Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 hour ago, VladimirB said:

 

Ako ćemo tako... U Batajnici treba podići spomenik, ako uopšte razumeš zašto. I trebalo je nekada davno da bude sudski proces za dela koja su dovela do tog spomenika. Sudski proces koji bi dosegao do tadašnjeg vojnog i državnog vrha.

 

Taj spomenik koga neće nikada biti, i sudski proces koji se nije desio - to je jedan od objektivnih pokazatelja šta je srpsko društvo, i prema čemu je tolerantno.

 

Đakovica... Sramotno je potezati pojedinačne primere dobrog i lošeg kod raznih naroda, to je na nivou priče da će sutra izaći sunce. 

Znaci, razumljivo je to sto ona zena dozivljava u Djakovici. Pojedinacan slucaj, je li? A da se vratilo 100 zena, to bi bilo 100 pojedinacnih slucajeva.  Mnogo bre tih pojedinacnih slucajeva. Nis ekpresov autobus pojedinacno odleteo u vazduh, deca u Gorazdevcu pojedinacni, oni zeteoci pojedinacno, pa martovski pojedinacni hepening, pa stotine pojedinacnih crkava, manastira minirano, sruseno...

Mlada kosovska demokratija... Odakle samo izranjate...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, berti said:

Znaci, razumljivo je to sto ona zena dozivljava u Djakovici. Pojedinacan slucaj, je li? A da se vratilo 100 zena, to bi bilo 100 pojedinacnih slucajeva.  Mnogo bre tih pojedinacnih slucajeva. Nis ekpresov autobus pojedinacno odleteo u vazduh, deca u Gorazdevcu pojedinacni, oni zeteoci pojedinacno, pa martovski pojedinacni hepening, pa stotine pojedinacnih crkava, manastira minirano, sruseno...

Mlada kosovska demokratija... Odakle samo izranjate...

 

Naprotiv, promašio si poentu.

 

Zlo postoji kod obe strane. Poenta je da se previđa opravdava sakriva veliča... zlo "naših" i pokazuje nesposobnost sa suočavanjem sa samima sobom, dok se zlo kod drugih pominje. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VladimirB said:

 

Naprotiv, promašio si poentu.

 

Zlo postoji kod obe strane. Poenta je da se previđa opravdava sakriva veliča... zlo "naših" i pokazuje nesposobnost sa suočavanjem sa samima sobom, dok se zlo kod drugih pominje. 

Kakva bre suocavanja, kakve besmislice... Koga to uopste zanima na ex yu prostorima, ko se ikada suocio sa samim sobom... U Srbiji Mladic heroj, na Kosovu Ramus koji je licno ubijao-heroj, u Bosni sa Naserom politicki lideri ispijaju kahvu, u Hrvatskoj se vodeci politicar izvinjava jer su deca dobila cokolade iz Srbije... Kakva crna suocavanja... Price za malu decu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Znaci, razumljivo je to sto ona zena dozivljava u Djakovici. Pojedinacan slucaj, je li? A da se vratilo 100 zena, to bi bilo 100 pojedinacnih slucajeva.  Mnogo bre tih pojedinacnih slucajeva. Nis ekpresov autobus pojedinacno odleteo u vazduh, deca u Gorazdevcu pojedinacni, oni zeteoci pojedinacno, pa martovski pojedinacni hepening, pa stotine pojedinacnih crkava, manastira minirano, sruseno...

Mlada kosovska demokratija... Odakle samo izranjate...

 

Meja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Kakva bre suocavanja, kakve besmislice... Koga to uopste zanima na ex yu prostorima, ko se ikada suocio sa samim sobom... U Srbiji Mladic heroj, na Kosovu Ramus koji je licno ubijao-heroj, u Bosni sa Naserom politicki lideri ispijaju kahvu, u Hrvatskoj se vodeci politicar izvinjava jer su deca dobila cokolade iz Srbije... Kakva crna suocavanja... Price za malu decu

Pa dobro, u pravu si, ne zanima ih, ali zato će ih suočiti drugi, a suočiće ih i ovi među njima koji više ne žele da borave na takvim teritorijama gde se oduševljavaju raznoraznim ratnim zločincima i neprekidno buncaju o mrtvacima od pre sto godina. 

 

 

Quote

 

Da li neko takvo okruženje gde ne samo volov... ovaj, ovnovi predvodnici na čelu sa dr - mrima, nego i skoro celokupno stanovništvo pokazuje želju i nameru da i nečije unuke i praunuke celog života siluje neprekidnim idiotskim drndanjima o nekakvim mitovima, teritorijama, plemenima i mrtvacima, vidi kao mesto gde bi neko normalan želeo da ostane i da zasnuje porodicu? Pa ako takav postoji, možda nije loše da se obrati lekaru. Psihijatru. Valja se.

Link to comment
Share on other sites

A evo vam ga idol kako ne radi te stvari koje mu zameraju mrski mrzitelji:

 

Quote

Volim da predstavljam Srbiju, tenis je sport zapadnog sveta i baš mi je bila želja da im ja kao Srbin iz male zemlje poremetim planove. Mislim da sam uspeo u tome", rekao je Novak

 

Ala ste našli idola, svaka vam čast. I njemu isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Dobar je tekst, makar za razmišljanje:

 

A šta smo mi njima radili?

 

Gledao sam deo tog razgovora u studiju Prve, nisam od početka, jeste Čanak, u svom maniru, insistirao na svojoj dosetljivosti, vrcavosti, do granice neukusa, ali, koga sve danas slušamo i kako se sve, svi, ponašaju, Čanak je barem, stvarno, duhovit i vešt u dijalogu, galama i mu nije glavni adut.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima u ovom tesktu dobrih i manje dobrih detalja ali eto par koje baš bodu oči su da je netačno da se ne zna za zločin u selu Meja, pa zbog tig zločina je vojni, policijski i politički vrh Srbije najvise i osuđen u Hagu. Za to ne zna samo onaj koji jednostavno ne želi da zna ili je informisan samo preko pinka, kurira i informera. Meni ipak zanimljivija priča oko Nenada Čanka koji zvanično kaže da ga je sin "naterao" da ode na Kosovo posle 20+ godina što me čudi kad je takav humanitarac u pitanju, zasto do sad nije otisao posto sam siguran da bi ga Veton Suroi uvek rado ugostio i prosetao po Kosovu? I ono što mi je najupečatljivije je da je dobio apsolutnu svu medijsku podršku da kaze sve o Kosovu, to je značajan pomak koji se bez saglasnosti AV nije mogao dogoditi.

Link to comment
Share on other sites

Upravo si I dokazao poentu. Ti mozda znaš za taj zločin, upravo i stoji "relativno nepoznat", srpska javnost za njega uglavnom ne zna jer nije o njemu izveštavano kako treba i koliko treba. Možda se tu i tamo stidljivo provukla vest da je neko osuđen, ali to je sve, jer - srpske snage nisu na Kosovu činile zločine, a što manje o njima pričamo, to su manje istiniti. Time se samo produžava i hrani ta mitomanija. To se planski radi, moj perkose.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eddard said:

Upravo si I dokazao poentu. Ti mozda znaš za taj zločin, upravo i stoji "relativno nepoznat", srpska javnost za njega uglavnom ne zna jer nije o njemu izveštavano kako treba i koliko treba. Možda se tu i tamo stidljivo provukla vest da je neko osuđen, ali to je sve, jer - srpske snage nisu na Kosovu činile zločine, a što manje o njima pričamo, to su manje istiniti. Time se samo produžava i hrani ta mitomanija. To se planski radi, moj perkose.

Ja stvarno ne verujem da ima puno ljudi u Srbiji koji ne znaju da su i srpske snage počinile zločine u toku rata na Kosovu. Naravno da svaka vlast o tome izveštava po svojoj potrebi i zavisno od pritisaka spoljnjeg faktora ali svako ko je želeo da sazna mogao je barem preko par nezavisnih medija ili NVO da to učini. Bilo je i nekoliko slučajeva suđenja u samoj Srbiji za počinjene zlocine u Suvoj reci, Podujevu na primer. Sudi se čini mi se i dalje za Ćušku i okolinu Peći. Na suđenju Miloseviću pa i ostalim optuzenima za zlocine na Kosovu izvedeno je mnogo svedoka, sve to je prenošeno u Srbiji, dakle samo je pitanje želi li neko da se informiše. Isti je slučaj i sa Albancima na Kosovu, jednostavno ne žele da čuju ni jedan jedini podatak da je neko iz UQK ubio srpske civile pa makar to bile babe od 90 godina ili deca od 7 godina. Mnogo je lakše nabiti glavu u pesak. Ova priča sa Čankom je osuđena na propast, on nije osoba kojoj se u Srbiji veruje i ništa neće postići ova kampanja, mozda je to nekom i cilj. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Eddard said:

Upravo si I dokazao poentu. Ti mozda znaš za taj zločin, upravo i stoji "relativno nepoznat", srpska javnost za njega uglavnom ne zna jer nije o njemu izveštavano kako treba i koliko treba. Možda se tu i tamo stidljivo provukla vest da je neko osuđen, ali to je sve, jer - srpske snage nisu na Kosovu činile zločine, a što manje o njima pričamo, to su manje istiniti. Time se samo produžava i hrani ta mitomanija. To se planski radi, moj perkose.

Eto ja sam sad prvi put cuo za taj zlocin. Cak ni za ovo u Djakovici nisam znao da je streljano preko 1000 civila tamo. Tek kad se desio slucaj sa Dragicom Gasic ja sam procitao da je Djakovica "zabranjen grad" za Srbe i onda sam igooglao zasto je to tako i tek tada sam preko google saznao za taj zlocin. 

Zasto se recimo na pinku o tom zlocinu uopste ne govori????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ja stvarno ne verujem da ima puno ljudi u Srbiji koji ne znaju da su i srpske snage počinile zločine u toku rata na Kosovu. Naravno da svaka vlast o tome izveštava po svojoj potrebi i zavisno od pritisaka spoljnjeg faktora ali svako ko je želeo da sazna mogao je barem preko par nezavisnih medija ili NVO da to učini. Bilo je i nekoliko slučajeva suđenja u samoj Srbiji za počinjene zlocine u Suvoj reci, Podujevu na primer. Sudi se čini mi se i dalje za Ćušku i okolinu Peći. Na suđenju Miloseviću pa i ostalim optuzenima za zlocine na Kosovu izvedeno je mnogo svedoka, sve to je prenošeno u Srbiji, dakle samo je pitanje želi li neko da se informiše. Isti je slučaj i sa Albancima na Kosovu, jednostavno ne žele da čuju ni jedan jedini podatak da je neko iz UQK ubio srpske civile pa makar to bile babe od 90 godina ili deca od 7 godina. Mnogo je lakše nabiti glavu u pesak. Ova priča sa Čankom je osuđena na propast, on nije osoba kojoj se u Srbiji veruje i ništa neće postići ova kampanja, mozda je to nekom i cilj. 

 

Moram da budem direktan - ovo je zaista sramotno što pišeš. Ne veruješ da ima puno neobaveštenih - pa gde ti živiš? Svako ko hoće može da se informiše - jesi li ozbiljan? Može da se informiše putem interneta, što malo ko od starijih koristi - pogotovo u prvoj deceniji 2000-ih. Može da prati NVO tekstove, što možda jednocifren proceant pismenih Srba čini. A NVO su temeljno satanizovane u proteklih 3 decenije. Dakle, za nešto tako veliko i tragično, što je bitno za celo društvo, treba "kopati" po elektronskim medijima, umesto da je to detaljno i javno obrađeno u fizičkim medijima (govorim o početku 2000-ih) i dobilo propisan epilog na domaćem sudu. Pa 3/4 ove zemlje čita "Informer", ostatak su možda "Politika" "Blic"... RTS, Pink, Happy... 

 

SPC se nije oglasila, niti se oglašavala povodom bilo čega zlog na Kosovu, zar ne? Direktno, jasno, glasno, ne samo jednom nego periodično - SPC ništa nije rekla (voleo bih da grešim). Već se samo naklapa o mnogostradalnom narodu, kolevci, ognjištima... 

 

Evo kako većinska Srbija gleda na to, na smrt civila gradjana Republike Srbije druge nacionalnosti, da ne kažem - neprijateljske nacionalnosti.

 

1. Šta da se radi, rat je i eto neki Šiptari civili stradali. Ništa veliko, dešava se, omakne se - nema frke.

2. Zaslužili su, i oni nas ubijaju. Osveta je to, brale.

3. Trebalo je više da ih počiste, da nema ko da se vrati.

4. Trebalo je da bolje sakriju leševe.

5. Nije trebalo da se sudi herojima vojske i policije, oni samo rade časno svoj posao.

6 To su lažne vesti, nije se desilo - sve je to podmetačina Zapada, Soroša, NVO, masona...

7. A Jasenovac, šta su nama radili tamo?

8. Kakav spomenik, sve to treba zabetonirati.

 

Većina Srba zaista nema problem sa time što su ratne zločine činile institucije države (vojska i policija), što je državni vrh sve znao i što niko nije reagovao.

 

Edited by VladimirB
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovaj narativ kojim pravdamo srpske zlocine 

je veoma ukorenjen. 
I ovde na forumu likovi kao nesto pricaju, caskaju, informisani himanisti, a onda im izleti neka forma

a sta su oni nama radili. 

Ovde na forumu sad su problem mrski albanci iz Djakovice, 

a kad se pale pekare po Srbiji onda niko ni da pisne, svi gledaju u pod. 

Link to comment
Share on other sites

Mogu samo da vas kažem da vas žalim što se krećete u društvo takvih ljudi koji ne "znaju" za zločine ili nisu "informisani" ili pravdaju zločine.  

Samo to što ste vi okruženi takvim ljudima ne znači da nema i puno ljudi koji imaju prave informacije i nije potrebno da ih informiše pink ili kurir!

Takođe zamolio bih da kad već neki od vas priznaju da ni sami nisu dobro informisani ne iznosite neproverene informacije kao  istinu, barem danas imate mogućnost da se infomišete na raznim adresama. Malo bi bilo previše da svakom od kursista odgovaram na njihovo piskaranje i namerno preskakanje činjenica.

Što je bilo početkom 2000 valjda svi znamo a znamo i ko nam je servirao informacije, isti ovaj radikal što se našminkao pa sad ga tapšu po ramenu širom Evrope. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Perkos2 said:

Mogu samo da vas kažem da vas žalim što se krećete u društvo takvih ljudi koji ne "znaju" za zločine ili nisu "informisani" ili pravdaju zločine.  

Samo to što ste vi okruženi takvim ljudima ne znači da nema i puno ljudi koji imaju prave informacije i nije potrebno da ih informiše pink ili kurir!

Takođe zamolio bih da kad već neki od vas priznaju da ni sami nisu dobro informisani ne iznosite neproverene informacije kao  istinu, barem danas imate mogućnost da se infomišete na raznim adresama. Malo bi bilo previše da svakom od kursista odgovaram na njihovo piskaranje i namerno preskakanje činjenica.

Što je bilo početkom 2000 valjda svi znamo a znamo i ko nam je servirao informacije, isti ovaj radikal što se našminkao pa sad ga tapšu po ramenu širom Evrope. 

 

Licemerno je prepustiti ljudima da se sami informišu, već treba da budu informisani - ne samo jednom, već podsećani - od strane institucija društva. Zalaganjem za samostalno informisanje ti se zapravo zalažeš za to da zaborav prekrije događaje.

 

Kultura sećanja je nešto što kod nas ne postoji.

 

A što se tiče kapaciteta naših ljudi da se sami informišu... Prema popisu iz 2002., nešto preko 80% ima stručnu spremu od srednje škole do nepotpune osnovne škole. Osnovno i delimično osnovno - 40%. Zastani za trenutak i razmisli šta ovo znači. Mnogo šta je objašnjeno ovim procentima, ne samo odnos prema Kosovu.

 

U takvom društvu je potrebno da elite (koje kod nas skoro nema) i institucije sistema rade na osvešćivanju, na kulturi sećanja, na podizanju svesti... Umesto toga, kod nas se istorija cenzuriše, romantizuje, falsifikuje, forsira se autoviktimizacija... jer takvim ispiranjem mozga dobiješ masu kojom lako manipulišeš, koju koristiš kao topovsko meso...

Edited by VladimirB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VladimirB said:

 

Licemerno je prepustiti ljudima da se sami informišu, već treba da budu informisani - ne samo jednom, već podsećani - od strane institucija društva. Zalaganjem za samostalno informisanje ti se zapravo zalažeš za to da zaborav prekrije događaje.

 

Kultura sećanja je nešto što kod nas ne postoji.

 

A što se tiče kapaciteta naših ljudi da se sami informišu... Prema popisu iz 2002., nešto preko 80% ima stručnu spremu od srednje škole do nepotpune osnovne škole. Osnovno i delimično osnovno - 40%. Zastani za trenutak i razmisli šta ovo znači.

 

U takvom društvu je potrebno da elite (koje kod nas skoro nema) i institucije sistema rade na osvešćivanju, na kulturi sećanja, na podizanju svesti... Umesto toga, kod nas se istorija cenzuriše, romantizuje, falsifikuje, forsira se autoviktimizacija... jer takvim ispiranjem mozga dobiješ masu kojom lako manipulišeš, koju koristiš kao topovsko meso...

Na ovim prostorima uvek se cenzurisala istorija a o falsifikatima da ne govorim tu smo među prvima u svetu, no javnost reaguje zavsno od slučaja, kad i koliko im nešto odgovara. Zato imamo i dan danas pojedince koji tvrde kako je u vreme titove sfrj sve bilo bolje a cenzura i falsifikat je vrcao na sve strane, onda dođe isprdak iz tog režima koji bi da bude novi tito pa to podigne na nacionalni problem i usledi raspad svega, ispliva fukara na površinu pa da se sve dovede u red treba da prođe barem pola veka bez rata i revolucije. 

Link to comment
Share on other sites

Jeli neko pokusao da organizuje neku skolsku ekskurziju za decu iz Srbije da idu na Kosovo gde su pocinjeni zlocini nad Albancima? Recimo da posete kucu Jasari, Prizren i Djakovicu za pocetak. 

Eto ja sam zivi primer nisam znao ni za Djakovicu ni za selo Meju.

Sa druge strane glorifikuje sa bitka na Kosarama - ni za to nisam znao do pre godinu dana! Ako se vec toliko prica o Kosarama zasto se to ne radi i u vezi dogadjaja u Djakovici? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Darth Bane said:

Jeli neko pokusao da organizuje neku skolsku ekskurziju za decu iz Srbije da idu na Kosovo gde su pocinjeni zlocini nad Albancima? Recimo da posete kucu Jasari, Prizren i Djakovicu za pocetak. 

Eto ja sam zivi primer nisam znao ni za Djakovicu ni za selo Meju.

Sa druge strane glorifikuje sa bitka na Kosarama - ni za to nisam znao do pre godinu dana! Ako se vec toliko prica o Kosarama zasto se to ne radi i u vezi dogadjaja u Djakovici? 

Pitaj vlasti što ne organizuju posete bilo kojoj lokaciji na Kosovu pa i mestima gde su stradali civili albanske nacionalnosti? Zašto uopšte mora ljudi da se sami organizuju da idu makar do manastira ili da posete neku srpsku enklavu.

Bitka na Košarama i bitka na Paštriku su bili sudari  vojske Jugoslavije i UQK većinom po vojničkim zakonima, bez uplitanja civila. Ni jedni ni drugi se nikako ne bi trebali junačiti podvizima nad civilima a svedoci smo da toga nažalost ima.

Koga baš zanima ima na YT dovoljno materijala o mnogim borbama i "borbama" pa se može poprilično saznati o ratu i sa druge strane, istina ima u uklonjenih snimaka gde se malo otišlo predaleko u opisu akcija a iste nisu bile baš za pohvalu.

O  Đakovici se može saznati i kroz " majke đakovice"   pogotovo kroz priču o gospođi Qerkezi kojoj su odveli četvoricu sinova i supruga tako da ko želi da čuje istinu uvek može da nađe način da dođe do nje. 

Međutim ne treba ni prećutati ratnu istinu o Đakovici koja je uz Orahovac jedini grad u kom je UQK vodio ulične borbe sa srpskim snagama, ima tu i prolivene krvi srpskih civila što se takođe gura pod tepih iako sigurno to ni na koji način  ne umanjuje nečiju odluku sa vrha Srbije da se Đakovica isprazni i da se muškarci odvedu u zarobljeništvo odakle se retko ko vratio živ a za mnogima se i dalje traga. 

 

Link to comment
Share on other sites

...ova tema postaje sumnjivo usijana...kao da se blizi nesto?

 

bas me interesuje forma u kojoj ce se izvesti ono sto mora da se izvede...

 

zao mi je svih koji nedajukosovo ni za zivu glavu, ipak mi nisu jasni, da li se ovi nedavaci vezuju za teritoriju ili za ljude, pa na kosovu je vecina albanska sto su se tako vezali ako se ne vezuju za pustu zemlju...dobro i za crkve se vezuju, ne mogu da kazem da ih ne razumem

jedino je pravilno da se ocekuje da i oni razumeju realnost, da se ne nerviraju i staju namrsteni na stranu prazne price kao svaki put kao da je prvi put...prazna prica, borba sa vetrenjacama, juris braco, ne-da-mo nasa ognjista....i najednom tajac.

Kao da nikada tu niceg nije ni bilo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mama_mia said:

...ova tema postaje sumnjivo usijana...kao da se blizi nesto?

 

bas me interesuje forma u kojoj ce se izvesti ono sto mora da se izvede...

 

zao mi je svih koji nedajukosovo ni za zivu glavu, ipak mi nisu jasni, da li se ovi nedavaci vezuju za teritoriju ili za ljude, pa na kosovu je vecina albanska sto su se tako vezali ako se ne vezuju za pustu zemlju...dobro i za crkve se vezuju, ne mogu da kazem da ih ne razumem

jedino je pravilno da se ocekuje da i oni razumeju realnost, da se ne nerviraju i staju namrsteni na stranu prazne price kao svaki put kao da je prvi put...prazna prica, borba sa vetrenjacama, juris braco, ne-da-mo nasa ognjista....i najednom tajac.

Kao da nikada tu niceg nije ni bilo.

 

 

Uvek je bilo a i ubuđuće će biti ljudi koji imaju neki svoj pogled na naciju i državu. Neko je spreman da se žrtvuje i da ceo svoj zivot posveti tome a nekog nije briga i posvećen je nekim svojim vrednostima. Ono što nije nikako dobro je da bilo koja strana nameće svoj stav kao jedino ispravan. Meni lično Kosovo nikad niko ne moze oduzeti bez obzira da li sam trenutno na tom područjj ili u Kanadi ili Norveškoj. Ne mislim da je izgubljeno što trenutno tom teritorijom ne upravlja zvanični Beograd i groze mi se oni koji postavljaju pitanja"a šta bi sa tim Albancima" a prodaju se za ljude demokratskog opredeljenja. Razumem da ima ljudi koje to uopštene zanima, koji tamo nisu bili niti planiraju da idu ali ne razumem njihov poriv da svoje mišljenje nameću kao jedino ispravno. Problem Kosova odavno nije u rukama Srba i Albanaca pa ne mogu oni sami tu ništa da odluče ali kad bi bili pametniji mogli bi da poboljsaju kvalitet života. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

...

Bitka na Košarama i bitka na Paštriku su bili sudari  vojske Jugoslavije i UQK većinom po vojničkim zakonima, bez uplitanja civila. Ni jedni ni drugi se nikako ne bi trebali junačiti podvizima nad civilima a svedoci smo da toga nažalost ima.

......

 

Jesi li ucestvovao u nekoj od riih bitaka ili pricas o njima sa bezbedne daljine, kao vecina?:default_coffee:

O ratu najvise pricaju oni koji ga nisu ni videli.

Kronostime, leta gospodnjeg  2021....

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

 Neko je spreman da se žrtvuje i da ceo svoj zivot posveti tome a nekog nije briga i posvećen je nekim svojim vrednostima.

 

nisi napisao nista sto bi trebalo fundamentalno osporavati osim ove recenice koju kvotujem

a to je da je `neko spreman da se zrtvuje`, prvo kako da se zrtvuje taj neko? Ako se neko zrtvuje obicno se nece samospaliti vec ce zrtvovati i ove koje nije briga da se zrtvuju.

 

Recimo ako AV posveti ceo svoj zivot samozrtvovanju zbog kosova sta cemo s tim? Ili sledeci posle AVa se isto posveti istom cilju? Da li je to dobro ili lose za ostatak? Ovo kazem jer obican covek, forumas i pojedinac ne vredi da se nesto zrvuje za kosovo, osim da ponavlja nedamokosovo, a kada se neki vladar toboz zrtvuje on se ne zrtvuje sam, vec zrtvuje i ove koje nije briga...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...