Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

10 minutes ago, Vjekoslav said:

 

dakle nisu nestali ni u BiH ni u Hrvatskoj. eto, mozemo zakljuciti da na osnovu ta dva historijska iskustva Srba u regiji, Harperov aksiom pada u vodu.

idemo dalje. da li Srbi u Hrvatskoj i BiH zive bolje ili gore nakon sto je Srbija priznala te dvije republike?

 

 

Mislim da im je isto. Gradjanima drogog reda je svejedno ko je koga priznao. Tako sam zaključio iz razgovora sa tim ljudima. Ili sam samo pogrešno zaključio.

Edited by ZnajJova
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vjekoslav said:

 

šta je to srpsko društvo?

 

https://www.google.com/search?client=opera&q=srpsko+drustvo&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

 

presiroko? ukljucuje i neke KUD-ove? probaj onda ovdje:

 

https://pescanik.net/pretraga/?q=srpsko drustvo

kao po običaju fulaš, i dalje nema objašnjenja šta je albansko društvo u koje bi kosovski Srbi trebalo da se utope

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pristevac said:

Ti blagog pojma nemaš. Dodela stanova ide po bodovnoj listi, građanskom stanju, radnom stažu, a nikako da si obavezno član SKJ (a ne komunističe partije kako ti kažeš) O proporciji dodele staniva opet lupetaš jer je kod Srba i Crnogoraca bio neuporedivo veći procenat  dobijenih stanova  u odnosu na većinski narod.  Po državnim slućbama na krljučni mestima iako je Srba i Crnogoraca bilo ne više od 10 %, zauzimali su oko 80% visokih funkcija.  Svi ti "Kofearši" su za manje od deceniju podobijali stanove.  I šta spominješ 41-vu godinu?  Šta ona ima veze sa kolonizacijom Kosova koju je vršio "drug Leka"  Vekovno prisustvo naravno nije osniva za dobijanje stanova, ali jeste bolesno kad neki kolonizator dođe, i ima više zaštite od vlasti od mene, veće benificije, i još mnogo drugih pogodnosti. No od tebe i ne može da čovek bolje očekuje. Ostao su u 90-tima i teško da ćeš se iščupati. Jednom davno ti rekoh, možeš ti o Kosovu da pričaš bajke onima koji o Kosovu znau samo sa novinskih stupaca (Informe, Kurir, Alo Večernje Novosti, Blic...)

Gde mene nađe da ubeđuješ tvojim lažima i maštarijama?

Sem mržnje koju redovno ispoljavaš ništa nema da se pročita u tvojim komentarima.  Ja ovde i ne pišem da tebe nešto ubedim već da iznesem istinu o životu na Kosovu nekad i sad. Svoje lične ratove vodi negde drugo ovo ti nije mesto za širenje mržnje prema drugim nacijama makar to bili i Srbi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

  • da li su Srbi nestali iz Bosne i Hercegovine nakon tog datuma? ili pak iz Hrvatske, nakon 23.08.1996.?
  • da li je Srbima u Hrvatskoj i BiH bilo bolje nakon tih datuma, ili im je bilo gore?

 

 

 

1 hour ago, ZnajJova said:

Iz BiH nisu nestali, imaju RS.U Hrvatskoj će svesti na statističku grešku u par sledećih generacija, ne samo zbog politike. Isto kao i Hrvati u Srbiji.

 

47 minutes ago, Vjekoslav said:

 

ovdje si opisao "vjekovne ciljeve" svake etnicke nacije u Evropi, od pocetka 19. stoljeca pa naovamo. dakle od njemacke, gdje takav koncept nacije i nastaje, preko madjarske, bugarske, srpske, hrvatske, itd. itd. itd. cak i civilna nacija, kao sto je francuska, dakle nacija koja se nalazi na jednoj civilizacijskoj stepenici iznad etnicke nacije, nije uopce poznavala koncept nacionalne manjine. to je tek nedavno (postmodernisticki) uvedeno.

 

dakle sve to nije nikakva tajna, stovise, uci se u skolama. tajna pak ostaje zasto ti izdvajas albansku naciju kao evropski fenomen.

 

38 minutes ago, ZnajJova said:

Albanskoj naciji su Englezi odavno napravili državu,Albaniju. Iz čega dalje proizilazi da nema nikakvog fenomena. Fenomen je ovaj eksperiment koji se upravo dešava/sprovodi.

 

Ljudi mi uštedeli trud kuckanja. Zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Stondisha said:



dede malko ovo o gradjanima drugog reda, pogotovo u BiH...
 

Šta su Srbin i Hrvat  u Tuzli, Bošnjak u Bjeljini ...ili bilo ko, bilo gde, kada ga na nekom šalteru dočeka ljubitelj Baje Malog Mindze,Tompsona ili kakve slične budale? Ili je to samo uobičajeni rizik?

Edited by ZnajJova
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

evo sad sam malo potrazio po netu, Srbija je sluzbeno priznala Bosnu i Hercegovinu 14.12.1995.

http://www.mvp.gov.ba/vanjska_politika_bih/bilateralni_odnosi/datumi_priznanja_i_uspostave_diplomatskih_odnosa/?id=6

  • da li su Srbi nestali iz Bosne i Hercegovine nakon tog datuma?

Ti si Vjeko veliki šaljivdžija. 

Naravno da Srbi nisu nestali iz BiH, zahvaljujući tome što imaju Republiku Srpsku - u FBiH su doslovno nestali, nema ih dovoljno čak ni da popune ustavom propisani broj stolica u domu naroda, pa se bošnje "pokrštavaju" da im izađu u susret.

 

1 hour ago, Vjekoslav said:
  •  ili pak iz Hrvatske, nakon 23.08.1996.?
  • da li je Srbima u Hrvatskoj i BiH bilo bolje nakon tih datuma, ili im je bilo gore?

...

 

Srbi su iz Hrvatske nestali prije, ali da, slažem se, intenzitet "nestajanja" i asimilacije je dosta manji nakon priznanja. Kako je Mladenvz pomenuo Varaždin i "600 srba", pogledah rezultate popisa iz 2011 i tamo piše da Srba u VŽ ima 378, od kojih 110 govori srpski jezik. Dakle, samo dvije trećine su asimilirane.

 

Ako i ima nekog napretka u odnosu prema Srbima u CRO, to je zasigurno više posljedica približavanja EU nego priznanja Srbije. 

 

Naravno, moram reći da je stvarno bezobrazluk tvrditi kako je "Srbima bolje" u današnjoj Hrvatskoj, iako ti vjerujem da bi im stvarno bilo bolje da je umjesto Kolinde/Plenkija na čelu Hrvatske neki Vjekoslav.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stondisha said:


kakva je razlika izmedju toga i kad mene (srbina u srbiji) sačeka nepismeni šalterski radnik kod koga ne mogu da završim apsolutno ništa jer je stoka nepismena, a verovatno i ljubitelj ovih muzičara što si naveo

Razlika je velika.Tebi će sjebati jedan dan,a nekom drugom život.

Edited by ZnajJova
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZnajJova said:

Razlika je velika.Tebi će shebati jedan dan,a nekom drugom život.


U stvari meni je lakše jer me maltretira "naš čovek" i sjebava mi život "moj Srbin u mojoj Srbiji", a njima je teže jer nekom Srbinu u Bosni/Hrvatsko život sjebava Muhamed ili Hrvoje...

Ništa meni prijatelju nije lakše što sam gradjanin drugog reda u "mojoj" državi kao što nije ništa lakše nekom Ismetu u Novom Pazaru jer ga jaše neki nepismeni Pera koji ne zna da radi svoj posao.



al opet mi nisi odgovorio kako su to srbi gradjani drugog reda osim što si se pozvao na nesposobnost šalterskih službenika, a moja lična iskustva iz tih zemalja u okruženju su više ngo li zadovoljavajuća i rado se vraćam i u Sarajevo i u Zagreb...

Link to comment
Share on other sites

@Stondisha

 

Au...ti si odmah "udario" na Zagreb i Sarajevo.U velikim sredinama je sve drugačije.Tu balvani bivaju ishoblovani,lakirani pa svoje frustracije leče na svadbama,ili koncertima gorepomenutih debila.Drugo,balvani se drugačije ponašaju prema gostima,a drugačije prema domicilnom stanovništvu.To je fina, izvežbana rulja ... to se vežba generacijama.

Edited by ZnajJova
Link to comment
Share on other sites


A sad ćemo da se pravimo deca i da kao šatro ne znamo da su organizovane albanske krimi grupe sa Kosova u talu sa srpskim organizovanim kriminalnim grupama, koje su u stvari podružnica SNS koja se predstavlja pod imenom Srpska Lista i da na vlasti u Prištini nisu organizovani kriminalci na vlasti (Tači i Čeku), koji tesno saradjuju sa srpskim organizovanim kriminalcima na vlasti (Dačić i Vučić), koji najtešnije moguće saradju medjusobno pri raspirivanju medjuetničkih i medjunacionalnih tenzija zarad opstanka na vlasti...  videti samo poslednju akciju hapšenja Radojičića na severu Kosova, dok je on u direktnom prenosu skupštinskom... i ja nemam šta da kažem više na temu saradnje vlastiju i prištinskih i beogradskih. Ko ne vidi... jebi ga, džabe crtati.

https://www.slobodnaevropa.org/a/29969831.html

https://www.krik.rs/milan-radoicic-na-sednici-skupstine-o-kosovu-i-metohiji/
Ne govorim o kriminalu, govorim o gradjanima, kad si poslednji put bio dole?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, quad said:

Ne govorim o kriminalu, govorim o gradjanima, kad si poslednji put bio dole?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 



a pričali smo na temu:

 

1 hour ago, quad said:

Da ima potpunu vlast ne bi se bavila Srbijom i alternativni pravci bi bili zatvoreni tj. granica.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 


postavljaš mi pitanje, na koje ti odgovaram... a onda šta? 

Hoćeš i ti da mi pričaš o nspismenim šalterskim radnicima i izlivima šovinističke mržnje na veseljima u pripizdini donjoj i vukojebini gornjoj kao Jova, pošto ovo sa alterantivnim prelazima nije prošlo?
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stondisha said:



a pričali smo na temu:

 


postavljaš mi pitanje, na koje ti odgovaram... a onda šta? 

Hoćeš i ti da mi pričaš o nspismenim šalterskim radnicima i izlivima šovinističke mržnje na veseljima u pripizdini donjoj i vukojebini gornjoj kao Jova, pošto ovo sa alterantivnim prelazima nije prošlo?
 

Jova o tom nije pisO.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Sem mržnje koju redovno ispoljavaš ništa nema da se pročita u tvojim komentarima.  Ja ovde i ne pišem da tebe nešto ubedim već da iznesem istinu o životu na Kosovu nekad i sad. Svoje lične ratove vodi negde drugo ovo ti nije mesto za širenje mržnje prema drugim nacijama makar to bili i Srbi.

To je tvoja istina o kojoj pišeš. Kad ponestane odgovora, odmah kao po običaju obrambeni gard: "Mrziš Srbe"

Link to comment
Share on other sites


postavljaš mi pitanje, na koje ti odgovaram... a onda šta? 

Hoćeš i ti da mi pričaš o nspismenim šalterskim radnicima i izlivima šovinističke mržnje na veseljima u pripizdini donjoj i vukojebini gornjoj kao Jova, pošto ovo sa alterantivnim prelazima nije prošlo?
 
Ja necu nista da ti pricam a ne razumem o cemu pises,odakle kriminal,salteri,satori ..
Ja to nisam spomenuo a nisam ni pisao o tome.
Replicirao sam ti na to da granica ne postoji (sto ocigledno ne znas) i pitao te kad si poslednji put bio (ocigledno nikad) da znam da li znas rl dole ili ne znas.

Sto se tice mrznje to nije ekskluzivitet u SR samo.


Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quad said:

Ja necu nista da ti pricam a ne razumem o cemu pises,odakle kriminal,salteri,satori ..
Ja to nisam spomenuo a nisam ni pisao o tome.
Replicirao sam ti na to da granica ne postoji (sto ocigledno ne znas) i pitao te kad si poslednji put bio (ocigledno nikad) da znam da li znas rl dole ili ne znas.

Sto se tice mrznje to nije ekskluzivitet u SR samo.


Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 



Granica postoji moji klijenti svakodnevno carine neku robu koja ide na Kosovo,  ja dobijam papire koje overava Kosovska i srpska carina roba ide bez PDV kao u neku nemačku/dansku...  o čemu pričaš ti rodjače?

Naravno da postoje i alternativni prelazi, koje ne možemo koristiti ti i ja niti moji klijenti ne IZVOZE robu na Kosovo putem alternativnih administrativnih prelaza i zna se kome su ti prelazi namenjeni i ko te prelaze koristi. Klijenti moji robu izvoze preduzećima u Mitrovicu, Prištinu, Peć...  bez ikakvih problema, kamioni idu dole, vraćaju se što bi se reklo najnormalnije... a na Kosovu poslednji put bio 13.01.2003.  nit me je posao naveo na tu stranu nit imam neku posebnu želju da idem turistički.

A ti mi malo pričaj priču o šarenom vrapcu, kao i Jova što mi priča (gradjani drugog reda).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stondisha said:



Granica postoji moji klijenti svakodnevno carine neku robu koja ide na Kosovo,  ja dobijam papire koje overava Kosovska i srpska carina roba ide bez PDV kao u neku nemačku/dansku...  o čemu pričaš ti rodjače?

Naravno da postoje i alternativni prelazi, koje ne možemo koristiti ti i ja niti moji klijenti ne IZVOZE robu na Kosovo putem alternativnih administrativnih prelaza i zna se kome su ti prelazi namenjeni i ko te prelaze koristi. Klijenti moji robu izvoze preduzećima u Mitrovicu, Prištinu, Peć...  bez ikakvih problema, kamioni idu dole, vraćaju se što bi se reklo najnormalnije... a na Kosovu poslednji put bio 13.01.2003.  nit me je posao naveo na tu stranu nit imam neku posebnu želju da idem turistički.

A ti mi malo pričaj priču o šarenom vrapcu, kao i Jova što mi priča (gradjani drugog reda).

Voleo bih da pročitam putopis sa nekog obilaska sela na Kosovu, naseljenih Albancima ...pa da onda prozborimo o vrapcima, gradjanimatm  iostalim čudima.

Link to comment
Share on other sites

...tražiti bilo kakova ekskluzivna prava za bilo koju manjnu,jedostavno 

ne prolazi.Netko je ovdje govorio o sporazumu Šarinić-Mikelić, ali nije

se sjetio spomenuti onaj famozan Z4,koji je predviđao državu u državi

u Hrvatskoj koji niti državljani srpske nacionalnosti niti vlastodršci u Srbiji

nisu željeli niti primiti a kamoli se izjasniti o tome.Zašto to spominjem na temi

o Kosovu.Naime,vlastodršci su to odmah smatrali da je Z4 recept i za Kosovo.

Posljedica takove politike neprihvačanja Z4 su bile i Bljesak i Oluja.Hrvatska

vlast je uzela taj dokument,rekla da će ga razmotriti i zmnalo se da ga neće

prihvatiti..Odbijanje srpske strane da uopće primi taj dokument,je bio sasvim

dobar argument Hrvatskoj da krene u vojne akcije,a MZ da da žuto svjetlo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

kao po običaju fulaš, i dalje nema objašnjenja šta je albansko društvo u koje bi kosovski Srbi trebalo da se utope

 

nije moj posao tebe opismenjavati. ne znas / ne zelis nauciti sto je to albansko drustvo, u redu.

nemoj od toga praviti belosvecki problem.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mladenvzz said:

...tražiti bilo kakova ekskluzivna prava za bilo koju manjnu,jedostavno 

ne prolazi.Netko je ovdje govorio o sporazumu Šarinić-Mikelić, ali nije

se sjetio spomenuti onaj famozan Z4,koji je predviđao državu u državi

u Hrvatskoj koji niti državljani srpske nacionalnosti niti vlastodršci u Srbiji

nisu željeli niti primiti a kamoli se izjasniti o tome.Zašto to spominjem na temi

o Kosovu.Naime,vlastodršci su to odmah smatrali da je Z4 recept i za Kosovo.

Posljedica takove politike neprihvačanja Z4 su bile i Bljesak i Oluja.Hrvatska

vlast je uzela taj dokument,rekla da će ga razmotriti i zmnalo se da ga neće

prihvatiti..Odbijanje srpske strane da uopće primi taj dokument,je bio sasvim

dobar argument Hrvatskoj da krene u vojne akcije,a MZ da da žuto svjetlo.

Da je bilo pameti...Z4 je bilo nešto najbolje ikada napisano, i primenljivo na prostor cele exYU. Nedostajali su samo ljudi koji su mogli da ga implemetiraju.

Link to comment
Share on other sites

 

Granica postoji moji klijenti svakodnevno carine neku robu koja ide na Kosovo,  ja dobijam papire koje overava Kosovska i srpska carina roba ide bez PDV kao u neku nemačku/dansku...  o čemu pričaš ti rodjače?

 

Naravno da postoje i alternativni prelazi, koje ne možemo koristiti ti i ja niti moji klijenti ne IZVOZE robu na Kosovo putem alternativnih administrativnih prelaza i zna se kome su ti prelazi namenjeni i ko te prelaze koristi. Klijenti moji robu izvoze preduzećima u Mitrovicu, Prištinu, Peć...  bez ikakvih problema, kamioni idu dole, vraćaju se što bi se reklo najnormalnije... a na Kosovu poslednji put bio 13.01.2003.  nit me je posao naveo na tu stranu nit imam neku posebnu želju da idem turistički.

 

A ti mi malo pričaj priču o šarenom vrapcu, kao i Jova što mi priča (gradjani drugog reda).

Rodjace [emoji23] podji nekad sa klijentima,malo,

prosetaj, lepo je Kosovo ima sta da se vidi,

porazgovaraj sa ljudima koji zive dole.

 

Necu ti vise replicirati ne poznajes situaciju dole.

Tako iz fotelje se lako daju i resavaju stvari. (tudje naravno ne svoje)

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

...Z4 je bio onaj recept koji je petnaestak godina kasnije nudila Srbija kosovu,znan pod krilaticom 

"više od autonomije a manje od nezavisnosti".Ali,to je bilo zakašnjelo.Rekao bih,Srbija je imala

Vlasija a došla do Tačija ili Hardinaja.Vrijeme se ne može vratiti i treba prihvatiti realnost.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...