Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

29 minutes ago, Eddard said:


Porediš babe i žabe. Gluposti. Zašto je kriterijum za bilo šta - izmisliti svetski poznat brend?


Kako da ti to saopštim, ali vanilice su izvorno nemačke

 

https://www.chefkoch.de/rezepte/729551175678687/Spitzbuben.html
 

A za Gibanicu, čak i Wiki kaže:

It is a type of layered strudel, a combination of Turkish and Austrian influences in different cuisines of the former Yugoslavia.

 

 😀

Jeste merilo inventivnosti jedne nacije. Ako se vec osecaju superiornim sto nisu izmislili nesto?

Evo jos jednog kriterijuma: koliko multimilijardera Srba ima u svetu? Gde je najbogatiji Srbin na forbsovoj listi?

P. S. Ili koliko imaju Nobelovih nagrada?

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako su Nemanjici jeli proju, krompir corbu, paradajz corbu ili ajvar kad su kukuruz, paprika i  krompir doneti tek po otkricu Amerike, a u Srbiji se prosirili tek od  XIX veka po dolasku Dositeja Obradovica.

Krompir se i po Evropi prisirio zahvaljujuci Napoleonovim ratovima, a paradajz je skoro 200 godina smatran otrovom. (zeleni delovi jesu,) :default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kronostime said:

Ne znam kako su Nemanjici jeli proju, krompir corbu, paradajz corbu ili ajvar kad su kukuruz, paprika i  krompir doneti tek po otkricu Amerike, a u Srbiji se prosirili tek od  XIX veka po dolasku Dositeja Obradovica.

Krompir se i po Evropi prisirio zahvaljujuci Napoleonovim ratovima, a paradajz je skoro 200 godina smatran otrovom. (zeleni delovi jesu,) :default_coffee:

 

Ako su Nemanjici mogli osnovati "ustavno-parlamentarnu monarhiju" 500 godina prije ostalih,  sigurno su mogli izmisliti i ajvar 200-300 godina ranije... Treba samo malo potraziti jelovnik u restoranu Nemanjicke skupstine...

 

3 hours ago, Liska Manjina said:

 

Srbija je po pitanju razvoja više uradila za 80 godina nakon oslobođenja od Turaka nego za 500 godina pod Turcima. Pre njih smo imali formiran jezik sa gramatikom i pisane zakonike, a država je bila ustavno-parlamentarna monarhija. Da ne pričamo o književnosti.

 

 

 

Srbija se razvijala kao i druge evropske zemlje srednjeg vijeka, i meni je ta idealizacija neke "zlatne" proslosti smijesna.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ters said:

 

Ako su Nemanjici mogli osnovati "ustavno-parlamentarnu monarhiju" 500 godina prije ostalih,  sigurno su mogli izmisliti i ajvar 200-300 godina ranije... Treba samo malo potraziti jelovnik u restoranu Nemanjicke skupstine...

 

U to doba, ajvar se koristio za usoljenu ikru ribe, a dunavska moruna je bila uobicajena stvar jer nije bilo hidrocentrale.

Ergo, Srbi izmislise kavijar jos u doba Vincanske kulture - dok je Londinium bio zaselak na Temzi, a Rim ribarsko seoce na Tibru.  :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Jeste merilo inventivnosti jedne nacije. Ako se vec osecaju superiornim sto nisu izmislili nesto?
Evo jos jednog kriterijuma: koliko multimilijardera Srba ima u svetu? Gde je najbogatiji Srbin na forbsovoj listi?
P. S. Ili koliko imaju Nobelovih nagrada?
Ne pričaj gluposti, pričamo o naciji od jedva 7M stanovnika, a ti je porediš sa kolonijalnom velesilom.

Ja ni ne očekujem da Srbija ima neke šta ti ja znam pronalaske, doprinose i sl... A i ono što ima do sada je sasvim ok za tako malu naciju.

Jer uprkos poimanjima velikih Srba, Srbija to i jeste - jedna mala evropska nacija.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Engleski navijaci su sedamdesetih i o samdesetih bili najgora rulja, da bi onda bili dovedeni u red, i navijacko divljastvo se prenijelo na istok Evrope - Poljska, Ukrajina, Balkan... Divljanje i rasizam engleskih navijaca je varvarizam, i ne predstavlja englesku u dobrom svjetlu, ali postoji jedna bitna razlika u odnosu na nas - kod njih nema vodje navijaca kojim upravlja brat, sinovac, kum Borisa Johnosona ili Kraljice Elizabete... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

Ne pričaj gluposti, pričamo o naciji od jedva 7M stanovnika, a ti je porediš sa kolonijalnom velesilom.

Ja ni ne očekujem da Srbija ima neke šta ti ja znam pronalaske, doprinose i sl... A i ono što ima do sada je sasvim ok za tako malu naciju.

Jer uprkos poimanjima velikih Srba, Srbija to i jeste - jedna mala evropska nacija.

Samo nemoj vredjati u komunikaciji (gluposti i sl.) Jer to sam od tebe najmanje ocekivao.

Ako vec nisam u pravu - reci kulturno"nisi u pravu"!

Sve je badava, ni Evropa nas ne moze nauciti korektnoj i kulturnoj komunikaciji! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Ne bese li kapama autenticno srpsko jelo?

Ne, ptilicno je rasireno svuda gde se ovce gaje - samo ima drugacije nazive.

2 minutes ago, Darth Bane said:

Drugo, jeste Srbija sada ima 7 miliona ali pre recimo 150 godina broj stanovnika je procentualno bio blizi broju stanovnika danas mnogo uspesnijih nacija.

 

Nikada nije blo blizu, zbog desavanja na ovim prostorima.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

Ne pričaj gluposti, pričamo o naciji od jedva 7M stanovnika, a ti je porediš sa kolonijalnom velesilom.

Ja ni ne očekujem da Srbija ima neke šta ti ja znam pronalaske, doprinose i sl... A i ono što ima do sada je sasvim ok za tako malu naciju.

Jer uprkos poimanjima velikih Srba, Srbija to i jeste - jedna mala evropska nacija.

 

Nije stvar ni u velicini zemlje ili nacije koliko u istorijskim i ekonomskim prilikama i polozaju drzave u odredjenim periodima istorije - pogotovo u onim u kojima dolazi do nekih revolucionarnih pomaka...  

 

Srbija je brojem stanovnika slicna i Skotskoj ili Bugarskoj ali su nam je istorija i polozaj bila slicnija Bugarskoj nego Skotskoj... 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

Uvreda je reći nekome da je glup, što ja nisam uradio. Nije uvreda ako za tvoj stav kažem da je glupost, jer svako ponekad napiše glupost. Pogotovo što sam i naveo zašto to mislim.

Eto i Kardasijana poticu iz jedne jos manje i siromasnije zemlje od Srbije- Jermenije.

I koliko ima uspesnih recimo Grka po Americi i Australiji??!!@??! 

 

Link to comment
Share on other sites

Drugo, jeste Srbija sada ima 7 miliona ali pre recimo 150 godina broj stanovnika je procentualno bio blizi broju stanovnika danas mnogo uspesnijih nacija.
 
Bane, jbt, proveri pre nego što nešto napišeš.

Ako si već poredio Srbiju sa UK, 1850. godine UK je imala 19 puta više (oko 18M) stanovnika nego Srbija (nešto ispod 1M), danas je taj odnos 10:1.

Da ne govorim o veličini Britanskog carstva koje je u to vreme činilo oko 25% populacije sveta.

Babe i žabe.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Eto i Kardasijana poticu iz jedne jos manje i siromasnije zemlje od Srbije- Jermenije.

I koliko ima uspesnih recimo Grka po Americi i Australiji??!!@??! 

 

Pa?

u USA i AU su oni citizens, a kod kuce neka istacu svoje zastave i qrce se poreklom.

Link to comment
Share on other sites

Eto i Kardasijana poticu iz jedne jos manje i siromasnije zemlje od Srbije- Jermenije.
I koliko ima uspesnih recimo Grka po Americi i Australiji??!!@??! 
 
E jebiga sad, ako su Kardashians merilo bilo čega...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

Bane, jbt, proveri pre nego što nešto napišeš.

Ako si već poredio Srbiju sa UK, 1850. godine UK je imala 19 puta više (oko 18M) stanovnika nego Srbija (nešto ispod 1M), danas je taj odnos 10:1.

Da ne govorim o veličini Britanskog carstva koje je u to vreme činilo oko 25% populacije sveta.

Babe i žabe.

Pa prica je i pocela zato sto se sa Engleskom tesko mogu porediti i zemlje mnogo jace i uspesnije od Srbije (Nemacka, Francuska, Rusija....) a kamoli Srbija. 

Mi mozemo da se uporedjujemo sa Bugarskom, Hrvatskom, Albanijom i Bosnom. To je to.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Pa prica je i pocela zato sto se sa Engleskom tesko mogu porediti i zemlje mnogo jace i uspesnije od Srbije (Nemacka, Francuska, Rusija....) a kamoli Srbija. 

Mi mozemo da se uporedjujemo sa Bugarskom, Hrvatskom, Albanijom i Bosnom. To je to.

Zasto se sa Velikom Britanijom ( to je ispravan naziv - Engleska je samo deo u istoj) ne mogu porediti ostale drzave, makar one razvijenije?:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Jeste merilo inventivnosti jedne nacije. Ako se vec osecaju superiornim sto nisu izmislili nesto?

Evo jos jednog kriterijuma: koliko multimilijardera Srba ima u svetu? Gde je najbogatiji Srbin na forbsovoj listi?

P. S. Ili koliko imaju Nobelovih nagrada?

 

Bane, zasto gubis vreme na ovo?

 

Ako je moja penzija manja od komsijine, sta to znaci? Ako je veca, hocu li se bolje najesti nego prethodne veceri?

Gledaj svoje dupe i uzivaj ako mozes - ili se bori da ti bude bolje.

 

Jebali te narodi i nacije.

Pizza je dobra ili jos bolja, zavisno o restoranu, gde jedem danas. Da li je srpski, etruscanski ili talijanski brend, jebe mi se.

 

Aj'mo malo kome je dobro i zasto. Bez nacije.

Meni je u komsiluku dobro. Pazimo se. Brinemo za okucnicu. Moja kuca vredi X.

Ali ako par komsija prestanu da kose travu i pred kucu stave zardjale olupine na ciglama bez tockova - moja kuca bi vredela 42% X jer niko nece da dodje ovamo.

 

Sta meni - ILI TEBI -znaci da je Tesla bio Srbin ili Hrvat, da su komsije crni ili beli, ko je dobio Nobela za vec nesto?

 

Moj osnovni identitet je da sam pre rucka bio gladan, a posle rucka da sam sit. Saosecao sam prvo sa gladnima, posle sa sitima.

 

Ako je tebi bitna nacionalnost gladnih ili sitih, ja ti ne mogu pomoci. Ili poreklo recepta...

Srecom, ne moze ni mene niko zajebati u uzivanju mex. burrita pominjuci nacionalno poreklo recepta. Ja cu se najesti, a oni neka pate ako to izaberu.

 

 

STA CE SVE OVO NA TEMI O KOSOVU?

Edited by zoran59
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...