad rulju koja divlja po Engleskoj nazoveš pravim imenom!  Mozda je tebi praktičnije da nabiješ glavu u pesak ali ima još slobodoumnih ljudi.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darth Bane said:

Opet Englezi ne valjaju a mi Srbi super narod!??!!? 

I onda kazu kako nema srpskog nacionalizma. 

Hoćeš reći da "valjaju" nakon rasnih uvreda na račun igrača koji su igrali za njihovu zemlju? Verovatno su Srbi krivi za rasizam i u ovom slučaju. Kada ovakav ispad imaju domaći majmuni sa tribina to je ogledalo jednog naroda i bruka cele nacije, a kada se to isto desi u Engleskoj onda se radi o izolovanom slučaju . 

9 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Mene sport uopste ne zanima, ni jedan sport. Za onu fudbalsku utakmicu sto je perkos rekao nisam ni znao da uopste postoji. Za Vimbldon turnir znam, ali ne znam kad je, niti hocu da znam. A ovome nije prvi put da pobeđuje na tom turniru. Sta je tu cudno sto je opet pobedio, i zašto bi to mene uopšte trebalo da interesuje? Nisam ja pobedio.

 

I kakve veze ima to sto je pobedio sa ovom temom, tacnije, podforumom koji je o politici? Sta, to kod vas "u regionu" ko pobedi na nekom sportskom takmicenju moze da lupeta sta hoce, da huska i rovari itd? Pa to mozda u vasem svetu, u mom ne.

 

Gledaj, meni je odavno jasno da od svih vas tu nema nista. Nemate visinu. Ali mi isto tako ne pada na pamet da se divim "velicinama" te teritorije i da propustam zicere koje ispaljuju non stop (zato sto ni te "velicine" nemaju visinu) niti me zanima bilo kakava "nacin" koji je tu drustveno prihvatljiv (kao sto je da je "velicinama" i ostalim agama i begovima dozvoljeno da kenjaju i rade šta hoće bez posledica, dok im raja aplaudira, pa makar srali po njoj, što ovi u stvari i rade) , osim kao tema za sprdanje i izvrgavanje ruglu, aka razotkrivanje. Pa šta?

Kakve ovo veze ima sa temom? Apsolutno nikakve, ali ti si ubacio tog tenisera u ovu raspravu. Kako si ga tačno razotkrio? Zato što se radovao pobedi pred publikom koja nije bila njemu naklonjena? Možeš misliti ispada, to je nečuveno. To rade svi sportisti sveta, eno u Amerikama se horski pičkaraju sa košarkašem suprotnog tima i nikom ništa. Verovatno nikad u životu se nisi bavio sportom i ne znaš kako je nastupiti pred publikom koja ti nije naklonjena i kakve vrste emocija to budi u čoveku.

Link to comment
Share on other sites

To sto smo mi nedodjija, to sto mi mesto gde ne postoji osecaj odgovornosti, morala, kajanja i gledanja u ogledalo, govori samo o nama. I nema nikakve veze sa onim sto se desavala u Londonu ovih dana. Rasizam na delu. Povod tri fudbalera tamne puti omasila penale. Jaka stvar, razlozi naravno mnogo, mnogo dublji...

A to sto su oni svojim kolonijalizmom donosili napredak... Pa da je netalentovani slikar stigao do Mongolije, sigurno bi autobanovi špartali od Ulan Batora gore-dole.

Lepo neke rece da je jedini razlog sto su piramide jos uvek u Egiptu to sto su previse teske i nezgodne za transport do Londona.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kako je Srbija bila lepa i srećna zemlja dok se nije pojavio Novak Đoković, srećom, brzo će kraj njegove karijere, još koja godina, pa ćemo opet biti prosperitetna zemlja, čim ga zaboravimo kao što i sve drugo zaboravljamo.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Mene sport uopste ne zanima, ni jedan sport. Za onu fudbalsku utakmicu sto je perkos rekao nisam ni znao da uopste postoji. Za Vimbldon turnir znam, ali ne znam kad je, niti hocu da znam. A ovome nije prvi put da pobeđuje na tom turniru. Sta je tu cudno sto je opet pobedio, i zašto bi to mene uopšte trebalo da interesuje? Nisam ja pobedio.

 

I kakve veze ima to sto je pobedio sa ovom temom, tacnije, podforumom koji je o politici? Sta, to kod vas "u regionu" ko pobedi na nekom sportskom takmicenju moze da lupeta sta hoce, da huska i rovari itd? Pa to mozda u vasem svetu, u mom ne.

 

Gledaj, meni je odavno jasno da od svih vas tu nema nista. Nemate visinu. Ali mi isto tako ne pada na pamet da se divim "velicinama" te teritorije i da propustam zicere koje ispaljuju non stop (zato sto ni te "velicine" nemaju visinu) niti me zanima bilo kakava "nacin" koji je tu drustveno prihvatljiv (kao sto je da je "velicinama" i ostalim agama i begovima dozvoljeno da kenjaju i rade šta hoće bez posledica, dok im raja aplaudira, pa makar srali po njoj, što ovi u stvari i rade) , osim kao tema za sprdanje i izvrgavanje ruglu, aka razotkrivanje. Pa šta?

Pa ništa, ono jeste bilo vidljivo da ovde navratiš da nešto zapljuneš i malo izreklamiraš NATO ali evo sad i sam to potvrdio pa da ne bude još kod nekog dilema u kakvoj si "misiji" na forumu.

kad ti odgovara pratiš i fudbal i tenis i rijaliti i kuri i informer a kad ostaneš bez činjenica ide čuveno "ja se samo sprdam"

Meni si baš simpa lik, da te nema trebalo bi te izmisliti ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

5 hours ago, Liska Manjina said:

Hoćeš reći da "valjaju" nakon rasnih uvreda na račun igrača koji su igrali za njihovu zemlju? Verovatno su Srbi krivi za rasizam i u ovom slučaju. Kada ovakav ispad imaju domaći majmuni sa tribina to je ogledalo jednog naroda i bruka cele nacije, a kada se to isto desi u Engleskoj onda se radi o izolovanom slučaju . 

Kakve ovo veze ima sa temom? Apsolutno nikakve, ali ti si ubacio tog tenisera u ovu raspravu. Kako si ga tačno razotkrio? Zato što se radovao pobedi pred publikom koja nije bila njemu naklonjena? Možeš misliti ispada, to je nečuveno. To rade svi sportisti sveta, eno u Amerikama se horski pičkaraju sa košarkašem suprotnog tima i nikom ništa. Verovatno nikad u životu se nisi bavio sportom i ne znaš kako je nastupiti pred publikom koja ti nije naklonjena i kakve vrste emocija to budi u čoveku.

Bez obzira na te ispade ipak Englezi ostaju jedna imperijalna nacija koja je vukla covecanstvo napred u zadnjih nekoliko vekova na polju tehnoloskig razvoja i civilzacijakog napretka.

Pa i taj tenis su opet izmislili Englezi.

Nikola Tesla da nije otiso u Ameriku najvise sto bi postigao u zivotu bi bilo da postane lokalni pop ili seoski uca. I to bi bio vrh, ako ga pre toga ne bi njegovi sunarodnici lincovali jer su mu se " djavolje misli" vrzmale po glavi.

Da nije bilo Engleza sa njihovom industrijskom revolucijom, svi mi bi jos uvek golim k....cem gloginje mlatili okolo. 

Edited by Darth Bane
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...